Czy to już pora żeby zacząć siadać??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-27, 11:26   #1
Patrycja104
Raczkowanie
 
Avatar Patrycja104
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 120
GG do Patrycja104

Czy to już pora żeby zacząć siadać???


Dziewczyny czy to normalne, że moja 2 miesięczna córeczka chce już siadać?

Powiem dokładnie o co chodzi. Leży sobie moja kruszyna na łóżku i coś tam guga, uśmiecha się, wyciąga rączki więc dałam jej swoje palce. Oczywiście chwyciła zadowolona i zaczyna napinać rączki, podnosić główkę do góry i ogólnie napinać całe ciałko tak jakby chciała już siedzieć. Troszkę ją podniosłam ale zaraz położyłam a ona w płacz. Boję się ją posadzić, myślę że to za wcześnie, ale ona stanowczo się domaga żebym jej pomogła w siadaniu.

Mam w związku z tym pytanie: Kiedy dzieci zaczynają ćwiczyć siadanie? Czy już od drugiego miesiąca?
Jak to było w przypadku Waszych pociech? Podzielcie się z Mamami-Wizażankami Waszymi doświadczeniami.

Pozdrawiam
__________________
Dyplomata potrafi powiedzieć "idź do diabła" w taki sposób, że właściwie cieszysz się na tę wyprawę.
Patrycja104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 12:29   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Czy to już pora żeby zacząć siadać???

Nie!!!
Absolutnie jej na to nie pozwalaj, nie zachecaj i nie podawaj rąk do podciągania!
To zdecydowanie za wczesnie, dziecko samodzielnie siada dopiero około siódmego ósmego miesiąca, oparcie może wesprzeć dziecko dopiero około szóstego, pozwól najpierw opanować małej ruch obrotowy z plecków na brzuszek i odwrotnie...
Wczesne sadzanie doprowadza do trwałych zniekształceń i uszkodzeń kręgosłupa, żeber, nieodpowiedniego rozwoju mięsni.
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 14:32   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Czy to już pora żeby zacząć siadać???

Moj synak siedzi juz jak skonczyl 3 miesiac. Na badaniu kontrolnym nawet lekarka go posadzila, pytala sie jak tam z bracaniem sie z brzucha na plecki, ale on konczy juz 5 miesiac a obracac sie nie chce, woli jak go trzymam za rece i on siedzi, badz siada mi na kolanach. nieprzejmuj sie tym tak bardzo. Jedne dzieci rozwijaja sie szybciej od innych, jak ja na chwilke posadzisz to jej sie nic nie stanie, nie ma co panikowac. A w 6 mieisacu to dzieci juz raczkuja, badz sa i takie co chca chodzic juz na nozach przy pomocy rodzicow. Jesli twoja pociecha jest mocna to napewno jej to nie zaszkodzi, pod warunkiem, ze nie bedzie siedzic calymi dniami
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 14:52   #4
MILENA*
Raczkowanie
 
Avatar MILENA*
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 379
Dot.: Czy to już pora żeby zacząć siadać???

Patrycjo, myślę, że dla świętego spokoju mogłabyś skonsultować się z pediatrą córeczki, ale moim zdaniem nie ma się czym martwić. Każde dziecko ma swój tryb rozwoju. Mój syn zaczął siedzieć pomiędzy 4 a 5 miesiącem życia, już bez oparcia. Nasz lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku, że nic się nie stanie jak mały posiedzi skoro tak lubi. I siedział jak chciał, podawałam mu ręcę i nic mu nie jest. Raczkować zaczął około 6/7 miseiąca, w 9 miesiącu stawiał pierwsze kroki. Lekarz napewno rozwieje Twoje wąpliwości, a nie ma co generalizować, bo dziecko dziecku nierówne. Pozd.
MILENA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 17:53   #5
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Czy to już pora żeby zacząć siadać???

Drugi, a piaty miesiąc, to jednak róznica
Każde dziecko ma swój, indywidualny tok rozwoju i postepu, dlatego uważam, ze wszelkie pomaganie mu w tym mija się z celem. To nie jest generalizowanie, a własnie propagowanie jednostkowego rozwoju- BEZ udziału mamy.Podobne mam zdanie na temat wszelkich urządzeń typu chodziki...
Niestety bywa tak, ze ambicja rodziców siega zbyt wysoko, ponad mozliwosci maleństwa- to nie licytacja, które dziecko szybciej zaczęło chodzic, czy samodzielnie siadać... choć zrozumiałe, ze szybkie postępy cieszą...tylko, czy naprawdę warto przyspieszać? Mam nadzieję, że nie tylko ja widzę róznicę między jednostkowym indywidualnym rozwojem, a ingerencją z zewnatrz?
Dość skutecznym sposobem, sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi jest częste kładzenie maleństwa na brzuchu- jest to pozycja z wszech miar najkorzystniejsza, nie tylko dla układy kostnego, wzmocnienia kręgosłupa i rozwoju samych mięśni, ale też ze wzgledu np na jednoczesny masaż brzuszka, jaki sobie sam malec funduje pełzajac swobodnie po twardej powierzchni.
Rzeczywiście to najlepszy pomysł, by zapytać np ortopedy przy najblizej wizycie np bioderkowej co sądzi o sadzaniu dwumiesiecznego dziecka...
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 13:37   #6
shibaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 19
Dot.: Czy to już pora żeby zacząć siadać???

Każde dziecko rozwija się we własnym tempie ale złota zasada to taka:

- dziecko może robić - nawet bardzo wczesnie - to co samo zrobić potafi, o własnych siłach, bez pomagania mu. Jak sama piszesz podciągasz córcię więc pomagasz jej w tym.

Ten trening - chwytanie, napisanie ciałka i próba podciągania się przez nią (a nie jej przez ciebie) oczywiście jest normalny - musi przecież trenować mięśnie. Ale kiedy jej pomagasz mozesz zrobić krzywdę.

Zajrzyj tutaj (po prawej stronie jest miesiąc po miesiącu szczegółowo opisany rozwój)
http://www.lmm.pl/porady/karmienie/index.html



Moja córcia też szybko zaczęła siadać i stac ale 2 miesięczny dzidziuś to chyba jednak ma inne sprawy na głowie niż siedzienie
shibaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.