Czy tak schudnę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-21, 16:13   #1
natif
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59

Czy tak schudnę?


Pytam ponieważ bardzo mi zależny na uzyskaniu odpowiedniej wagi i ładnej figury. Może któraś z Was miałaby jakieś wskazówki, czegoś mi odradziła, a coś poleciła.

Czy mam szansę schudnąć ok 5,5 kg do 1 czerwca przestrzegając diety 1200 kcal , przy następującej aktywności fizycznej:
- 1 h callanetics , 6 dni w tygodniu
- 8 min legs & buns, codziennie
- a6w - codziennie
- taniec na macie - 2-3 razy w tygodniu?

Głównie zależy mi na zrzuceniu tych kilogramów i wyszczuplenia w okolicy bioder i ud.
natif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 21:55   #2
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Czy tak schudnę?

Cytat:
Napisane przez natif Pokaż wiadomość
Pytam ponieważ bardzo mi zależny na uzyskaniu odpowiedniej wagi i ładnej figury. Może któraś z Was miałaby jakieś wskazówki, czegoś mi odradziła, a coś poleciła.

Czy mam szansę schudnąć ok 5,5 kg do 1 czerwca przestrzegając diety 1200 kcal , przy następującej aktywności fizycznej:
- 1 h callanetics , 6 dni w tygodniu
- 8 min legs & buns, codziennie
- a6w - codziennie
- taniec na macie - 2-3 razy w tygodniu?

Głównie zależy mi na zrzuceniu tych kilogramów i wyszczuplenia w okolicy bioder i ud.
obawiam sie, że zaraz możesz zostać "zlinczowana" przez dziewczyny

ponoć szósta weidrea nie powoduje schudnięcia, tak samo jak i te wszystkie absy. są to cwiczenia modelujące więc pomogą ci w utrzymaniu mięśni ładnych
a co do tych pięciu kilo do czerwca no to masz półtora miesiąca na to. Jeśli sie zaprzesz w sobie i bedziesz cwiczyc to moze Ci sie uda
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 22:36   #3
waker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 156
Dot.: Czy tak schudnę?

1200 kcal!!?? Boziu jakie ty masz zapotrzebowanie? Weź to poobliczaj i powoli schodź a nie od razu walniesz na minus tyle kcal.
waker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 22:52   #4
Rubella
Rozeznanie
 
Avatar Rubella
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 820
Dot.: Czy tak schudnę?

absy i aw6 są raczej na rzeźbę, bo to cwiczenia siłowe,
jak chcesz schudnąc to musisz robic aeroby: bieganie, pływanie, rower czy cwiczenia na spalanie tłuszczu

możesz wykonac te absy na nogi i pośladki, trwa to prawie 20 minut, więc spalisz glikogen w mięsniach i jak po tym zrobisz aeroby, to od razu będziesz spalac tłuszcz

a aw6 bardzo obciąża kręgosłup, mogą Cię po tych cwiczeniach bolec plecy
Rubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 16:55   #5
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Czy tak schudnę?

BIEGAJ!!!!! najlepszy i najskuteczniejszy sposób na zrzucenie wagi ja też z tym walczę , biegam codziennie oprócz weekendów jem niskokaloryczne rzeczy na śniadanie jem serek wiejski light do smaku możesz dodać szczypior , cebulę albo rzodkiew czy nawet pomidora, możesz z tego zrobić sałatkę + pomodory , ogórki-zwykłe kwaszone do woli- rzodkiewka , jedno jajo

2 śniadanie
jabłko , pomarańczo , grejpfrut , ananas,tylko nie winogrono i nie banan bo są bardzo kaloryczne

obiad:
grillowana albo pieczona pierś z kurczaka czy indyka doprawiona ziołami , przyprawami, do tego jakaś sałatka np taka jak wyżej podałam lub ryba

podwieczorek
owoc albo szynka drobiowa , jajko kwestia wyboru poszukaj w necie dużo masz przepisów
ja osobiście lubie zjeść dużego jogurta firmy zott - ma najmniej węgli sprawdziłam ;p - do tego rozpuszczam 3-4 tabletek słodziku w kieliszku gorącej wody wlewam do jogurtu - i tu dowolność możesz zmiksować kilka truskawek, malin jeżyn albo dodać aromatu do ciast- z pomarańczowym jest bardzo dobry

na kolacje jajko albo serek albo sałatka z pomidorów i ogórków


jeśli biegasz biegaj wolno!!!!!! długo ale wolno!! w ciągu godz takiego marszobiegu możesz spalić nawet 400kcl!! biegaj tak abyś mogła swobodnie rozmawiać bez zadyszki wtedy jest najlepszy efekt bo spalasz kalorie a nie energię z mięśni i spala się tluszcz a nie budują mięśnie , w końcu chcesz schudnąć a nie zbudować mięśnie!! biegaj 3-4 razy w tyg zacznij od 20 min , i przede wszystkim nie spodziewaj się cudu po tyg masz miesiąc ponad miesiąc jak dziś zaczniesz to do 1 czerwca zdążysz zrzucić jakieś kg. przede wszystkim zmierz się bo waga czasem może stać w miejscu a cm znikną , no i zrzucisz akurat z nóg i ud i pośladki się wyrzeźbią i łydki...
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 22:51   #6
P4uli
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 74
Dot.: Czy tak schudnę?

Ja polecę to nad czym się męczyłam przez długi czas : http://bycidealna.blogspot.com/p/uoz-diete.html

Tak układać dietę uczył mnie trener i naprawdę daje duże efekty. Co do diety to żadne 1200 kcal tylko mniej węglowodanów.

A co do treningu to 4 razy w tyg min po 45 min ćwicz Ćwiczenia aerobowe

callanetics rób 3 razy w tyg

Szóstkę weidera możesz codziennie ale pamiętaj że raz w tygodniu powinnaś zrobić dzień przerwy

A dieta to podstawa. Kiedyś zapytałam kolegi co mam zrobić by wyglądac szczuplej za tydzień odp: badź na diecie niskowęglowodanowej - ćwicz codziennie i pij 2l zielonej harbaty
P4uli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 15:03   #7
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Czy tak schudnę?

Cytat:
Napisane przez P4uli Pokaż wiadomość
Ja polecę to nad czym się męczyłam przez długi czas : http://bycidealna.blogspot.com/p/uoz-diete.html

Tak układać dietę uczył mnie trener i naprawdę daje duże efekty. Co do diety to żadne 1200 kcal tylko mniej węglowodanów.

A co do treningu to 4 razy w tyg min po 45 min ćwicz Ćwiczenia aerobowe

callanetics rób 3 razy w tyg

Szóstkę weidera możesz codziennie ale pamiętaj że raz w tygodniu powinnaś zrobić dzień przerwy

A dieta to podstawa. Kiedyś zapytałam kolegi co mam zrobić by wyglądac szczuplej za tydzień odp: badź na diecie niskowęglowodanowej - ćwicz codziennie i pij 2l zielonej harbaty

dokładnie na takiej diecie byłam , z tym , że ja miałam jeden dzień "tzw wolności" gdzie jadłam co mi się podobało slodkie ,mc donaldy itd i ten dzień musiał być od środy do niedz czyli pod koniec tyg początek tyg miałam zarezerwowany na spalanie no i fakt , że co weszłam na wagę widziałam mniej kg bardzo mnie motywował
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 17:41   #8
P4uli
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 74
Dot.: Czy tak schudnę?

Dokładnie spadek wagi można zauważyć z dnia na dzień
P4uli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 09:31   #9
natif
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: Czy tak schudnę?

Piję codziennie czerwoną herbatę i wodę, właściwie tylko to.

Dla mnie najgorsze jest to, że wręcz nienawidzę biegać. To dla mnie mordęga. Co sądzicie o ok 40min marszach 3 razy w tygodniu ?
natif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 11:31   #10
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Czy tak schudnę?

A mnie smiesza wątki, w których dziewczyny przedstawiaja szczegółowy plan i pytają czy schudną. Jakbys była zmotywowana to bys załozyła dres i zaczeła robić cokolwiek.

Poza tym na każdego działa co innego i trzeba dobierac aktywnosc fizyczną do swoich upodobań i kondycji.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 20:00   #11
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Czy tak schudnę?

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
A mnie smiesza wątki, w których dziewczyny przedstawiaja szczegółowy plan i pytają czy schudną. Jakbys była zmotywowana to bys załozyła dres i zaczeła robić cokolwiek.

Poza tym na każdego działa co innego i trzeba dobierac aktywnosc fizyczną do swoich upodobań i kondycji.
a co w tym jest śmiesznego? nie każdy jest tak zmowtywowany i silny psychicznie jak Ty , więc jeśli Ci się to nie podoba nie wchodź na takie wątki, ja tez czasem potrzebuje motywacji ponieważ mam problem ze słodyczami mimo iż staram się codziennie biegać ćwiczyć i trzymać dietę niestety czasem to nie wystarczy więc takie posty na forum pomagają w motywowaniu się i nie widzę w tym nic śmiesznego
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-26, 08:16   #12
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Czy tak schudnę?

Cytat:
Napisane przez an-gi Pokaż wiadomość
a co w tym jest śmiesznego? nie każdy jest tak zmowtywowany i silny psychicznie jak Ty , więc jeśli Ci się to nie podoba nie wchodź na takie wątki, ja tez czasem potrzebuje motywacji ponieważ mam problem ze słodyczami mimo iż staram się codziennie biegać ćwiczyć i trzymać dietę niestety czasem to nie wystarczy więc takie posty na forum pomagają w motywowaniu się i nie widzę w tym nic śmiesznego
Bez nerwów.

Chodzi mi o to, że na każdego działa co innego i każdy ma inną budowę więc nikt Ci nie zagwarantuje czy schudniesz tyle ile chcesz z tych częsci ciała, które chcesz.

A smieszą mnie sytuacje, w których ktos pyta o takie rzeczy bo wychodzi na to, że nie próbował tylko musi mieć od razu pewnosc, że to pomoże. Niestety nikt nie da nikomu takiej pewnosci i trzeba po prostu zacząć cwiczyć później w zależnosci od efektów modyfikować plan. Na jednego zadziała a na drugiego nie.

I nie smieję się z Ciebie i twojego braku motywacji tylko zamiast zadawać takie pytanie wejdz na NCJ na dietetyce - tam dziewczyny pomogą Ci z jadłospisem. Na fitnessie jest wątek "Galeria" - tam zmotywujesz sie sukcesami. Są też wątki np. "pokaż brzuch" - w nich zobaczysz brzuchy i poczytasz co dziewczyny robiły, żeby takie osiągnąć. Wreszcie są wątki poswięcone różnym aktywnoscią np. Callanetics, Pilates, 8 minutówki, Tamilee Web, Bieganie, Rowe, Rolki (no prawie wszystko!) - jak zaczniesz cwiczyć to dołącz do nich - to będzie lepsza motywacja niż jak ktos napisze "twój plan zadziała"
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 09:45   #13
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Czy tak schudnę?

Cytat:
Napisane przez natif Pokaż wiadomość
Pytam ponieważ bardzo mi zależny na uzyskaniu odpowiedniej wagi i ładnej figury. Może któraś z Was miałaby jakieś wskazówki, czegoś mi odradziła, a coś poleciła.

Czy mam szansę schudnąć ok 5,5 kg do 1 czerwca przestrzegając diety 1200 kcal , przy następującej aktywności fizycznej:
- 1 h callanetics , 6 dni w tygodniu
- 8 min legs & buns, codziennie
- a6w - codziennie
- taniec na macie - 2-3 razy w tygodniu?

Głównie zależy mi na zrzuceniu tych kilogramów i wyszczuplenia w okolicy bioder i ud.
nie napisalas nic o wieku ani wadze, na podstawie kalorii nikt nie powinien nawet odpowiadac czy to jest dobra dieta....
czemu nie zastanowisz sie co jesc zamiast liczyc kalorie?
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 20:23   #14
natif
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: Czy tak schudnę?

Mam ustalone pewne zasady żywieniowe, których się trzymam od tygodnia (nie jest to tylko ograniczenie kaloryczne).
- białkowe kolacje
- białkowo-węglowe obiady
- węglowe śniadania
- 1200-1300 kcal (w zależności od ilości ćwiczeń w danym dniu)
- II śniadanie / podwieczorek / przekąski : warzywa, owoce, ziarna , orzechy, jogurty
- 2 litry napojów ( woda, czerwona, zielona herbata) dziennie
- ukończyć a6w , robić brzuszki , ćwiczenia na uda
- nie jeść słodyczy i junk food
- ok 120 g węgli dziennie (maksymalnie !)
- nie jeść po godzinie 19.

A wagę mam 59,4 kg. Wzrost 163 cm .

Co do tego, że nic nie robię, to robię. I wiem, czego nie lubię robić, ćwiczyć. Od jakiegoś miesiąca próbuję równych aktywności żeby znaleźć coś dla siebie. Niestety, nie jestem typem osoby, która lubi się ruszać. ;P W ćwiczeniach, które wypisałam w 1 poście znalazłam przyjemność, dlatego pytam się, czy one pomogą mi schudnąć.
natif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 08:01   #15
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Czy tak schudnę?

Cytat:
Napisane przez natif Pokaż wiadomość
Mam ustalone pewne zasady żywieniowe, których się trzymam od tygodnia (nie jest to tylko ograniczenie kaloryczne).
- białkowe kolacje
- białkowo-węglowe obiady
- węglowe śniadania
- 1200-1300 kcal (w zależności od ilości ćwiczeń w danym dniu)
- II śniadanie / podwieczorek / przekąski : warzywa, owoce, ziarna , orzechy, jogurty
- 2 litry napojów ( woda, czerwona, zielona herbata) dziennie
- ukończyć a6w , robić brzuszki , ćwiczenia na uda
- nie jeść słodyczy i junk food
- ok 120 g węgli dziennie (maksymalnie !)
- nie jeść po godzinie 19.

A wagę mam 59,4 kg. Wzrost 163 cm .

Co do tego, że nic nie robię, to robię. I wiem, czego nie lubię robić, ćwiczyć. Od jakiegoś miesiąca próbuję równych aktywności żeby znaleźć coś dla siebie. Niestety, nie jestem typem osoby, która lubi się ruszać. ;P W ćwiczeniach, które wypisałam w 1 poście znalazłam przyjemność, dlatego pytam się, czy one pomogą mi schudnąć.
Białkowa kolację możesz zjesc spokojnie godzinę przed snem więc jeżeli nie chodzisz spać o 20 to przesuń kolację

Z jogurtami uważaj. Owocowych nie jadaj a naturalne rzadko bo to i tak same węgle prawie (chociaż ja jadam obecnie bo walczę z zaparciami).

Co do drugiego dniadania i podwieczorku. To mają być małe ale jednak posiłki a nie przekąski. Czyli np. nie jabłko i 2 marchewki. Albo nie sałatka z sałąty i pomidora. Jeżeli już to np. serek homo z wkrojonym jabłkiem i orzechami lub sałatka z kurczakiem (chodzi o białko).
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 15:49   #16
natif
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: Czy tak schudnę?

hauuu dziękuję za radę. Postaram się dostosować
natif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 08:44   #17
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Czy tak schudnę?

Cytat:
Napisane przez natif Pokaż wiadomość
Mam ustalone pewne zasady żywieniowe, których się trzymam od tygodnia (nie jest to tylko ograniczenie kaloryczne).
- białkowe kolacje
- białkowo-węglowe obiady
- węglowe śniadania
- 1200-1300 kcal (w zależności od ilości ćwiczeń w danym dniu)
- II śniadanie / podwieczorek / przekąski : warzywa, owoce, ziarna , orzechy, jogurty
- 2 litry napojów ( woda, czerwona, zielona herbata) dziennie
- ukończyć a6w , robić brzuszki , ćwiczenia na uda
- nie jeść słodyczy i junk food
- ok 120 g węgli dziennie (maksymalnie !)
- nie jeść po godzinie 19.

A wagę mam 59,4 kg. Wzrost 163 cm .

Co do tego, że nic nie robię, to robię. I wiem, czego nie lubię robić, ćwiczyć. Od jakiegoś miesiąca próbuję równych aktywności żeby znaleźć coś dla siebie. Niestety, nie jestem typem osoby, która lubi się ruszać. ;P W ćwiczeniach, które wypisałam w 1 poście znalazłam przyjemność, dlatego pytam się, czy one pomogą mi schudnąć.
nie lubisz cwiczyc to nie cwicz, nie ma nic gorszego jak zmuszanie sie do cwiczen, ktore sa stresujace same w sobie, badz aktywna i to wystarczy, wbrew pozorom osoby caly dzien aktywne maja duzo mniejszy problem z utrzymaniem wagi niz te, ktore regularnie cwicza...bo co z tego ze godzine sie pomordujesz jak reszte dnia bedziesz siedziec?
co do diety po co weglowe sniadania? i bialkowo-weglowe obiady? nie uda Ci sie jesc tylko 120g w takiej kombinacji na pewno (pytanie co masz na mysli piszac wegle )
napiszesz jakis przykladowy jadlospis? bo ciezko sie odniesc do niczego
ile masz lat?
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 19:49   #18
natif
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: Czy tak schudnę?

Lat mam 21.

Przykładowe menu ( tak mniej więcej się odżywiam będąc na diecie) :
śniadanie: kromka chleba pełnoziarnistego z dżemem niskosłodzonym, 1/2 ogórka, 1/2 grejpfruta
II śniadanie : rzadko jem ze względu na to,że jestem zabiegana, ale jesli już, to jest to jogurt activia lub jabłko lub banan
obiad: pierś z kurczaka (grillowana) , ok 250g brokuł // 50g ryżu z mięsem, sosem + jakieś warzywo
podwieczorek : jem to co na II śniadanie, ewentualnie ziarna słonecznika lub okazyjnie lód (sorbet)
kolacja: twaróg chudy, warzywa (ogórek, rzodkiewka, pomidor) // omlet z szynką i serem / jajka na twardo / jajecznica

Tworzę różne kombinacje, to naprawdę tylko przykłady . Po takim jedzeniu mam naprawdę dużo energii. Kiedyś próbowałam diety South Beach, tam w 1 fazie węgle bardzo się ogranicza . Wtedy nie miałam siły prawie na nic. ;/ Szybko z niej zrezygnowałam. Ogólnie najczęściej jem 4 posiłki i ten rytm mi całkowicie odpowiada. Nie chodzę głodna, nie muszę podjadać.
natif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 11:00   #19
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Czy tak schudnę?

Cytat:
Napisane przez natif Pokaż wiadomość
Lat mam 21.

Przykładowe menu ( tak mniej więcej się odżywiam będąc na diecie) :
śniadanie: kromka chleba pełnoziarnistego z dżemem niskosłodzonym, 1/2 ogórka, 1/2 grejpfruta
II śniadanie : rzadko jem ze względu na to,że jestem zabiegana, ale jesli już, to jest to jogurt activia lub jabłko lub banan
obiad: pierś z kurczaka (grillowana) , ok 250g brokuł // 50g ryżu z mięsem, sosem + jakieś warzywo
podwieczorek : jem to co na II śniadanie, ewentualnie ziarna słonecznika lub okazyjnie lód (sorbet)
kolacja: twaróg chudy, warzywa (ogórek, rzodkiewka, pomidor) // omlet z szynką i serem / jajka na twardo / jajecznica

Tworzę różne kombinacje, to naprawdę tylko przykłady . Po takim jedzeniu mam naprawdę dużo energii. Kiedyś próbowałam diety South Beach, tam w 1 fazie węgle bardzo się ogranicza . Wtedy nie miałam siły prawie na nic. ;/ Szybko z niej zrezygnowałam. Ogólnie najczęściej jem 4 posiłki i ten rytm mi całkowicie odpowiada. Nie chodzę głodna, nie muszę podjadać.
South beach nie jets dobra dieta, ogranicza weglowodany i nie zapewnia innych zrodel energii plus adpatacja organizmu do niskoweglowodanowych diet troche trwa wiec mialas prawo czuc sie zmeczona i bez energii.
Nie dziwie sie, ze teraz masz energie jak ciagle doladowujesz ja weglowodanami jakbys trenowala conajmniej 2h dziennie, ja trenuje codziennie i jem 1/3 weglowodanow w porownaniu do Ciebie dlatego na takiej diecie ciezko zrzucic tkanke tluszczowa, co prawda zlecisz z wagi jak obetniesz kalorii ale przeciez nie o to nam chodzi.
Ale po kolei....
Dzem niskoslodzony to mit marketingowy, albo jest slodzony fruktoza ktora powoduje wyrzut insuliny albo slodzikami, ktore sa niezdrowe. Jesli nie cwiczysz rano nie potrzebujesz tyle energii z weglowodanow. Jak juz musi byc ten chleb to chociaz z wedlina, kawalkiem kurczaka, rybą, jajkiem plus zdrowe tluszcze (oliwa, akokado, orzechy umiarkowanie, maslo).
Pamietaj, ze zalezy Ci aby energia pochodzila z zapasu tkanki tluszczowej z ciala, nie z weglowodanow z pozywienia. I jak dajesz organizmowi wybor: albo bierz energie z dzemu albo z bioder to wybiera dzem, bo jest mu latwiej ja pozyskac i nie musi sie przystosowywac do pozyskiwania jej z tluszczu, co wiaze sie z koniecznoscia uwolnienia kwasow tluszczowych, ktora Ty skutecznie blokujesz jedzac tyle weglowodanow.
II sniadanie: jogurt jablko i banana to same cukry, i znow dajesz organizmowi tyle energii, ze nie bedzie musial uwolnic zapasow z ciala, jak mu braknie kalorii to pobierze z miesni, bo bialko latwiej przeksztalcic na energie niz tluszcz, a Twoj nie umie pozyskiwac energii z tluszczu, bo mu ulatwiasz zadanie i dajesz cukier, ktory szybko sobie zmetabolizuje
Obiad: kurczak, warzywa ok, ryz zbedny totalnie z ww powodow, bra tluszczy i sytuacja sie powtarza. Dodaj oliwe chociaz
Kolacja mi sie podoba. Znow dodalabym tluszcze, chyba ze jesz ja tuz przed snem to niekoniecznie.

Podsumowujac:
Za duzo cukru w calej diecie, za malo tluszczu, bialka tez malo i brak go w snaidaniu przede wszystkim. Kalorycznie ubogo, co jak pisalam spowoduje spadek masy przy takiej diecie ale pozostawi Cie w rozmiarze 36 z duza iloscia trzesacego sie tluszczu pod ubraniem (moge na wlasnym przykladzie pokazac Ci jak wyglada rozmiar 34, 48 kg i 35 % tluszczu dlatego wiem o czym mowie, i uwierz ze ciezko sie pozniej tego pozbyc, mi to zajelo 3 lata po schudnieciu ).
Aha i dodaj wazrywa do diety, pozwola Ci nie tylko wypchac zoladek ale tez dodadza witamin, mineralow i pomoga oczyscic i usprawnic prace wielu organow. I nie szalej tak z owocami, fruktoza to tez cukier
Nie wazysz duzo, robilas kiedys pomiar tkanki tluszczowej, bo waga mi malo mowi ze wzgledu na to, że nie wiem jaka masz kopozycje ciala.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 10:35   #20
natif
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: Czy tak schudnę?

Klora dziękuję za cenne rady Korzystając nich dzisiaj przygotowałam sobie takie menu:
śniadanie: omlet z 1 jajka i 1 białka z szynką z kurczaka
II śniadanie : grejpfrut
obiad: naleśniki (2), cienkie, zmieszana mąka biała z pełnoziarnistą
podwieczorek: ziarna słonecznika, activia ( mam jeszcze 1, więc muszę zjeść)
Następnie a6w, rozgrzewka, marszobieg
kolacja: twaróg chudy, rzodkiewki.

Z tego (wg kalkulatora) wyszły mi takie proporcje:
- białko: 58 g
- węglowodany: 83 g
- tłuszcze: 30 g

Liczę, że spalę dzisiaj około 300 kcal.

Moja figura to gruszka. Mogę wam pokazać zdjęcie:
http://i47.tinypic.com/2kmxs3.jpg
Aktualne wymiary:
- biodra 99,5 cm
- udo 57,5 cm
- brzuch (na wysokości pępka) 84 cm
- talia 72 cm .

A waga 59 kg.

Edytowane przez natif
Czas edycji: 2012-04-30 o 10:36
natif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 10:46   #21
P4uli
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 74
Dot.: Czy tak schudnę?

natif - twój jadłospis nie jest za dobry - po pierwsze masz za mało białka i tłuszczu a węglowodanów nie powinnaś mieć najwięcej. Na obiad powinnaś bez obaw zjeść sobie dodatkowo udko lub skrzydełko z kurczaka. A do omletu śniadaniowego dosypać około 15-20g płatków owsianych

A węglowodany powinnaś jeść złożone a nie proste
Najprościej : Węglowodany proste bardzo szybko się wchłaniają i gromadzą w ciele, Węglowodany złożone wręcz przeciwnie, przez powolne wchłanianie sycą na dłużej i możemy je spalić zanim się odłożą.
P4uli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 10:46   #22
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Czy tak schudnę?

Cytat:
Napisane przez natif Pokaż wiadomość
Klora dziękuję za cenne rady Korzystając nich dzisiaj przygotowałam sobie takie menu:
śniadanie: omlet z 1 jajka i 1 białka z szynką z kurczaka
II śniadanie : grejpfrut
obiad: naleśniki (2), cienkie, zmieszana mąka biała z pełnoziarnistą
podwieczorek: ziarna słonecznika, activia ( mam jeszcze 1, więc muszę zjeść)
Następnie a6w, rozgrzewka, marszobieg
kolacja: twaróg chudy, rzodkiewki.

Z tego (wg kalkulatora) wyszły mi takie proporcje:
- białko: 58 g
- węglowodany: 83 g
- tłuszcze: 30 g

Liczę, że spalę dzisiaj około 300 kcal.

Moja figura to gruszka. Mogę wam pokazać zdjęcie:
http://i47.tinypic.com/2kmxs3.jpg
Aktualne wymiary:
- biodra 99,5 cm
- udo 57,5 cm
- brzuch (na wysokości pępka) 84 cm
- talia 72 cm .

A waga 59 kg.
Jesz za mało i kiepsko jakosciowo. Brakuje przede wszystkim mięsa/ryby i warzyw.

śniadanie: omlet z 1 jajka i 1 białka z szynką z kurczaka sniadanie wygląda ok
II śniadanie: grejpfrut owoc mogłabys dorzucić do sniadania a tu zjesc normalne II sniadanie
obiad: naleśniki (2), cienkie, zmieszana mąka biała z pełnoziarnistą jadłas suche nalesniki? bez niczego? gdzie białko? warzywa?
podwieczorek: ziarna słonecznika, activia ( mam jeszcze 1, więc muszę zjeść) activia odpada ale fajnie, że wpadl słonecznik
kolacja: twaróg chudy, rzodkiewki. zamień twaróg na półtłusty
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 11:19   #23
natif
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: Czy tak schudnę?

Dzisiaj już nic innego nie wymyślę, jutro wyjeżdżam na tydzień i muszę opróżnić lodówkę. :P Do omleta dosypałam płatki owsiane. Do obiadu raczej nic nie dołożę, bo nie będę nic kupowała już dzisiaj. Ewentualnie mogę dorzucić jabłko, ale to znów owoc i cukry, więc nie wiem.

Czytałam, że właśnie węglowodanów powinno jeść się najwięcej, ale na diecie low carb poniżej 100. Dodatkowo jak zjem warzywa, to też będą węgle, więc nie do końca rozumiem. ;P

Ewentualnie do kolacji mogę dołożyć 200g gotowanej piersi z kurczaka. Wtedy zjem więcej białka niż węglowodanów. ;p

Edytowane przez natif
Czas edycji: 2012-04-30 o 11:58
natif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 13:53   #24
P4uli
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 74
Dot.: Czy tak schudnę?

ilość węglowodanów zależy od wagi na low carb powinna wynosić 1,5-2g na kilogram ciała.
Nie wiem co masz do warzyw przecież 100g pomidora zawiera 3g węglowodanów a 100g naleśników z mąki pszennej zawiera 35g węgli.

Poczytaj sobie to: http://bycidealna.blogspot.com/p/uoz-diete.html

Ja wg tych zasad schudłam 8 kg
P4uli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 17:14   #25
natif
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: Czy tak schudnę?

Hm czyli wg tych zasad powinnam jeść:
118 g węgli
118 g białka
88,5 g tłuszczu.

W jakim czasie schudłaś te 8 kg?
natif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.