Odzież O la la...! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-30, 21:26   #121
by o la la
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Odzież O la la...!

Witam wszystkich.
Chcę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami na temat marki by o la la.
Zacznę od początku, zatem od nazwy która niegdyś brzmiała O la la . Jednak okazało się że jest to nazwa istniejąca już we Włoszech a dokładnie włoskiej bolonii i musiala zostać zmieniona dodając By... Zarówno nazwa jak i odzież była żywcem skopiowana z Bolonii. Jako że handluję odzieżą mam styczność z tą marką skoro klientki chciały to się tym handlowało. Od około roku może półtorej zaczęły dziać się akcje typu sprowadzona odzież prosto z Włoch i w Polsce przeszywane metki na by o la la. Przegięciem było gdy jedna z moich stałych klientek w ubiegłą zimę przyszła w identycznej kurtce jak w moim sklepie pod marką by o la la, jednakże ona kupiła ją z włoską metką w innym sklepie w cenie w której ja kupiłem w hurtowni by olala
Handlując tą odzieżą ma się świadomość że nie jest ona tania. Zawsze mówiło się klientką że jest to polska odzież, oryginalna i wysokogatunkowa... A tu taka sytuacja. Wstyd mi było przed klientką. Dodam iż na kurtce faktycznie były ślady od "starej" większej metki. Wtedy olala naszywała tylko te wąskie metki, teraz częściej są one duże.... Ostatnio natomiast kupując odzież by olala razem z metką olala była przyczepiona metka włoskiego producenta tej odzieży!!!???
Dlaczego to piszę... A dlatego że po prostu czuję że mnie ktoś w ten sposób oszukuje a tego nie lubię. Agata S. właścicielka by olala na początku się starała szyjąc bdb kopie co prawda innych marek jednak miała super dzianinowe materialy. Teraz widać że już jej się nie chce i po prostu sprowadza odzież i doszywa swoje metki podnosząc w tym momencie ceny o ok 200%. WOW! A co za tym idzie często i gęsto trafiały się te same ciuchy w innych sklepach, hurtowniach lecz z włoską metką w cenie o 30% do 50% niższą!!??!!
Podpowiem jeszcze że p. Agatka chętnie podpisuje umowy "na wyłączność" i w zamian za reklamowanie jej marki oferuje .... aż 5% upustu od ceny wobec innych zaopatrywujących się w jej odzież nie mających umowy. WOW do kwadratu! A jeśli chodzi o tę niby "wyłączność" to wystarczy posłuchać rozmów właścicieli sklepów firmowych podczas zakupów w hurtowni by olala. Inwestują dużą kasę na piękne duże lokale w centrach handlowych, zamykają się na jedną markę licząc że będą jedynymi w okolicy i zarobią a tu "pani krysia" ze sklepiku za rogiem ma odzież tej marki taniej niż oni
A limity zakupowe w hurtowni by olala na kwotę minimum 2tyś zł obowiązują tylko w środy i piątki gdy zakupy robią właściciele sklepów firmowych, żeby nie było z nimi draki. W pozostałe dni można zrobić zakupy za mniej niż tysiąc.
Podsumowując
Lepiej samemu targać ciuchy z Włoch i przy tej samej marży móc sprzedawać je taniej a co za tym idzie więcej.....
Jeśli już komuś się nie chce taki kawał za lumpami jechać to troszkę więcej po kraju poszukać a z pewnością znajdziecie.
A jeśli już ktoś chce koniecznie mieć tą metkę i dawać p Agatce kasę zarabiać a dodam że ona ma was wszystkich głęboko tam gdzie światło nie dochodzi, to niech się nie da zapędzić w umowę która zwiąże mu ręce bo nic bez tej metki w sklepie mieć nie można. I jedynie agatka ręce będzie zacierać bo będzie kolejne miejsce z wielkim logo jej marki a ona i tak "pani Krysi" ze sklepiku obok za tysiaka kilka kiecek opchnie
Wszystkiego dobrego życzę i dziękuję za chwilę uwagi.
by o la la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 10:16   #122
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Odzież O la la...!

Można gdzieś te ubrania kupić na allegro? od sprawdzonego sprzedawcy niestety nie mam możliwości fizycznej kupić stacjonarnie
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 11:05   #123
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Odzież O la la...!

Cytat:
Napisane przez by o la la Pokaż wiadomość
Zacznę od początku, zatem od nazwy która niegdyś brzmiała O la la . Jednak okazało się że jest to nazwa istniejąca już we Włoszech a dokładnie włoskiej bolonii i musiala zostać zmieniona dodając By... Zarówno nazwa jak i odzież była żywcem skopiowana z Bolonii.
Możesz dać linka do tej włoskiej marki?
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 22:38   #124
xiusza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Odzież O la la...!

Cytat:
Napisane przez by o la la Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.
Chcę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami na temat marki by o la la.
Zacznę od początku, zatem od nazwy która niegdyś brzmiała O la la . Jednak okazało się że jest to nazwa istniejąca już we Włoszech a dokładnie włoskiej bolonii i musiala zostać zmieniona dodając By... Zarówno nazwa jak i odzież była żywcem skopiowana z Bolonii. Jako że handluję odzieżą mam styczność z tą marką skoro klientki chciały to się tym handlowało. Od około roku może półtorej zaczęły dziać się akcje typu sprowadzona odzież prosto z Włoch i w Polsce przeszywane metki na by o la la. Przegięciem było gdy jedna z moich stałych klientek w ubiegłą zimę przyszła w identycznej kurtce jak w moim sklepie pod marką by o la la, jednakże ona kupiła ją z włoską metką w innym sklepie w cenie w której ja kupiłem w hurtowni by olala
Handlując tą odzieżą ma się świadomość że nie jest ona tania. Zawsze mówiło się klientką że jest to polska odzież, oryginalna i wysokogatunkowa... A tu taka sytuacja. Wstyd mi było przed klientką. Dodam iż na kurtce faktycznie były ślady od "starej" większej metki. Wtedy olala naszywała tylko te wąskie metki, teraz częściej są one duże.... Ostatnio natomiast kupując odzież by olala razem z metką olala była przyczepiona metka włoskiego producenta tej odzieży!!!???
Dlaczego to piszę... A dlatego że po prostu czuję że mnie ktoś w ten sposób oszukuje a tego nie lubię. Agata S. właścicielka by olala na początku się starała szyjąc bdb kopie co prawda innych marek jednak miała super dzianinowe materialy. Teraz widać że już jej się nie chce i po prostu sprowadza odzież i doszywa swoje metki podnosząc w tym momencie ceny o ok 200%. WOW! A co za tym idzie często i gęsto trafiały się te same ciuchy w innych sklepach, hurtowniach lecz z włoską metką w cenie o 30% do 50% niższą!!??!!
Podpowiem jeszcze że p. Agatka chętnie podpisuje umowy "na wyłączność" i w zamian za reklamowanie jej marki oferuje .... aż 5% upustu od ceny wobec innych zaopatrywujących się w jej odzież nie mających umowy. WOW do kwadratu! A jeśli chodzi o tę niby "wyłączność" to wystarczy posłuchać rozmów właścicieli sklepów firmowych podczas zakupów w hurtowni by olala. Inwestują dużą kasę na piękne duże lokale w centrach handlowych, zamykają się na jedną markę licząc że będą jedynymi w okolicy i zarobią a tu "pani krysia" ze sklepiku za rogiem ma odzież tej marki taniej niż oni
A limity zakupowe w hurtowni by olala na kwotę minimum 2tyś zł obowiązują tylko w środy i piątki gdy zakupy robią właściciele sklepów firmowych, żeby nie było z nimi draki. W pozostałe dni można zrobić zakupy za mniej niż tysiąc.
Podsumowując
Lepiej samemu targać ciuchy z Włoch i przy tej samej marży móc sprzedawać je taniej a co za tym idzie więcej.....
Jeśli już komuś się nie chce taki kawał za lumpami jechać to troszkę więcej po kraju poszukać a z pewnością znajdziecie.
A jeśli już ktoś chce koniecznie mieć tą metkę i dawać p Agatce kasę zarabiać a dodam że ona ma was wszystkich głęboko tam gdzie światło nie dochodzi, to niech się nie da zapędzić w umowę która zwiąże mu ręce bo nic bez tej metki w sklepie mieć nie można. I jedynie agatka ręce będzie zacierać bo będzie kolejne miejsce z wielkim logo jej marki a ona i tak "pani Krysi" ze sklepiku obok za tysiaka kilka kiecek opchnie
Wszystkiego dobrego życzę i dziękuję za chwilę uwagi.
Witam.Rzeczywiście można dostać rzeczy bardzo podobne do o la la i to za pół ceny,gdyż wielu producentów kopiuje ich modele bardzo dobrej jakości.Odnośnie Włoch to byłam w Bolonii ale nie znalazłam niczego podobnego.Może bardziej w Prato można znalezć coś podobnego.Szczerze mówiąc byłabym zainteresowana
xiusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 21:51   #125
przemo78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Odzież O la la...!

Bardzo interesujące posty szczególnie ten ostatni dłuuuuugi!.
Generalnie również zamierzam wejść w By o la la jednak czytając to hmmm trzeba trochę się zastanowić - bo post brzmi rozsądnie

Jeśli mogę poprosić o jakieś namiary na italię i również na polską wersję czyli by o la la to poproszę.
A sam już zaczynam niezależnie szukać w italii

Podaję mail xxx

Pozdr. i z góry dziękuję.

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2016-08-09 o 16:01
przemo78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 18:32   #126
hbygaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: Odzież O la la...!

Cześć

Mogłabyś podać namiary na Włochy?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie.

Gaby
hbygaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 21:06   #127
Dorota5789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Odzież O la la...!

Cytat:
Napisane przez stella1910 Pokaż wiadomość
Tak się składa, że ja jestem ze Rzgowa i w Ptaku bywam niemal codziennie. Fakt odzież O la la jest cudowna sama sie tam ubieram. <zmoderowano - reklama>
Witam.czy moglabys dac jakis namiar gdzie w ptaku moge znalezc ciuchy by o la la za wszelkie info bardzo serdecznie dziekuje.pozdrawiam
Dorota5789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-14, 13:20   #128
hbygaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: Odzież O la la...!

Prosze o namiary tch marek ciuchow:
xxx

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2016-08-09 o 16:01
hbygaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 19:39   #129
Askamal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Odzież O la la...!

Witam również szukam namiary na by ol ol odzież wloska ,chcem otworzyć w angli wiec proszę o kontakt jeżeli ktoś coś wie .chodzi o hurt pozdrawiam Joanna
Askamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 08:58   #130
anna244
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Odzież O la la...!

Hej mogłabyś podać namiary z góry bardzo dziękuję.
anna244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 13:28   #131
Vitamine75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Odzież O la la...!

Hejka
Takze szukam odziezy Oh la la .
Szukalam w Italii ale nie znalazlam, a podobno to marka z Wloch.
Za tydzien bede w Prato i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Gdyby ktos cos wiedzial to zapraszam do korespondencji ze mna.
Otwieram cos w Szwajcarii, takze nie bedziemy raczej konkurentkami.

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Dodam tylko ze w ubieglym tygodniu bylam w Mediolanie i w Boloni.
Mega fajna moda meska.
Damskie ladne ale drogie,
kilometry butikow , ceny wzysze niz w pl, wiem bo bylam niedawno na WGO.
I to byly hurtownie!!!
Vitamine75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 22:19   #132
kamila540
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Odzież O la la...!

Witaj. Bardzo mi zależy na zakupie odzieży by o la la. Jestem z Pomorza i mam spory kawałek drogi do Centrum Ptak stąd moja ogromna prośba czy znasz może numer boksu w którym sprzedają ciuchy tej firmy. Byłabym bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję Kamila

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Witam. Jestem z Pomorza i bardzo interesuje mnie odzież firmy by o la la. Chciałabym się wybrać do Rzgowa do Centrum Ptak. Przeczytałam, że Pani tam jezdzi. Czy mogłaby mi Pani pomoc i napisać w jakim butiku sprzedają tą odziez, może numer boksu lub nazwa sklepu. Bardzo mi zależy. Jeszcze tam nie byłam i nie chciałam spędzić całego dnia na poszukiwaniu sklepu. Tym bardziej, że muszę pokonać ponad 400 km. Z góry dziękuję i pozdrawiam Kamila
kamila540 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 07:07   #133
madelinehome
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: Odzież O la la...!

witam serdecznie czy mogłabym bardzo prosić o namiary na priv interesuje mnie odzież hurtowa by o la la lub podobnych marek troszkę tańszych ( chodzi mi o namiary w Polsce a jak ktoś zna gdzie w Italii to też również bym prosiła ) od dawna szukam jakiś informacji na ten temat i wyczytałam tylko u Panstwa że w łodzi w ptaku ale nigdy tam jeszcze nie byłam i prosiłabym o jakieś bliższe informacje dziekuje jeśli się uda wyprosić
madelinehome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 13:47   #134
kaylii
Raczkowanie
 
Avatar kaylii
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 41
By o la la-Rzgów, czy ktoś wie która Hala i box?

Jak w temacie, ułatwiłoby mi to nieco szukanie...bo wybieram się w przyszłym tygodniu do Ptaka.
kaylii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 14:47   #135
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: By o la la-Rzgów, czy ktoś wie która Hala i box?

Zapytaj Google'a i przeczytaj 4. odpowiedź.
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 15:21   #136
magdamagdalena111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: By o la la-Rzgów, czy ktoś wie która Hala i box?

Dziewczyny czy ma któraś namiary na producenta by ola la.Pomóżcie
magdamagdalena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 20:47   #137
Quizmasterka
Raczkowanie
 
Avatar Quizmasterka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 426
Dot.: Odzież O la la...!

Ja się już z tej marki wyleczyłam ostatecznie. W tym roku po następnych seryjnych dużych zakupach doszłam do wniosku że daję sobie z ciuchami od nich spokój. W każdej rzeczy miałam jakieś niedociągnięcia. A to coś się rozłazi, a to mechaci, a to cos rozpada, a to źle odszyte..chyba poszli na masówkę tracąc niestety na jakości. A szkoda, bo fanką byłam od początku ich działalności (odzież była jakościowo o niebo lepsza).
Quizmasterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 14:36   #138
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Odzież O la la...!

A gdzie w Szczecinie można dostać ubrania tej marki? Ktoś wie?
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 15:35   #139
martall89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Odzież O la la...!

Witaj, chciałabym sie z Tobą skontaktowac

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Hej.

Pisze do Ciebie w sprawie wyjazdów do Włoch, czy nadal jeździsz tam po ubrania? Rownież handluje marka by o la la w małym miasteczku i bardzo zainteresował mnie Twój wpis. Czy masz jakieś namiary na hurtownie we Włoszech która ma podobne ciuchy do naszej polskiej by o la la?

Z gory dziękuje i czekam na kontakt 😘

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Witaj widzę ze tez zajmujesz sie handlem ciuszkami włoskimi, ja jestem w nich zakochana, mam swoj butik w małym miasteczku, widziałam Twój post w którym wspomniałaś o Prato, chciałabym sie tam wybrać, czy są hurtownie warte polecenia ? I ciuszki np w podobie do naszej by o la la? Twoja pomoc będzie dla mnie bardzo cenna, nie będę Twoja konkurencja gdyż widzę ze sprzesaajesz w Szwajcarii btw tam jest pięknie
martall89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-12 16:35:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.