Becikowe a ciąża w UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-12, 18:34   #1
Polnocnica
Raczkowanie
 
Avatar Polnocnica
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 65

Becikowe a ciąża w UK


Hej wszystkim, liczę że może ktoś był w podobnej sytuacji albo wie coś co mogłoby mi pomóc.

Będąc w Anglii zaszłam w ciążę i urodziłam dziecko za granicą. Cała ciąża była prowadzona przez lekarzy w Anglii. Niedługo mam zamiar wrócić do Polski i mam pytanie odnośnie becikowego w Polsce.

Czytałam, że żeby je dostać potrzebuje zaświadczenie od lekarza o opiece lekarskiej od 10tyg w czasie ciąży, ja czegoś takiego nie posiadam. Karty ciąży tej angielskiej także nie ponieważ po urodzeniu dziecka została zabrana przez lekarzy w szpitalu. Jak w takim wypadku mam się ubiegać o becikowe? Póki jestem jeszcze w Anglii mam poprosić lekarza o jakieś zaświadczenie? Czy w Polsce to jakoś załatwiać? Jeśli w Polsce to na podstawie jakich dokumentów powinien mi je wydać? Dodam że w Anglii nie pobieram żadnych benefitów, ani na dziecko ani na siebie.

Czy jeśli uzyskam takie zaświadczenie od lekarza tutaj to na jego podstawie lekarz w Polsce może mi wydać to zaświadczenie? Albo czy takie zaświadczenie po przetłumaczeniu będzie uznane jako wystarczające? Jakie informacje powinny być na nim zawarte?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi
Polnocnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 19:38   #2
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Becikowe a ciąża w UK

Mozesz ubiegac sie o wglad do Twojej dokumentacji porodu, mozesz tez ubiegac sie o kopie. Popros GP albo HV, tutaj masz dokladne informacje o tym http://www.birthrights.org.uk/librar...ur-Records.pdf

Niestety nie wiem jakie informacje sa potrzebne w Polsce. Moze napisz do instytucji ktora sie tym zajmuje?

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2015-08-12 o 19:40
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 19:57   #3
Polnocnica
Raczkowanie
 
Avatar Polnocnica
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 65
Dot.: Becikowe a ciąża w UK

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5239477 4]Mozesz ubiegac sie o wglad do Twojej dokumentacji porodu, mozesz tez ubiegac sie o kopie. Popros GP albo HV, tutaj masz dokladne informacje o tym http://www.birthrights.org.uk/librar...ur-Records.pdf

Niestety nie wiem jakie informacje sa potrzebne w Polsce. Moze napisz do instytucji ktora sie tym zajmuje?[/QUOTE]

Dzięki wielkie dobrze wiedzieć. Tylko nadal nie mam pojęcia czy na podstawie tych papierów nawet przetłumaczonych mogę się ubiegać o to.

Kurczę wiem że powrót do Polski nie jest tak popularnym pomysłem jak wyjazd z niej ale sądziłam że może ktoś już tutaj coś takiego przerabiał :/ i dowiem się jak to wygląda w praktyce.
Polnocnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 20:07   #4
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Becikowe a ciąża w UK

Zapytaj w watku Mam Emigrantek, moze ktos cos bedzie wiedzial? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=689643
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 20:32   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Becikowe a ciąża w UK

Cytat:
Napisane przez Polnocnica Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, liczę że może ktoś był w podobnej sytuacji albo wie coś co mogłoby mi pomóc.

Będąc w Anglii zaszłam w ciążę i urodziłam dziecko za granicą. Cała ciąża była prowadzona przez lekarzy w Anglii. Niedługo mam zamiar wrócić do Polski i mam pytanie odnośnie becikowego w Polsce.

Czytałam, że żeby je dostać potrzebuje zaświadczenie od lekarza o opiece lekarskiej od 10tyg w czasie ciąży, ja czegoś takiego nie posiadam. Karty ciąży tej angielskiej także nie ponieważ po urodzeniu dziecka została zabrana przez lekarzy w szpitalu. Jak w takim wypadku mam się ubiegać o becikowe? Póki jestem jeszcze w Anglii mam poprosić lekarza o jakieś zaświadczenie? Czy w Polsce to jakoś załatwiać? Jeśli w Polsce to na podstawie jakich dokumentów powinien mi je wydać? Dodam że w Anglii nie pobieram żadnych benefitów, ani na dziecko ani na siebie.

Czy jeśli uzyskam takie zaświadczenie od lekarza tutaj to na jego podstawie lekarz w Polsce może mi wydać to zaświadczenie? Albo czy takie zaświadczenie po przetłumaczeniu będzie uznane jako wystarczające? Jakie informacje powinny być na nim zawarte?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi
Przepraszam cię bardzo, ale ty sobie żarty robisz czy jak?

Urodziłaś w UK, masz dziecko w UK, dostajesz odowiednie zasiłki w UK i chcesz po powrocie do Polski ubiegać się o polskie becikowe?

co do którego w kryteriach jasnym jest, że ubiegać się o nie mogą
Cytat:
Według Ustawy z dn. 28 listopada 2003 roku zapomogi przysługują obywatelom Polski, którzy mieszkają na terenie Rzeczypospolitej Polskiej przez okres przyjmowania becikowego.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 22:23   #6
Polnocnica
Raczkowanie
 
Avatar Polnocnica
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 65
Dot.: Becikowe a ciąża w UK

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Przepraszam cię bardzo, ale ty sobie żarty robisz czy jak?

Urodziłaś w UK, masz dziecko w UK, dostajesz odowiednie zasiłki w UK i chcesz po powrocie do Polski ubiegać się o polskie becikowe?

co do którego w kryteriach jasnym jest, że ubiegać się o nie mogą
Przepraszam Cię bardzo ale ty umiesz czytać ze zrozumieniem czy jak?

Niedługo mam zamiar wrócić do Polski i mam pytanie odnośnie becikowego w Polsce

Dodam że w Anglii nie pobieram żadnych benefitów, ani na dziecko ani na siebie.


Urodziłam w UK i ciąża była prowadzona w UK jednak wracam niedługo do Polski na stałe, urodziłam 2-mce temu, a wniosek o becikowe można złożyć z tego co mi wiadomo do 12 miesięcy po porodzie. Tutaj nie dostaje żadnych świadczeń. Po powrocie do Polski będę się starać o becikowe i będę mieszkać w niej "przez okres przyjmowania becikowego", zresztą nie tylko przez ten okres ale dużo dłużej. Czemu mam sobie robić żarty?
Polnocnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 07:39   #7
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Becikowe a ciąża w UK

Cytat:
Napisane przez Polnocnica Pokaż wiadomość
Przepraszam Cię bardzo ale ty umiesz czytać ze zrozumieniem czy jak?

Niedługo mam zamiar wrócić do Polski i mam pytanie odnośnie becikowego w Polsce

Dodam że w Anglii nie pobieram żadnych benefitów, ani na dziecko ani na siebie.


Urodziłam w UK i ciąża była prowadzona w UK jednak wracam niedługo do Polski na stałe, urodziłam 2-mce temu, a wniosek o becikowe można złożyć z tego co mi wiadomo do 12 miesięcy po porodzie. Tutaj nie dostaje żadnych świadczeń. Po powrocie do Polski będę się starać o becikowe i będę mieszkać w niej "przez okres przyjmowania becikowego", zresztą nie tylko przez ten okres ale dużo dłużej. Czemu mam sobie robić żarty?
Wg przepisów najprawdopodobniej nie spełniasz kryteriów na becikowe w Polsce.
Nie jesteś obywatelką Polski zamieszkującą w Polsce. Najprawdopodobniej nie masz polskiego adresu zamieszkania, nie rozliczałaś się w roku poprzednim, nie miałaś lekrza prowadzącego w Polsce.
To, że nie przyjmujesz żadnych zasiłków w UK, nie oznacza, że się do nich nie kwalifikujesz. To, ze ich nie dostajesz jest wyłacznie twoim wyborem.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 10:07   #8
Polnocnica
Raczkowanie
 
Avatar Polnocnica
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 65
Dot.: Becikowe a ciąża w UK

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Wg przepisów najprawdopodobniej nie spełniasz kryteriów na becikowe w Polsce.
Nie jesteś obywatelką Polski zamieszkującą w Polsce. Najprawdopodobniej nie masz polskiego adresu zamieszkania, nie rozliczałaś się w roku poprzednim, nie miałaś lekrza prowadzącego w Polsce.
To, że nie przyjmujesz żadnych zasiłków w UK, nie oznacza, że się do nich nie kwalifikujesz. To, ze ich nie dostajesz jest wyłacznie twoim wyborem.
Mam Polski adres zamieszkania itd. Fakt lekarza prowadzącego miałam tutaj, w UK. Ja nie wracam po nie wiadomo ilu latach na emigracji
Polnocnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 11:05   #9
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Becikowe a ciąża w UK

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Wg przepisów najprawdopodobniej nie spełniasz kryteriów na becikowe w Polsce.
Jeśli będzie miała zaświadczenie że była pod opieką lekarza od co najmniej 10 tc, to wydaje mi się że spełnia.

Najlepiej autorko zadzwoń do właściwego dla siebie urzędu i dowiedz się jakie dokumenty powinnaś dostarczyć.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 12:05   #10
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Becikowe a ciąża w UK

Jest jeszcze kryterium dochodowe. Warto byłoby się dowiedzieć, jakie dokumenty trzeba przedstawić, jeśli ojciec dziecka pracuje za granicą.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 11:03   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Becikowe a ciąża w UK

myślę, że ci się nie należy, bo ciąża powinna być prowadzona w kraju. w kraju też powinnaś mieszkać.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-16 12:03:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.