Powiększenie piersi, kilka pytań. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-04, 15:47   #1
andziur
Przyczajenie
 
Avatar andziur
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Smile

Powiększenie piersi, kilka pytań.


Hej dziewczyny,
mam 21 lat i okropne kompleksy związane z wielkością (a raczej brakiem tej wielkości) swojego biustu. Planuję wizytę u dr Krzysztofa Potockiego w klinice dr Szczyta. Jednak na nią muszę czekać ponad pół roku.
Wiem, że jest mnóstwo wątków na ten temat ale po każdym czuje pewien niedosyt a odpowiedzi często schodzą na inny temat. Stąd nasuwa mi się kilka pytań. Jeśli ktoś będzie na tyle pomocny to bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi, na którekolwiek z zadanych tu pytań

1. Czy są tu jakieś osoby, które wykonywały zabieg u dr Potockiego? I jakie wrażenia? Bo jak na razie czytałam same pochlebne wypowiedzi

2. Czy mój wiek nie jest przeszkodą? W wieku 31lat będę musiała przejść kolejną operację? I tak co 10lat?

3. Wnioskuje, że cena zabiegu zależna jest od implantów. Czy ktoś byłby mi wstanie powiedzieć, które są najlepsze lub które najbardziej się opłaca?

Z góry ślicznie dziękuje
andziur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 10:43   #2
arcenciel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 13
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

Hej

Andziur; goraco polecam Ci dr Marie Czternastek z Bydgoszczy. W tej chwili przeprowadza operacje w solurze w Poznaniu. Klinika jest rewelacyjna, dr troche zakrecona ale od wielu lat (ok 15) przeprowadza zabiegi. Robila piersi min mi, pare lat temu mojej przyjaciolce i nawet bedac u kosmetyczek slyszalam jak klientki ja chwala. Mogę podac Ci do niej nr. Kiedys pracowala w polanicy robiac rekonstrukcje. Piersi robi swietnie, co do innych zabiegow nie mogę nic powiedziec najlepiej szukac plastyka ktory specjalizuj się jedna czescia ciala bo pewnie kazdy z nich ma swojego konika

Przed sama operacja trzeba pamietac aby dobrze się do niej przygotowac. Min nie palic, nie pic co najmniej tydzien dwa przed zabiegiem. Wspomoc się rutinoscorbinem przez 2tyg wczesniej (ja bralam 3x3 dziennie) pocwiczyc miesnie rak ale bez przesady (slabszy miesien pozniej bardziej boli). Dodatkowo bralam przez pare dni cyclonamine (na plytki krwi) przez co robia się mniejsze siniaki i obrzeki, lek jest na recepte. Co najwazniejsze byc gotowym do zaplacenia nie malych pieniedzy, uwazam ze jak już czlowiek się decyduje to niech szuka dobrego lekarza a nie najtanszego!

Jak zdecydujesz się na operacje to oddaj kwestie rozmiaru Pani dr, naprawdę super Ci dobierze. Pamietaj ze to ogromne obciazenie dla kregoslupa i pozniej jak przesadzisz z rozmiareto raz ze bedziesz miala za duzy nacisk na klatke piersiowa i miala problemy z oddychaniem, to jeszcze z plecami. Rozsadnie.

Pozdrawiam
arcenciel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 10:55   #3
andziur
Przyczajenie
 
Avatar andziur
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

Dziękuje za odpowiedź, ale jestem zdecydowana na zabieg tylko u dr Potockiego
PS. nadal nie otrzymałam odpowiedzi na pytania
andziur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:00   #4
arcenciel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 13
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

Zapomnialam dodac.

Twoj wiek moze byc przeszkoda, albo i nie. Wszystko zalezy od lekarza bo maja prawo odmowic zabiegu.
Firma i typ implantow tez ma wplyw na cene, jak masz swoje okragle piersi to wkladki tez okragle pewnie Ci poleci, jak maja ksztalt lezki to te lezkowate ktore sa drozsze. Ja mam okragle firmy eurosilicone po 350ml i zaplacilam 9600zl +vat w tym 2dobry w klinice i wizyty kontrolne. Slyszalam ze mozna uniknac placenia vatu ale o tym nie na forum

Edytowane przez arcenciel
Czas edycji: 2013-04-05 o 11:01
arcenciel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:04   #5
MissDiorCheriii
Raczkowanie
 
Avatar MissDiorCheriii
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 130
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

na konsultacji lekarz Ci zaproponuje odpowiedni do Twojej budowy i 'warunkow' odpowiedni implant najbardziej popularne sa mentor, nagor, albo allegran
__________________
1 konsultacja u M.M.K - proponowany rozmiar 275ml... nie za mały?
2 konsultacja u M.M.K -maj - drugie podejście

usteczka już są
MissDiorCheriii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:11   #6
arcenciel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 13
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

Nie trzeba co 10lat wymieniać. Gwarancje daja na 20-25lat. Chyba, że ulegna uszkodzeniu to trzeba szybko wymieniać np po wypadku. I oczywiscie pamiętać o tym że po operacji trzeba się oszczędzać, nie forsować się na siłowni etc bo może wdać się zakarzenie.
arcenciel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:45   #7
lubuss
Raczkowanie
 
Avatar lubuss
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 198
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

ja mam piersi od 3 miesiecy, mam mentora ktory ma dozywotnia gwarancje lekarz na konsultacji ci dopasuje rozmiar ktory bedzie odpowiedni oraz powie jakiej firmy bedziesz miala sylikony. watpie abys mogla tam wybierac z roznych firm i roznych cen,przewaznie lekarze maja jedna firme i takie wkladaja oraz jedna cene nie zaleznie od rozmiaru ale sa tez wyjatki zalezy od dr. masz moje zdjecie na miniaturce to widzisz jakie cuda mi lekarz robil,zdjecie robione 2 miesiace po operacji

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

aha a cenowo jest roznie u kazdego dr a tak to masz roznice miedzy okraglymi a anatomicznymi ktore sa drozsze ja wzielam okragle bo tylko takie mi sie podobaja. a co do wieku to ja mam 20 lat(operacje mialam jak jeszcze mialam 19) i nie ma zadnego problemu tylko ze ja miala duzy biust ale po ciazy strasznie schudlam i zostalo mi b ;/
__________________
Mentor HP 400cc dr.M.M.K 2 styczeń 2013
lubuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 13:55   #8
andziur
Przyczajenie
 
Avatar andziur
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

arcenicel - chodzi mi o to, że wyczytałam gdzieś, że te implanty nie są na stałe (to wiadomo) i że powinno się je wymieniać co 10lat. Przeraża mnie trochę wizja przechodzenia operacji co 10 lat!

Lubuss - zdjęcie słabo widać w tej miniaturce, ale rzeczywiście są świetne, właśnie takie bym chciała
możesz mi powiedzieć ile Cię kosztowały i jak zniosłaś operację jak i po?

pozdrawiam i dziękuje za odzew
andziur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:25   #9
lubuss
Raczkowanie
 
Avatar lubuss
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 198
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

ja malo placilam bo 11,5 tys wybralam lekarza o ktorym malo mialam info nikt stad u niego nie robil w tedy a teraz widze pelno osob ktore sie na niego zdecydowaly, szczerze nie przygotowywalam sie wcale do operacji, ogolnie lekarz zmienil mi termin na wczesniejszy i w sylwestra sie dowiedzialam ze na nastepny dzien mam zabieg, nawet badania przed sama operacja robilam xd po samej operacji masakra ale dalam rade,najgorsze 3 dni potem luz normalnie funkcjonowalam teraz nawet nie pamietam ze mialam jakas operacje;p
__________________
Mentor HP 400cc dr.M.M.K 2 styczeń 2013
lubuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:05   #10
andziur
Przyczajenie
 
Avatar andziur
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

lubuss - 11,5 tys to faktycznie niewiele, sama byłabym w stanie tyle wydać. mam jeszcze jedno pytanie : czy mogłabym Cie prosić o inf dot lekarza? jakies namiary, imie i nazwisko? i ostatnie pytanie - kiedy musisz przejsc kolejny zabieg wymiany silikonu?
andziur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 16:08   #11
lubuss
Raczkowanie
 
Avatar lubuss
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 198
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

Cytat:
Napisane przez andziur Pokaż wiadomość
lubuss - 11,5 tys to faktycznie niewiele, sama byłabym w stanie tyle wydać. mam jeszcze jedno pytanie : czy mogłabym Cie prosić o inf dot lekarza? jakies namiary, imie i nazwisko? i ostatnie pytanie - kiedy musisz przejsc kolejny zabieg wymiany silikonu?

Robiłam u Maruszko w Gdyni, nie muszę przechodzić następnego , dostałam gwarancje od mentora dożywotnią .
__________________
Mentor HP 400cc dr.M.M.K 2 styczeń 2013
lubuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 21:24   #12
andziur
Przyczajenie
 
Avatar andziur
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

A po jakim czasie wróciłaś do pracy/szkoły/domowych obowiązków ?
Ja pracuję i nie wiem po jakim czasie mogłabym wrócić do pracy bez obaw. Dodam, że pracuje w restauracjo-kawiarni, jestem kelnerką, czasem na magazynie wypakowuje ciężki towar, czasem zmywak, ogólnie ogarniam wszystko co się da
andziur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 10:49   #13
arcenciel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 13
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

Pamiętaj że tak naprawde rozmiar ulozy Ci sie dopiero po 4miesiacach do pol roku. Po operacji przygotuj sie na 3-4tyg dochodzenia do siebie. Jak Twoja praca polega przede wszystkim na noszeniu ciezkich rzeczy to powiedz to koniecznie lekarzowi - wypisze Ci zwolnienie pewnie na dluzej, ja balabym sie wczesniej niz po 1,5miesiaca Przez jakis miesiac masz sterczace do gory ogromne piesi i ja np nie chcialam zeby sie rzucalo w oczy ze zrobilam operacje i przez dlugi czas przed operacja nosilam mocno powiekszajace staniki, a potem luzne bluzy poki nie zeszla opuchlizna. Nie wolno prowadzić auta ani podnosic rak do gory, zreszta sama zauwazysz ze bedziesz bardzo asekuracyjnie sie zachowywac po pierwszym razie jak sie zapomnisz i Cie zaboli 2-3tygodnie spisz na pol siedzaco i ktos Ci musi w tym czasie tez myc glowe. Nie mozna nosic nic ciezkiego. Po zdjeciu szwow polecam Ci kupic stripy i naklejac zeby ladniej sie goilo i mniejsza blizna byla.

Edytowane przez arcenciel
Czas edycji: 2013-04-09 o 10:51
arcenciel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 18:12   #14
lubuss
Raczkowanie
 
Avatar lubuss
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 198
Dot.: Powiększenie piersi, kilka pytań.

ja po 2 tyg byłam w doskonałej formie o operacji juz nie pamietalam i wsio robilam ale do pracy wraca sie tak po miesiacu mi lekarz dal zwolnienie na 6 albo 8 tyg nie pamietam juz ale ja siedze w domu ;p
__________________
Mentor HP 400cc dr.M.M.K 2 styczeń 2013
lubuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.