Sprzęgło nisko bierze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-22, 12:15   #1
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519

Sprzęgło nisko bierze


Hej, dziewczyny! Szukałam, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.
Mój problem jest taki. Na egzaminie są "L-ki", których sprzęgło bardzo nisko bierze. Wydawało mi się, że delikatnie je popuściłam, a tu już samochód zgasł. Tak mnie to wytrąciło z równowagi, że koniec końców oblałam (a dopiero na łuku byłam ). Jeśli ono tak nisko bierze, to bezpieczniej by mi było dodać lekko gazu, zamiast na samym sprzęgle próbować ruszyć. Ale jak juz samochód ruszy, to jechać na pół-sprzęgle, czy wciąż delikatnie dodawać gazu? No i boję się, że dodając gazu nie wyrobię na łuku. A boję się też przez to teraz próbować z samym sprzęgłem ruszać, żeby mi nie zgasł i znów nie zestresował. Gdzieś przeczytałam, że samochód może mieć ustawione niskie obroty (czy coś w tym stylu) i z samego sprzęgła wtedy się nie da ruszyć, bo będzie właśnie gasł.
Mam nadzieję, że jest to w miarę czytelne, co napisałam. Bardzo zależy mi na odpowiedzi od bardziej doświadczonych osób, a egzamin ponowny już w poniedziałek. Dodam, że od początku moich jazd jeszcze na kursie, nie miałam takich problemów z ruszaniem, co najwyżej instruktor pomagał przy zmianie biegów.
Pomóżcie, bo na samą myśl o egzaminie tracę całą wiarę w siebie.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 13:52   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Sprzęgło nisko bierze

zanim ruszysz "pobaw" sie sprzeglem na hamulcu - popuszczaj doslownie co mm i jak wyczujesz to rusz
ja co prawda egz jeszcze nie mialam ale tak sobie na kursie radze jak wsiada w inna L

swoja droga jak gazu lekko dodasz na poczatku nic nie powinno sie stac - ruszalam z gazem do tylu raz na luku jak krzywo bylo i na sprzegle auto nie ruszalo i bylo ok, potem na samym pol-sprzegle jechalam
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 15:04   #3
marzanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 27
Dot.: Sprzęgło nisko bierze

polecam takie ruszanie! czyli na początek lekko gaz i jak ruszy to dalej na pół sprzęgle. Mnie instruktor tez uczył łuku bez użycia gazu, ale na egzaminie proponował wsparcie gazowe bo stres + nieznany teren może byc przyczyną złego efektu końcowego Powodzenia!
Zgadzam się z EYO, koniecznie pobaw się sprzęgłem-hamulcem przed samym ruszeniem. Hamulce tez są różne, najgorsze dla mnie były te delikatusy, które wystarczyło lekko musnąc i już auto stało zamiast spokojnie wytracac prędkośc.

Edytowane przez marzanka
Czas edycji: 2010-10-22 o 15:11
marzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:24   #4
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Sprzęgło nisko bierze

Nie wszystkimi samochodami da się ruszyć bez gazu. To zależy od silnika. Wiem bo jak ćwiczyłam z tatą to jego autem za chiny nie dało się ruszyć bez gazu co najwyżej można było auto zgasić

Najbezpieczniej na łuku jest przy ruszaniu dodać leciutko gazu a potem już jechać na samym sprzęgle. Jeżeli tak zrobisz to gwarantuje ci, że nie osiągniesz tam tak zawrotnej prędkości, że nie wyrobisz na zakręcie. Ale podkreślam, że przy ruszaniu ten gaz lekko, a nie pełna pi**a
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 18:37   #5
kaszkasz
Rozeznanie
 
Avatar kaszkasz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: z 2go piętra
Wiadomości: 640
GG do kaszkasz
Dot.: Sprzęgło nisko bierze

Cytat:
Napisane przez marzanka Pokaż wiadomość
.............Hamulce tez są różne, najgorsze dla mnie były te delikatusy, które wystarczyło lekko musnąc i już auto stało zamiast spokojnie wytracac prędkośc.
oooo tak ... raz na kursie jechałam zastępczym autem toyoty ... kursant miał dzwona w tył .. ale nie ja

i w tym zastępczym to mało zawału nie dostałam bo taki miękki był hamulec .... wciskam już prawie do dechy a on jedzieeee
prawie przy podłodze łapał ten hamulec
... jeszcze chwila i darłabym się do instruktora żeby hamował

a takie krótkie sprzęgła ... uwielbiam hihihi .... choć wiadomo do każdego trzeba się przyzwyczaić ... w naszym prywatnym wysoko łapie
__________________
[...]
twoje blizny są twoją siłą

-------------------
kaszkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 20:31   #6
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Sprzęgło nisko bierze

nie rusza się samym sprzęgłem. Trochę gazu (wg wyczucia) zawsze trzeba dodać.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.