Problem- kolczyk w pępku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-23, 21:41   #1
alisiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Exclamation

Problem- kolczyk w pępku


Witajcie ; )
W tamtym tygodniu w piątek zrobiłam sobie kolczyk w pępku.. Wszystko było dobrze do wtorku. codziennie przemywałam dziurkę woda utlenioną, a we wtorek posmarowałam tribioticiem i dziurki zaczęły się robić czerwone, a skóra wokół pępka troche poczerwieniała, swędzi i trochę skróra się łuszczy.. Może mi poradzicie co mam zrobić?
alisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 22:10   #2
marrzenka
Przyczajenie
 
Avatar marrzenka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Problem- kolczyk w pępku

Według mnie nie powinnaś używać wody utlenionej, bo ona wysusza i z pewnością może podrażniać.
Jak ja robiłam kolczyk, to przemywałam tylko przegotowaną wodą i zużywałam mnóstwo maści tribiotyk. Z dziurką nie miałam żadnych problemów i nie mam do dzisiaj, a minęło już jakieś ponad 6 lat
aha.. i nie grzeb przy tym kolczyku zbyt dużo, przynajmniej na początku, aż do zagojenia dziurki
marrzenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 22:23   #3
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Problem- kolczyk w pępku

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:45
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 11:08   #4
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problem- kolczyk w pępku

Cytat:
Napisane przez alisiek Pokaż wiadomość
Witajcie ; )
W tamtym tygodniu w piątek zrobiłam sobie kolczyk w pępku.. Wszystko było dobrze do wtorku. codziennie przemywałam dziurkę woda utlenioną, a we wtorek posmarowałam tribioticiem i dziurki zaczęły się robić czerwone, a skóra wokół pępka troche poczerwieniała, swędzi i trochę skróra się łuszczy.. Może mi poradzicie co mam zrobić?
Po przekłuciu nie przemywa się woda utlenioną! Kto Ci tak radził? Kup sól fizjologiczną w aptece i tym przemywaj. Pozatym objawy , które podajesz, mogą wskazywać, że kolczyk/lub maść Cię uczula...
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 17:52   #5
buffy249
Rozeznanie
 
Avatar buffy249
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 913
Dot.: Problem- kolczyk w pępku

Odstaw wodę utlenioną i Tribiotic, bo to nie są środki to stosowania na świeże przekłucie! Kup w aptece Octenisept oraz sól fizjologiczną, stosuj Octenisept dwa razy dziennie, a sól dodatkowo do usuwania strupków. Możliwe, że wystąpiła reakcja alergiczna na Tribiotic, a dodatkowo jeszcze wysuszyłaś sobie skórę stosując wodę utlenioną.
buffy249 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 18:12   #6
losbimbos
Raczkowanie
 
Avatar losbimbos
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 87
GG do losbimbos
Dot.: Problem- kolczyk w pępku

Generalnie Tribioticu nie stosuje się na przekłucia, bo to antybiotyk. Żadnych antybiotyków nie powinno używać się profilaktycznie (bo nawet nie ma jak w ten sposób działać...). Poza tym jest maścią, a to zapycha kanał i odcina dostęp powietrza.
Jeśli masz kolczyk ze stali chirurgicznej, to bardzo możliwe że wystąpiła reakcja na nikiel. Poza tym ważne jest gdzie i jak kolczyk był przekłuwany.

Buffy249 dała dobrą radę: Octenisept i sól fizjologiczna, nic więcej! I jeśli nie musisz, to nie zaklejaj przekłucia plastrem, daj mu oddychać.
losbimbos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 08:19   #7
Poolla
Raczkowanie
 
Avatar Poolla
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów(okolice)
Wiadomości: 44
GG do Poolla
Dot.: Problem- kolczyk w pępku

Tez zastanawiam sie nad zrobieniem sobie kolczyka w pępku ale boje sie skutków ubocznych ze tak powiem, jakiś powikłań
Tak ze piszcie dziewczyny swoje spostrzeżenia
__________________
Mówi się, że potrzeba tylko jednej minuty, żeby kogoś zauważyć, jednej godziny, żeby go ocenić i jednego dnia, żeby polubić, ale całego życia, by go później zapomnieć.
Poolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 21:28   #8
Sandra94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 9
Dot.: Problem- kolczyk w pępku

Ja po przekłuciu stosowałam tylko tribiotic, kosmetyczka u której przekłuwałam powiedziała mi, żebym nie próbowała tego przemywać wodą utlenioną ani spirytusem salicylowym no i ładnie sie zagoiło
i ważne też żeby nie bawić się za bardzo kolczykiem (chociaż wiem że to trudne ^^) i dbać szczególnie o higenę.
a na twoim miejscu poszłabym do tego salonu, w którym robiłaś i spytała się co się z tym dzieje.
Sandra94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 13:17   #9
Ryza
Raczkowanie
 
Avatar Ryza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 251
Dot.: Problem- kolczyk w pępku

Hej, ja też mam problem ze swoim kolczykiem w pępku. Zrobilam go w studiu 7 lat temu. Wszystko było pięknie do czasu, aż go wyjęłam - jakieś 2 latat temu. Nie mogłam go sama powtórnie włożyć (wchodził tylko do połowy), udałam się do studia, w którym pan oddzielił igłą zasklepioną skórę i włożył go spowrotem. Od tamtej pory męczę się z moim kolczykiem, bo od czasu do czas boli i ropieje...
Mam teraz dylemat - pogodzić się ze stanem jaki jest czy wyjąć go, poczekać aż dziurka się zabliźni i przebić w studiu jeszcze raz.
??
Czy któraś z Was miała podobny problem, co radzicie??
Ryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 00:16   #10
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Problem- kolczyk w pępku

Kiedyś miałam kolczyka w brodzie i kazano mi codziennie przemywać solą fizjologiczną - broń boże wodą utlenioną czy jakimś spirytusem. Może powinnaś odłożyć wodę utlenioną?
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.