Ostry ból jajników - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 20:37   #1
Measie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10

Ostry ból jajników


Witam,


Mam problem. Otóż mam 20 lat i niedawno rozpoczęłam współżycie z partnerem. "ostatni raz" miał miejsce 2 tg temu, dzień przed moim okresem (czyli, teoretycznie, w dni niepłodne) z prezerawtywą, która po stosunku była cała, więc wykluczam możliwość ciąży - a mimo to teraz , od jakiś 3 dni, odczuwam silny ból jajników(a przynajmniej tej okolicy, odczuwam kłucie z obu stron), wieczorami całego podbrzusza, i martwię się bardzo.Wyczytałam,ze niektórym kobietom zdarza się to przy owulacji - jednak moja, według obliczeń, "przypada" na 8-9 luty,a dziś jest 6, i nigdy wcześniej nie bolało mnie nic przy owulacji. Dodam,że temperatura nie wzrosła jakoś znacznie, a śluz z pochwy jest przeźroczysty i kleisty.Czy to możliwe, że dostałam /dostanę owulacji wcześniej np. z powodu stresu, czy to moze jakaś choroba? Bardzo się martwię. Proszę o szybką odpowiedź.

Julka.
Measie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 20:39   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Ostry ból jajników

jeżeli ból jest silny to ja bym jechała na ostry dyżur.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 21:13   #3
Measie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Ostry ból jajników

No cóż, wcale mnie nie uspokoiłaś ;-)

Ale czego to może być objaw? Jedyną możliwością, jaka mi przychodzi na myśl , to ciąża - ale z prezerwatywą i dzień przed okresem, to musiałby chyba być pech jak równik, a nie wydaje mi się, zebym była na jakimś basenie czy gdzieś, gdzie mogłabym podłapać jakąś bakterię....

Mieszkam w akademiku (;/) i średnio widzę się tłuczacą na drugi koniec miasta, żeby okazało się, że np. po prostu mam super-jaieczkowanie i że czasami tak boli.Oczywiście, pójdę do lekarza, jeśli nie przestanie boleć, ale wolałabym mieć jakiś punkt zaczepienia, bo naprawdę nie mam już pomysłu, jaka może być przyczyna.

ps.Dodam, że w akcie desperacji wpisałam objawy w Googlach, i nic nie znalazłam ;/ umieram ze strachu,ze moze być to coś poważnego, z drugiej strony, moją mamę boli jak jajeczkuje, więc moze przejęłam tę cechę, doperio w wieku 20 lat.

Edytowane przez Measie
Czas edycji: 2011-02-06 o 21:17
Measie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 21:36   #4
natikos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 50
Dot.: Ostry ból jajników

skoro okres miałaś 2 tyg temu to teraz powinnaś mieć owulacje. Od 2 dni też mnie jajnik boli i wiem,że to przez owulacje
natikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 22:04   #5
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 826
Dot.: Ostry ból jajników

Nie martw się, mnie nie raz tak kłuło ostro. Przeważnie mam tak gdy mam owulację, lub gdy ma nadejść nawet za kilka dni. Zobaczysz , że to minie.
Na wszelki wypadek idź kiedyś do lekarza.
Ale mnie jak często coś tam zakłuje a jestem zdrowa.
A w ciąży napewno nie jesteś.
Głowa do góry!!!
Malgorzatka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 22:08   #6
Measie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Ostry ból jajników

ale mój cykl trwa około 30 dni, więc owulacja "powinna"wypaść troszkę później. Oczywiście cały ten okres teraz biorę za "płodny" bo owulacja może się przesunąć ale - boli mnie od 4 lutego, owulację mam "zaplanowaną" na 8-9 i boli nie jeden jajnik, a wszystko, z wyszczególnieniem okolic jajników z jednej i z drugiej strony, a teraz, wieczorami to już kompletnie całe podbrzusze, i to tak porządnie boli, z nasileniem jak podciągam nogi pod brzuch lub siedze dłuzej nieruchomo

mam wrażenie jakby mi tam wszysto drżało w srodku ;(
Measie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 22:23   #7
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 826
Dot.: Ostry ból jajników

Hmm... takie niepokojące to.
Sama nie wiem już czy tak upierać się przy owulacji, ale dla mnie to jedyne takie wytłumaczenie.
Może jednak postaraj się iść do lekarza. No albo poczekaj z 2 dni, może minie. I potem za jakiś czas pójdziesz na spokojnie do kontroli.
Mnie też czasem tak kłuje silno, że nie mogę chodzić.
Malgorzatka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 19:30   #8
BooYah
Przyczajenie
 
Avatar BooYah
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Brighton
Wiadomości: 1
Dot.: Ostry ból jajników

Witam wszystkich !
Od około 2 tyg mam ostre bóle jajniķów. Przed tym bolał mnie brzuch charakterystyczny dla okresu I miałam nadbrzmiałe piersi. Ból trwa mniej więcej 15 s przy czym jest tak mocny, że ledwo to wytrzymuje. Pojawia sie około 5 razy dziennie.[COLOR="Silver"]
__________________
Tomorrow begins today !

Edytowane przez BooYah
Czas edycji: 2014-01-19 o 19:31
BooYah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-19 20:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.