Chcą nam zabrać mieszkanie!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-22, 00:12   #1
ania8706
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 16
Unhappy

Chcą nam zabrać mieszkanie!!


Witam wszystkich, dopiero założyłam tutaj konto, Mam ogromny problem
((. Mamy dopiero 3 letnie mieszkanie, w wyniku trudnej sytuacji finansowej przestaliśmy spłacać raty jakieś 3 mc temu. I bank właśnie wypowiedział nam kredyt!! Pytałam się paru osób i z tego co mi mówili to bank chce nam po prostu zlicytować to mieszkanie a my zostaniemy bez dachu nad głową!Co robić?!ktoś może jeszcze pomóc??
ania8706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 08:06   #2
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, dopiero założyłam tutaj konto, Mam ogromny problem
((. Mamy dopiero 3 letnie mieszkanie, w wyniku trudnej sytuacji finansowej przestaliśmy spłacać raty jakieś 3 mc temu. I bank właśnie wypowiedział nam kredyt!! Pytałam się paru osób i z tego co mi mówili to bank chce nam po prostu zlicytować to mieszkanie a my zostaniemy bez dachu nad głową!Co robić?!ktoś może jeszcze pomóc??
Byliście już w banku?

Aha i pamiętaj, że póki spłacacie kredyt mieszkanie należy do banku.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 08:42   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

A jak macie w umowie z bankiem? Pierwsze co udałabym się właśnie tam na rozmowę. Może jest jakieś wyjście. A nie mogliście zrobić sobie wakacji od kredytu skoro wiedzieliście jaka jest sytuacja finansowa?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 09:42   #4
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Jak się pojawiła trudna sytuacja finansowa, to trzeba było iść do banku i pogadać, wynegocjować przerwę, albo zmniejszenie rat. A nie przestać płacić bez słowa. Kto tak robi? Dorośli ludzie?
Idź do banku i proś, rozmawiaj, negocjuj. W tej chwili mieszkanie jest banku, wy jesteście niewiarygodnym klientem, bank nie jest instytucją charytatywną.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 09:48   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, dopiero założyłam tutaj konto, Mam ogromny problem
((. Mamy dopiero 3 letnie mieszkanie, w wyniku trudnej sytuacji finansowej przestaliśmy spłacać raty jakieś 3 mc temu. I bank właśnie wypowiedział nam kredyt!! Pytałam się paru osób i z tego co mi mówili to bank chce nam po prostu zlicytować to mieszkanie a my zostaniemy bez dachu nad głową!Co robić?!ktoś może jeszcze pomóc??
Czy poszliście do banku (jak tylko zrozumieliście, że nie jesteście w stanie spłacać rat)? Czy olaliście sprawę i po prostu przestaliście spłacać raty? Zrozumcie, bank to nie instytucja charytatywna, tylko zarabiająca pieniądze. Umowa to umowa. Co macie w umowie na temat nie spłacania rat?

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Jak się pojawiła trudna sytuacja finansowa, to trzeba było iść do banku i pogadać, wynegocjować przerwę, albo zmniejszenie rat. A nie przestać płacić bez słowa. Kto tak robi? Dorośli ludzie?
Idź do banku i proś, rozmawiaj, negocjuj. W tej chwili mieszkanie jest banku, wy jesteście niewiarygodnym klientem, bank nie jest instytucją charytatywną.
Bo niektórzy myślą, że bank to dobry wujek co daje pieniądze z dobrego serca. I potem jest zdziwko, że jednak umowa z bankiem to jednak coś, do czego trzeba się stosować, a nie świstek o wartości papieru toaletowego.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-04-22 o 10:43
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 13:57   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, dopiero założyłam tutaj konto, Mam ogromny problem
((. Mamy dopiero 3 letnie mieszkanie, w wyniku trudnej sytuacji finansowej przestaliśmy spłacać raty jakieś 3 mc temu. I bank właśnie wypowiedział nam kredyt!! Pytałam się paru osób i z tego co mi mówili to bank chce nam po prostu zlicytować to mieszkanie a my zostaniemy bez dachu nad głową!Co robić?!ktoś może jeszcze pomóc??
Czy próbowaliście negocjować z bankiem odroczenie spłaty, czy schowaliście głowy w piasek i udawaliście, że nic się nie dzieje, póki wam nie wypowiedzieli umowy?

Jedyne co wam zostaje to dogadać się z bankiem by nie oddawał od razu sprawy do Sądu. Postarać się płacić na bieżąco.
Jeśli wasza sytuacja finansowa jest kiepska, postarajcie się jak najszybciej sprzedać to mieszkanie i spłacić bank. Komornik sprzeda wam je za grosze, więc nie dopuśćcie do tego.

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez SOCKI Pokaż wiadomość

Aha i pamiętaj, że póki spłacacie kredyt mieszkanie należy do banku.

Nie, nie należy. Hipoteka zastawna na nieruchomości to nie akt własności.

Mieszkanie można sprzedać. Załóżmy, że jest warte 200 tyś. i taka jest nałożona hipoteka. Spłaciliście już 40 tyś. Idziecie do banku po zaświadczenie o saldzie kredytu (wyniesie ono 160 tyś. ) oraz promesę, że bank zejdzie z hipoteki po otrzymaniu pieniędzy.
Nabywca płaci wam (lub bezpośrednio do banku w którym macie kredyt) rynkowe 200 tyś - natychmiast spłacacie bank 160 tyś i macie 40 tyś odzyskane.

Gorzej jak macie kredyt we frankach i wartość kredytu wyższą niż nieruchomości (mieszkanie 200 tyś, kredyt pozostały do spłacenia 240 tyś) - wówczas trzeba po spłaceniu dopłacić jeszcze różnicę (40 tyś)

http://dom.trojmiasto.pl/Nie-jestesm...em-n74855.html


NAJWAŻNIEJSZE to nie dopuścić do postępowania komorniczego. To wówczas tracicie wpływ na wasza własność.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-04-22 o 14:06
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 20:22   #7
ania8706
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 16
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Bank nie chce z nami, w ogóle rozmawiać, wypowiedziała umowę i żąda całkowitej spłaty, a wiadomo że nie mamy tych pieniędzy
ania8706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-24, 07:37   #8
mart989
Wtajemniczenie
 
Avatar mart989
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 680
GG do mart989
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
Bank nie chce z nami, w ogóle rozmawiać, wypowiedziała umowę i żąda całkowitej spłaty, a wiadomo że nie mamy tych pieniędzy
Teraz trochę późno na rozmowy. My jak braliśmy kredyt hipoteczny to babeczka nas uczulała w banku, ze jeśli tylko będzie problem ze spłatą mamy od razu iść do banku. Bank zrobi wszystko, żeby pójść nam na rękę bo w banku w momencie kiedy nie płacimy pieniądze w wysokości naszego kredytu są zamrożone. Więc i bankowi zależy, żeby jakoś się dogadać. Dziwię się, że od razu nie poszliście do banku. Teraz jedyne wyjście to na szybko sprzedać to mieszkanie.
mart989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 23:33   #9
ania8706
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 16
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Wartość kredytu jest w zasadzie równa wartości nieruchomości, a jak mówimy komuś że jest wypowiedziany kredyt, to każdy od nas ucieka.
ania8706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 05:23   #10
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

[QUOTE=mart989;5115746Tera z jedyne wyjście to na szybko sprzedać to mieszkanie.[/QUOTE]
Nie można sprzedać takiego mieszkania bo w hipotece wpisanym właścicielem jest bank ( az do momentu spłaty kredytu).
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 11:51   #11
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Nie można sprzedać takiego mieszkania bo w hipotece wpisanym właścicielem jest bank ( az do momentu spłaty kredytu).
Oczywiście, że można! W takim przypadku bank w którym kupujący bierze kredyt przelewa pieniądze na konto banku w którym sprzedający wziął kredyt.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 12:22   #12
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
Wartość kredytu jest w zasadzie równa wartości nieruchomości, a jak mówimy komuś że jest wypowiedziany kredyt, to każdy od nas ucieka.
Dlaczego nie poszliście do banku, kiedy wiedzieliście, że nie dacie rady zapłacić kolejnej raty? Na pewno dałoby się to jakoś normalnie załatwić, wytłumaczyć sytuację, wziąć wakacje kredytowe.

Jeśli nie chcą z wami rozmawiać, co jest dziwne, to idźcie do innej osoby w banku, do innego oddziału, zadzwońcie na infolinię, idźcie do doradcy.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 12:50   #13
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez mart989 Pokaż wiadomość
Teraz trochę późno na rozmowy. My jak braliśmy kredyt hipoteczny to babeczka nas uczulała w banku, ze jeśli tylko będzie problem ze spłatą mamy od razu iść do banku. Bank zrobi wszystko, żeby pójść nam na rękę bo w banku w momencie kiedy nie płacimy pieniądze w wysokości naszego kredytu są zamrożone. Więc i bankowi zależy, żeby jakoś się dogadać. Dziwię się, że od razu nie poszliście do banku. Teraz jedyne wyjście to na szybko sprzedać to mieszkanie.
No nie wiem czy tak do końca bank zrobi wszystko.
Ale faktycznie, najpierw trzeba iść zgłosić, choć 3 msce to nie pół wieku i dziwne jest to, że bank od razu chce zlicytować.
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 12:54   #14
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez amelj Pokaż wiadomość
No nie wiem czy tak do końca bank zrobi wszystko.
Ale faktycznie, najpierw trzeba iść zgłosić, choć 3 msce to nie pół wieku i dziwne jest to, że bank od razu chce zlicytować.
Też mi się wydaje to dziwne. Trzy miesiące, żadnego pisemnego upomnienia, wezwania do banku. Chyba najpierw od tego się zaczyna
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:06   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje to dziwne. Trzy miesiące, żadnego pisemnego upomnienia, wezwania do banku. Chyba najpierw od tego się zaczyna
Myślę, że autorka nie mówi nam wszystkiego.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 18:44   #16
mart989
Wtajemniczenie
 
Avatar mart989
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 680
GG do mart989
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Nie można sprzedać takiego mieszkania bo w hipotece wpisanym właścicielem jest bank ( az do momentu spłaty kredytu).
Nie jest właścicielem. Właścicielem jest ten kto kupił mieszkanie. Ten kto jest wpisany w akt notarialny. W księgach wieczystych jest wpisana tylko hipoteka. Tyle.
Cytat:
Napisane przez amelj Pokaż wiadomość
No nie wiem czy tak do końca bank zrobi wszystko.
Ale faktycznie, najpierw trzeba iść zgłosić, choć 3 msce to nie pół wieku i dziwne jest to, że bank od razu chce zlicytować.
No może nie tak wszystko Ale dużo. Im też zależy, żeby było to spłacane, żeby nie bawić się w sprzedaże itd. I tak jak mówiłam bank ma później zamrożona kwotę kredytu a jak zamrożone to nie moze tym obracać itd.

N pewno były ponaglenia itd, ale bank dłużej czekać nie bedzie. To też nam babka tłumaczyła, że jeśli dalej kredytobiorca nie chce choć coś współpracować to oni się nie cackają. A wystarczyło iść wziąć wakacje, albo odsetki tylko spłacać....
mart989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 19:43   #17
ania8706
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 16
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

No dobra to ja się przyznam, 3 mc nie płacimy w ogóle, wcześniej płaciliśmy tylko odsetki, chcielibyśmy płacić ale po prostu nie mamy z czego.
Przestaliśmy spłacać odsetki tobardzo szybko nam wypowiedzieli
ania8706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 19:44   #18
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Ale dlaczego nie poszliście do banku jak tylko zaczęły się problemy??
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 22:45   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
No dobra to ja się przyznam, 3 mc nie płacimy w ogóle, wcześniej płaciliśmy tylko odsetki, chcielibyśmy płacić ale po prostu nie mamy z czego.
Przestaliśmy spłacać odsetki tobardzo szybko nam wypowiedzieli
I myśleliście, że co? Że bank nie zauważy? Że stwierdzą "a tam umowa, oni tacy fajni, to nie muszą płacić"? Czemu teraz w tym wątku próbowałaś przedstawić bank jako złą instytucję, co Wam chce zabrać mieszkanie prawie, że bez powodu? Bank nie chce Wam zlicytować mieszkania, bo jest złośliwy, czy bo się na Was uwziął, ale dlatego, że kompletnie zignorowaliście postanowienia umowy i (idę o zakład) nie dało się z Wami skontaktować (bo pisma, a pewnie i telefony były). Zrozumcie, to nie wina banku, że nie macie teraz pieniędzy. Ale takie rzeczy da się załatwić, jak się chce - idzie się i rozmawia jak dorośli ludzie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-26, 11:55   #20
ania8706
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 16
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Nie rozumiesz, ze ja nie mam z czego płacić??!!!!!
Jest mi wstyd i czuję się jak żebraczka, byłeś kiedyś w podobnej sytuacji?
ania8706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 12:32   #21
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Ale dalej nie odpowiedziałaś dlaczego nie poszliście do banku jak się kłopoty zaczęły?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 16:11   #22
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że można! W takim przypadku bank w którym kupujący bierze kredyt przelewa pieniądze na konto banku w którym sprzedający wziął kredyt.
A faktycznie masz rację nie pomyślałam.. wydawało mi się,ze sprzedaż ma być poza bankiem- nie informując banku i tym fakcie ciężko raczej by było sprzedać mieszkanie..

Autorka pewnie jest z tych co myślą,że "jakoś to będzie" , może nie zrozumiała umowy, nie zdawała sobie sprawy z tego jakie jest zobowiązanie biorąc kredyt hipoteczny. Są tacy ludzie- myślą,że prąd bierze się ze ściany nie mając świadomości,że trzeba za niego płacić
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 16:57   #23
BlondePearl
Raczkowanie
 
Avatar BlondePearl
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 404
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz, ze ja nie mam z czego płacić??!!!!!
Jest mi wstyd i czuję się jak żebraczka, byłeś kiedyś w podobnej sytuacji?
Boże,kobieto. Ile Ty masz lat i co Ty w ogóle masz w głowie? Nie chcesz się czuć jak żebraczka (chociaż nie wiem co w tym takiego,jeśli ktoś ma gorszy okres pod względem finansowym) to wylądujesz na ulicy i tyle. Trzeba było się zastanowić,jak przestało się wpłacać pieniążki na spłatę kredytu. Ja raz wpłaciłam ratę pożyczki z 4 dniowym opóźnieniem,bo nie było mnie w moim mieście,zapomniałam wziąć druczków,a z e-konta nie korzystam,to bank do mnie zadzwonił,co się dzieję,że nie wpłaciłam raty. Do was pewnie też próbowali się dobijać. Ale lepiej napisać,że nikt z wami nie chce rozmawiać,że zły bank zabierze wam dom... Idź po jakąś poradę prawną do radcy,dzwoń na wszelakie infolinie,zadzwoń do kilku różnych konsultantów na tej infolinii,idź do kilku punktów swojego banku-każdy człowiek powie Ci za pewne coś innego-są ludzie życzliwi i mniej życzliwi.
BlondePearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 06:25   #24
mart989
Wtajemniczenie
 
Avatar mart989
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 680
GG do mart989
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz, ze ja nie mam z czego płacić??!!!!!
Jest mi wstyd i czuję się jak żebraczka, byłeś kiedyś w podobnej sytuacji?
Zdarzają się w życiu sytuacje trudne, ale to nie znaczy, ze bank ma Ci współczuć. Bank to nie fundacja charytatywna. Mieszkania za darmo nie dostałaś. Jakbyś pożyczyła komuś pieniądze to machnęłabyś ręką " a niech sobie ma"? Nie. Jak zaczęły sie problemy i wiedziałaś, że nie jest to chwilowe trzeba było iść do banku. Teraz nie ma co płakać i biadolić jaki bank zły. Albo sprzedać szybko mieszkanie, albo wykombinować pieniądze. Ewentualnie iść do jakiegoś doradcy.
mart989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 11:12   #25
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Nie można sprzedać takiego mieszkania bo w hipotece wpisanym właścicielem jest bank ( az do momentu spłaty kredytu).
BANK NIE JEST WŁAŚCICIELEM! Ma tylko zabezpieczenie hipoteczne zobowiązania.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
No dobra to ja się przyznam, 3 mc nie płacimy w ogóle, wcześniej płaciliśmy tylko odsetki, chcielibyśmy płacić ale po prostu nie mamy z czego.
Przestaliśmy spłacać odsetki tobardzo szybko nam wypowiedzieli

Czyli od początku oszukaliście bank (bo sobie spłacaliście tylko odsetki a nie ratę kapitałową z odsetkami) i teraz macie pretensje?
Po *uj braliście kredyt, jak was nie było na niego stać?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-04-27 o 11:14
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 11:29   #26
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz, ze ja nie mam z czego płacić??!!!!!
Jest mi wstyd i czuję się jak żebraczka, byłeś kiedyś w podobnej sytuacji?
Jak się nie ma z czego zapłacić, to się idzie i rozmawia. Ile będzie trwała sytuacja, co można zrobić, czy odroczyć spłatę itd. Wstyd to rzeczywiście będzie, że się straciło kredyt i mieszkanie przez niechęć do podjęcia działania. To jest wstyd, a nie mniejsza płynność finansowa.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 05:12   #27
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Jak bank obliczył Wam zdolność kredytową? Podobno teraz są bardzo zaostrzone warunki kredytów hipotecznych. Jeśli was nie było stać na ratę kapitałowo-odsetkową to bank nie powinien udzielić kredytu. Jeśli sytuacja się zmieniła- utrata pracy itp to zawsze trzeba w pierwszej kolejności rozmawiać z bankiem. Ja mam ubezpieczenie od utraty pracy ( kosztowało kupę kasy ok 5tys) i jak tz stracił pracę to zanim dostał świadectwo pracy to ja już załatwiałam papiery w banku o skorzystanie z tego ubezpieczenia.
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 06:27   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Jak bank obliczył Wam zdolność kredytową? Podobno teraz są bardzo zaostrzone warunki kredytów hipotecznych. Jeśli was nie było stać na ratę kapitałowo-odsetkową to bank nie powinien udzielić kredytu. Jeśli sytuacja się zmieniła- utrata pracy itp to zawsze trzeba w pierwszej kolejności rozmawiać z bankiem. Ja mam ubezpieczenie od utraty pracy ( kosztowało kupę kasy ok 5tys) i jak tz stracił pracę to zanim dostał świadectwo pracy to ja już załatwiałam papiery w banku o skorzystanie z tego ubezpieczenia.
Mieszkanie mają od 3 lat, nie spłacają od kilku miesięcy (od ilu naprawdę to też się pewnie nie dowiemy, pozostaje wierzyć autorce, że od 3-4), więc jednak zdolność kredytową mieć musieli. Autorka wyraźnie napisała, że ich sytuacja finansowa się pogorszyła, a nie że od początku nie mieli z czego spłacać kredytu. Także naprawdę nie ma co tu się doszukiwać winy banku.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-04-28 o 08:05
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 09:13   #29
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

Cytat:
Napisane przez ania8706 Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz, ze ja nie mam z czego płacić??!!!!!
Jest mi wstyd i czuję się jak żebraczka, byłeś kiedyś w podobnej sytuacji?
ja osobiście nie byłam. Wiem jedno, jak komornik Was "przejmie" to dopiero poczujesz się bardzo źle , widząc koszty postępowania. A i Wasze mieszkanie pójdzie za grosze.... Znajoma przepłaciła taką sytuację poronieniem.
ile pism napisałaś do banku, żeby np. wydłużyć okres kredytowania ?
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 10:30   #30
gosia_wwa
Przyczajenie
 
Avatar gosia_wwa
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Chcą nam zabrać mieszkanie!!

<reklama>

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-04-28 o 13:09 Powód: reklama
gosia_wwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 10:43:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.