Płciowe szaleństwo w przedszkolu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-30, 16:12   #31
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Płciowe szaleństwo w przedszkolu

Przecież tu nie chodzi o zabieranie dzieciom płci, tylko o to, że dziewczynki robią to co się po nich oczekuje i chłopcy również. Nikt tu po prostu nie dzieli dzieci według płci i uwalnia je od stereotypów, pozwala na kształtowanie swoich własnych zabaw, nawyków i sposobu bycia. Niezależnie od płci. A nie bezpłciowo. Artykuł jest napisany trochę tendencyjnie i tak się go przez to odbiera. A to co robi przedszkole nie jest chore. Nowatorskie, ekscentryczne, ale nie chore i krzywdzące. Przecież nikt nie zabroni być dziewczynce dziewczynką, a jedynie pozwala jej nie musieć być dziewczynką z obrazków dla dzieci.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 18:20   #32
Kurzoslawa
Wtajemniczenie
 
Avatar Kurzoslawa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Południe...
Wiadomości: 2 395
Dot.: Płciowe szaleństwo w przedszkolu

Dla mnie jest przesadą żeby unikać podziału na płeć czyli zwracania się do chłopców w formie męskiej,a dziewczynek żeńskiej.Przecież nikt nie karze od razu kłaść im do głowy wszystkich stereotypów.W przedszkolach nie narzuca się przecież odgórnie że np. dziewczynki mają się tylko bawić lalkami,a samochody mają omijać szerokim kołem.
__________________

Kurzoslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 18:25   #33
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Płciowe szaleństwo w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez Kurzoslawa Pokaż wiadomość
Dla mnie jest przesadą żeby unikać podziału na płeć czyli zwracania się do chłopców w formie męskiej,a dziewczynek żeńskiej.Przecież nikt nie karze od razu kłaść im do głowy wszystkich stereotypów.W przedszkolach nie narzuca się przecież odgórnie że np. dziewczynki mają się tylko bawić lalkami,a samochody mają omijać szerokim kołem.
Owszem. Takie zachowania można za to mnożyć w sklepie z zabawkami, książkami, świetnie demonstrują to rodzice
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:32   #34
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Płciowe szaleństwo w przedszkolu

jakieś "szaleństwo" obserwuję teraz na punkcie płci
co za różnica jak do dziecka będzie się mówił - chłopiec, dziewczynka, dziecko, piesku, kotku czy serduszko - jeśli chłopiec będzie wolał chłopców to bez względu na to jak do niego się będziemy zwracać to tak będzie

a to czym się dziecko bawi też wg mnie nie ma większego znaczenia odnośnie tego jak się później na pewne sprawy zapatruje - teraz po prostu jest olbrzymi wybór zabawek, książeczek, akcesoriów i to wg mnie jest marketing, nie wiem jak było u Was, ja nie miałam wielu zabawek ale były różne (lalki, samochód, klocki) natomiast mój tata i jego brat bawili się kukłami - materiałowymi lalkami, które im szyła starsza siostra i jeden z nich to szowinista nie szanujący kobiet (żony, córki i wnuczki) a drugi to facet który co prawda szanuje kobiety ale wyraźnie podział na obowiązki kobiece i męskie wprowadza w życie

uważam, że trzeba po prostu dawac dziecku przykład i akceptować jego zdanie no bo jak przedszkole, szkoła, matka mają nauczyc dziecko tolerancji kiedy to dziecko słyszy od ojca: "ten to pedał jeden", "czarnuch zasrany" "baba do garów a nie za kierownicę"
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 18:24   #35
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Płciowe szaleństwo w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
jakieś "szaleństwo" obserwuję teraz na punkcie płci
co za różnica jak do dziecka będzie się mówił - chłopiec, dziewczynka, dziecko, piesku, kotku czy serduszko - jeśli chłopiec będzie wolał chłopców to bez względu na to jak do niego się będziemy zwracać to tak będzie

a to czym się dziecko bawi też wg mnie nie ma większego znaczenia odnośnie tego jak się później na pewne sprawy zapatruje - teraz po prostu jest olbrzymi wybór zabawek, książeczek, akcesoriów i to wg mnie jest marketing, nie wiem jak było u Was, ja nie miałam wielu zabawek ale były różne (lalki, samochód, klocki) natomiast mój tata i jego brat bawili się kukłami - materiałowymi lalkami, które im szyła starsza siostra i jeden z nich to szowinista nie szanujący kobiet (żony, córki i wnuczki) a drugi to facet który co prawda szanuje kobiety ale wyraźnie podział na obowiązki kobiece i męskie wprowadza w życie

uważam, że trzeba po prostu dawac dziecku przykład i akceptować jego zdanie no bo jak przedszkole, szkoła, matka mają nauczyc dziecko tolerancji kiedy to dziecko słyszy od ojca: "ten to pedał jeden", "czarnuch zasrany" "baba do garów a nie za kierownicę"

Zgadzam sie w 100%. Nie wolno odpłciowywać dzieci, tylko szanować to, czym sie interesuja, czyli nie wpychać dziewczynkom lalek, zelazek i pralek, a chłopcom aut, robotów i innych lub na odwrót - w imię równouprawnienia chłopcom lalki, a dziewczynkom roboty. Niech sobie same wybiora.

Jak bylismy mali, to z bratem mielismy wspólne zabawki: auta, klocki, lalki, roboty, pralki, zelazka i tym wszystkim bawiliśmy sie obydwoje.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 18:51   #36
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Płciowe szaleństwo w przedszkolu

Ja się w wojnę pod stołem z sąsiadami bawiłam A w przedszkolu budowałam z klocków takie auta, że żaden chłopak ich nie mógł rozwalić

Równocześnie bawiłam się w dom i kochałam mebelki dla lalek (wraz z kolegą).

Moja córa w dupci ma autka, za to zanim miała lalę w domu, dorwała u teściowej lalki i zakochała się. I jaki wniosek z tego? Na charakter nic nie poradzisz, mamo i tato
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 21:25   #37
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Płciowe szaleństwo w przedszkolu

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;27872259]Ja się w wojnę pod stołem z sąsiadami bawiłam A w przedszkolu budowałam z klocków takie auta, że żaden chłopak ich nie mógł rozwalić

Równocześnie bawiłam się w dom i kochałam mebelki dla lalek (wraz z kolegą).

Moja córa w dupci ma autka, za to zanim miała lalę w domu, dorwała u teściowej lalki i zakochała się. I jaki wniosek z tego? Na charakter nic nie poradzisz, mamo i tato [/QUOTE]


Ja biegałam z kolegami po polu (wiem - regionalizm ) brudna z ziemi, trawy, z karabinem w ręce
Z koleżankami też potrafiłam się bawić lalkami i czułam się dobrze bawiąc się w to i to. Nikt wtedy nie myślał (chyba), że jestem nienormalną dziewczynką
Moja córka ma w domu jedną ulubioną lalkę i wozi ją w wózeczku po całym mieszkaniu, ale jak wyjdziemy na spacer interesują ją tylko motory i auta. W szczególności motory kocha - z ojcem dzisiaj jakieś wyścigi oglądała i piszczała z radości krzycząc "moooooooo"
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 21:25   #38
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Płciowe szaleństwo w przedszkolu

Szaja, moja też ma w pupie samochodziki, a kupiłam jej od FP takie trzy składane w wierzę jak przeczytałam ze kupiłaś je swojej małej, a potem zobaczyłam je w sklepie za to z lalką poly pocket łazi WSZĘDZIE , nawet spać chodzi z jedną i na spacer i sie kąpać...
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 21:54   #39
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Płciowe szaleństwo w przedszkolu



No widzisz. U nas taki bobasek, ze 20cm, króluje. Całowana lala, kąpana, nawet jako wabik do karmienia. Muszę biedactwu jakieś ubranko machnąć, bo naga jest
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 12:26   #40
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Płciowe szaleństwo w przedszkolu

Dla odmiany mój siostrzeniec co prawda zwykle bawi się samochodzikami ale ma też swoje lale, misie i mini zestaw do gotowania oraz sprzątania - w tym ostatnim zakochał się od pierwszego wejrzenia pomimo iż producent na pudełku umieścił dziewczynkę i nazwał go "cudnie" bo "mała sprzątaczka" i żeby było śmieszniej bawi się wspaniale tym zestawem już co najmniej pół roku, ni chyba że gdzieś dorwie prawdziwą zmiotkę czy miotłę bo wtedy dopiero ma frajdę , dla odmiany ja sama jako dziecko pomimo, że preferowałam lalki to również lubiłam bawić się samochodami, łowić ryby i zakładać z chłopakami bazy na ziemi i w powietrzu (tzn na drzewach i w przyczepie traktorowej)
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2011-07-02 o 12:30
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.