Pytanie o blottery. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-26, 23:15   #1
blagiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 2
GG do blagiat

Pytanie o blottery.


Witam wszystkich,
Mój pierwszy post na tym forum.

Moje pytanie jest następujące, gdzie mogę nabyć blottery (papierki na których testuje się zapach w perfumerii) do swojej własnej perfumerii?

Problem polega na tym że przeszukałem już sporą liczbę potencjalnych zapytań w google i niestety, dalej jestem tu gdzie byłem.

Pozdrawiam serdecznie,
blagiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 23:42   #2
imeshih
Rozeznanie
 
Avatar imeshih
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław (i niekiedy Częstochowa)
Wiadomości: 555
Dot.: Pytanie o blottery.

Gdybym ja potrzebowała czegoś takiego to chyba zaczęłabym od szukania drukarni, która byłaby w stanie nadrukować mi moje logo i pociąć papier na odpowiednio mały rozmiar.
imeshih jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 01:37   #3
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: Pytanie o blottery.

Jakiś czas temu miałam okazję rozmawiać z kilkoma drukarniami, i z doświadczenia wiem że największym problemem jest w takim projekcie - ilość. Rzadko która firma przyjmuje* małe projekty poniżej tysiąca arkuszy - zaznaczam, arkuszy. Zakładając blotter o szerokości 1cm i długości ok.10 cm - z jednej kartki A4 [czyli stosunkowo małego formatu] wychodzi [na oko] 60 pasków, mnożąc to przez tysiąc... Miałbyś naprawdę spory zapas
Poza tym oczywiście istotne jest rozcięcie płacht, równe i dokładne, zapakowanie to w jakieś przenośne kostki...

Proponowałabym skontaktować się z polskimi firmami produkującymi/rozlewającymi perfumy - możliwe, że powiedzą gdzie sami się zaopatrują i przekierują do odpowiedniej drukarni albo cokolwiek doradzą.


Dodam jeszcze, że zdarzało mi się widzieć w perfumeriach zarówno porządne, grube kartonowe blottery, jak i anemiczne, cienkie paski - i tych radzę unikać. Po zaaplikowaniu zapachu natychmiast miękną i mam wrażenie, zmieniają zapach na niekorzyść.

Powodzenia!


---
* - W myśl powiedzenia "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze": nawet jeżeli drukarnia zgadza się na mniejszy nakład, to koszty wydruku często okazują się nieproporcjonalnie i zaskakująco wysokie. Jak sami tłumaczą - nieopłacalność rozruchu maszyn, koszty projektu, etc.
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 06:50   #4
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Pytanie o blottery.

Wiecie co? Byłam przekonana, że blottery są zrobione z jakiegoś specjalnego paieru.... Naprawdę tak nie jest?

W takim razie można chyba produkować blottery na własną rękę?
Dobry papier, drukarka laserowa - nawet czarno-biała, i gilotyna do pocięcia zadrukowanych arkuszy - to wszystko czego byłoby trzeba.


Bellatrix, zależy jaki druk. Cyfrowy to żaden problem.

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
---
* - W myśl powiedzenia "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze": nawet jeżeli drukarnia zgadza się na mniejszy nakład, to koszty wydruku często okazują się nieproporcjonalnie i zaskakująco wysokie. Jak sami tłumaczą - nieopłacalność rozruchu maszyn, koszty projektu, etc.
Wiadomo, że koszty za stronę przy mniejszym nakładzie będą wyższe, niż przy nakładzie niższym, ale tłumaczenie, które zacytowałaś jest po prostu śmieszne. Z takimi firmami się nie współpracuje, są inne, z bardziej profesjonalnym podejściem. Rozruch maszyn? Przecież ciągle pracują, to nie jest tak, że włączają maszynę dla konkretnego klienta. Projekt? Można przyjść ze swoim. Itd. (Ciągle mówię o druku cyfrowym.)
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 12:00   #5
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: Pytanie o blottery.

Nie wiem czy blottery wymagają specjalnego papieru, w każdej perfumerii jest praktycznie inny [ Douglasach mają zwykły średniej grubości]. Przyznaję, że na grubej bibule, z której np. robi się sączki chemiczne, zapachy trzymały się świetnie ;]

Co do mojego cytatu - napisałam jak jest i co można całkiem często usłyszeć; wybacz, ale nie rozpoznaję po nazwie firm profesjonalnych i nieprofesjonalnych

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------


P.S. Tu przykładowe "papierki zapachowe":
http://www.carlroth.pl/catalogue/cat...t=showBookmark

"Wykonane z kartonu filtracyjnego 240 g/m2."
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 18:34   #6
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Pytanie o blottery.

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
Co do mojego cytatu - napisałam jak jest i co można całkiem często usłyszeć; wybacz, ale nie rozpoznaję po nazwie firm profesjonalnych i nieprofesjonalnych
No ja po nazwie też ich nie rozpoznaję Z żadną też nie miałam osobistego kontaktu, po prostu zadziwiły mnie teksty, które usłyszałaś. Jeśli to norma, to źle....
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.