Wyrzucona tabletka... co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-05, 11:50   #1
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104

Wyrzucona tabletka... co robić?


Witam.
Mam pewnien problem. Otóż niestety, gorliwy domownik wyrzucił moją tabletkę antykoncepcyjną do kosza, zapewne nieświadom, bo była zapakowana w woreczek śniadaniowy, ale tego tu już nie bede pisac.
Nie biorę ich konkretnie, żeby się zapezpiebczyć, ale w celach zdrowotnych, choć nie ukrywam, że chce być w ten sposób dodatkowo zabezpieczona.

Na początku, od razu po kupieniu tabletek wzięłam jedną z przyzwyczajenia (jak to zawsze po wizycie lekarskiej się zażywa), mimo, iż to nie był dzień pierwszego krwawienia.
Wiem, jak moglam zapomnieć, ale po prostu tak wyszło i mleko się rozlało.
Pomyślałam no trudno i w dzien pierwszej miesiączki wzięłam następną. Pomyślałam, że to będzie taka pomyłka w normalnym braniu tabletek.

Ale teraz już jestem dwie do tyłu, przez brak następnej, tej wyrzuconej.
I tutaj moje pytanie co robić? Czy po prostu zażywać do końca opakowania, czekać te 7 dni i zacząć następne, jak gdyby nigdy nic? Czy jednak dobrać te dwie z następnego opakowania? (Tę pierwszą, którą zmarnowałam i tę drugą wyrzuconą)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 12:19   #2
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Wyrzucona tabletka... co robić?

Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość
Witam.
Mam pewnien problem. Otóż niestety, gorliwy domownik wyrzucił moją tabletkę antykoncepcyjną do kosza, zapewne nieświadom, bo była zapakowana w woreczek śniadaniowy, ale tego tu już nie bede pisac.
Nie biorę ich konkretnie, żeby się zapezpiebczyć, ale w celach zdrowotnych, choć nie ukrywam, że chce być w ten sposób dodatkowo zabezpieczona.

Na początku, od razu po kupieniu tabletek wzięłam jedną z przyzwyczajenia (jak to zawsze po wizycie lekarskiej się zażywa), mimo, iż to nie był dzień pierwszego krwawienia.
Wiem, jak moglam zapomnieć, ale po prostu tak wyszło i mleko się rozlało.
Pomyślałam no trudno i w dzien pierwszej miesiączki wzięłam następną. Pomyślałam, że to będzie taka pomyłka w normalnym braniu tabletek.

Ale teraz już jestem dwie do tyłu, przez brak następnej, tej wyrzuconej.
I tutaj moje pytanie co robić? Czy po prostu zażywać do końca opakowania, czekać te 7 dni i zacząć następne, jak gdyby nigdy nic? Czy jednak dobrać te dwie z następnego opakowania? (Tę pierwszą, którą zmarnowałam i tę drugą wyrzuconą)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Yyy... A ulotke czytałaś, lekarz Cie uświadomił? Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś wziął anty zaraz po wizycie z przyzwyczajenia Nie wiem, co autor miał tu na myśli

To w końcu bierzesz je żeby sie zabezpieczyć czy nie współżyjesz i tylko w celach zdrowotnych?


Swoją drogą mamy tu obszerny wątek o zapomnianych, zwymiotowanych i zagubionych tabletkach, radze sie podczepić, a nie tworzyć nowy wątek.
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 13:01   #3
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Wyrzucona tabletka... co robić?

Oczywiscie ze czytalam i lekarz mnie uswiadomil. Nie wiem dlaczgo była taka moja reakcja, no ale stalo sie wiec raczej nie musimy tego poruszac.
Poza tym miałam natłok w tamtym dniu, no ale co to za usprawiedliwenie :/
Biorę w celach zdrowotnych, ale wiadomo, taka myśl o zabezpieczeniu się rowniez jest.

Chodziło mi o to czy tą wyrzuconą tabletkę dobrać z następnego opakowania czy sobie odpuścić, to wszystko.

Co do nowego wątku, tamten przeoczyłam. Podczepiam się pod inny ten mozna zamknąć, z gory przepraszam.
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 13:32   #4
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Wyrzucona tabletka... co robić?

Jak masz awaryjne opakowanie to weź z niego pominiętą tabletke. Jak używasz tych tabletek w celach antykoncepcyjnych to licz się z tym, że ochrona może być zmniejszona. Jeśli w celach zdrowotnych, to tak dużego problemu nie powinno byc.
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 13:58   #5
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Wyrzucona tabletka... co robić?

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Jak masz awaryjne opakowanie to weź z niego pominiętą tabletke. Jak używasz tych tabletek w celach antykoncepcyjnych to licz się z tym, że ochrona może być zmniejszona. Jeśli w celach zdrowotnych, to tak dużego problemu nie powinno byc.
Jasne, że wiem, że ochrona jest obniżona i oczywiście licze sie z tym.
O i o to mi chodziło czy mam dobierać czy nie, dziękuję slicznie!
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.