Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-12, 13:20   #1
Karola_1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
GG do Karola_1985

Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga


Witam Wszystkich,
Wymarzylam sobie biala kuchnie w polysku, miedzy szafkami dwa biale kafelki struktura Paradyz vivido przedzielone fioletowym szklanym paskiem http://www.paradyz.com.pl/Collection.../vivida-vivido
cos takiego jak na czwartym zdjeciu.
Niestety mam problem co do podlogi i blatu.
Bardzo podoba mi sie blyszczacy czarny blat z drobinkami np
Ikea PRÄGEL imitacja kamienia czarny, ale co wtedy na podloge???
Kuchnia jest malutka i polaczona z salonem.
Bede miala mnostwo fioletowych i zielonych dodatkow.
Bardzo prosze o pomoc w doborze podlogi.
Czy zrobic ja Biala jak szafki, moze waniliowa albo lekki bez, czy moze cos zupelnie innego?? A moze zupelnie inny blat i podloga.
Mam nadzieje ze mi pomozecie PROSZE!!!
Karola_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 15:28   #2
maniadokochania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 33
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Ja mam szafki białe w połysku, a że w mieszkaniu mam kolor wenge na podłogach i częściowo meblach, to i w kuchni zrobiłam blat wenge i podłogę ciemną. Ściany mam białe, tylko pomiędzy szafkami mam tapetę niebiesko-brązową w kwiaty (z leroya). Wygląda ładnie, ale potrzeba do tego słońca
maniadokochania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 20:59   #3
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

nie polecam do kuchni na wysoki połysk błyszczącego blatu- będzie się wszystko świecić, dla równowagi blat mat lub półmat
co do tych czarnych kamiennych lub imitujących kamień-znajoma ma i widać na tym wszystko, każdy okruszek....
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 07:42   #4
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

trochę inspiracji....
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 07:45   #5
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

i jeszcze....
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 10:18   #6
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

jeżeli łaczysz kuchnię z salonem wybierz jednolitą podłogę np. gres drewnopodobny.
Ja właśnie taki położę w mojej białej kuchni z Ikei (Paradyż Quercia), albo połóż panele tylko o wysokiej klasie ścieralności np. 4.
Blatu jeszcze nie wybrała ale chyba też będzie drewniany.
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 15:04   #7
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

jeśli zrobisz jasną podłogę w kuchni, to najlepiej od razu na stale zainstaluj w niej wiadro i mopa, bo będzie ciągle brudna.

Jak robiliśmy remont w domu, mama chciała klasycznie do kuchni kafelki (bo co to za kuchnia bez kafelków) i oczywiście jasne, bo 'będzie ciemno jak w norze'.
Cóż... bardzo szybko zaczęło się narzekanie na ta podłogę, bo tak na prawdę nie dało się jej utrzymać w czystości. Mimo, że nie chodzimy w butach po domu (mieszkam w domku, więc buty i kurtki zostawia się na klatce schodowej), była czysta tylko tuż po umyciu jej
W końcu położyłyśmy w kuchni panele, takie same jak w całym domu i nareszcie nie trzeba biegać z mopem kilka razy w ciągu dnia

Co do szafek na wysoki połysk. Też na nich wszystko widać, więc trzeba się przygotować na przecieranie ich praktycznie codziennie, albo zamontować na tyle duże uchwyty, żeby nie dotykać frontów szafki. Ale za to cudne są
__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 20:06   #8
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Też mam białą kuchnię na wysoki połysk, do tego drewnianopodobny blat z Ikei i czekoladowe płytki na podłodze. Między szafkami jest tapeta zmywalna w ziarenka kawy. Nie polecam jasnych płytek, bo widać na nich brud. Jeśli chodzi o blat Ikea Pragel czarny , też się nad nim zastanawiałam, ale widać na nim każdy okruszek, więc wybrałam orzech(jest super!). Nie polecam blatów na wysoki połysk, moja mama ma i cały dzień przeciera na nim wszelkie mazy. Paneli czy desek do kuchni nie polecam, kiedyś wylała nam zmywarka i podłoga do wymiany, płytki są może brzydsze, ale praktyczniejsze.
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 23:37   #9
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Też mam białą kuchnię na wysoki połysk, do tego drewnianopodobny blat z Ikei i czekoladowe płytki na podłodze. Między szafkami jest tapeta zmywalna w ziarenka kawy. Nie polecam jasnych płytek, bo widać na nich brud. Jeśli chodzi o blat Ikea Pragel czarny , też się nad nim zastanawiałam, ale widać na nim każdy okruszek, więc wybrałam orzech(jest super!). Nie polecam blatów na wysoki połysk, moja mama ma i cały dzień przeciera na nim wszelkie mazy. Paneli czy desek do kuchni nie polecam, kiedyś wylała nam zmywarka i podłoga do wymiany, płytki są może brzydsze, ale praktyczniejsze.
u nas panele się sprawdzają
a jak zaczęła nam ostatnio przeciekać zmywarka (jakaś uszczelka popuszczała ) to ucierpiał tylko sufit na parterze chyba mamy szczęście

__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 06:40   #10
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

nie straszcie z tą przeciekającą zmywarką w kontekście paneli, bo też mam....
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 20:48   #11
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
nie straszcie z tą przeciekającą zmywarką w kontekście paneli, bo też mam....
No czasem się zdarza, zwłaszcza w tych starszych typach bez odcięcia wody. Wszystko też zależy od paneli i jak są położone, przy ostatnim remoncie między łączenia paneli ekipa remontowa wsadziła jakiś"konserwant" i przez to woda nie od razu się wchłania.
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 15:55   #12
indigloo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 542
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Zastanawiam się, skąd utarło sie przekonanie, że kuchnia musi być biała tudzież w innym jasnym kolorze? Moja kuchnia jest zrobiona "w drewnie" - ciemne drewniane ściany, orzechowe meble, nieco jaśniejsza podłoga (deska Barlinecka). Tylko w kilku miejscach, gdzie widać kawałek ściany, orzech został przełamany intensywnym kolorem żółtym... Też jest ciekawe...

Nawiązując jednak do tematu wątku. Sam pomysł nie jest zły. Podoba mi się ten fioletowy pasek - może byłby ciekawszy gdyby był bardziej intensywny, głębszy? Nie robiłabym białej podłogi. (rodzice mieli - koszmar!) Postawiłabym na dobre panele, albo lakierowane drewno.

Niedawno znajomy zrobili fajną kuchnię. Intesywnie fioletowe ściany, białe szafki, grafitowy blat, panele (wyglądają świetnie!), glazura tylko przy zlewie i kuchni gazowej - biała z kawałkami fioletowej mozaiki. A najlepsza w tej kuchni jest jedna ściana - pokryta białą tapetą w czarne wzory....

Panele były takie:
http://www.leroymerlin.pl/produkty/p...265707517.html - świetnie wyglądają..!!

A ta tapeta to było coś takiego:
http://www.leroymerlin.pl/produkty/t...233914576.html
__________________
Ever thine. Ever mine. Ever ours.
indigloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 11:51   #13
convali
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 96
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Ja mam jasne płytki u siebie i nie nie jest to najlepszy wybór. Naprawdę wszystko widać na takich płytkach to samo z czarnymi. Ostantio do gustu przypadły mi te właśnie imitujące drewno. Na panele bym się nie zdecydowała w takim pomieszczeniu gdzie wszytko może się zdarzyć podczas gotowania A stylowe płytki z pewnością łatwiej utrzymać w czystości: http://opocznoplytki.pl/c/142/cerami...podlogowe.html
convali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 17:12   #14
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Cytat:
Napisane przez indigloo Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, skąd utarło sie przekonanie, że kuchnia musi być biała tudzież w innym jasnym kolorze?
O jakim przekonaniu myślisz?
W moim regionie jest dokładnie inaczej- na jedno kopyto leci wenge, brąz, orzech. Do obrzydzenia.

Cytat:
Napisane przez convali Pokaż wiadomość
Na panele bym się nie zdecydowała w takim pomieszczeniu gdzie wszytko może się zdarzyć podczas gotowania
Eeee no bez przesady.
Jak rozlewam to wycieram, woda mi nie stoi na podłodze.
Poza tym jak panele do kuchni to wysoki stopień ścieralności Ac4/Ac5.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 10:14   #15
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Z doświadczenia innych wiem, że ciemne blaty z połyskiem to duży problem, bo wystarczy chwilę posiedzieć w takiej kuchni i już nie wyglądają tak dobrze. Nie wiem jak dobrze sprawdzą się kontrastowe kolory kuchni i podłogi, zwłaszcza że jest połączona z salonem. Oba pomieszczenia muszą się ze sobą harmonijnie łączyć pod względem kolorów. Spróbuj różne kolory szafek i podłogi w light decorze, gdzie jest wiele kolekcji płytek Paradyża ---> http://www.dobreprogramy.pl/Bezplatn...kul,11315.html (link prawie na początku artykułu), skoro i tak planujesz wykorzystać ich kolekcję.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 17:49   #16
nesca1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Witam!Ja też proszę o podpowiedź.Meble:szafki górne-wnilia połysk,dolne-śliwa(tj.jakby ciemniejsza olcha z poziomą fakturą deski),blat-tawertyn beżowy.Problem,czy płytki na ścianę i podłogę dać też taweryn tak jak blat,czy w odcieniu cieplejszym ,bardziej pasującym do samych mebli-żółtawym?
nesca1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 10:41   #17
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

jeśli chodzi o białe meble, to jak najbardziej pasuje czarny blat, podłogę zrobiłabym ciemną, ale nie pod kolor blatu, chyba że zdecydujesz się na trochę jaśniejszy kolor jak np. orzech caravaggio albo nawet zwykły orzech, ciemniejsze barwy ale nie czarne.
do nesca
ja bym osobiście dobrała kolor podłogi do blatu, aniżeli do frontów szafek, a jeśli robisz kafle to połączyła dwa kolory jak np.http://www.fawre.pl/pl/galeria/galer...#skokdogalerii, może nie dokładnie tak jak tu, ale coś w ten deseń
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 10:44   #18
nesca1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Dzięki za podpowiedź.Problem mam z podłogą,bo łączy się ona z przedpokojem kafelkami do drzwi wejściowych,a do pokoi są panele jasne.Nie chciałabym łączyć jasnej terakoty z jasnymi panelami ,gdy meble są raczej w tonacji olcha.Nie wiadomo ,co lepsze?Mieszkanie w bloku ma mniejsze gabaryty-może wybiorę jaieś pasy?

Edytowane przez nesca1705
Czas edycji: 2010-11-27 o 10:48
nesca1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 10:43   #19
kolanko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 40
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Cytat:
Napisane przez Karola_1985 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich,
Wymarzylam sobie biala kuchnie w polysku, miedzy szafkami dwa biale kafelki struktura Paradyz vivido przedzielone fioletowym szklanym paskiem http://www.paradyz.com.pl/Collection.../vivida-vivido
cos takiego jak na czwartym zdjeciu.
Niestety mam problem co do podlogi i blatu.
Bardzo podoba mi sie blyszczacy czarny blat z drobinkami np
Ikea PRÄGEL imitacja kamienia czarny, ale co wtedy na podloge???
Kuchnia jest malutka i polaczona z salonem.
Bede miala mnostwo fioletowych i zielonych dodatkow.
Bardzo prosze o pomoc w doborze podlogi.
Czy zrobic ja Biala jak szafki, moze waniliowa albo lekki bez, czy moze cos zupelnie innego?? A moze zupelnie inny blat i podloga.
Mam nadzieje ze mi pomozecie PROSZE!!!
http://issuu.com/publikator/docs/dm_...ine&mode=embed poogladaj sobie w tym numerze jest akurat dużo bieli z fioletami jako ispiracje, zieleni akurat tam nie ma, ale biała kuchnia jest
kolanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 09:29   #20
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

z tymi pasami to całkiem ciekawy pomysł, na pewno będzie się odróżniać od reszty, zwłaszcza jeżeli połączysz jasny z jakimś ciemnym kolorem, tylko pamiętaj aby za bardzo nie odstawał od kolorów kuchni, bo ze zbyt wieloma kolorami można przesadzić
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:26   #21
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Cytat:
Napisane przez turekdi Pokaż wiadomość
tylko pamiętaj aby za bardzo nie odstawał od kolorów kuchni, bo ze zbyt wieloma kolorami można przesadzić
Zgoda, kolory powinny być takie, aby harmonijnie się ze sobą łączyły, no i nie należy wprowadzać zbyt wielu barw, bo to może się skończyć miszmaszem. Z drugiej strony jednym z wyznaczników stylu nowoczesnego jest właśnie używanie zróżnicowanych kolorów i materiałów, więc możesz celowo pójść w tym kierunku.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 12:18   #22
olkakos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

to może nie biała, ale podłoga w jakiś odcieniach bieli i różowego albo chociażby w szarościach. np. jak na tym drugim albo czwartym obrazku http://www.terrano.com.pl/showpage.p...=13&idgtxe2=23 . nadal jasny, a z mopem tak czesto chyba nie trzeba byloby latac?
olkakos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 11:11   #23
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

jeśli chodzi o podłogę to się zgodzę że biała to kiepski pomysł, ale meble zwłaszcza na wysoki połysk lepiej utrzymać w czystości niż czarne lub ciemne, na ciemnych bardziej widać ślady, jęśli zrobi się podłogę bez połysku, mniej będzie na niej widać brud niż na podłodze z połyskiem, co do koloru, to na ciemnych jak i na jasnych wszystko widać, trzeba po prostu sprzątać...
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 12:50   #24
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Cytat:
Napisane przez PajakBolek Pokaż wiadomość
Białe, poza tym, może szybko pożółknąć - niestety

Ale skoro jest już biała kuchnia, koniecznie sugerowałabym pójście w kontrast. Nie ma co iść całkiem w ten kolor, bo kuchnia to nie szpital. Kontrastowa barwa przełamie tę zimną biel, urozmaici wnętrze i nada mu charakteru, bowiem pod nią można później kupować inne dodatki.
Pożółkłe meble to prawdziwa zmora, tym bardziej że nie proces ten zazwyczaj nie przebiega równomiernie. Co zaś do łączenia kolorów, w tym przypadku nie trzeba nawet wielkich kontrastów, zwłaszcza jeśli kuchnia jest mała to pastele w zupełności wystarczą: pistacjowy, błękitny, żółty, wrzosowy etc.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 21:32   #25
gaaba85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 53
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

mam podobny problem do Twojego. Zdecydowałam się na białe meble z wysokim pomysłem ale nie mam koncepcji do koloru płytek podłogowych i blatu. kuchnia z korytarzem łączy się, więc chcę mieć jednakowe płytki. Dodam, że moja kuchnia jest mała i znajduje się na poddaszu, dlatego wybrałam jasny kolor mebli, żeby optycznie nie pomniejszać kuchni. Może Wy doradzicie i zainspirujecie
__________________
"Najwięcej sił daje uśmiech dziecka"
gaaba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 13:04   #26
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

od 1,5 roku użytkuję kuchnie, która wygląda następująco: fronty magnolia (przełamana biel) na wysoki połysk, blat: http://www.lupus.eu/o/1842/149/Symbo...uktura-M#obraz

podłoga panele w kolorze merbau

jestem bardzo zadowolona i nie zgadzam się z opinią osoby, która napisała, że widać wszystko na bieli
w przypadku wysokiego połysku "paluchy" widać właśnie bardziej na ciemnych frontach, proszę przejść się do IKEI i zobaczyć ich na wysoki połysk czerwone meble, proszę przejechać się do Leroy Merlin i zobaczyć ich piękną co prawda, ale obsmarowaną paluchami czerwoną kuchnię....

oczywiście, że w sytuacji jak mi chlapnie pomidorowy sos na moje magnoliowe fronty to widać to BARDZO, ale jak tak nabryzgam niechcący to wycieram to na bieżąco
w przypadku mojej kuchni, raz w tygodniu, przy okazji dokładnego sprzątnia przecieram wszystkie fronty płynem do mycia szyb
kuchnia wygląda jak nowa
"paluchy" są prawie niewidoczne
chcę rozwjac mit "bardzo brudzących" się jasnych kuchni
zresztą wszystko zależy od każdej z nas, jeśli jest się czystą osobą i sprząta na bieżąco to nie ma opcji posadania obsmarowanych mebli\
zaznaczam, że też mam dziecko

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez gaaba85 Pokaż wiadomość
mam podobny problem do Twojego. Zdecydowałam się na białe meble z wysokim pomysłem ale nie mam koncepcji do koloru płytek podłogowych i blatu. kuchnia z korytarzem łączy się, więc chcę mieć jednakowe płytki. Dodam, że moja kuchnia jest mała i znajduje się na poddaszu, dlatego wybrałam jasny kolor mebli, żeby optycznie nie pomniejszać kuchni. Może Wy doradzicie i zainspirujecie
proponuję Ci zrobić tak jak zrobiłam ja, w całym mieszkaniu (oprócz łazienki gdzie mam standardowo kafle na podłodze) mam szwedzką w JEDNYM kolorze, nie mam progów, nie mam łączeń, jest przestrzeń i wrażenie lekkości
zaś merbau w kuchni ociepla moją jasnę kuchnię
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 20:09   #27
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Ja mam białe fronty - połysk i wcale nie tzreba ich codziennie pucować.
jak już ktoś napisał dużo bardziej widać wszystko na ciemniejszych frontach. U mnie spisują się świetnie, mimo że są bezuchwytowe - choć nie na dotyk, a z takim wgłębieniem we froncie.
Blat mam ciemnografitowy (prawie czarny), ale tutaj zdecydowanie polecam matowy. Bardzo dobrze się taki spisuje, łatwo czyści, wystraczy raz machnąć szmatką i wygląda super. Do tego zlew w tym samym kolorze, ładnie się wtapia w blat - bo akurat zlew moim zdaniem odznaczać się nie musi. Dla kontrastu zielone szyby pomiędzy szafkami. Co do płytek ja mam dość jasnoszare, ale rzeczywiście za dużo na nich widać i trudno utrzymać czystość.

Podobnei jak u ciebie kuchnia połączona z salonem. Z bielą i szarością kuchni koresponduje stół co prawda w kolorze orzecha, ale z szarymi nogami i mały biały szklany (tzn z tworzywa w sumie) stolik kawowy. Do tego zielony dywanik w nawiązaniu do szyb. Kuchnia z salnem musi stanowić całość, nie łatwo to połączyć, ale warto spróbować. Ja jeszcze jestem w trakcie urządzania, myślę o dodatkach i cz y jednak ścian w kuchni nie pomalować na jakiś kolor, jasnożółty moze - w salonie ściany białe , jedna szara betonowa.

Daj znać na co się zdecydowałaś.
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl

Edytowane przez amandi84
Czas edycji: 2012-02-01 o 20:15
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 20:16   #28
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Mój Tż robił kuchnie, biała w połysku, ściany lawenda, blat ma czarny taki nakrapiany http://www.belmeb.pl/idm,9,idprod,35...ter-space.html :P lodówka czarna, piekarnik i mikrowela w kominie też czarne....no i podłoga w dużych białych połyskliwych kaflach...i te kafle to był błąd...wszystko widać.
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 16:37   #29
wandseku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 58
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

My też zdecydowaliśmy się wszystko machnąć jednym kolorem, mimo że niektórzy nam odradzali mówiąc, że może to wszystko wyglądać trochę jak w laboratorium. Na szczęście się nie posłuchaliśmy i bardzo lubię naszą prawie białą podłogę dzięki której optycznie wydaje się, że pokoje są większe. Pierwsza u góry to nasza - http://muratordom.pl/goracy-temat/no...,369_7679.html
wandseku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:14   #30
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Biala Kuchnia, Jaki blat i podloga

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
od 1,5 roku użytkuję kuchnie, która wygląda następująco: fronty magnolia (przełamana biel) na wysoki połysk, blat: http://www.lupus.eu/o/1842/149/Symbo...uktura-M#obraz

podłoga panele w kolorze merbau
a możesz wrzucić jakąś fotę? ciekawi mnie to połączenie!
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.