Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 14:36   #1171
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za radę. Chciałabym własnie przy kolejnym farbowaniu pozbyć się tego refleksu miedziano -zóltego. Znalazłam jeszcze takie oznaczenie z kolestonu 8/71 brązowo - popielaty jasny blond. To moze ten będzie popielaty? Ten który proponujesz to 8/38 złoto perłowy jasny blond- zatem będzie zółty.
W Welli oznaczneie .1 - to srebrny pigment który nada jedynie srebrnego reflaksu ale jeśli już masz ciepły odcień włosów to go nie zniweluje
natomiast oznaczenie .8 to pigment niebieski, którym można wybijać rude refleksy
8/38 wybije delikatnie rude refleksy ale niestety nada tez bardziej żółtego odcienia, ale to jedyny chłodny odcień na tym poziomie, chyba że chciałabyś popróbować z mixtonami
Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Spróbuję stonować to goldwelem colorance ,jednak w jakim odstępie czasowym mogę go zastosować po farbie?
2, 3 tygodnie?
Zaproponowałas mi 8 BA, ale w palecie go nie widzę..Zastanaw iałam sie równiez nad kolorem 8 SB lub 8 NP. Dobry wybór by pozbyc sie zółci i rudego?
Ten kolor który podałam jest w nowej wersji tej farby
Ze starej wersji w zasadzie jedynie nadawałby się ten 8 SB choć nie jestem pewna czy on powybija niechciane tony ponieważ S jest od Silver czy znów srebrny pigment, a nie niebieski

Co do stosowania - myślę że po co najmniej 3 tyg.odstępu, chyba ze farbą byś farbowała tylko odrost to wówczas można od razu stonować resztę
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:25   #1172
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
a co to za paletka?

dziewczyny a farby fryzjerskie wychodzą również trochę ciemniej?
bo wcześniej kupywałam drogeryjne i tam musiałam nanieść spooorą poprawkę bo jasny brązik był niemalże czarny i teraz nie wiem czy kierować się kolorem docelowym czy może trochę jaśniejszy wybrać
Alfaparf Evolution of Color

z tego co mi wiadomo, farby profesjonalne z dobrze dobrana wodą utleniajaca daja odcien bardzo zblizony do tego, ktory byl na palecie. palety drogeryjne sa bardziej przeklamane, a odcien na pudelku to juz w ogole

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
dziewczyny! pomożecie...nie banujcie ale proszę pomóżcie! planuję uskutcznić plan oszczędnościowy i zafarbować włosy w domu..Poszłam do sklepu fryzjerskiego i wyszłam z zakupami i radami Pani. Wydaje mi się,że Pani wiedziała co mówi a ja farbuję włosy w fryzjera więc mniej więcej wiem co chcę zrobić.
Kupiłam farby https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...arely-imp.html (oczywiście nie mają opinii!!no świetnie;> )
i teraz tak...Mam włosy ufarbowane na jasny brąz i ciemne odrosty. Zasadniczo nie farbuję nigdy całej głowy tylko robię coś jak by balejaż na całej głowie,żeby nie było widać odrostu. Mam tendencje do tego ,że mi wyłazi rudość więc kupiłam farbę w odcieniu takiego jasnego brązu i drugą w szarym blondzie i chcę je zmieszać. Mam też dwie wody w kremie 3 i 6 %.
I wymyśliłam sobie tak:
1. wyciągam pasemka (tak dużo, dużo niemal wszystko,żeby mi się tylko od skóry nie ufarbowało)
2. Na odrosty daję mieszankę farby 50 ml brąz, 25 ml szarość i 75 ml 6% utleniacza
3. Na resztę daję to samo ale 3% utleniacza.
4 . Trzymam pół godziny (a może dłużej i lekko podgrzać?)

czy dobrze wykombinowałam? A może lepiej zmieszać wody do 4,5 %? (PS Mam utleniacze różnych firm). Czy mogę dodać do farby łyżkę odżywki?
powiem Ci tak: jezeli za bardzo nie masz pojecia co i jak i doswiadczenia w sprawach kosmetyczno-fryzjerskich, nie bawilas sie np. w robienie wlasnych kosmetykow, nie masz duszy eksperymentatora, to nie rob tego sama. zafarbowanie wlosow samodzielnie na jakis łatwy, jednolity kolor nie jest trudne, a to co Ty planujesz w praktyce moze byc jednak trudne, gdy efekt ma byc ladny.


Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
Ja Ci niestety nie pomogę ale dziewczyny tutaj się znają więc na bank uzyskasz odpowiedź!


Dziewczyny ostatni raz proszę o podpowiedź, który odcień użyć by mieć włoski jak poniżej plizz
dostalas juz przeciez podpowiedzi ja tez bym stawiala na Alfaparf 8.33 albo Mairel 8.30
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:36   #1173
mmilagross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 115
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

ok biorę 8.30 majirel

myślicie,że jedna tubka 50 ml na włosy za ramiona starczy?
mmilagross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:46   #1174
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
ok biorę 8.30 majirel

myślicie,że jedna tubka 50 ml na włosy za ramiona starczy?
standardowa mieszanka z drogerii ma 100ml, tutaj bedziesz miala 125ml

ja osobiscie bralabym jedną tubkę, o ile nie masz jakis mega gestych wlosow. standardowa mieszanka z drogerii ma 100ml, tutaj bedziesz miala 125ml

pochwal sie pozniej efektem, mam nadzieje, ze bedziesz zadowolona
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:14   #1175
mmilagross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 115
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

zrobię chyba po niedzieli

jedyne czego się boję to tego ,że 8.30 wyjdzie kurczakowato zółte , powiedzcie ,że nie
mmilagross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:18   #1176
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
zrobię chyba po niedzieli

jedyne czego się boję to tego ,że 8.30 wyjdzie kurczakowato zółte , powiedzcie ,że nie
predzej wsciekla marchewa
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:35   #1177
mmilagross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 115
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

marchewa może być tz się ucieszy
mmilagross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 20:00   #1178
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

powiem Ci tak: jezeli za bardzo nie masz pojecia co i jak i doswiadczenia w sprawach kosmetyczno-fryzjerskich, nie bawilas sie np. w robienie wlasnych kosmetykow, nie masz duszy eksperymentatora, to nie rob tego sama. zafarbowanie wlosow samodzielnie na jakis łatwy, jednolity kolor nie jest trudne, a to co Ty planujesz w praktyce moze byc jednak trudne, gdy efekt ma byc ladny.
łooo..no to mnie ostudziłaś ja właśnie kiedyś sobie farbowałam na jeden kolor i wyszła mi kiszka. W sensie ,że inny odrost, inne włosy. Ogólnie masakra. Więc sobie wykombinowałam,że jak zrobię w ten sposób to będzie mniejsza krzywda...w takim razie może coś poradzicie,żebym nie spsuła?Acha...ja mam kręcone włosy więc jakiś różnice w odcieniach i balejaże, nie muszą być mega wypracowane bo i tak giną w totalnym bałaganie Help...
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 22:08   #1179
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

a mam jeszcze w takim razie taki koncept. Teraz mam nieduże odrosty i w takich przypadkach fryzjerka mi robi balejaż na sama odrosty (znaczy się ja nie wiem czy to się tak nazywa balejaż, ale używa takich sreberek i robi cieniutkie pasemka na samych odrostach rozjaśniaczem...chyba). I potem jak to zdejmie to mam takie całkiem jasne te odrosty. I wtedy to mi cały łeb smaruje softem (czyli jak rozumiem kolor z wodą 3%) . I kolor jest wtedy wyrównany i wszystko gra.
Więc może tak by mi się udało? Tylko nie jestem pewna znowu jak to zrobić. Czy te pasemka ona odrostach to rozjaśniaczem samym? Czyli samą wodą utlenioną? 6%???
Czyli bym sobie wykombinowała tak:
1. Pasemka wyciągam na czepku (bo na folii nie umiem) i same odrosty rozjaśniam - tu proszę o poradę jak ... w sensie czym wysmarować.
2. Potem myję cały łeb i smaruję farbą pomieszaną z 3% wodą...
oczekiwałabym odświeżenia koloru i zmniejszenia widoczności odrostów...dobrze kombinaczę czy znowu zonk?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 02:02   #1180
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
a mam jeszcze w takim razie taki koncept. Teraz mam nieduże odrosty i w takich przypadkach fryzjerka mi robi balejaż na sama odrosty (znaczy się ja nie wiem czy to się tak nazywa balejaż, ale używa takich sreberek i robi cieniutkie pasemka na samych odrostach rozjaśniaczem...chyba). I potem jak to zdejmie to mam takie całkiem jasne te odrosty. I wtedy to mi cały łeb smaruje softem (czyli jak rozumiem kolor z wodą 3%) . I kolor jest wtedy wyrównany i wszystko gra.
Więc może tak by mi się udało? Tylko nie jestem pewna znowu jak to zrobić. Czy te pasemka ona odrostach to rozjaśniaczem samym? Czyli samą wodą utlenioną? 6%???
Czyli bym sobie wykombinowała tak:
1. Pasemka wyciągam na czepku (bo na folii nie umiem) i same odrosty rozjaśniam - tu proszę o poradę jak ... w sensie czym wysmarować.
2. Potem myję cały łeb i smaruję farbą pomieszaną z 3% wodą...
oczekiwałabym odświeżenia koloru i zmniejszenia widoczności odrostów...dobrze kombinaczę czy znowu zonk?
robisz na wlasne ryzyko, ale rozumiem Cie, kiedys tez eksperymentowalam, bo chodzilo oczywiscie o kase. jak juz jestes na 100% zdecydowana, ze nie pojdziesz do doswiadczonego fryzjera, to zalatw sobie chociaz pomoc kolezanki z minimalnymi zdolnosciami manualnymi, samej bedzie Ci ciezko zrobic to w miare sprawnie. innych rad Ci niestety nie dam...
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 08:34   #1181
basienka00
Raczkowanie
 
Avatar basienka00
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Wiadomości: 118
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Basienka ijak tam wyszedł kolor? Ponieważ interesuje mnie 8.07 jak wychodzi na wlosach? Jest to typowo zimny kolor czy ma refleksy zóltowo pomarańczowe?
Zrobiłam ostatnio farbowanie 8.03 z 9% ( naturalnie miałam brąz na głowie) wyszła tragedia. Marchewka straszna dlatego przymierzam sie do innej.

Ewentulanie moze dziewczyny wiecie jak zlikwidować zoltawo pomaranczowy refleks. Bardzo żle sie z nim czuje.
Posiadam w domu wode go Goldwella Colorance. Mysiałam też o tym szamponie. Czy któraś w Was wie czy np jak połoze jasny perłowy blond uzyskam na nich zimny popielaty odcien?
Kolor wyszedł ładny, ale jest to typowo ciepły odcień, nawet na palecie był zaznaczony jako ciepły, na początku był bardziej naturalny, ale później po tyg. było już widać bardziej ciepłe refleksy, dla mnie troche za jasny ten odcień, więc szukam teraz czegoś w naturze na poziomie 7.

Dziewczyny, a może moglłybyście mi poradzić cczym uzyskam naturalny odcień moich włosów, tzn. najbardziej zbliżony do mojego naturalnego ze zdjęć, myślałam właśnie nad jakąś farbą na poziomie 7 ale na jednych paletech wygląda dość ciemno a na innych znowu dość jasno. Może macie jakieś doświadczenia z uzyskiwaniem koloru zbliżonego do naturalnego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (119,3 KB, 60 załadowań)

Edytowane przez basienka00
Czas edycji: 2012-02-28 o 08:51 Powód: dopisek
basienka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 08:45   #1182
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
robisz na wlasne ryzyko, ale rozumiem Cie, kiedys tez eksperymentowalam, bo chodzilo oczywiscie o kase. jak juz jestes na 100% zdecydowana, ze nie pojdziesz do doswiadczonego fryzjera, to zalatw sobie chociaz pomoc kolezanki z minimalnymi zdolnosciami manualnymi, samej bedzie Ci ciezko zrobic to w miare sprawnie. innych rad Ci niestety nie dam...
właśnie chodziłam do fryzjera. Farbuje mnie pięknie, ale niestety...co 4-5 tygodni wywalać ok 150 PLN na samo farbowanie to trochę dla mnie dużo. Oczywiście...może się okazać,że faktycznie inaczej się nie da, ale nie byłabym sobą jak bym najpierw nie spróbowała.
Jak zepsuję to trudno...pójdę wtedy do fryzjera i będzie ratować.
Ale z wodą 3% to nie powinnam sobie zrobić krzywdy, co? Tylko nie wiem co z tymi odrostami...rozjaśniłabym je lekko właśnie w pasemkach ale nie wiem czy (samą wodą utlenioną?).
Jak coś, koleżankę mam kiedyś robiłyśmy pasemka ale takim rozjaśniaczem z drogerii i nawet jakoś wyszło. Zasadniczo to sporo eksperymentuję, ale z różnym skutkiem...
no dobra....to mam w takim razie ostatnie pytanie...napisałyście,że te cuda mi nie wyjdą...a poradzicie mi jak ufarbować na jednolity kolor?
Czy powinnam zmieszać te wody utlenione do 4,5 %. Koleżanka farbuje się właśnie wodą 4,5. Dała mi taki przepis właśnie. Tylko ze mam dwie różne wody 3 i 6 ! Skład niby taki sam, no ale ..jednak, żeby mi zieleń nie wyszła
I wtedy jak się robi? Najpierw odrost a potem na łeb cały?
Kurcze...a może zrobię tylko 3%...odrosty sobie będą ale kolor odświeżę no i spróbuję czy ja w ogóle coś umiem...
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

Edytowane przez ennkaa
Czas edycji: 2012-02-28 o 08:59
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 11:11   #1183
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
W Welli oznaczneie .1 - to srebrny pigment który nada jedynie srebrnego reflaksu ale jeśli już masz ciepły odcień włosów to go nie zniweluje
natomiast oznaczenie .8 to pigment niebieski, którym można wybijać rude refleksy
8/38 wybije delikatnie rude refleksy ale niestety nada tez bardziej żółtego odcienia, ale to jedyny chłodny odcień na tym poziomie, chyba że chciałabyś popróbować z mixtonami

Ten kolor który podałam jest w nowej wersji tej farby
Ze starej wersji w zasadzie jedynie nadawałby się ten 8 SB choć nie jestem pewna czy on powybija niechciane tony ponieważ S jest od Silver czy znów srebrny pigment, a nie niebieski

Co do stosowania - myślę że po co najmniej 3 tyg.odstępu, chyba ze farbą byś farbowała tylko odrost to wówczas można od razu stonować resztę
Dziekuję Ci bardzo za pomoc Nastepnym razem może pokuszę sie o ten 8/38. Ale najpierw stonuję to tym goldwellem 8 BA .
A mogłabyś coś więcej napisać o tych mixtonach. Teraz to już mi wszystko jedno byle by pozbyć się tej rudości ,dlatego mogę poeksperymentować. Załączam kilka zdjęć. Po ich zrobieniu zaczęłam żałować,że zafarbowałam włosy. Miałam ładny kolor to mi się zachciało...

1.przed farbowaniem (miałam wtedy sprany colorance 7N)na górze naturalny odrost dlatego po farbie mam marchewkę u nasady..
2.po farbowaniu
3.przed/po bez lampy
4.przed /po z lampą
5. efekt jaki chciałam uzyskać... zwykły dość chłodny sredni/ciemny blond

Nie wiem czy uda mi sie cos z tej marchewy zrobić A czy to co teraz mam i co chce uzyskać to jest na tym samym poziomie 8? Czy moze mój wymarzony kolor jest na 7 poziomie?
Cytat:
Napisane przez basienka00 Pokaż wiadomość
Kolor wyszedł ładny, ale jest to typowo ciepły odcień, nawet na palecie był zaznaczony jako ciepły, na początku był bardziej naturalny, ale później po tyg. było już widać bardziej ciepłe refleksy, dla mnie troche za jasny ten odcień, więc szukam teraz czegoś w naturze na poziomie 7.

Dziewczyny, a może moglłybyście mi poradzić cczym uzyskam naturalny odcień moich włosów, tzn. najbardziej zbliżony do mojego naturalnego ze zdjęć, myślałam właśnie nad jakąś farbą na poziomie 7 ale na jednych paletech wygląda dość ciemno a na innych znowu dość jasno. Może macie jakieś doświadczenia z uzyskiwaniem koloru zbliżonego do naturalnego
Basieńka masz bardzo podobny kolor do moich poprzednich Tez zachciało mi się zmian i oto efekt. Załuje juz ,że zafarbowałam. W takim razie 8/07 odpada , bo ja nie chce ciepłych odcieni.
A jakie masz teraz włosy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez.jpg (153,2 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg page.jpg (32,2 KB, 119 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg page1.jpg (34,3 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pagew.jpg (35,0 KB, 113 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pagedd.jpg (33,3 KB, 82 załadowań)
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 11:29   #1184
basienka00
Raczkowanie
 
Avatar basienka00
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Wiadomości: 118
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Dziekuję Ci bardzo za pomoc Nastepnym razem może pokuszę sie o ten 8/38. Ale najpierw stonuję to tym goldwellem 8 BA .
A mogłabyś coś więcej napisać o tych mixtonach. Teraz to już mi wszystko jedno byle by pozbyć się tej rudości ,dlatego mogę poeksperymentować. Załączam kilka zdjęć. Po ich zrobieniu zaczęłam żałować,że zafarbowałam włosy. Miałam ładny kolor to mi się zachciało...

1.przed farbowaniem (miałam wtedy sprany colorance 7N)na górze naturalny odrost dlatego po farbie mam marchewkę u nasady..
2.po farbowaniu
3.przed/po bez lampy
4.przed /po z lampą
5. efekt jaki chciałam uzyskać... zwykły dość chłodny sredni/ciemny blond

Nie wiem czy uda mi sie cos z tej marchewy zrobić A czy to co teraz mam i co chce uzyskać to jest na tym samym poziomie 8? Czy moze mój wymarzony kolor jest na 7 poziomie?

Basieńka masz bardzo podobny kolor do moich poprzednich Tez zachciało mi się zmian i oto efekt. Załuje juz ,że zafarbowałam. W takim razie 8/07 odpada , bo ja nie chce ciepłych odcieni.
A jakie masz teraz włosy?

Teraz mam ten 8/07 z kolestonu dość sprany, bo wcześniej miałam bardzo jasny blond z pasemkami i powoli one wychodzą, więc próbuje to jakoś przyciemnić. To są zdjęcia jakoś miesiąc po farbowaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1020308.jpg (38,6 KB, 86 załadowań)
basienka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 11:32   #1185
mmilagross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 115
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

wiki1234 ja chce takie włoski jak masz na zdjęciu '' po farbie 8/03 '' takie karmelkowo rude
mmilagross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 11:38   #1186
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Dziekuję Ci bardzo za pomoc Nastepnym razem może pokuszę sie o ten 8/38. Ale najpierw stonuję to tym goldwellem 8 BA .
A mogłabyś coś więcej napisać o tych mixtonach. Teraz to już mi wszystko jedno byle by pozbyć się tej rudości ,dlatego mogę poeksperymentować. Załączam kilka zdjęć. Po ich zrobieniu zaczęłam żałować,że zafarbowałam włosy. Miałam ładny kolor to mi się zachciało...

1.przed farbowaniem (miałam wtedy sprany colorance 7N)na górze naturalny odrost dlatego po farbie mam marchewkę u nasady..
2.po farbowaniu
3.przed/po bez lampy
4.przed /po z lampą
5. efekt jaki chciałam uzyskać... zwykły dość chłodny sredni/ciemny blond
na tej 2 fotce, kolorek jest śliczny ale widać, że rudy poblask jest....
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 12:04   #1187
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

dziewczyny, dzięki za rady. Ostudziłyście mnie to zrezygnowałam z tych pasemek i w końcu machnęłam cały łeb. Dałam wodę 3% i dosłownie kapkę 6 % . Myślałam,ze w ogóle mi nie weźmie odrostów a tu jednak wzięło! To ja już głupia jestem.... bo odrosty miałam bardzo ciemne. Jeszcze mam trochę mokre włosy ale już widzę,że jednak oszczędziłam! wyszedł mi ładny brązik jasny, naturalny..oczywiście w słońcu daje na rudo (sic!) ale u mnie tak zawsze. Następnym razem dam więcej szarej farby...albo może jakąś z innym pigmentem? Ogólnie chyba jestem zadowolona, tym bardziej,że 3% to chyba tak strasznie włosów nie zniszczyłam...
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 14:27   #1188
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, dzięki za rady. Ostudziłyście mnie to zrezygnowałam z tych pasemek i w końcu machnęłam cały łeb. Dałam wodę 3% i dosłownie kapkę 6 % . Myślałam,ze w ogóle mi nie weźmie odrostów a tu jednak wzięło! To ja już głupia jestem.... bo odrosty miałam bardzo ciemne. Jeszcze mam trochę mokre włosy ale już widzę,że jednak oszczędziłam! wyszedł mi ładny brązik jasny, naturalny..oczywiście w słońcu daje na rudo (sic!) ale u mnie tak zawsze. Następnym razem dam więcej szarej farby...albo może jakąś z innym pigmentem? Ogólnie chyba jestem zadowolona, tym bardziej,że 3% to chyba tak strasznie włosów nie zniszczyłam...
fajnie, ciesze się nastepnym razem sprobuj farby o odcieniu popieletym, moze rude tony beda mniej widoczne, chociaz moim zdaniem rude refleksy pod slonce sa fajne
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 16:11   #1189
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez basienka00 Pokaż wiadomość
Teraz mam ten 8/07 z kolestonu dość sprany, bo wcześniej miałam bardzo jasny blond z pasemkami i powoli one wychodzą, więc próbuje to jakoś przyciemnić. To są zdjęcia jakoś miesiąc po farbowaniu
może spróbuj tym szamponem goldwell colorance on jest bez amoniaku. Co do koloru to cięzko mi doradzić , ja miałam 7 N na 1 zdjęciu.
Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
wiki1234 ja chce takie włoski jak masz na zdjęciu '' po farbie 8/03 '' takie karmelkowo rude
to już wiesz jakim kolorem farbować chętnie oddałabym moje ... nie pasują mi do karanacji.
Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
na tej 2 fotce, kolorek jest śliczny ale widać, że rudy poblask jest....
kolor może i ładny , ale na praawde strasznie rudy, szczególnie u nasady gdzie kolor złapał najintensywniej

Znałazłam też płukankę Kadus Fervidol. Pamiętam ,że kiedyś fryzjerka mi tym robiła, ale nie wiem jaki kolor wybrać ewentualnie. Moze któraś z Was miała jakieś doswiadczenia z tym Fervidolem?? Chciałabym z mojego miedzianego na coś zimnego popielowatego.
Tu link http://www.fryzjerskie.com.pl/plukan...a,p-10095.html
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 16:22   #1190
anabell75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 9
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

rude włoski są super . Ja ma cały czas przez okrągły rok w różnych odcieniach )
anabell75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 07:17   #1191
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
fajnie, ciesze się nastepnym razem sprobuj farby o odcieniu popieletym, moze rude tony beda mniej widoczne, chociaz moim zdaniem rude refleksy pod slonce sa fajne
dzięki Tobie tak wyszło dzięki wielkie!
następnym razem wezmę więcej tej popielatej właśnie i może więcej wody 6%. Wtedy powinny wyjść jaśniejsze i mniej rude. Jak już mi się się raz udało to będę kombinować! Dzisiaj sobie wyprostuję włosy,żeby sprawdzić czy są równo ufarbowane i może Wam pokażę

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
Napisane przez anabell75 Pokaż wiadomość
rude włoski są super . Ja ma cały czas przez okrągły rok w różnych odcieniach )
no ja uwielbiam rude! chodzi za mną taki ognisty rudy, bo przy kręconych włosach to wygląda obłędnie ale niestety..ja bym dobrze wyglądała w rudych jedynie z tyłu. Leciutki odcień rudości na włosach i już mam czerwone oczy i cerę jak świniak niestety nie dla mnie Ci on
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:44   #1192
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny pomocy Zawsze chodzilam do fryzjera farbowac wloski, ale po ostatnich razach tak mi podpadl, ze daje sobie spokoj. Przeczytalam po krotce watek i gubie sie w tych farbach. Nie mam pojecia jaka wybrac. Chodzi mi o farbe blond. Ktora jest najtrwalsza, a zarazem az tak bardzo nie niszczy wloskow? Moje wloski naturalne maja kolor sredni braz. Chodzi mi glownie o farbowanie odrostow. Jaka farbe byscie polecily?
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:01   #1193
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Jagoodka1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy Zawsze chodzilam do fryzjera farbowac wloski, ale po ostatnich razach tak mi podpadl, ze daje sobie spokoj. Przeczytalam po krotce watek i gubie sie w tych farbach. Nie mam pojecia jaka wybrac. Chodzi mi o farbe blond. Ktora jest najtrwalsza, a zarazem az tak bardzo nie niszczy wloskow? Moje wloski naturalne maja kolor sredni braz. Chodzi mi glownie o farbowanie odrostow. Jaka farbe byscie polecily?
do blondów Wella Koleston i Alfaparf Evolution
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 18:32   #1194
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Jagoodka1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy Zawsze chodzilam do fryzjera farbowac wloski, ale po ostatnich razach tak mi podpadl, ze daje sobie spokoj. Przeczytalam po krotce watek i gubie sie w tych farbach. Nie mam pojecia jaka wybrac. Chodzi mi o farbe blond. Ktora jest najtrwalsza, a zarazem az tak bardzo nie niszczy wloskow? Moje wloski naturalne maja kolor sredni braz. Chodzi mi glownie o farbowanie odrostow. Jaka farbe byscie polecily?
Wella Koleston 12/89 ładnie wychodzi na takim kolorze włosów. Moja znajoma ma własnie sredni brąz, farbuje 12/89 z 9% oxy i każdy się pyta jej co to za piękny kolor.
Ale to też zależy jaki ten blond chcesz uzyskać. Ten o którym mówie to jasny blond.
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!

Edytowane przez wiki124
Czas edycji: 2012-03-01 o 18:33
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:34   #1195
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Jagoodka1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy Zawsze chodzilam do fryzjera farbowac wloski, ale po ostatnich razach tak mi podpadl, ze daje sobie spokoj. Przeczytalam po krotce watek i gubie sie w tych farbach. Nie mam pojecia jaka wybrac. Chodzi mi o farbe blond. Ktora jest najtrwalsza, a zarazem az tak bardzo nie niszczy wloskow? Moje wloski naturalne maja kolor sredni braz. Chodzi mi glownie o farbowanie odrostow. Jaka farbe byscie polecily?
Dobrze byłoby gdybyś pokazała jaki odcień blondu Cię interesuje (cieply, zimny, jaki poziom jasności) i Twój obecny kolor, ale ogólnie zgadzam się z Dziewczynami, że Wella Koleston i Alfaparf Evolution (tej drugiej jeszcze nie używałam, ale wśród blondynek ma bardzo dobre opinie). Obydwie mają spory wybór blondów rozjaśniających.
Ja ostatnio farbowałam Kolestonem 12/22 i jestem zadowolona.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:02   #1196
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
AniaAga jaki kolor


Dziewczyny mam nadzieję,że mi pomożecie, już miałam w łapach drogeryjną farbę Loreal złocisty beż 7.31
ale odłożyłam grzecznie na półkę i postanowiłam ,że poczytam o farbach fryzjerskich... czy któraś z Was zna jakiś odpowiednik który da mi taki sam efekt?
Hej, nie wiem jaki efekt daje farba L'oreal 7.31, bo nigdy się nią nie farbowałam, ale farbę o takim numerze znajdziesz chociażby w palecie Alfaparf.

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
Ja Ci niestety nie pomogę ale dziewczyny tutaj się znają więc na bank uzyskasz odpowiedź!


Dziewczyny ostatni raz proszę o podpowiedź, który odcień użyć by mieć włoski jak poniżej plizz
Możesz zerknąć na paletę farb Lecher, ponieważ ja widziałam ją na żywo od razu mogę Ci powiedzieć, że w rzeczywistości kolory są jaśniejsze, ale kolor zbliżony do tych ze zdjęć to mógłby być złocisty blond na poziomie 8 lub 9, bądź karmelowe blondy też 8 albo 9:
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia...t-two/318135/2
lub (jak się powyższy nie wyświetli):
http://allegro.pl/farba-do-wlosow-ge...155451042.html

Edytowane przez Izane
Czas edycji: 2012-03-01 o 22:12
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 07:43   #1197
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
ok biorę 8.30 majirel

myślicie,że jedna tubka 50 ml na włosy za ramiona starczy?
MMilagross, radziłabym Tobie Allfaparf, używałam Majirel przedostatnio a ostatnio Alfę, różnica jest kolosalna, na korzyść Alfy! Ja na pewno zrobią Alfą 8,33.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 09:10   #1198
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej Kurcze nie mam zadnego swojego zdjecia z odrostem ale poszperalam troche i mam podobne zdjecia z neta. To pierwsze to taki kolor by mnie interesowal. A odrosty mam prawie takie jak na tym drugim, troche jasniejsze. Dodam moze jeszcze ze do tej pory mialam robione numerem 10 farbami by fama (ale nie mam pojecia co to za kolor) z woda 6% i odrost wyszedl ciemniejszy niz mial wyjsc (ale nie byla to az taka znaczne roznica)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m_8_5852.jpg (26,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg galeria_we_dwoje_14.jpg (40,7 KB, 11 załadowań)

Edytowane przez Jagoodka1989
Czas edycji: 2012-03-02 o 09:15
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 11:44   #1199
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Jagoodka1989 Pokaż wiadomość
Hej Kurcze nie mam zadnego swojego zdjecia z odrostem ale poszperalam troche i mam podobne zdjecia z neta. To pierwsze to taki kolor by mnie interesowal. A odrosty mam prawie takie jak na tym drugim, troche jasniejsze. Dodam moze jeszcze ze do tej pory mialam robione numerem 10 farbami by fama (ale nie mam pojecia co to za kolor) z woda 6% i odrost wyszedl ciemniejszy niz mial wyjsc (ale nie byla to az taka znaczne roznica)
Kolor, który chcesz uzyskać jest ciepły i ma złote tony, co znacznie ułatwia sprawę. Woda 6% jest za słaba żeby rozjaśnić włosy z poziomu mniej więcej 6 (taki, jak opisujesz jako swój naturalny i pokazujesz na zdjęciach) do poziomu 10. Radzę Ci pooglądać sobie blondy Welli Koleston i Alfaparf Evolution, wybrać jakiś, który Ci się podoba i spróbować z wodą 9%. Oczywiście sam odrost. Resztę, która jest już rozjaśniona możesz albo zmalaksować, albo położyć na chwilę farbę z wodą 6% albo nawet słabszą. Powodzenia
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 12:58   #1200
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dzieki dziewczyny za pomoc Jak juz bede po to dam znac jak wyszlo
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.