Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-27, 09:26   #1
Spinja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 72
GG do Spinja
Arrow

Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY


Pojawiamy się po pół roku: ja i moja sucha cera! (stary wątek: "Sucha cera i naczynka - jaki krem?" [img]icons/icon7.gif[/img] Witajcie!

Całą zimę przejechałam na różnych kremach z dolnej półki dla cery suchej odżywczych itd. itd. + Avene maseczka kojąco nawilżająca (co drugą noc) + Avene Cold Cream (codziennie!! te mrozy niszczą mój piękny nos! jak tak dalej pójdzie to będę mieć naczynka popękane nawet od wewnątrz [img]icons/icon12.gif[/img] - a tak serio to mam wrażenie, że bardziej chroniłam nos dzięki mojemu cudo podkładowi Estee Lauder, (niż dzięki Cold Cream), co jest smutne, bo właśnie go przestali produkować [img]icons/icon9.gif[/img]

Ale mrozów już nie ma i oto z czym zostaję:
cera sucha jest i suchą pozostanie do grobowej deski, to jest dla mnie jasne. Staram się odżywiać ją jak mogę i teraz właśnie wyprobówujemy wspólnie Garnier - Regenerujący krem na noc + Garnier Intensywny krem odżywczy - spoko te kremy, tylko co z tego skoro::

POJAWIŁY MI SIĘ ZMARSZCZKI!! Ja się normalnie zatłukę szpadlem! Mam 21! I oto co widzę po cięższym dniu / imprezie itp.??? Na czole poziome ohydy! i pod oczami to samo! Nie muszę dodawać, że nałożenie podkładu, tylko je uwypukla..

Przeczytałam tutaj wszystko, co znalazłam o "suchych"..
p. Basia pisze:
"Zmartwię trochę posiadaczki suchej cery : już ok. 20 roku życia na Waszej twarzy mogą pojawić się pierwsze zmarszczki." - oki, to już wiem z autopsji...[img]icons/icon9.gif[/img] [img]icons/icon9.gif[/img]

ale pisze też:

"kazdy krem przeciwzmarszczkowy jest jednoczesnie kremem nawilzajacym, w zasadzie odwrotnie tez mozna powiedziec, kazdy bowiem krem nawilzajacy przyczynia sie do wygladzenia zmarszczek powierzchniowych skory, nie sa to zmarszczki glebokie i trwale, wystepuja najczesciej u osob z sucha cera i wynikaja po prostu z przesuszenia skory"

No właśnie! To chyba o mnie?
I co teraz?
Nadal się trzymam z dala od retinolu, choć muszę się przyznać do stosowania w chwilach słabości pod oczy Nivea Visage - Krem Przeciwzmarszkowy Q10 z r... On rzeczywiście pomaga, ale W MOIM WIEKU!?

Co robić, co robić? Jak jeszcze bardziej odżywiać? Ta maseczka Avene chyba nie za b. pomogła..(wpisałam ocenę do KW)

Proszę o wszelkie pomysły (łącznie z jakąś rozsądną ideą wizyt u kosmetyczki), byle nie dotyczyły mojego gadulstwa..[img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam, Spinja.
Spinja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 15:15   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: zmarszczki..a młoda jestem..:(

A czytałaś artykuły o rozleniwianiu cery kosmetykami? Moim zdaniem, jak ci coś pomaga, to to stosuj!!! Lepsze to niż nic nierobienie i pogłębianie się zmarszczek.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 15:41   #3
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: zmarszczki..a młoda jestem..:(

Czesc, Spinja [img]icons/icon7.gif[/img]
Powiem krotko i potworze czesc postu Lejeczki. Uzywaj juz teraz kremow przeciwzmarszczkowych. Ja mam 24 lata i ich uzywam, bo problem zmarszczek jest mi znany od 2 lat, wczesniej sie zamartwialam jak Ty, ze przeciez w moim wieku to jeszcze nie czas na antyzmarszczkowe [img]icons/icon7.gif[/img] Po artykule Basi stwierdzilam, ze czas zaczac walke teraz, bo za parenascie lat to juz w lustro nie zajrze [img]icons/icon12.gif[/img] i zadne kremy mi juz nie pomoga. Lepiej zaczac walczyc jak najwczesniej, bo im pozniej, tym gorzej.
Tu masz artykul http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php
[img]icons/icon40.gif[/img]
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 15:43   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: zmarszczki..a młoda jestem..:(

Lejka ma rację, stosuj to, czego wymaga Twoja skóra, nie oglądając się na napisy na pudełkach... Skóra sucha zaczyna mieć potrzeby większe dużo wcześniej, pewnie Ty jesteś teraz na etapie takim jak ja z moją mieszaną i ponad 30 latkami niestety... Z niższej półki zobacz serie Daxa, np z Osmoprotektorem (zwłaszcza krem na noc mi dobrze robi i maseczka), sięgnij po retinol... Lepiej teraz, niż jak zmarszczki Ci się pogłębią... I zaopatrz się koniecznie w krem z wysokimi filtrami, żeby słoneczko Cię nie sięgało i nie pogarszało sytuacji... [img]icons/icon12.gif[/img]

Pozdrawiam i zyczę powodzenia w walce [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-28, 06:48   #5
Spinja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 72
GG do Spinja
Re: zmarszczki..a młoda jestem..:(

Przeczytałam i Wasze odpowiedzi i artykuł (jak mogłam na niego nie trafić!?!) Dziękuję.

Tak myślę, że jeszcze poużywam tego Garnier odżywczego i spokojnie porozglądam się po półkach i KW (znowu!).
Jednak trochę przeraża mnie myśl o kupieniu kremu ze znaczkiem 25+. I boję się, żeby za gwałtownie nie działał, bo wiem jakie to niesie niewesołe skutki.

Tak sobie myślę, że są też przecież choćby świetne toniki do cery "zmarszczkowatej" (moja mama używa takiego, Eris), może za czymś takim się rozejrzę..

W każdym razie poszukam, popatrzę i pewnie ostatecznie jak już wytypuję kandydata na krem, to znów się odezwę.

Pozdrawiam, Spinja.
Spinja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 12:48   #6
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Zmarszczki:((((

Mimo , że jestem młoda osobą wokół oczu(i nie tylko) mam juz troche zmarszczek wiec po nałożeniu pudru wyglądam tragicznie mam ochydne paski próbowałam mieszać fluid z kremem i dopiero w takiej formie nakładałam na twarz - niestety nic nie pomogło , czy macie na to jakis sposób??
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-21, 13:11   #7
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: Zmarszczki:((((

Betako, istnieje prawdopodobieństwo, że to nie zmarszczki a przesuszenie skóry. Miałam ponownie jeszcze do niedawna i przestraszyłam się, że tak nagle pojawiły mi się zmarszczki. I właśnie dziewczyny na wizażu uświadomiły mnie że to przesuszenie. Spróbuj zająć się intensywnym nawilżaniem skóry, mnie pomogły stosowane na przemian codziennie na noc maseczki Dax Cosmetics Sekrety Urody odżywcza i wygładzająca, stosowałam też równocześnie maseczkę intensywnie nawilżającą Eris Lirene (chociaż akurat co do niej to nie wiem czy coś zdziałała). Musisz też koniecznie wypijać dziennie min. 1,5 litra wody mineralnej. Pomogło i to w krótkim czasie.
Wierze, że u Ciebie będzied podobnie.
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-21, 13:13   #8
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: Zmarszczki:((((

W drugim zdanie chciałam oczywiście napisać "miałam podobnie" a nie "ponownie"
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 14:21   #9
ansic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 26
młoda stara cera

Dziewczyny po pierwsze chciałam się przywitać, jestem tutaj nowa, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona
Od zawsze używam kremów nawilżających, od kiedy pamiętam stosuję mleczka i toniki bo zawsze miałam suchą cerę, nie palę, nie przebywam w klimatyzowanych pomieszczeniach a moja uroda więdnie, zauważyłam pierwsze małe zmarszczki, pod oczami, na szyii...CZytałam całą masę wątków na wizażu, o kremach przecizmarszczkowych nie myślą czasem nawet 30-latki, a ja mam zacząć już je stosować?
Kosmetyki których używam są delikatne, nie ma w nich silnych składników, żebym mogła obwiniać je za stan mojej skóry np. po oczy krem pitruszkowy Ziaji.
Co robić żeby w wieku 30 lat nie wyglądać jak własna matka
ansic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 14:28   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: młoda stara cera

- na suchej skórze szybciej widać oznaki upływającego czasu
- często skórę "dziedziczymy"; jak wygląda cera Twojej Mamy, Babci, itd?
- zawsze na dzień stosuj krem z dobrymi filtrami UV- to w głównej mierze UV odpowiada za "przedwczesne starzenie"
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 14:33   #11
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: młoda stara cera

tak sobie myślę. oprócz tego co poiwedziała Justy, może powinnaś używać krem na noc takiego odżywczy tłuściejszy.
maseczki. Jakieś serum pod krem.

Ja łykam olejek z wiesiołka, i zaobserwowałam poprawę nawilżenia.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-09, 11:14   #12
Andzianeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 5
GG do Andzianeczka
Młoda stara cera :(

Witam!Jestem nastolatką już od dosyć dawna używam kosmetyków i robię codziennie delikatny makijaż stało się tak że już nawet z domu nie wyjdę bez kredki pod oczami i bez pudru oczywiście nie chodzi o lato bo wtedy jestem opalona ale w zimie tak. Zauważyłam opstatnio że mam drobne zmarszczki pod oczami chcialabym jakos wygladzic skore w tych miejscach mozecie mi poradzic jakis ujędrniający, napinający krem pod oczy i żeby był niedrogi? Mam jeszcze jedno pytanie co by się stało gdybym użyła do twarzy kremu dla kobiet 25+ to jest krem na zmarszczki. jakie były by skutki ?
Andzianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 12:50   #13
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Młoda stara cera :(

Hm, jak dla mnie jesli chodzi tylko o te malutkie zmarszczki, to nie powinnas sie nimi przejmowac, ja takie tez mam, takze jestem nastolatka i na pewno nie bede uzywala kremow przeciwzmarszczkowych, tak do 30. na pewno

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 13:33   #14
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: Młoda stara cera :(

Oj dziewczyny... Tyle tu już o tym dyskutowałyśmy: kremy PRZECIWzmarszczkowe, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie nie dopuścić do powstania zmarszczek, działają zapobiegawczo, natomiast bez względu na to, co nam próbują wmówić producenci kosmetyków, musicie zdać sobie sprawę, że NIE ISTNIEJE krem, który zlikwiduje zmarszczki raz powstałe.
A reklamy najzwyczajniej w świecie kłamią.

Skóra po oczami jest bardzo delikatna (ma raptem 0,5mm grubości i niemal zero gruczołów łojowych), więc starzeje się pierwsza, tzn. jest podatna na przesuszenia, łatwo ulega uszkodzeniom pod wpływem promieni UV. Mimiki nie zahamujecie (a zmarszczki, o których pisze Andzianeczka są najprawdopodobniej mimicznymi), ale żeby opóźnić ich utrwalenie się i zahamować pogłębianie, trzeba skórę nawilżać, natłuszczać, chronić przed promieniami UVA (dobry filtr to podstawa! Niestety niewiele firm ma w ofercie krem pod oczy z filtrami, ale spokojnie można skórę wokół oczu smarować także kremem do twarzy, najlepiej którymś z aptecznych, mają najlepsze filtry), nie używać drażniących czy przesuszających produktów (może kredka pod oczy podrażnia?..).

Andzianeczka, jeśli użyjesz kremu dla 25+ nie stanie się absolutnie nic złego. Nawet gdybyś użyłam takiego dla 80+ nic się nie stanie, bo krem nie ma takiej mocy sprawczej. Uważaj tylko na podrażnienia i uczulenia (dlatego warto brać próbki).
Osobiście nie polecam też żeli pod oczy - potrafią zawierać alkohol i przesuszać zamiast nawilżać!
Możesz spokojnie sięgnąć po lekki i bardzo fajnie nawilżający krem-żel pod oczka z Erisowej serii 25+, niezły jest też Re-lipid Dax'a, powinnaś szybko zauważyć poprawę nawilżenia.

Młodaa, nie używając kremów przeciwzmarszczkowych aż do trzydziestki wcale nie wyświadczasz sobie przysługi, wręcz przeciwnie! Ale prorokuję, że ok. 25 i tak się złamiesz
Kremy pod oczy warto jest używać już od bardzo młodego wieku, ja zaczęłam ok. 17-stki, dzięki mojej Mamie, której jestem za to dozgonnie wdzięczna, bo mam skórę pod oczami w znacznie lepszym stanie niż kolezanki, które dopiero niedawno pozaopatrywały się w podoczne kremiszcza. Wystarczy też z resztą rzut oka na moją Mamę i Tatę obok niej - są w równym wieku, Mama całe życie stosuje kremy pod oczy (nie tylko te, rzecz jasna) i jej skóra wygląda na znacznie młodszą niż Taty, który ma wokół oczu dosłownie siateczkę zmarszczek (ale za nic nie daje się namówić na kremy, twierdzi, że zmarchy mu nie przeszkadzają Ot, facet.).

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 13:43   #15
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Młoda stara cera :(

Moze i tak, ja mam swoja teorie na wiekszosc rzeczy, pod oczka stosuje krem, ktory nakladam na cala buzie-lekki nawilzajacy i nie czuje potrzeby, w wieku 17 lat uzywania kremow pod oczy,
chyba ze sie naprawde myle... choc "zwykly" nawilzajacy chyba wystarczy, bo czym sie rozni ten od "specjalnego" pod oczy?

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 13:45   #16
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Młoda stara cera :(

Aha, a co do trzydziestki, to moze ciut przesadzilam, ale na pewno dwadziescia-pare (kolo 28 ),
poza tym na skorze tlustej ponoc pozniej tworza sie zmarszczki...
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 13:54   #17
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: Młoda stara cera :(

Niczym się specjalnym nie różni, dobrze, że używasz. Chodziło mi o to, żeby czymś tą skórę smarować a nie pozostawiać losowi (i czasowi).

Tak, na skórze tłustej zmarszczki PONOĆ tworzą się później, ale wszystko zależy od stylu życia, ekspozycji na słońce no i genów. Cera może Ci się zmienić zanim nawet osiągniesz 21, niestety.. Poza tym tłusta cera też potrafi być odwodniona (co przyczynia się do powstawania zmarszczek bardziej niż powierzchniowe przesuszenia), dlatego uwaga na używki, dietę i słońce (na odwodnienie kremy pomagają tak sobie, raczej słabo, bo problem tkwi w skórze właściwej, a tam mało składników potrafi dotrzeć).

Gwarantuję, że pomyślisz o kremie "przeciwzmarszczkowym " jeszcze przed 25 urodzinami Po prostu teraz sobie tego nie wyobrażasz.

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 14:05   #18
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Młoda stara cera :(

I złośliwość losu -> nawet gdy ktoś ma tłustą skórę to pod oczami raczej takiej nie posiada [chyba, że się mylę bo wszystkiego jeszcze nie widziałam ].
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 15:18   #19
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Młoda stara cera :(

Tak, tak, pod oczami nie (chyba ze "tluste" powieki...), chodzilo mi o zmarszczki, tak generalnie-na przyklad na czole, bo przy cerze tlustej pozniej sie chyba tworza...

młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-09, 15:43   #20
C4lamity
Raczkowanie
 
Avatar C4lamity
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Żagań/Poznań
Wiadomości: 283
GG do C4lamity
Re: Młoda stara cera :(

Oj to z tym czołem to Ciebie młodaa zaskoczę. Ja mam bardzo tłustą cerę a na czole 2 zmarszczki, jedna dłuższą, bardziej widoczną i jedną krótszą. Ale to raczej jest spowodowane moją niezwykle bogatą mimiką (czyt. niekontrolowane teatralne wręcz wygibasy twarzy ) Nic na to nie poradzę
__________________
"Gdy słońce wschodzi, kończą się nocne żniwa."
C4lamity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 15:45   #21
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Re: Młoda stara cera :(

pzuniej ale za to o wiele głebsze po zatym pod oczmi nie ma grczołow łojowych
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-10, 09:38   #22
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Re: Młoda stara cera :(

Nie pociesze cie pewnie jesli powiem że ja w wieku 19 lat już miałam zmarszczki pod oczami.Kremów pod oczy zaczęłam używać z tego powodu dosyć wcześnie i na wiele to sie nie zdało.Dziś mam o te 9 lat więcej ale zmarszczek pod oczami więcej niż niejedna moja równolatka.Kremy nic nie pomogą jeśli jest to uwarunkowane genetycznie.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-10, 13:45   #23
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Młoda stara cera :(

pixie_76 napisał(a):
>
>
> Gwarantuję, że pomyślisz o kremie "przeciwzmarszczkowym " jeszcze przed 25 urodzinami Po prostu teraz sobie tego nie wyobrażasz.
>

Byc moze, pozyjemy-zobaczymy
Na razie zostaje przy swoim nawilzajacym

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-10, 15:06   #24
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Młoda stara cera :(

oczywiście, że wystarczy "zwykły nawilżający". pod jednym warunkiem: musi zawierać SKUTECZNY FILTR UV o rozsądnym faktorze ochrony i być stosowany codziennie. i to wystarczy, zeby zapobiegać zmarszczkom aż do menopauzy (no, trochę przesadziłam)
(i żeby nie było nieporozumień: jestem zwolenniczką wczesnego stosowania "mocnych" kremów)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 15:45   #25
Andzianeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 5
GG do Andzianeczka
Re: Młoda stara cera :(

No to cosma rzeczywiście Ci nie zazdroszcze skoro w tak młodym wieku miałaś już zmarszczki. Ja mam 15 lat (dopiero) od trzech lat używam pudrów i podkładów i moja cera już troszke się rozciągła pod oczami również od kredki normalnie koszmar ale cóz bez makijażu nie wyjde z domu... a z używaniem tych kremów przeciwzmarszczkowych moze jeszcze troche poczekam no chyba ze im wczesniej zacząć je stosować to tym lepiej ? .....
cosma napisał(a):
> Nie pociesze cie pewnie jesli powiem że ja w wieku 19 lat już miałam zmarszczki pod oczami.Kremów pod oczy zaczęłam używać z tego powodu dosyć wcześnie i na wiele to sie nie zdało.Dziś mam o te 9 lat więcej ale zmarszczek pod oczami więcej niż niejedna moja równolatka.Kremy nic nie pomogą jeśli jest to uwarunkowane genetycznie.

cosma napisał(a):
> Nie pociesze cie pewnie jesli powiem że ja w wieku 19 lat już miałam zmarszczki pod oczami.Kremów pod oczy zaczęłam używać z tego powodu dosyć wcześnie i na wiele to sie nie zdało.Dziś mam o te 9 lat więcej ale zmarszczek pod oczami więcej niż niejedna moja równolatka.Kremy nic nie pomogą jeśli jest to uwarunkowane genetycznie.

cosma napisał(a):
> Nie pociesze cie pewnie jesli powiem że ja w wieku 19 lat już miałam zmarszczki pod oczami.Kremów pod oczy zaczęłam używać z tego powodu dosyć wcześnie i na wiele to sie nie zdało.Dziś mam o te 9 lat więcej ale zmarszczek pod oczami więcej niż niejedna moja równolatka.Kremy nic nie pomogą jeśli jest to uwarunkowane genetycznie.

cosma napisał(a):
> Nie pociesze cie pewnie jesli powiem że ja w wieku 19 lat już miałam zmarszczki pod oczami.Kremów pod oczy zaczęłam używać z tego powodu dosyć wcześnie i na wiele to sie nie zdało.Dziś mam o te 9 lat więcej ale zmarszczek pod oczami więcej niż niejedna moja równolatka.Kremy nic nie pomogą jeśli jest to uwarunkowane genetycznie.

cosma napisał(a):
> Nie pociesze cie pewnie jesli powiem że ja w wieku 19 lat już miałam zmarszczki pod oczami.Kremów pod oczy zaczęłam używać z tego powodu dosyć wcześnie i na wiele to sie nie zdało.Dziś mam o te 9 lat więcej ale zmarszczek pod oczami więcej niż niejedna moja równolatka.Kremy nic nie pomogą jeśli jest to uwarunkowane genetycznie.

cosma napisał(a):
> Nie pociesze cie pewnie jesli powiem że ja w wieku 19 lat już miałam zmarszczki pod oczami.Kremów pod oczy zaczęłam używać z tego powodu dosyć wcześnie i na wiele to sie nie zdało.Dziś mam o te 9 lat więcej ale zmarszczek pod oczami więcej niż niejedna moja równolatka.Kremy nic nie pomogą jeśli jest to uwarunkowane genetycznie.

cosma napisał(a):
> Nie pociesze cie pewnie jesli powiem że ja w wieku 19 lat już miałam zmarszczki pod oczami.Kremów pod oczy zaczęłam używać z tego powodu dosyć wcześnie i na wiele to sie nie zdało.Dziś mam o te 9 lat więcej ale zmarszczek pod oczami więcej niż niejedna moja równolatka.Kremy nic nie pomogą jeśli jest to uwarunkowane genetycznie.

cosma napisał(a):
> Nie pociesze cie pewnie jesli powiem że ja w wieku 19 lat już miałam zmarszczki pod oczami.Kremów pod oczy zaczęłam używać z tego powodu dosyć wcześnie i na wiele to sie nie zdało.Dziś mam o te 9 lat więcej ale zmarszczek pod oczami więcej niż niejedna moja równolatka.Kremy nic nie pomogą jeśli jest to uwarunkowane genetycznie.

cosma napisał(a):
> Nie pociesze cie pewnie jesli powiem że ja w wieku 19 lat już miałam zmarszczki pod oczami.Kremów pod oczy zaczęłam używać z tego powodu dosyć wcześnie i na wiele to sie nie zdało.Dziś mam o te 9 lat więcej ale zmarszczek pod oczami więcej niż niejedna moja równolatka.Kremy nic nie pomogą jeśli jest to uwarunkowane genetycznie.
Andzianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 15:46   #26
Andzianeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 5
GG do Andzianeczka
Re: Młoda stara cera :(

sory ale namieszałam :/ wcisłam to co nie trzeba ...
Andzianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 16:02   #27
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Re: Młoda stara cera :(

pixie_76 napisał(a):
> Gwarantuję, że pomyślisz o kremie "przeciwzmarszczkowym " jeszcze przed 25 urodzinami Po prostu teraz sobie tego nie wyobrażasz.

Zgadzam się z Pixie Mam 21 lat i do tej pory używałam bio-żelu Ziaji, ale jak tylko się skończy zamierzam sprawic sobie coś przeciwzmarszczkowego. Też mam takie kreseczki mimiczne pod oczami
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 20:57   #28
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: Cepan

1,5 miesiąca to nic
takie maści należy stosować możliwie jak najszybciej po zagojeniu rany. ja poparzyłam się w zeszłe wakacje i od momentu zagojenia codziennie przed spaniem wcierałam cepan, trwało to od końca wakacji przez całą jesień (potem było mi już zimno w samej piżamie, gdy musiałam czekać aż maść się wchłonie i nie mogłam wleźć pod cieplutką kołdrę:P)... także zabrało mi to kilka dobrych miesięcy i to jeszcze nie koniec, choć - jak pisałam wcześniej - widać już efekty, blizna jest mniejsza i gładziutka, widać ją tylko dlatego, że jest jaśniejsza.
blizny to takie u*****liwe psiajuchy wciąż są :P
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 12:57   #29
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

Dzis zrobilam bezplatne badanie stanu skory (w Galerii Centrum stoisko Oil Of Olay),wyszlo ze mam 1sze zmarszczki wokol oczu,juz wczesniej je dostrzegalam ale bylam przekonana ze to jednak nie moga byc zmarszczki skoro mam dopiero 22lata byc moze sa to zmarszczki mimiczne,bo od dziecka uwielbialam sie smiac.aha dodam ze mam cere mieszana a nie sucha(a wlasnie sucha sie szybciej starzeje)
dziewczyny doradzcie co mam robic. slyszalam ze 22latki nie powinny stosowac jeszcze zadnych kremow przeciwzmarszczkowych bo skora szybko sie do nich przyzwyczai.
czy mam stosowac np dobry krem mocno nawilzajacy pod oczy.czy znacie jakies specyfiki,ktore zniweluja moj problem.
byc moze zmarszczki pojawily sie dlatego ze dopiero od tego oroku zaczelam uzywac na co dzien filtrow do twarzy (obecnie LRP 15)wczesniej tylko latem i to nie zawsze,glownie na plazy.
pomocy
Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 13:07   #30
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Mam 22 lata i pierwsze zmarszczki:-(

o kurcze ja mam 21 lat i tez mam dziwne kreski wokól oczu ale to napewno wynik tego że non stop się śmieję niestety kremów nie znam takich bo jedyne jakie znam przeciwzmarszkowe to takie dla skóry juz dojrzałej, ale może dziewczyny Ci cos doradzą to wetdy i ja podejrzę co i się zaopatrze pozdrawiam
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-09 23:58:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.