Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-25, 13:47   #1
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38

Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?


Wcześniej moim priorytetem był czysty FiR jednak sporo czytałam o kierunkach wymienionych w temacie i mnie zainteresowały. Analityka jest w tym roku kierunkiem zamawianym co jest dla mnie dużym plusem, jednak nie jest to aż tak istotne. Jest to także kierunek względnie nowy, dlatego nie jestem pewna czy warto, czy jednak lepiej wybrać sprawdzony FiR?

Może znajdą się tutaj jakieś wizażanki studiujące których z wymienionych kierunków i podzielą się informacjami na temat tych studiów?
Najbardziej interesuje mnie wszechstronność, nie chcę zamknąć się w wąskiej dziedzinie i tutaj chyba znowu wygrywa analityka.
Interesuje mnie też kwestia ewentualnych zarobków oraz łatwość znalezienia pracy po studiach. Wiem, że po Finansach i analityce ofert jest sporo, jednak nie orientuję się jak z pracą po RiC

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i jakiekolwiek informacje
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 14:56   #2
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość
Wcześniej moim priorytetem był czysty FiR jednak sporo czytałam o kierunkach wymienionych w temacie i mnie zainteresowały. Analityka jest w tym roku kierunkiem zamawianym co jest dla mnie dużym plusem, jednak nie jest to aż tak istotne. Jest to także kierunek względnie nowy, dlatego nie jestem pewna czy warto, czy jednak lepiej wybrać sprawdzony FiR?

Może znajdą się tutaj jakieś wizażanki studiujące których z wymienionych kierunków i podzielą się informacjami na temat tych studiów?
Najbardziej interesuje mnie wszechstronność, nie chcę zamknąć się w wąskiej dziedzinie i tutaj chyba znowu wygrywa analityka.
Interesuje mnie też kwestia ewentualnych zarobków oraz łatwość znalezienia pracy po studiach. Wiem, że po Finansach i analityce ofert jest sporo, jednak nie orientuję się jak z pracą po RiC

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i jakiekolwiek informacje
Wybrałaś dość różne kierunki. Wbrew pozorom każdy jest inny, chociaż dotyczą szeroko pojętej tematyki ekonomicznej. Zastanów się jaka praca ci odpowiada. Perspektywy zatrudnienia są obiecujące (podobno ). Ogólnie możesz wybrać teraz jeden kierunek, a drugi zrobić na studiach magisterskich. Ciężko doradzić który jest lepszy, czy gorszy... Ja tam nie zamieniłabym analityki na nic innego . Poczytaj plany studiów, może ci się coś rozjaśni.
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 15:40   #3
Inessia
Zadomowienie
 
Avatar Inessia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 792
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość
Wcześniej moim priorytetem był czysty FiR jednak sporo czytałam o kierunkach wymienionych w temacie i mnie zainteresowały. Analityka jest w tym roku kierunkiem zamawianym co jest dla mnie dużym plusem, jednak nie jest to aż tak istotne. Jest to także kierunek względnie nowy, dlatego nie jestem pewna czy warto, czy jednak lepiej wybrać sprawdzony FiR?

Może znajdą się tutaj jakieś wizażanki studiujące których z wymienionych kierunków i podzielą się informacjami na temat tych studiów?
Najbardziej interesuje mnie wszechstronność, nie chcę zamknąć się w wąskiej dziedzinie i tutaj chyba znowu wygrywa analityka.
Interesuje mnie też kwestia ewentualnych zarobków oraz łatwość znalezienia pracy po studiach. Wiem, że po Finansach i analityce ofert jest sporo, jednak nie orientuję się jak z pracą po RiC

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i jakiekolwiek informacje
Skąd masz takie informacje? Z tego, co widziałam to analityka była kierunkiem zamawianym 2012/2013. W zestawieniu 2013/2014 już jej nie ma (jak zresztą większości kierunków z zeszłego roku )

Również waham się odnośnie wyboru kierunku studiów. Zastanawiam się właśnie nad analityką gosp i FiRem. Nie wiem czym się kierować... FiR daje spore możliwości, ale z drugiej strony absolwentów tego kierunku jest już chyba wielu


Klaudyskaaaa
mogłabyś coś więcej napisać o swoim kierunku? Z Twojej wypowiedzi widzę, że jesteś z niego zadowolona... Na której uczelni studiujesz? Czy oferta praktyk, staży jest szeroka?
Inessia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 16:25   #4
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Trafiłaś w moją działkę, postaram się pomóc na ile potrafię, więc przygotuj się na długi wykład.

Generalnie wstępny wybór masz dobry, bo trafiłaś ( mogę chyba to tak nazwać ): "wielką trójce", ale niezupełnie.
Trzy kierunki, które należą do najbardziej optymalnych opcji:

- FiR
- AG / IiE
- Matematyka Finansowa

zanim przejdziemy do dalszych wyjaśnień - uściślijmy coś sobie.
Analityk Gospodarcza to jest kierunek taki hmm...bardzo zależny od uczelni.
Generalnie na sporej części uniwersytetów był sobie kierunek jak "Informatyka i Ekonometria", który występował na 2 wydziałach - jeden na wydziale Informatyki, drugi na wydziale Zarządzania.
Różniły się jedynie specjalizacjami.
Od kiedy można tworzyć swobodnie nowe kierunki - uczelnie różnie porobiły z tym IiE - jedne wywaliły inne specjalizacje do wydziału Informatyki i stworzyły sobie ,,unikatowy kierunek" na wydziale Zarządzania - czyli AG.
Inne po prostu przeniosły cały kierunek na jeden wydział i po prostu zrobiły sobie specjalizacje "AG".
Różnica jest spora - zależnie od tego czy AG jest osobno, czy na specjalizacji IiE - jest mniej(albo wcale nie ma ) lub więcej informatyki.

Teraz ten kierunek na UEK ( RiC ) - nie sprawdzałem tego dokładnie, ale trochę wygląda jak zabieg podobny do AG - czyli mocno wyspecjalizowany FiR.
Pamiętaj jednak, że UEK kiepsko sobie radzi z tworzeniem własnych specjalizacji - więc tu byłbym nieufny ( vide np. Informatyka Stosowana - dziwacznie przekształcona IiE ).
Poza tym "controlling" to działka, gdzie ten kierunek Ci zbytnio nie pomoże - podstawa to CIMA.
Zresztą rachunkowość zarządcza jest słabo wykładana po polsku ( nazewnictwo itd. ), a większe opcje z nią masz i tak, w międzynarodowych korpo - które wymagają znajomości angielskiego C1 + business english i CIMA.
Chociaż z tym ostatnim też nie do końca tak - najpierw się dostajesz do korpo, a jak się wykazujesz - często finansują ci kurs i egzamin ( bardzo drogie zresztą ).

Aha - AG nie jest w tym roku zamawiane.
Do zamawianych kierunków należy - Matematyka Finansowa.

Po przeczytaniu tego - powinnaś już coś wiedzieć.
Teraz przejdźmy do sedna tematu.

Najpierw uporządkuje, a potem wytłumaczę:

stopień wszechstronności kierunków:

1) FiR 2) IiE 3) AG 4 ) Matematyka Finansowa

stopień trudności kierunków:

1) Matematyka Finansowa 2) IiE / AG 3) FiR

stopień zgodności studiów z rzeczywistością:

1) FiR / Matematyka Finansowa 2) IiE 3) AG

tak to mniej/więcej wygląda.

Generalnie podstawowa zasada - nie ma większego znaczenia, który z tych kierunków wybierzesz!
Niezależnie od wybranego kierunku - "core" masz pokryte, czyli: finanse, mikro/makro, zarządzanie, rachunkowość.
Możesz przebranżować się w każdym kierunku, aczkolwiek po takim IiE / AG łatwiej walić w analizę, a po FiR w rachunkowość - jednak to nie jest argument.
Wyjątkiem może być zawód aktuariusza - tutaj zalecana matematyka finansowa.

Generalnie jak np. chcesz pracować w finansach/controllingu a idziesz na AG - to wystarczy, że douczysz się rachunkowości ( IFRS ) i już jest git.
Sama zresztą rachunkowość to żaden szał - na takim FiRze np. musisz kuć trochę zbędnych rzeczy, a wszystkie ważne i tak pokrywa certyfikat CIMA.

Czyli podsumowując - wybór będzie zależeć od tego, czego wolałabyś się uczyć ( wkuwanie na pamięć FiR vs statystyka na AG itp. ), aczkolwiek nie w 100% - bo np. taki FiR też będzie mieć matematykę/statystykę, ale dużo mniej niż AG/IiE.

Teraz krótka charakterystyka:

AG - głównie wali w statystykę, nie oceniałbym tego jako dobrą opcje - bo generalnie jak chcesz się bawić w analitykę, to nie daje Ci to ani lepszych, ani gorszych podstaw niż taki FiR.
Chociaż niezupełnie - jest trochę zajęć z Programem R. i innymi bajerami, ale mało zabawy z Gretlem itd. - ale generalnie, to nie jest tak, że kończysz studia i nakreślasz trendy na rynku.
Do tego długa droga - po więcej szczegółów zapraszam do Google.

IiE - dużo zależy od specjalizacji, trochę matematyki/statystyki i informatyki - ta ostatnia jest przydatna ( c#, UML, bazy danych, informatyka w zarządzaniu, sieci k. ).
Generalnie warto celować w specjalizacje "optymalizacja decyzji" - wtedy masz zajęcia z matlab itp. - przydaje się jak chcesz się bawić w doradztwo strategiczne itd, generalnie sporo matmy wyższej w każdej postaci.
Inne spece już są słabsze - jest np. bazy danych ( ale to trzeba umieć programować dobrze ), aczkolwiek masz też opcje nr 2. - a mianowicie wdrażanie informatyzacji ( spec "informatyka ekonomiczna" ).
Zła opcja nie jest, ale trochę pracy wymaga.
W ostateczności możesz też programować, ale tutaj będzie ogrom wkładu własnego - bo to nie jest czysta infa, żeby za dużo programowania uczyli.

FiR - znacznie prostsza matma/statystyka niż na 2 poprzednich, znacznie więcej rachunkowości i finansów.
Dość wszechstronny kierunek, tylko że trzeba sporo na pamięć wkuwać.
Specjalizacji jest sporo, fajniejsze są te bardziej matematyczne ( np. inżynieria finansowa ), ale przygotuj się na to, że 3/4 roku pójdzie na rachunkowość.

Matma finansowa - nie będę opisywał szczegółowo, bo nie wiem czy Cię ta opcja interesuje.
Generalnie ciekawy temat, dobrze przygotowuje np. do zawodu Aktuariusza ( ale nie jest to reguła - trochę osób z SGH ma np. aktuariusza, bodaj po MESI - takie ich autorskie AG/IiE ), w bankach też nierzadko wolą kogoś po matmie niż po innych kierunkach.
Generalnie jest na forum studentka tego kierunku i chyba rozwiązuje testu w kole naukowym - poszukaj po tematach ( nicku nie pamiętam ), jeśli to Cię interesuje.


A teraz najważniejsze: podstawa to i tak:

- konkursy zawodowe
- praktyki / staże
- działalność w kołach naukowych

czyli jak nie będziesz się obijać na studiach - to po każdym w/w kierunku pracę całkiem fajną znajdziesz.
Zalecam wcześnie zabrać się do roboty, ofert wokół zarówno ogólnych jak i skierowanych do konkretnych studentów ( np. program WEX od PwC - dla studentów I i II roku ) jest bardzo duża.
Często ogłaszają się też na stronie uczelni.

Kierunek wybierz wedle preferencji, aczkolwiek dam Ci jedną rade - naucz się dobrze rachunkowości ( IFRS ) - to jest ważne, a trzeba trochę czasu aby się swobodnie czuć.

Powodzenia.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-06-25 o 16:30
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 20:06   #5
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Japanication jesteś wielki! Bardzo dziękuję Ci za pomoc, właśnie takie szybkie, konkretne porównanie było mi potrzebne. Rozjaśniło mi się już trochę w głowie. Chyba jednak będę skłaniała się ku AG, ponieważ zamiast zakuwania na pamięć, wolę rzeczy bazujące na zrozumieniu tematu. No i FiR to typowa masówka, myślę, że wiele nie stracę, a rachunkowości douczę się we własnym zakresie.
Planuję też zrobić jak najwięcej staży i praktyk w trakcie studiów, mam nadzieję, że to później zaprocentuje

O Informatyce i Ekonometrii oraz Matematyce Stosowanej też dość długo myślałam, jednak mam znajomych na MS i z tego co się dowiedziałam jest tam naprawdę ciężko. Jestem ambitna, ale boję się, że jednak sobie nie poradzę i stracę rok.

Widzę, że studiujesz IiE, także myślałam o tym kierunku, ale trochę przeraża mnie Informatyka. Kiedyś próbowałam nauczyć się C++ we własnym zakresie i niestety przerosły mnie już podstawy. Nie znam nawet htmla, a na takie kierunki zwykle idą osoby które posiadają już jakąś chociażby minimalną wiedzę. Byłabym wdzięczna za informacje jak wygląda tam infa. Czy laik taki jak ja dałby sobie radę?

Dodam, że lubię matematykę i do tej pory nie sprawiała mi ona większych problemów, jednak wiem że poziom liceum ma się nijak do tego co jest na studiach.

Cytat:
Napisane przez Inessia Pokaż wiadomość
Skąd masz takie informacje? Z tego, co widziałam to analityka była kierunkiem zamawianym 2012/2013. W zestawieniu 2013/2014 już jej nie ma (jak zresztą większości kierunków z zeszłego roku )
Pomyliło mi się z poprzednim rokiem, dzięki za wyprowadzenie z błędu

Cytat:
Napisane przez Inessia Pokaż wiadomość
Również waham się odnośnie wyboru kierunku studiów. Zastanawiam się właśnie nad analityką gosp i FiRem. Nie wiem czym się kierować... FiR daje spore możliwości, ale z drugiej strony absolwentów tego kierunku jest już chyba wielu
Mam ten sam dylemat, ale chyba jednak będe się skłaniać ku AG później może magisterka z FiR, jednak muszę to wszystko jeszcze raz dokładnie przemyśleć.

Napisz później na co się ostatecznie zdecydowałaś, może spotkamy się w październiku

Edytowane przez derrise
Czas edycji: 2013-06-25 o 20:15
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:01   #6
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
ponieważ zamiast zakuwania na pamięć, wolę rzeczy bazujące na zrozumieniu tematu.
Wiesz tylko, że na AG dużo jest dramatów "nie rozumiem".
Chociaż zaczynają się one dopiero od II roku - statystyka matematyczna. <3

Cytat:
Planuję też zrobić jak najwięcej staży i praktyk w trakcie studiów, mam nadzieję, że to później zaprocentuje
Poczytaj o programie płatnych praktyk "WEX" od PwC, ciekawy temat.
Dobrze jest też rozejrzeć się po bankach, najlepiej w dziale analiz.

Cytat:
jednak mam znajomych na MS i z tego co się dowiedziałam jest tam naprawdę ciężko
Ta matma jest trudniejsza niż ta na polibudzie, więc łatwo nie ma.
Za to masz szanse na 1000 zł z zamawianych i bardzo dobre perspektywy co do pracy.
Chociaż po FiR czy IiE/AG te perspektywy też są dobre.

Cytat:
trochę przeraża mnie Informatyka.
Infa jest trochę na wyrost w nazwie ( nie licząc specjalizacji "bazy danych" ), uczą raczej podstawowych, ale bardzo fajnych/przydatnych rzeczy.
Za c# nikt głowy nie urwie, a nie jest jakoś specjalnie trudne - w dodatku dość przydatne.
Bazy danych są bardzo proste, dopóki nie wybierzesz speca.
Jest też trochę kucia o sieciach i systemach, ale do ogarnięcia.
Sporo jest z zarządzania w infie ( MS project / projektowanie w UML ), która się przydaje.
Generalnie sama informatyka sprowadza się do zrozumienia podstaw - dzięki czemu ogarniasz wdrożenia ( po prostu nadzorujesz/kordynujesz pracę kumpli z polibudy ) i wyjaśnienie klientowi - jak to działa i dlaczego się tego nie da zrobić.
Aczkolwiek we wdrożenia to się raczej mało kto pakuje - jak już w infe to idą w bazy danych ( nudna działka, ale da się na niej dobrze zarobić ), albo w sieci ( nie polecam - szambo świata informatyki ).
A przeważnie to ludzie idą w inne rzeczy - analizy, doradztwa, finanse, rachunkowość itd.

Cytat:
Dodam, że lubię matematykę i do tej pory nie sprawiała mi ona większych problemów, jednak wiem że poziom liceum ma się nijak do tego co jest na studiach.]
3-4 działy max.
Dobrze będzie jak sobie przed studiami przypomnisz: trygonometrie / funkcje l./k. / wielomiany i ciągi.
Możesz też sobie sprawdzić coś z maty wyższej - np. granice ciągów, będzie Ci wtedy łatwiej.

Cytat:
Mam ten sam dylemat, ale chyba jednak będe się skłaniać ku AG później może magisterka z FiR, jednak muszę to wszystko jeszcze raz dokładnie przemyśleć.
Co byście nie wybrały, zapewniam że przy odrobinie pracy - będzie dobrze.
To są jedne z najbezpieczniejszych kierunków i umiejętności są dość uniwersalne, względnie łatwo się przebranżować bo masz podstawy z kilku dziedzin i sporo praktycznej wiedzy.

Z tym, że tym FiRem że masówka bym się nie przejmował - prawdziwa literatura przy FiRze czyli np. książki CIMA czy wyceny autorstwa Aswatha Damodarana to dla 90% studentów FiR bariera nie do przejścia, także większość osób się obija na tych studiach, myśląc że jak mają dobry kierunek to nic nie trzeba robić - bo zawsze można trafić do księgowości, gdzie miejsc jest bardzo dużo.
Problem w tym, że...księgowości dużo samemu trzeba się uczyć - na studiach dość po łebkach się omawia, słyszałem opinie że więcej to nawet w technikum jest.

Także reasumując - realna konkurencja ( jeśli weźmiecie się do roboty ) na FiRze wcale nie jest zbyt duża.
Chociaż FiR to wiecie - dużo kucia zbędnych rzeczy, a tak to sobie na AG czy IiE parę wzorów ogarnąć i finito.
Ostatnio nawet trochę znajomość infy wykorzystałem, pisząc sobie prosty programik do farmienia rzeczy w pewnym MMO - mała rzecz a jak przydatna i jak cieszy.


Powodzenia.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-06-29 o 21:38
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:40   #7
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Wiesz tylko, że na AG dużo jest dramatów "nie rozumiem".
Chociaż zaczynają się one dopiero od II roku - statystyka matematyczna. <3
No słyszałam, że statystyka robi pogrom na każdym kierunku, mam nadzieję, że ją przetrwam

Z tą infą trochę mnie pocieszyłeś, myślę, że dałabym radę to ogarnąć.

Postanowiłam złożyć papiery na wszystkie 3 w kolejności Analityka FiR i IiE, na co bym się nie dostała, po studiach na bezrbociu raczej nie wyląduję
Matematykę finansową jednak sobie odpuszczę, aktuariuszem i tak bym pewnie nie została, bo uprawnienia zdobywają nieliczni, a wszystkie inne rzeczy mogę robić po każdym z tych kierunków.

Jeszcze raz wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, bardzo mi pomogłeś

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Ostatnio nawet trochę znajomość infy wykorzystałem, pisząc sobie prosty programik do farmienia rzeczy w pewnym MMO - mała rzecz a jak przydatna i jak cieszy.
mały offtop, mogę zapytać co to za mmo? Sama sporo gram w Guild Warsy, a teraz czekam na TES online

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Powodzenia.
Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 22:09   #8
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
No słyszałam, że statystyka robi pogrom na każdym kierunku, mam nadzieję, że ją przetrwam
Na AG jest trudniejsza niż na IiE, sporo więcej do ogarnięcia.
No i nie jest to coś, co się specjalnie przydaje, niewielu też to rozumie - także powodzenia.

Cytat:
Z tą infą trochę mnie pocieszyłeś, myślę, że dałabym radę to ogarnąć.
Na 100% byś dała, nawet wystarczyłoby, że byś sobie przerobiła tak jak mówiłem - "Symfonia C++ Standard" Grębosza przez wakacje w trybie 1 h / dzień i już masz luzik.
Bazy danych są zazwyczaj w II semestrze i są proste.
Jazda się dopiero zaczyna jak wybierzesz na II rok spec na bazy danych i wtedy masz algorytmy i inne "milusie" rzeczy.

Cytat:
Postanowiłam złożyć papiery na wszystkie 3 w kolejności Analityka FiR i IiE, na co bym się nie dostała, po studiach na bezrbociu raczej nie wyląduję
Jak dla mnie całkiem rozsądnie, chociaż IiE > AG, ale to moja prywatna opinia, z którą nie każdy musi się zgadzać - szczególnie jeśli stroni od informatyki.
Z 2 strony, przy AG na niektórych uczelniach masz patronat korporacji - czyli np. masz zagwarantowane praktyki w firmach typu Deloitte itd. - sprawdź na stronie uczelni.
Poza tym przeważnie na uczelniach, ciężko jest otworzyć te najfajniejsze specjalizacje na IiE ( np. doradztwo ), bo ludzie są nie ogarnięci i wybierają albo to co się fajnie nazywa, albo to co wszyscy, ale w sumie - przekonać kogoś też się chyba da. :P

Cytat:
Matematykę finansową jednak sobie odpuszczę, aktuariuszem i tak bym pewnie nie została, bo uprawnienia zdobywają nieliczni, a wszystkie inne rzeczy mogę robić po każdym z tych kierunków.
No jeśli nie jesteś matematycznym bogiem - to fakt, lepiej sobie odpuścić.
Chociaż ten tysiak z zamawianych fajna opcja.

Cytat:
mały offtop, mogę zapytać co to za mmo? Sama sporo gram w Guild Warsy, a teraz czekam na TES online
Mainstreamowy - WoW, aczkolwiek to już nie te lata, że się na poważnie grało - teraz to tak okazyjnie bardziej, więc autorski bot mi się przydał do farmienia itemków / leveli.
Generalnie większość starej gwardii z WoWa przeniosła się albo do Lola, albo do GW 2, rozważam właśnie zakup GW 2.

Cytat:
Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć
Oj tam, jak nie będziesz się obijać na studiach ( jak prawdopodobnie 90% twoich kolegów i koleżanek będzie robić ), to masz szanse na płatne praktyki w zawodzie, czy nawet konkretny etat - już po I roku.
A pamiętaj, że w finansach zarobki dość szybko idą w górę, no i pracuje się wygodniej i za większe pieniądze niż inżynier, jak się dobrze ogarnia temat.

Z tym, że najlepsze posady masz w międzynarodowych firmach - także ponownie, doradzam szlifować angielski i IFRS, niezależnie od tego czym się będziesz chciała zajmować.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-06-25 o 22:12
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 22:12   #9
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Jeśli można wiedzieć, to do takiego miasta wybierasz się na UE ?
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 22:46   #10
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość


Jak dla mnie całkiem rozsądnie, chociaż IiE > AG, ale to moja prywatna opinia, z którą nie każdy musi się zgadzać - szczególnie jeśli stroni od informatyki.
Mnie raczej z informatyką nigdy nie było po drodze, moje zainteresowanie komputerami ogranicza się do grania i internetu dlatego AG i FiR będzie dla mnie lepszą opcją, chociaż programować kiedyś bardzo chciałam się nauczyć, ale chyba lepiej będzie jeśli zostawię to zapaleńcom

Cytat:
No jeśli nie jesteś matematycznym bogiem - to fakt, lepiej sobie odpuścić.
Chociaż ten tysiak z zamawianych fajna opcja.
Do matematycznego boga mi daleko, więc lepiej sobie odpuszczę :P Wolę być uboższa o 1000 zł, ale jednak te studia skończyć, a nie odpaść po 1 sesji a ambicje mogą w tym wypadku nie wystarczyć.


Cytat:
Mainstreamowy - WoW, aczkolwiek to już nie te lata, że się na poważnie grało - teraz to tak okazyjnie bardziej, więc autorski bot mi się przydał do farmienia itemków / leveli.
Generalnie większość starej gwardii z WoWa przeniosła się albo do Lola, albo do GW 2, rozważam właśnie zakup GW 2.
GW2 bardzo polecam, jednak jest to raczej gra dla casuali, jeśli planujesz ostro expić i no-lifić, to szybko Ci się znudzi. Max level to kwestia góra 2 miesięcy, jednak po jego osiągnięciu na nudę nie narzekam. Ciekawe jest jeszcze wvw, w WoWie chyba czegoś takiego nie ma, właśnie tam spędzam teraz większość czasu
Bardzo podoba mi się też to, że nie muszę farmić milion razy tego samego dunga żeby mieć uberpro item, bez którego nic nie znaczę w PVP :P Tutaj bardziej liczy się skill ( który u mnie jest raczej marny, ale ciągle nad nim pracuję ) niż gear, który każdy ma na podobnym poziomie, najlepsze itemy w miarę łatwo zdobyć. Jednak sam musisz sprawdzić czy Ci odpowiada takak rozgrywka, jeśli się zdecydujesz polecam serwer Blacktide


Cytat:
Z tym, że najlepsze posady masz w międzynarodowych firmach - także ponownie, doradzam szlifować angielski i IFRS, niezależnie od tego czym się będziesz chciała zajmować.
Angielski szlifuję, już parę książek w języku Shakespeara przeczytałam, więc nie jest ze mną aż tak źle. Niedługo planuję wziąć się porządnie za 2gi język.

Cytat:
Jeśli można wiedzieć, to do takiego miasta wybierasz się na UE ?
Składam najprawdopodobniej do UE w Krakowie i Wrocławiu, rozważam też ewentualnie Katowice bądź Poznań. Ty też wybierasz się na UE?

Edytowane przez derrise
Czas edycji: 2013-06-25 o 22:48
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 22:50   #11
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość
Składam najprawdopodobniej do UE w Krakowie i Wrocławiu, rozważam też ewentualnie Katowice bądź Poznań. Ty też wybierasz się na UE?
Tak, UE w Krakowie
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 22:55   #12
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Tak, UE w Krakowie
No to możliwe, że spotkamy się w październiku Powodzenia przy rekrutacji
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 23:00   #13
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość
No to możliwe, że spotkamy się w październiku Powodzenia przy rekrutacji
No tak ;D Nie dziękuję iiii wzajemnie ;D

Zarejestrowałaś się już ?
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 23:01   #14
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Angielski szlifuję, już parę książek w języku Shakespeara przeczytałam, więc nie jest ze mną aż tak źle. Niedługo planuję wziąć się porządnie za 2gi język.
Drugi język jest potrzebny w tych branżach, w których ma on większe znaczenie niż umiejętności ( np. rachunkowość w outsourcingu ).
Aczkolwiek zawsze to coś więcej w CV i może się przydać.

Cytat:
Składam najprawdopodobniej do UE w Krakowie i Wrocławiu, rozważam też ewentualnie Katowice bądź Poznań. Ty też wybierasz się na UE?
Jeżeli chodzi o Wrocław - POLECAM FiR na wydziale zarządzania, wykłada tam profesor Krzysztof Jajuga - człowiek o wybitnej wiedzy, dobre książki też napisał.
Możesz też rozważyć FiR w języku angielskim - Jajuga ma patronat nad tym kierunkiem

Jeżeli chodzi o Katowice - polecam AG, nie ma ono w ogóle informatyki w programie, na innych uczelniach informatyka została ( na UŁ np. masz programowanie ).
Poza tym masz fajne rzeczy typu: obsługa Programu R. których o ile się orientuje - na innych uczelniach nie ma, oraz masz patronat kilku firm nad tym kierunkiem ( między innymi Big4 - Deloitte ).

Kraków bym omijał, UEK raczej nie zbiera pochlebnych opinii i ma dziwaczne programy studiów, poza tym - Kraków jest drogim miastem i mało perspektywicznym z rynkowego punktu widzenia, jest tam także duże zanieczyszczenie powietrza.

Poznań - tanie mieszkania, dobre miasto i UEP, który ma bardzo dobrą opinie, chyba najlepszą zaraz po SGH.
AG jest tam jedną ze specjalizacji IiE.

Jako spadochron bezpieczeństwa możesz też dać UŁ - mają tam dobrą ekonometrie, AG pewnie też, samo miasto bardzo tanie, aczkolwiek rynkowo gorzej - niby są firmy Big4 i inne ciekawe, ale bezrobocie aż 14% ( bardzo wysokie jak na miasto ) i mają straszne korki.

Generalnie jeśli chodzi o pracę w branży, pod względem miast to:

Warszawa > Poznań > Wrocław i Katowice > Kraków / Łódź ( z tym, że tam dobrze nauczają i zazwyczaj ludzie pracują potem w Wawie z tego co wiem ).

Cytat:
GW2 bardzo polecam
Chyba się skuszę, chociaż teraz to raczej na LoLa przechodzę, kumple ciągle wołają i wołają, żeby w LoL grać, co więcej - nawet dziewczyny w to grywają ( ostatnio kuzynka mi się chwaliła, że wbija jakąś postacią na topa xDD ), więc musi być dobra - chyba.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-06-25 o 23:04
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 23:13   #15
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość

Kraków bym omijał, UEK raczej nie zbiera pochlebnych opinii i ma dziwaczne programy studiów, poza tym - Kraków jest drogim miastem i mało perspektywicznym z rynkowego punktu widzenia, jest tam także duże zanieczyszczenie powietrza.
Najczęściej wybierana uczelnia ekonomiczna w Polsce...
Akurat twoje uprzedzenie do Krakowa znają wszyscy
Nie musisz rozwijać
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 23:17   #16
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Najczęściej wybierana uczelnia ekonomiczna w Polsce...
Akurat twoje uprzedzenie do Krakowa znają wszyscy
Nie musisz rozwijać
Z tego co wiem to najczęściej wybierają SGH - zresztą jest n1 w rankingu, nie bez powodu - to bardzo dobra uczelnia.
UEK jest zdaje się za UEP w rankingu, ale nie pamiętam dokładnie - no i jak każde, nie są to obiektywne rankingi, bo takowe trudno zrobić.

Uprzedzenie jak uprzedzenie - irytuję mnie, że to miasto zadłuża się do granic możliwości, jednocześnie za nic mają swoich obywateli - skażenie powietrza największe w Europie, no ale co tam mieszkańcy...a dług przecież zawsze załatają studenci, który przyjadą i zapłacą krocie za mieszkania - bo usłyszą, że to fajne miasto.
Kraków ma też to do siebie, że ludzie idą na UJ czy inny "tap" uniwersytet i sodówka im uderza do głowy, jak się takowych ludzi zna - też jest to irytujące.

Zresztą wydaje mi się, że popularność UEK może też wynikać z racji miasta, w którym się znajduje...aczkolwiek sam nigdy nie rozumiałem tej "magii Krakowa" - nie dość, że poza rynkiem jest nieco syfiasto, to nawet torów normalnych im się nie chce zrobić.
No, ale obwarzanki to mają super, szczególnie te o smaku pikantnym. <3
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 23:29   #17
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
UEK jest zdaje się za UEP w rankingu, ale nie pamiętam dokładnie - no i jak każde, nie są to obiektywne rankingi, bo takowe trudno zrobić.

Uprzedzenie jak uprzedzenie - irytuję mnie, że to miasto zadłuża się do granic możliwości, jednocześnie za nic mają swoich obywateli - skażenie powietrza największe w Europie, no ale co tam mieszkańcy...a dług przecież zawsze załatają studenci, który przyjadą i zapłacą krocie za mieszkania - bo usłyszą, że to fajne miasto.
Kraków ma też to do siebie, że ludzie idą na UJ czy inny "tap" uniwersytet i sodówka im uderza do głowy, jak się takowych ludzi zna - też jest to irytujące.

Zresztą wydaje mi się, że popularność UEK może też wynikać z racji miasta, w którym się znajduje...aczkolwiek sam nigdy nie rozumiałem tej "magii Krakowa" - nie dość, że poza rynkiem jest nieco syfiasto, to nawet torów normalnych im się nie chce zrobić.
No, ale obwarzanki to mają super, szczególnie te o smaku pikantnym. <3
1) Sam kiedyś pisałeś, ze ranking rankingowi nie równy - ja byłam, sprawdzałam, pytałam - dlatego tak, a nie inaczej zdecydowałam.

2) Twoje posty na Wizażu nie sprawią, że ludzie tam nie pójdą i nie sprawią, że zadłużenie Krakowa zniknie - uspokój się

3) Nie każdemu uderza sodówka . Nikt z moich znajomych idąc tam nie stał się przemądrzałym ignorantem Może twoi znajomi się nie zmienili, tylko lepiej ich poznałeś (od innej strony ) ?

4) Tak samo ktoś może nie poddać się magii Katowic czy innego miasta i nie rzuca się tak
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 23:35   #18
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
1) Sam kiedyś pisałeś, ze ranking rankingowi nie równy - ja byłam, sprawdzałam, pytałam - dlatego tak, a nie inaczej zdecydowałam.
I w tym samym poście napisałem, że rankingi to trochę pic na wodę - także trochę dziwi mnie, że to zacytowałaś.

Cytat:
2) Twoje posty na Wizażu nie sprawią, że ludzie tam nie pójdą i nie sprawią, że zadłużenie Krakowa zniknie - uspokój się
Oczywiście, że nie - aczkolwiek ponarzekać sobie zawsze mogę.
Wszakże - jestem Polakiem, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Cytat:
3) Nie każdemu uderza sodówka . Nikt z moich znajomych idąc tam nie stał się przemądrzałym ignorantem Może twoi znajomi się nie zmienili, tylko lepiej ich poznałeś (od innej strony ) ?
Możliwe, ale jak słyszy się plotki o studentach, którzy przesiadają się w parku, gdy dowiedzą się, że 2 osoba nie jest z UJ - to stereotypowe podejście się nasila.

Cytat:
4) Tak samo ktoś może nie poddać się magii Katowic czy innego miasta i nie rzuca się tak
Oh czy ja wiem, to chyba ostatnie miasto, do którego ludzie pałają miłością i chyba pierwsze uznawane za brud i syf ( co zresztą nijak ma się do rzeczywistości ).
Za to poziom życia bardzo wysoki ( dobre zarobki + niskie koszty + bardzo niski wskaźnik bezrobocia ) i da się polubić - szczególnie nocą ( bardzo malowniczo wygląda, ale nocą to w sumie każde miasto dobrze wygląda ).
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 23:39   #19
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
No tak ;D Nie dziękuję iiii wzajemnie ;D

Zarejestrowałaś się już ?
Zarejestrowałam się już chyba na wszystkie uczelnie jakie istnieją Po wynikach zrobię przesiew :P a Ty?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Drugi język jest potrzebny w tych branżach, w których ma on większe znaczenie niż umiejętności ( np. rachunkowość w outsourcingu ).
Aczkolwiek zawsze to coś więcej w CV i może się przydać.
Lubię języki, więc za drugi tak czy siak się wezmę. Zawsze lepiej znać dwa niż jeden a moim zdaniem to zawsze, prędzej czy później się przyda, więc warto.

Jeżeli chodzi o Wrocław - POLECAM FiR na wydziale zarządzania, wykłada tam profesor Krzysztof Jajuga - człowiek o wybitnej wiedzy, dobre książki też napisał.
Możesz też rozważyć FiR w języku angielskim - Jajuga ma patronat nad tym kierunkiem

Cytat:
Jeżeli chodzi o Katowice - polecam AG, nie ma ono w ogóle informatyki w programie, na innych uczelniach informatyka została ( na UŁ np. masz programowanie ).
Poza tym masz fajne rzeczy typu: obsługa Programu R. których o ile się orientuje - na innych uczelniach nie ma, oraz masz patronat kilku firm nad tym kierunkiem ( między innymi Big4 - Deloitte ).

Kraków bym omijał, UEK raczej nie zbiera pochlebnych opinii i ma dziwaczne programy studiów, poza tym - Kraków jest drogim miastem i mało perspektywicznym z rynkowego punktu widzenia, jest tam także duże zanieczyszczenie powietrza.

Poznań - tanie mieszkania, dobre miasto i UEP, który ma bardzo dobrą opinie, chyba najlepszą zaraz po SGH.
AG jest tam jedną ze specjalizacji IiE.
Trochę mnie zmartwiłeś, bo celowałam własnie raczej w Kraków.
Wrocław jako miasto też mi się podoba, tylko niestety wszędzie daleko . Dobrą opcją są Katowice z tymi praktykami o których wspomniałeś, rynek pracy też jest całkiem dobry no i jest tam Megaclub <3 Poznań porównywalny do Wrocławia jednak na jego korzyść przemawia to, że jest położony bliżej centrum.
W sumie każde miasto ma sporo plusów. Czuję, że przede mną ciężki wybór :P

W Krakowie pomijając koszty życia i zanieczyszczenia naprawdę jest aż tak źle? Wydawało mi się, że tamtejsze uczelnie stoją raczej na wysokim poziomie.
Cytat:

Generalnie jeśli chodzi o pracę w branży, pod względem miast to:
Warszawa > Poznań > Wrocław i Katowice > Kraków / Łódź ( z tym, że tam dobrze nauczają i zazwyczaj ludzie pracują potem w Wawie z tego co wiem ).
W Warszawie wiadomo najłatwiej o pracę, większość firm ma tam swoje siedziby. Myślałam o tym żeby tam studiować, jednak to miasto by mnie chyba przytłoczyło, ten wyścig szczurów tłok, dojazdy, a ceny też do niskich nie należą. Plusem Warszawy jest to, że miałabym tam najlepsze perspektywy, ale czuję, że bym się tam męczyła. Poza tym wątpię czy dostałabym się do akademika, a wynajęcie mieszkania nawet studenckiego to już spory wydatek.

Cytat:
Chyba się skuszę, chociaż teraz to raczej na LoLa przechodzę, kumple ciągle wołają i wołają, żeby w LoL grać, co więcej - nawet dziewczyny w to grywają ( ostatnio kuzynka mi się chwaliła, że wbija jakąś postacią na topa xDD ), więc musi być dobra - chyba.
Grałam w LoLa parę dni ale średnio mi się spodobał, nie rozumiem fenomenu tej gry :P ale ja generalnie jestem dość wybredna co do gier, w każdej zawsze coś mi nie pasuje, dlatego jak już jakaś mnie zainteresuję to znaczy, że musi być naprawdę dobra

Edytowane przez derrise
Czas edycji: 2013-06-25 o 23:50
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 23:44   #20
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Oczywiście, że nie - aczkolwiek ponarzekać sobie zawsze mogę.
Wszakże - jestem Polakiem, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Możliwe, ale jak słyszy się plotki o studentach, którzy przesiadają się w parku, gdy dowiedzą się, że 2 osoba nie jest z UJ - to stereotypowe podejście się nasila.
No i w tym rzecz - narzekasz 10. wątek z kolei, dlatego inni się wkurzają

Sam napisałeś: plotki. Nadąsani ludzie są wszędzie. Nie tylko w Krakowie. To by było na tyle z mojej strony.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 08:56   #21
Inessia
Zadomowienie
 
Avatar Inessia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 792
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość
Składam najprawdopodobniej do UE w Krakowie i Wrocławiu, rozważam też ewentualnie Katowice bądź Poznań. Ty też wybierasz się na UE?
Ja chyba wybiorę UE we Wrocławiu, choć myślałam też o Poznaniu, bo mam do nich podobną odległość.

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość

Mam ten sam dylemat, ale chyba jednak będe się skłaniać ku AG później może magisterka z FiR, jednak muszę to wszystko jeszcze raz dokładnie przemyśleć.

Napisz później na co się ostatecznie zdecydowałaś, może spotkamy się w październiku
Zdecyduję się chyba na FiR na wydziale zarządzania we Wrocławiu. Mam nadzieję, że się uda, bo niestety w 3 klasie zrezygnowałam z matury R z matmy (wtedy miałam jeszcze inne plany i skupiłam się na innych przedmiotach, mimo wcześniejszych przygotowań do R matmy).
W każdym razie z rejestracją czekam do wyników matur

Edytowane przez Inessia
Czas edycji: 2013-06-26 o 09:05
Inessia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:12   #22
krzychu26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Japanication genialnie wszystko wytłumaczył

Ja ze swojej strony dodam, że studiuję FiR na UE we Wrocławiu na wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów. Kierunek ok, trochę nie potrzebnych rzeczy, ale da się przeżyć. Genialne koła naukowe z zakresu rynków finansowych, które dają mega plusy i możliwość nawiązania realnych kontaktów, które później można uruchomić przy szukaniu praktyk czy pracy.
Jest parę fajnych firm na początek: autoryzowani doradcy NC, jest BIG 4 z audytem, Credit Suisse i BNY Mellon. Jeśli ktoś jest bardzo dobry z angielskiego to CS i BNY walą do nas drzwiami i oknami żeby tylko zatrudnić paru studentów.

Jak ktoś ma jakieś konkretne pytania odnośnie UE we Wrocławiu to służę pomocą.
krzychu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:40   #23
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość
Zarejestrowałam się już chyba na wszystkie uczelnie jakie istnieją Po wynikach zrobię przesiew :P a Ty?

W Krakowie pomijając koszty życia i zanieczyszczenia naprawdę jest aż tak źle? Wydawało mi się, że tamtejsze uczelnie stoją raczej na wysokim poziomie.
No właśnie przydałoby się zarejestrować na UE, robiłaś ankietę ? Byłaś w stanie wypełnić wszystkie pola w niej, czy warto ją robić dopiero po wynikach ?
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:15   #24
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
No właśnie przydałoby się zarejestrować na UE, robiłaś ankietę ? Byłaś w stanie wypełnić wszystkie pola w niej, czy warto ją robić dopiero po wynikach ?
Na UE się nie rejestrowałam, ponieważ przed wynikami nie da rady tej ankiety wypełnić, na innych uczelniach jest to tylko ankieta osobowa, a wyniki z matur można dopisać później, tutaj nie da się tak zrobić, więc czekam do piątku

Cytat:
Zdecyduję się chyba na FiR na wydziale zarządzania we Wrocławiu. Mam nadzieję, że się uda, bo niestety w 3 klasie zrezygnowałam z matury R z matmy (wtedy miałam jeszcze inne plany i skupiłam się na innych przedmiotach, mimo wcześniejszych przygotowań do R matmy).
W każdym razie z rejestracją czekam do wyników matur
Też czekam na wyniki, wtedy zrobię mały przesiew uczelni, bo będę już znała swoje realne szanse w rekrutacji, a nie bazowała na przypuszczeniach. Na razie stawiam na Kraków, Wrocław i Poznań
Jak zdasz podstawę na min 90% to powinno być dobrze, a matma w tym roku była naprawdę prosta, więc na pewno Ci się uda. Powodzenia
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 13:12   #25
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Wow, zgodze się z Japa..aleś sobie trudny nick wybrał :P
Odradzałabym FiR na Krakowskim UEk, jest to tutaj kierunek o niezbyt ciekawych programach, raczej "humanistyczny" i niewiele dający, sama z niego zrezygnowałam (nieciekawe programy + drugie studia, które były w porównaniu z krakowskim firem ciekawsze), a mój kolega który skończył FiR i studiował ze mną matematykę wręcz odradza - jak to powiedział czytania i pisania można nauczyć się gdzie indziej Zresztą praktycznie w ogóle się nie ucząc ciągnął stypendium naukowe, co było dla niego i części jego znajomych motorem by w ogóle pojawiać się na uczelni.
Gdybym sama miała wybierać FiR i mogła studiować gdzieś indziej to wybrałabym np. w Katowicach, ale szczerze przyznam, że nie znam szczegółowo programów we wszystkich miastach, więc są pewnie i lepsze alternatywy
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 15:05   #26
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Gdybym sama miała wybierać FiR i mogła studiować gdzieś indziej to wybrałabym np. w Katowicach, ale szczerze przyznam, że nie znam szczegółowo programów we wszystkich miastach, więc są pewnie i lepsze alternatywy
Katowicki ma to do siebie, że jest można rzec taki "jednolity"
Po prostu wszystkie specjalizacje, które zazwyczaj są oddzielnie ( FiR na 2 różnych wydziałach po 4-5 speców i po 200 ludzi na każdym ) tutaj są razem i zamiast x2 200, jest x1 360-380.
No i chyba też jako jedyny, ma II różne wersje anglojęzycznego FiRu na II-stopniu, za to na I-stopniu nie ma żadnego.

Cytat:
"humanistyczny"
W sumie to nie pamiętam dobrze tego programu UEK odnośnie FiR już, ale po twoim poście wnioskuję, że po prostu to taki FiR co jest na UEW na wydziale ekonomii, czyli taki którego bym nie polecał.

Cytat:
W Krakowie pomijając koszty życia i zanieczyszczenia naprawdę jest aż tak źle? Wydawało mi się, że tamtejsze uczelnie stoją raczej na wysokim poziomie.
UJ i AGH w miarę okej ( aczkolwiek są strasznie przereklamowane i przyjmują miliony studentów, o AGH się nawet mówi "FABRYKA inżynierów" ), UEK raczej nikt nie poleca.
O Politechnice Krakowskiej nic nie wiem, ale pewnie jak to politechnika w większym mieście - trzyma poziom.

Cytat:
w 3 klasie zrezygnowałam z matury R z matmy
W Katowicach wyjątkowo można dać historie zamiast matmy, więc to nie jest taki duży problem.
Sama matma podstawowa ma przelicznik "0,7", zamiast standardowego "0,5".
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:00   #27
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Wow, zgodze się z Japa..aleś sobie trudny nick wybrał :P
Odradzałabym FiR na Krakowskim UEk, jest to tutaj kierunek o niezbyt ciekawych programach, raczej "humanistyczny" i niewiele dający, sama z niego zrezygnowałam (nieciekawe programy + drugie studia, które były w porównaniu z krakowskim firem ciekawsze), a mój kolega który skończył FiR i studiował ze mną matematykę wręcz odradza - jak to powiedział czytania i pisania można nauczyć się gdzie indziej Zresztą praktycznie w ogóle się nie ucząc ciągnął stypendium naukowe, co było dla niego i części jego znajomych motorem by w ogóle pojawiać się na uczelni.
Gdybym sama miała wybierać FiR i mogła studiować gdzieś indziej to wybrałabym np. w Katowicach, ale szczerze przyznam, że nie znam szczegółowo programów we wszystkich miastach, więc są pewnie i lepsze alternatywy
Wielkie dzięki za informacje z pierwszej ręki Chciałabym jednak coś z tych studiów wynieść oprócz czytania i pisania , dlatego chyba zamienię Kraków na Katowice.
Wiesz może coś na temat poziomu analityki gospodarczej na UEK?
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:14   #28
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Niestety nie, jak ja składałam podania to dopiero otwierali ten kierunek, potem się nie interesowałam.
Z Krakowa na rzecz Katowic zrezygnowałabym właśnie dlatego, że po przejrzeniu samych programów katowicki FiR wydaje mi się być ściślejszy, dający lepszą wiedzę ogólną niż FiR krakowski, który jest właśnie bardziej "humanistyczny" (w cudzysłowie, bo oczywiście są przedmioty jak matematyka ogółem czy statystyka, ale specjalności wydają mi się być mnie ciekawe, zbyt ogólne, a przez to takie "o wszystkim i o niczym").
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:48   #29
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość
W Krakowie pomijając koszty życia i zanieczyszczenia naprawdę jest aż tak źle? Wydawało mi się, że tamtejsze uczelnie stoją raczej na wysokim poziomie.
Jeśli podoba Ci się Kraków, nie sugerowałabym się opiniami innych osób. Każdy odczucia ma inne. Mi osobiście podoba się tu bardzo. Wiadomo inne miasta też mają swoje plusy, ale zawsze znaleźć można dużo minusów.
Jeżeli chodzi o UEK to nie czuję, żeby plan moich studiów był źle dopracowany. Nie mam porównania, więc nie polecam innym: "Może Katowice, albo Wrocław - tam jest lepiej, czy gorzej". Przypuszczam, że nieliczni mieli możliwość studiować w różnych miastach, na podobnych uczelniach: jeżeli kogoś takiego znajdziesz, to takie opinie są najbardziej wiarygodne. Podstawą przy wyborze uczelni jest przejrzenie planów studiów. Ja potrzebowałam kierunku, który opiera się na umiejętności logicznego myślenia, gdzie znajdę dużo matmy i mało przedmiotów czysto teoretycznych -wybrałam AG i się nie zawiodłam. Znam osoby które świetnie czują się na finansach, bo czegoś takiego właśnie szukały. Z ciekawości przejrzałam plan studiów FiRu i według mnie jest całkiem konkretny: idąc na ten kierunek spodziewałabym się właśnie zdobycia takiej wiedzy.

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za informacje z pierwszej ręki Chciałabym jednak coś z tych studiów wynieść oprócz czytania i pisania , dlatego chyba zamienię Kraków na Katowice.
Wiesz może coś na temat poziomu analityki gospodarczej na UEK?
Nie sądzę, żeby umiejętność czytania i pisania wystarczyła, aby skończyć studia. Miałam wiele takich osób na roku, którym się tak wydawało. Niestety skończyli swoją edukację po pierwszej sesji. Wiadomo, czasem uda się coś "łatwiej" zaliczyć, ale są to nieliczne przypadki i z przedmiotów typu "podstawy organizacji i zarządzania". Co do poziomu studiów, nie mam porównania jak jest na innych uczelniach, ale wcale łatwo nie jest. Wiele godzin poświęciłam na naukę analizy, algebry, logiki, prawdopodobieństwa, mikroekonomii, czy wspomnianej wyżej statystyki. Moi znajomi na PK na matematyce omawiali to samo co my (oprócz zagadnień stereometrii, za to u nas dochodzą interpretacje ekonomiczne), więc trochę tego jest. Zwłaszcza, że to studia, trzeba samemu pracować, nie wszystko jest podane na tacy .
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:52   #30
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Z kolei matma na PK jak i UP (mówię o kierunku, nie przedmiocie) nie jest na wysokim poziomie - więc nie wiem co to za porównanie
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 09:28:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.