Laserowe Usuwanie Pieprzyków - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-04, 17:38   #1141
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Pewnie byl usuniety za plytko
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 14:24   #1142
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Bardziej chodziło mi o to, czy jeżeli odrósł oznacza, że zabieg był wykonany niepoprawnie? Czytałam wątek, to bardzo rzadko się zdarza, że komus odrastały.
U mnie kilka znamion odnowiło się ( z tym, że usuwałam je laserem). Ostatnim razem miałam je usuwane dość głęboko, bo po zabiegu były spore wgłębienia, ślady większe niż samo znamię, a mimo to już widać, że odrastają. Wg. mnie chodzi o nieprawidłowo przeprowadzony zabieg, bo mam porównanie po chirurgicznym wycięciu i wymrażaniu i tam nic nie odrosło, mimo, że minęło już kilka lat.
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 11:01   #1143
Kika19931993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Hej ja usuwalam pieprzyki z twarzy 4 minęło 4 dni strup jeszcze nie odpadł jest czarny i sa dziury ;( pomocy co robic
Kika19931993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 19:58   #1144
olinka2334
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Też przygotowuje się do usunięcia dwóch znamion - jednego z brody, drugiego z przedramienia. Na razie jestem po konsultacji w klinice Wilmed w Warszawie, znajoma mi poleciła to miejsce i dr Albińskiego. Nie mam obaw jakoś, pieprzyk na brodzie usuwam ze względów kosmetycznych. Ale miejsce sprawdzone to na pewno śladu nie będzie znajoma tam usuwała i blizny w ogóle nie widać.
olinka2334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 09:14   #1145
Andziusiaech
Zakorzenienie
 
Avatar Andziusiaech
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 735
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Hej, jakiś dobry i tani lekarz we Wrocławiu? Ktoś zna, poleca?
Andziusiaech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 19:00   #1146
kotekpysiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Ja mialam usuwane 5 pieprzykow na twarzy w marcu tego roku (laser) przy czym jeden byl srednicy okolo 1cm, wielki, wystajacy i wlochaty. Lekarz jest znajomym rodziny i sam zaoferowal, ze to zrobi (za darmo!!!), bo ten duzy wg niego by tylko rosl i rosl.
Mialam zabieg w marcu (przy znieczuleniu) i wszystko goilo sie ponad dwa tygodnie, bo uzywalam kremow na blizny (a podobno nie wolno niczym smarowac!). Zabieg byl zrobiony dosc plytko, bo doktor powiedzial, ze woli powtorzyc, niz zrobic dziury. No i po calym gojeniu zostaly plaskie i duzo jasniejsze znamiona (dla mnie bomba, bo mialam narosle). Kolejny zabieg byl 5 dni temu, bez znieczulenia (nie jest potrzebne, serio) i niczym nie smarowalam ;P Strupki odpadly po 4 dniach, a ten najwiekszy po 5. Skora jest rozowa, ale wyglada super. Jedynym zmartwieniem obecnie jest to, ze ten duzy byl tak wlochaty, ze wloski odrastaja (widze juz 3 czarne zalazki pod skora), wiec doktor zaproponowal, ze jak juz skora sie zregeneruje, zrobimy laserowe usuwanie. Chyba ma to sens, bo wiadomo, jak sa takie grube wlosy, to wszystko widac, a poza tym, jak mialam pieprzyk, to niektore gruczoly wypelnialy sie lojem i to zwiekszalo jego objetosc :/ ale reasumujac: polecam!!! nawet jesli zostana plaskie plamki, to jest to o niebo lepsze niz wielkie naroslowate bomby.
kotekpysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 23:42   #1147
Cardi89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam! Ja miałam usowanych klika małych pieprzyków laserem na ręce. Niestety nie pamiętam jaki rodzaj lasera był używany. Przez około miesiąc miałam strupki. Praktytycznie wszystkie pieprzyki odrosły. Jedynie są nie co jaśniejsze. Tylko jeden zniknoł i pozostała mi drobna biała blizna. Nie zdecyduje się na kolejne sesje laserem.

Miałam rownież usowanego pieprzyka na nodze (piszczel) bardzo ciemny i nie duży. Miałam założone dwa lub trzy szwy. Niestety rana się rozeszła i jest drobne wgłębienie. Minoł juz ponad rok od zabiegu. Jestem mega zadowolona mam białą ledwie widoczną blizne w tym miejscu Szkoda tylko że szwy sie rozeszły na początkowym etapie gojenia.

Dwa tygodnie temu miałam tą samą metodą chirurgiczną usowany pieprzyk na ręce. Był bardzo duży czerwony obrzęk wokół zszytej rany. Blizna jeszcze się kształtuje. Na razie jest bardzo widoczna czerwona wręcz fioletowa. Jestem dobrej myśli że ładnie sie zagoi i rozjaśni tak jak bizna na nodze. Czekam jeszcze na wyniki badań. Ewentualnie będę musiała niwelowac bizne laserem eh ..
Cardi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-18, 08:38   #1148
Rose969
Wtajemniczenie
 
Avatar Rose969
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 070
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Hej! poleca ktoś dobrego dermatologa i klinikę w Krakowie? Planuję usunąć pieprzyk z twarzy, a chciałabym żeby zostały po tym jak najmniejsze ślady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.01.2013r.
08.01.2017r.
To, co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy.
Rose969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 18:09   #1149
mer_maid
Raczkowanie
 
Avatar mer_maid
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 91
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Hej. Usuwałam dziś kilka pieprzyków laserowo i mam takie pytanie - jakie kremy stosowałyście po zabiegu? Dermatolog poradziła mi biodermę photoderm m (filtr + zapobieganie powstawaniu przebarwień), ale nie jestem do niej przekonana. Mogę zamiast tego użyć wysokiego filtra i jeszcze jakiś krem zapobiegający przebarwieniom? I jeszcze jedno pytanie - jakie jest prawdopodobieństwo, że pieprzyki mogą z powrotem się pojawić?
__________________
29.01.2018 - Szpagat damski
mer_maid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 19:07   #1150
9omega9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Byłam na konsultacji u dermatologa, zbadała znamiona, powiedziała, że wyglądają na niegroźne.
Na brzuchu mam dużo większych, ciemnych pieprzyków- ok. 1.5cm, powiedziała, że te radziłaby wyciąć chirurgicznie, ale na szyji mam również malutkie, odstające, ktore mają ok. 0.4-0.5cm, powiedziała, że można je wymrozić CO2.
Sama nie wiem, co zrobić, czy po wymrażaniu pieprzyki odrastają? Czytałam, że po laserze niestety tak i boje się, że po krioterapii będzie podobnie,a jednak to niemała suma...
Co do chirurgicznego, powiedziała, że należy liczyć się z tym, że blizny mogą być spore
9omega9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-11, 09:08   #1151
dddyy
Przyczajenie
 
Avatar dddyy
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 24
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Hejka. Aktualnie mam pieprzyka, ktory jest w okolicy pępka. Mianowicie jest wystający, ma nieregularny kształt i ostatnio zrobiła się wokół niego jasnoróżowa otoczka. Zastanawiam się nad jego usuniciem i biorę pod uwagę usuwanie za pomocą lasera a usuwanie tradycyjne chirurgiczne. Który z tych dwóch sposobów jest lepszy?
Na początku chciałam usunąć za pomocą lasera, ale w tym przypadku chyba nie da się wykonać badania histopatologicznego zmienionej okolicy?
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-04-30 o 11:04 Powód: diklejanie linków
dddyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-11, 14:53   #1152
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez dddyy Pokaż wiadomość
Hejka. Aktualnie mam pieprzyka, ktory jest w okolicy pępka. Mianowicie jest wystający, ma nieregularny kształt i ostatnio zrobiła się wokół niego jasnoróżowa otoczka. Zastanawiam się nad jego usuniciem i biorę pod uwagę usuwanie za pomocą lasera a usuwanie tradycyjne chirurgiczne. Który z tych dwóch sposobów jest lepszy?
Na początku chciałam usunąć za pomocą lasera, ale w tym przypadku chyba nie da się wykonać badania histopatologicznego zmienionej okolicy?
Jesli jest jakiekolwiek podejrzenie co do znamiona, to zaden szanujacy sie lekarz nie powinien dopuscic do zweglenia laserem materialu ktory powinien zostac zbadany histopatologicznie. Kazda zmiana w okolicach pieprzykow, narosli , przebarwien itd. powinna byc zbadana. Na dzien dzisiejszy lekarze wycinaja i zakladaja szwy jak przy operacjach plastycznych aby nie bylo widac blizn
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 22:27   #1153
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez dddyy Pokaż wiadomość
Hejka. Aktualnie mam pieprzyka, ktory jest w okolicy pępka. Mianowicie jest wystający, ma nieregularny kształt i ostatnio zrobiła się wokół niego jasnoróżowa otoczka. Zastanawiam się nad jego usuniciem i biorę pod uwagę usuwanie za pomocą lasera a usuwanie tradycyjne chirurgiczne. Który z tych dwóch sposobów jest lepszy?
Na początku chciałam usunąć za pomocą lasera, ale w tym przypadku chyba nie da się wykonać badania histopatologicznego zmienionej okolicy?
https://lekmedklinika.pl/kiedy-warto-usunac-pieprzyki/
Można wyciąć pieprzyka lub jego fragment skalpelem do badania, a resztę tkanki potraktować laserem, żeby zabliźnić miejsce zabiegu i uniknąć szycia. Mój chirurg tak robi i tak usuwane zmiany goją się dużo ładniej niż wycinane skalpelem
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 16:50   #1154
anna_dl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Gdzie przyjmuje Twoj chirurg?
anna_dl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-10 17:50:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.