Automat kontra manual - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-25, 22:21   #1
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia

Automat kontra manual


Dziewczyny, ciekawa jestem Waszych opini na temat róznic wynikających z jazdy samochodem z manualną a automatyczną skrzynią biegów. Ja osobiście uważam, że samochód z automatem owszem ułatwia życie, szczególnie w miejskim ruchu, ale manualna skrzynia biegów to jest to! Większa frajda z jazdy i pełna kontrola samochodu A co Wy sądzicie?
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 09:47   #2
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Automat kontra manual

nigdy nie jeździłam automatem, ale czuje, a nawet wiem to napewno, że to nie dla mnie
wydaje mi się, że automat nie daje zbyt duzej mozliwości kontroli nad samochodem, samochód z automatem ma mniejsze przyśpieszenie w stosunku do takiego samego auta ze skrzynią manualną, a to ma spore znaczenie przy wyprzedzaniu, kiedy ten manewr trzeba wykonać szybko i sprawnie
podobna sytuacja jest w jeździe pod górke, mając manuala redukujesz bieg i szybciej wjedziesz na góre, a samochód z automatem bedzie się ślimaczył

według mnie automat odbiera fraje z jeźdżenia samochodem i jest to rozwiązanie dla wygodnickich i leniwców

skrzyni automatycznej mówie NIE!
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 10:16   #3
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomości: 1 696
GG do missy7
Dot.: Automat kontra manual

Jeździłam automatem jako pasażer , i faktycznie widać różnicę.. ale dla mnie jazd autem ze skrzynia to faktycznie większa frajda..
__________________
missy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 12:37   #4
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Automat kontra manual

automatem jest wygodnie...
tylko hamulec i gaz. Pod gorke sam sie zatrzymuje. No i nie trzeba myslec o zmianie biegow...
jestem rozdarta Automat bardzo mi sie podoba... ale z drugiej strony te zmiany biegow tez maja swoj urok

Generalnie jesli ktos jest leniwy, lub woli nie myslec o ciaglej zmianie biegow... automat wtedy jest swietny
Jesli ktos woli bardziej sportowa jazde to biegi wygrywaja

No i automat bardziej szanuje silnik
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 13:00   #5
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Automat kontra manual

Nigdy nie jeździłam z automatem, ale wydaje mi się, że przyjemność z jazdy byłaby mniejsza
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 14:56   #6
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Automat kontra manual

nie jezdzilam nigdy automatem wiec niewem jaka jest roznica.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 21:28   #7
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Automat kontra manual

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
nie jezdzilam nigdy automatem wiec niewem jaka jest roznica.
Nie chodzi mi tylko o Wasze doświadczenie w jeździe z obiema skrzyniami, ale też o to co myślicie. Ja też sama nigdy nie prowadziłam samochodu z automatem, ale uważam tak jak napisałam wyzej, że to odbiera całą frajdę z jazdy samochodem.
Ale co do oszczędzania silnika, hmmm sama nie wiem pewnie to przez to, że unika się tego "piłowania", bo w automacie to po prostu niemożliwe, ale automat chyba więcej pali, hm? Piszcie kochane, bo ja jestem przeciwniczką automatów, ale ciekawa jestem jak większość "kierowniczek"
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 06:55   #8
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Automat kontra manual

Osobiście wole sam zmieniać biegi .Chcąc czy nie skrzynia automatyczna jest niezbędna w autach z duża ilością KM . Co do minusów to napewno koszt naprawy tej zabawki . Dla zainteresowanych mogę podać kontakt do warsztatu w okolicy Wawy , robią dobrze i w miare tanio co najważaniejsze . / nie posiadam tam żadnych udziałów polecam z dobrej woli /
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 12:41   #9
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Automat kontra manual

kiedys, zanim zrobilam prawko - myslalam, ze automat jest stworzony dla mnie i buntowalam sie, dlaczego w PL nie jest tak jak w UK, ze mozna zdawac prawko albo full(manual i automat) albo tylko automat. W dalszym ciagu mam autko z automatyczna skrzynia biegow, ale jezdze nim raz na ruski rok. I juz dawno zmienilam zdanie, wole manuala. No i nie polecam tez takiego przeskakiwania z manuala na automat od czasu do czasu. U mnie skonczylo sie to dewastacja blotnika i bramy rodzicow
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 18:39   #10
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Automat kontra manual

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
kiedys, zanim zrobilam prawko - myslalam, ze automat jest stworzony dla mnie i buntowalam sie, dlaczego w PL nie jest tak jak w UK, ze mozna zdawac prawko albo full(manual i automat) albo tylko automat. W dalszym ciagu mam autko z automatyczna skrzynia biegow, ale jezdze nim raz na ruski rok. I juz dawno zmienilam zdanie, wole manuala. No i nie polecam tez takiego przeskakiwania z manuala na automat od czasu do czasu. U mnie skonczylo sie to dewastacja blotnika i bramy rodzicow
Wiem o czym mówisz, bo znajomy jak przesiadł się na automat to po pierwsze omal dziury nogą nie wybił w poszukiwaniu sprzęgła, a jak już wydawało mu się, że znalazł to prawie nos sobie rozkwasił na przedniej szybie
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 16:24   #11
heyyou
Raczkowanie
 
Avatar heyyou
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 163
Dot.: Automat kontra manual

Hmmm... ja tam automatom nie ufam. A może zdarzyło mi się tylko jechać jakimiś po przejściach? Ten moment przy wyprzedzaniu, kiedy czasem lepiej wrzucić 3-kę... jadąc automatem ciśniesz gaz modląc się by skrzynia odczytała intencje i "zrzuciła" bieg, czuć zazwyczaj delikatne szarpnięcie...

Pod tym względem chyba nie należę do wygodnickich, lubię bawić się drążkiem muehehe. Automat, tempomat i na autostradę - the American Way of driving a car
__________________
You walk before me and I don't think I can follow
You walk behind me but I don't think I can lead
You walk around me...
#$%+&* don't walk around me, you make me dizzy!
heyyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 16:46   #12
Ef-fka
Raczkowanie
 
Avatar Ef-fka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 137
Dot.: Automat kontra manual

Ja zawsze byłam przeciwnikiem automatów jesli chodziło o moją skromną osobę Ale żeby się przekonać musiałam pojeździć automatem i to mnie upewniło w twierdzeniu- tylko manual.
Ja lubię czuć że jadę a czuję jak zmieniam biegi.
A to co arek napisał też nalezy do minusów automatów- koszty naprawy są dużo wyższe od manuala.
__________________
everything is simpler than you think and at the same time more complex than you imagine
Ef-fka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 20:18   #13
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Automat kontra manual

Nie jestem jakas wielka przeciwniczka automatow, ale przesiadka z manuala na automat jest ryzykowna, bo pozniej powrot do manuala jest strasznie ciezki (mielismy kiedys automata i mamuska musiala sie na polnej drodze uczyc od nowa zmiany biegow i tych roznych pierdół przy zmianie na manual po kilku latach). Automat jak dla mnie jest dobry dla staaaryyych dziadkow (chociaż niekoniecznie), ktorzy zreszta w pewnym wieku nie powinni juz za kierownica siadac (refleks, szybkosc ruchow, wzrok... wiadomo), ale w wieku pelnej swietnosci i sprawnosci jak najbardziej manual
__________________
W świni siła! W świni moc!



Edytowane przez Świniaczek
Czas edycji: 2007-05-04 o 14:17
Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 15:14   #14
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Automat kontra manual

Obecnie z przymusu mam reczna skrzynie, jezdzilam tez automatem, wiec mam porownanie. Jak tylko bede mogla - wroce do automata, mimo, ze zanim sie do niego przesiadlam zarzekalam sie, ze automatami jezdza Ci, co nie potrafia zmieniac biegow albo sa strasznie leniwi.
Nie zgadzam sie zupelnie z teoria ze samochod z automatyczna skrzynia ma mniejsze przyspieszenie czy cos takiego - to bzdura. Tylko i wylacznie komputer samochodowy (czy co to tam steruje biegami) moze prawidlowo obliczyc obroty, ktore potrzebne sa silnikowi, zeby odpowiednio przyspieszyc czy zwolnic. Sam czlowiek nigdy nie wyczuje tego tak dokladnie, a ze szarpie? Cos za cos.
Po drugie - automat to ogromna wygoda - siedzisz sobie, ruszasz jedna noga, nie musisz machac reka, bo samochod robi wszystko za Ciebie. Rozumiem jednak ze dla lubiacych wrazenia to minus - sama jednak nie odczuwam przyjemnosci w machaniu drazkiem i wole, kiedy za mnie macha samochod.
Po trzecie - rzeczywiscie przesiadka z automata na manuala jest dosc uciazliwa (zdarzalo mi sie pilowac jedynke bo zapomnialam zmienic na dwojke), ale jak juz ktos ma automat to zawsze moze zmieniac na kolejny automat, zreszta to taki slaby argument.
Samochod dla mnie jest nie tylko srodkiem lokomocji, ale jest glownie WYGODNYM srodkiem lokomocji, a automatyczna skrzynia to wyjatkowa wygoda. Nikogo zmuszac ani przekonywac nie bede - moj tata ma prawo jazdy ponad 30 lat, zawsze jezdzil manualem i zawsze bedzie jezdzil, mysle ze to zupelnie indywidualna kwestia.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 15:47   #15
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Automat kontra manual

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
......................... ....Nie zgadzam sie zupelnie z teoria ze samochod z automatyczna skrzynia ma mniejsze przyspieszenie czy cos takiego - to bzdura. Tylko i wylacznie komputer samochodowy (czy co to tam steruje biegami) moze prawidlowo obliczyc obroty, ktore potrzebne sa silnikowi, zeby odpowiednio przyspieszyc czy zwolnic. Sam czlowiek nigdy nie wyczuje tego tak dokladnie, a ze szarpie? Cos za cos.
...........
Niewiem skąd wziełaś / eś / swoje bzdury

Wystarczy sprawdzić katalogi z samochodami , a liczby nie kłamią automat jest wolniejszy i więcej pali , a to z tego powodu że ma większe straty energii i nie jest w stanie z taką intuicją jak człowiek dobrać biegów . Wyjątkiem może być samochód o bardzo dużej mocy powyżej 200KM wtedy trudno opanować rumaka i przydaje sie automat .

Jeśli ktoś chce poznać szczegóły - cytuje ze strony automat.pl

Temat: Odpowiedź na: Czy automat traci na przyspieszeniu w stosunku do skrzyni manualnej


Rozpatrując dwa identyczne modele samochodu (masa pojazdu i parametry silnika), samochód ze skrzynią automatyczną będzie miał mniejsze przyspieszenie od swojego odpowiednika ze skrzynią manualną. Rozpatrujemy tu wyłącznie przypadek w pełni sprawnej skrzyni automatycznej.W wyjaśnieniu nie uwzględniam różnic związanych z innym stopniem przełożenia skrzyni automatycznej względem skrzyni manualnej zastosowanej w identycznym modelu samochodu, oraz zazwyczaj innego przełożenia końcowego w układzie dyferencjału:

Konstrukcja sprzęgła hydrokinetycznego-konwertora przenoszącego obroty z wału silnika na wałek momentu obrotowego skrzyni powoduje,że prędkość tego wałka w momencie ruszania samochodu jest zawsze niższa od prędkości obrotowej silnika i wzrasta wraz ze zmniejszaniem się sił oporu w czasie rozpędzania pojazdu. Tak więc wyrównywanie prędkości obrotowej wałka przeniesienia momentu obrotowego w skrzyni automatycznej w stosunku do prędkości obrotowej wału silnika, odbywa się według określonej charakterystyki, uzależnionej między innymi od wartości oporów masy pojazdu w funkcji nabierania prędkości.Tak więc mamy tu do czynienia z efektem poślizgu, który występuje zawsze i osiąga największą wartość w chwili ruszania pojazdu, kiedy opory ruchu są największe. Ten efekt jest przyczyną strat energii wpływając na czynnik przyspieszenia.
(Proces jest znacznie bardziej skomplikowany.Staram się przedstawić go jak najprościej, by był zrozumiały dla szerszej rzeszy zainteresowanych.W związku z tym nie poruszam zagadnienia związanego z powstawaniem strat energii wewnątrz samej skrzyni w określonych warunkach pracy.)
W skrzyni manualnej prędkość obrotowa silnika w stosunku do prędkości obrotowej wałka przeniesienia momentu obrotowego w skrzyni, przy sprawnym sprzęgle w momencie ruszania samochodem z miejsca jest zbliżony w stosunku 1:1.
Tak więc w przypadku skrzyni manualnej nie występuje czynnik strat energii związany z mniejszą prędkością wałka przeniesienia momentu w skrzyni w stosunku do prędkości obrotowej wału silnika.
WTG
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 16:05   #16
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Automat kontra manual

Oho, a mi to wszystko powiedzial mechanik. Dziwne, co najmniej dziwne, musze go o to koniecznie spytac. Chyba, ze to tak jak w przypadku lekarzy - kazdy zna sie najlepiej?
Nadal jednak uwazam, ze dla mnie w samochodzie bardziej liczy sie komfort niz przyspieszenie, nawet jesli musze za to wiecej zaplacic, wiec i tak wybieram automat (mimo ze obecnie jezdze manualem).
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 19:18   #17
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Automat kontra manual

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Nie zgadzam sie zupelnie z teoria ze samochod z automatyczna skrzynia ma mniejsze przyspieszenie czy cos takiego - to bzdura.
nie zgodze się z tym

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
Niewiem skąd wziełaś / eś / swoje bzdury

Wystarczy sprawdzić katalogi z samochodami , a liczby nie kłamią automat jest wolniejszy i więcej pali , a to z tego powodu że ma większe straty energii i nie jest w stanie z taką intuicją jak człowiek dobrać biegów . Wyjątkiem może być samochód o bardzo dużej mocy powyżej 200KM wtedy trudno opanować rumaka i przydaje sie automat .
Jeśli ktoś chce poznać szczegóły - cytuje ze strony automat.pl
(.....)

no własnie
Arek, dzięki za szczegółowe wyjasnienie co prawda nie mam pojęcia, co to takiego sprzęgło hydrokinetycznego-konwertora, ale brzmi fachowo chyba poczytam o tym na tej stonce

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Oho, a mi to wszystko powiedzial mechanik. Dziwne, co najmniej dziwne, musze go o to koniecznie spytac. Chyba, ze to tak jak w przypadku lekarzy - kazdy zna sie najlepiej?
Nadal jednak uwazam, ze dla mnie w samochodzie bardziej liczy sie komfort niz przyspieszenie, nawet jesli musze za to wiecej zaplacic, wiec i tak wybieram automat (mimo ze obecnie jezdze manualem).
komfort jest wazny, to fakt, ale dla mnie to drugie jest ważniejsze i nie chodzi mi tu o takie przyspieszenie żeby tylko zaszpanować ile to moja bryka wyciągnie, bo juz za stara jestem na takie bzdety
tak jak pisałam w moim pierwszym poście, sa takie manewry które trzeba wykonać sprawnie, a w ekstremalnych, niebezpiecznych sytuacjach żaden komfort nie pomoże
takie jest moje zdanie
a kazdy jeździ czym i jak mu pasuje
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 19:31   #18
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Automat kontra manual

Uuuuu...Arek teraz to mam dzięki Tobie kompendium wiedzy o automacie
Liczyłam, że odezwą się i przeciwnicy i zwolennicy automatycznej skrzyni, na razie więcej jest przeciwników
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 22:04   #19
myszowata
Raczkowanie
 
Avatar myszowata
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 42
GG do myszowata
Dot.: Automat kontra manual

Moje strzała ma manuala, ale zdarzyło mi się poruszać przez pewien czas autem ojca gdzie jest automat, jeeeezzz masakra total WÓŁ, opóźnienie w tym co robie. I pierwsza przesiadka skończyła się prawie rozkwaszeniem buźki na szybie, chciałam sprzęgło wcisnąć a niestety pod nogą znalazł się tylko hamulec :p
No a skrzynia manualna, dla mnie dużo wygodniejsza, mogę sobie regulować moc pod nogą, jazda nie jest nudna, ekonomiczniejsza bo można chamować silnikiem


WIĘC MANUAL RULEZZZZZZZ !!!!!!
__________________
Fotografia Ślubna Katowice
myszowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-06, 12:03   #20
Mallorca
Przyczajenie
 
Avatar Mallorca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
Dot.: Automat kontra manual

Może zacznę od tego, że najbardziej mnie śmieszy to, że osoby które NIGDY nie prowadziły automata wypowiadają się na ten temat i mówią że NIGDY W ŻYCIU NIE KUPIŁYBY AUTOMATA!
Ja od czerwca ubiegłego roku posiadam automata i jestem bardzo zadowolona. Jazda samochodem sprawia mi teraz większą przyjemność. Jako "młody kierowca" wyjeżdżając na drogę manualem musiałam ciągle myśleć o tym czy ruszę po górkę czy mi zgaśnie itd. Dla mnie jazda to był stres. Teraz nie ma takich problemów.Nie muszę myśleć o zmianie biegów tylko jestem bardziej skupiona na tym co się dzieje na drodze. Wsiadam, jadę, ruszam pod górkę bez najmniejszych problemów.
Jazda automatem wcale nie jest mniej ekonomiczna niz manualem a i z wyprzedzaniem też nie mam problemów.
I AUTOMAT WCALE NIE JEST TYLKO DLA STARYCH DZIADKÓW !!!!

Pozdrawiam wszystkich Posiadaczy automatów
Mallorca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 14:36   #21
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Automat kontra manual

Cytat:
Napisane przez Mallorca Pokaż wiadomość
Może zacznę od tego, że najbardziej mnie śmieszy to, że osoby które NIGDY nie prowadziły automata wypowiadają się na ten temat i mówią że NIGDY W ŻYCIU NIE KUPIŁYBY AUTOMATA!
nie jeżdziłam i NIGDY W ZYCIU NIE KUPIE SOBIE AUTOMATA
nie wiem co w tym takiego śmiesznego, ja w takim samochodzie po prostu zanudziłabym się na śmierć
Cytat:
Napisane przez Mallorca
Nie muszę myśleć o zmianie biegów tylko jestem bardziej skupiona na tym co się dzieje na drodze. Wsiadam, jadę, ruszam pod górkę bez najmniejszych problemów.
ręczna zmiana biegów w nigdy nie przeszkadzała mi byc skupionym na drodze, wręcz przeciwnie, nie powoduje uśpienia czujności... aha.... a pod górkę nigdy nie miałam problemów z ruszaniem i to bez ręcznego

Cytat:
Napisane przez Mallorca
I AUTOMAT WCALE NIE JEST TYLKO DLA STARYCH DZIADKÓW !!!!
a czemu taki akcent na to zdanie? czy ktoś tu wspomniał że automat jest dla starych dziadów?
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 15:35   #22
Mallorca
Przyczajenie
 
Avatar Mallorca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
Dot.: Automat kontra manual

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
nie jeżdziłam i NIGDY W ZYCIU NIE KUPIE SOBIE AUTOMATA
nie wiem co w tym takiego śmiesznego, ja w takim samochodzie po prostu zanudziłabym się na śmierć

Hmmmm. Nie jeździłaś, nie próbowałaś, nie wiesz... a mówisz że zanudziłabyś się ???? Ciekawe...

ręczna zmiana biegów w nigdy nie przeszkadzała mi byc skupionym na drodze, wręcz przeciwnie, nie powoduje uśpienia czujności... aha.... a pod górkę nigdy nie miałam problemów z ruszaniem i to bez ręcznego

Widocznie jesteś wspaniałym kierowcą - tylko pogratulować.

a czemu taki akcent na to zdanie? czy ktoś tu wspomniał że automat jest dla starych dziadów?
Przeczytaj uważnie wyżej. Ktoś tam napisał że właśnie tak myśli...
Mallorca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 15:38   #23
Mallorca
Przyczajenie
 
Avatar Mallorca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
Dot.: Automat kontra manual


Tak czy inaczej każdy lubi co innego.
Mallorca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 22:04   #24
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Automat kontra manual

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
nie jeżdziłam i NIGDY W ZYCIU NIE KUPIE SOBIE AUTOMATA
nie wiem co w tym takiego śmiesznego, ja w takim samochodzie po prostu zanudziłabym się na śmierć

pffff, hehe, smieszne to jest- jak mozesz krytykowac automat i wywyzszac skrzynie manualna, skoro nigdy nie jezdzilas automatem????


automatem jezdzi sie nawet przyjemnie, ale po amerykanskich austostradach.. to taka skrzynia wlasnie dla amerykanow- najprosciej jak tylko mozliwe. ja wole jazde bardziej dynamiczna, wiec manual jak najbardziej. chociaz na automacie tez jezdzilam dynamicznie, ale mniej w tym radosci
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 07:49   #25
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Automat kontra manual

Cytat:
Napisane przez Mallorca
Hmmmm. Nie jeździłaś, nie próbowałaś, nie wiesz... a mówisz że zanudziłabyś się ???? Ciekawe...
dokładnie tak, bo co to za frajda połozyć ręce na kierownicy i tak sobie jechać... żadnej przyjemności z jazdy

Cytat:
Napisane przez Mallorca
Widocznie jesteś wspaniałym kierowcą - tylko pogratulować.

nie jestem wspaniałym kierowcą, jestem dobrym kierowcą

Cytat:
Napisane przez Mallorca Pokaż wiadomość
Przeczytaj uważnie wyżej. Ktoś tam napisał że właśnie tak myśli...
a tak, jedna osoba tak myśli, nie zauwazyłam, sorry,

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
pffff, hehe, smieszne to jest- jak mozesz krytykowac automat i wywyzszac skrzynie manualna, skoro nigdy nie jezdzilas automatem????
nie napisałam że automat tak w ogóle jest do dupy...
napisałam że to nie jest rozwiązanie dla mnie i nie musze jeździć automatem, żeby mieć własne zdanie na ten temat, a jesli innym pasuje automat to ja nikogo nie mam zamiaru namawiać żeby jeździł maunalem.

Cytat:
Napisane przez Jupi
(..) mniej w tym radosci
o i właśnie o to mi chodzi

dla niektorych jazda samochodem to przykra konieczność a samochod traktują jak przedmiot do przemieszczania się z punktu A do punktu B, ja z jazdy samochodem mam samą przyjemność, bo uwielbiam to robić i nie wyobrażam mojego życia bez auta, a co za tym idzie całej tej otoczki z nim związanej w tym ręcznej zmiany biegów

a ktoś jeżdził autem z sekwencyjną skrzynią biegów??
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 13:24   #26
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Automat kontra manual

skoro tyle osob zwrocilo Ci juz uwage, ze nie powinnas oceniac skrzyni automatycznej, to moze jednak maja racje??

sekwencyjnej nie mialam okazji sprobowac, bardzo bym chciala to moze byc niezly bajer

Edytowane przez Jupi
Czas edycji: 2007-03-07 o 13:25 Powód: błond ;)
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 21:11   #27
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Automat kontra manual

Napiszę tu opinię mojej koleżanki, która ma porównanie Ja mam tylko manuala, więc nie wiem, ale ona jest dobrym kierowcą i zna się na samochodach, więc jej ufam

Chciałam powiedzieć, że wg jej doświadczeń (Arku, wybacz jak już o tym pisałeś, ale jestem dzisiaj leniwa strasznie i nie chce mi się tyle czytać.. ) automat ma duuużo lepszy zryw. Czasami jak jakieś chłopy chcą się z nią ścigać, to ona sobie na lajciku rusza, a im szczeny opadają Ale przez moment, bo później ją doganiają, bo automat na wyższych biegach nie jest taki szybki. Poza tym mogło by się wydawać, że to jest takie hop-siup, hamulec i gaz, ale tam też trzeba coś kombinować z tego co mówiła, tylko dokładnie nie wiem o co chodziło..Chyba o to, że trzeba zwolnić w odpowiednim momencie, żeby bieg mógł przeskoczyć.
Podsumowując: nie wiadomo który jest lepszy, to chyba kwestia gustu A na starcie lepsza automatyczna skrzynia biegów, a przy większej prędkości manualna
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 01:19   #28
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Automat kontra manual

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
Niewiem skąd wziełaś / eś / swoje bzdury
prosze Cie nie wprowadzaj do dyskusji nieprzyjemnego slownictwa.
na tym portalu nikt nie pisze bzdur, za to wiele osob ma odmienne ode mnie zdanie w wielu dziedzinach.
Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
a liczby nie kłamią
to prawda liczby nie klamia - ale mozna je bardzo roznie interpretowac.
Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
automat jest wolniejszy i więcej pali , a to z tego powodu że ma większe straty energii i nie jest w stanie z taką intuicją jak człowiek dobrać biegów .
to prawda, ze "automat" "wiecej pali" mowiac potocznie, a mowiac bardziej naukowo hydromechaniczna skrzynia biegów potrzebuje wiecej energii do wykonania pracy (jezeli juz mamy uzywac jezyka z zakresu mechaniki), bo jest to duzo bardziej energochlonne urzadzenie. Podobnie jak elektroniczna wyciskarka do cytrusow pochlania wiecej energii i potrzebuje wiecej mocy niz wyciskarka reczna.

Natomiast z faktem, ze to jest strata energetyczna pozwole sobie nie zgodzic sie. Ale to juz poza naukowe deliberacje - raczej luzne rozmyslania filozoficzne nad postepem technologicznym naszego stulecia.

Dyskusyjne jest takze na ile intuicja ludzka jest bardziej lub mniej
skuteczna od zaprogramowanej maszyny. Pewnie duzo zalezy kim byl konstruktor skrzynii biegow, a kim jest prowadzacy kierowca. Z mojego punktu widzenia nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
Wyjątkiem może być samochód o bardzo dużej mocy powyżej 200KM wtedy trudno opanować rumaka i przydaje sie automat .
Trudno mi powiedziec czy moc 200 KM to bardzo duza moc. Przede wszystkim jest podana w jednostce z poza ukladu SI wiec po przeliczeniu na standardowa jednostke mocy kilowat wychodzi
200KM = 1471 kW
(mozecie teraz porownywac z mocami innych popularnych urzadzen).
Mysle ze za 10-20 lat beda takze w naszym nieubogim kraju beda samochodu o znacznie wiekszej mocy niz teraz takze nie ma co sie przywiazywac do liczb.

Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
Rozpatrując dwa identyczne modele samochodu (masa pojazdu i parametry silnika), samochód ze skrzynią automatyczną będzie miał mniejsze przyspieszenie od swojego odpowiednika ze skrzynią manualną.
to prawda, z tym, ze tzw automaty z zalozenia sa przeznaczone do samochodow o wiekszej mocy. Bo tej wiekszej mocy wymagaja . Wiec nie montuje sie ich przy litrowych silnikach.
Podsumowujac nie wiem czemu ma sluzyc to porownanie. Czy ja sie zastanawiam jakie jak bardzo zwolni sie trabant gdy zainstaluje mu sie energochlonne urzadzenie takie jak klimatyzacja?
Podsumowujac cos potrzebuje do funkcjonowania odpowiedniej energii, wiec zeby bylo wszystko ok - trzeba temu urzadzeniowi dac wiecej energii. Druga opcja nie zwiekszyc ilosc dostarczanej energii (ciecie kosztow) i zrezygnowac z urzadzenia.
Wybor nalezy do Was.
Cytat:
Napisane przez arek*** Pokaż wiadomość
(Proces jest znacznie bardziej skomplikowany.Staram się przedstawić go jak najprościej, by był zrozumiały dla szerszej rzeszy zainteresowanych.W związku z tym nie poruszam zagadnienia związanego z powstawaniem strat energii wewnątrz samej skrzyni w określonych warunkach pracy.)
a szkoda ze nie zostalo to poruszone - dosc istotna i wazna kwestia.
Tym bardziej szkoda, ze te "straty" energetyczne padly jako argument juz na samym wstepie.Przynajmniej autor artykulu mial odwage sie przyznac ze przemilczal temat.

Artykul w sumie argumentuje, ze manuale sa bardziej energooszczedne od automatow. Azali prawda to - bo wszakze kon ciagnacy woz idzie wolniej niz kon bez wozu.
Ale kto dzisiaj przewozi cokolwiek przy pomocy zywego konia?
Kto w erze automatycznych skrzyni biegow bedzie jezdzil z silnikiem 100 KM??

Bo automaty - to powiew przyszlosci. To powiew ery silnikow mocy znaczniej wiekszej 200 KM. (czy ktos w koncu zrezygnuje z tej jednostki mocy?)
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 12:02   #29
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Automat kontra manual

Nie ma nic lepszego niż automat!!!
Odkąd przestawiłam się na automat jazda samochodem jest wygodniejsza i przyjemniejsza
Nie wiem co jest miłego w jeździe z manualną skrzynia, jak dla mnie o wiele więcej plusów ma automat.
Szczerze mówiąc... żeby ocenić co jest lepsze, trzeba spróbować. Bez próbowania nie ma co oceniać.
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 20:48   #30
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Automat kontra manual

Automatyczna skrzynia biegów jest bardzo wygodna jeżeli chodzi o jazdę w mieście, dusi sie tylko gaz i hamulec. Mnie osobiście przy wielokrotnym duszeniu sprzęgła boli noga, dlatego bardzo sobie chwale jazdę samochodem z automatyczną skrzynią biegów, niestety obecnie mam samochód z manualną skrzynią i jeżdżę głównie po mieście.
W zasadzie mankamentem jest fakt że taki samochód spala około 2 litry więcej na 100 km, co zostało sprawdzone przez mojego tatę który ma samochód z automatyczną skrzynią biegów, ale dostał dokładnie taki sam model samochodu tylko z manualną skrzynią jako auto zastępcze. Drugi minus że model samochodu z automatyczną skrzynią więcej kosztuje.
Jeżeli chodzi o przyspieszenie przy wyprzedzaniu to tylko kwestia w jaką skrzynię jest wyposażony samochód. Ten który ma mój tata gdy sie lekko dodaje gazu to zmienia biegi na wyższe przy obrotach około 2 tys., ale gdy się doda mocniej gazu to do obroty dochodzą do 4-5 tys., tak że wyprzedzanie nie stanowi żadnego problemu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.