Minerały na basenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-05, 08:59   #1
Madusia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 168

Minerały na basenie


Witam,używam od dłuższego czasu podkładów mineralnych.Mam takie pytanie,wybieram sie na baseny termalne,chciałabym lekko opruszyc twarz podkładem.Czy przy wysokiej temeraturze nie zważy mi sie podklad?
Madusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 09:12   #2
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerały na basenie

będziesz pływać? bo jeśli tak to nie widzę sensu

jeśli nie, to to czy się zważy czy nie zależy w dużym stopniu od rodzaju skóry, jej przygotowania czyli primera jak i samego rodzaju podkładu
zresztą piszesz że używasz od dłuższego czasu, lato mieliśmy dość upalne, miałaś problemy?

a najprościej powiem - dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 15:37   #3
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: Minerały na basenie

W pewnej ekstremalnej sytuacji wylądowałam na basenie z podkładem Pure Luxe na twarzy, pływałam i NIC się z nim nie stało. Byłam też raz w makijażu na basenie termalnym (nie pływałam) i również przetrwał bez uszczerbku. W moim przypadku były to wyjątkowe okoliczności, generalnie nie polecam.
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 20:21   #4
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Minerały na basenie

Odswiezam. A jak to u Was jest w deszczu?
Mnie sie zdarzylo zmoknac pare razy z pelnym makijazem(chyba podklad Lumiere mialam akurat i korektor EDM) i nic mi nie splynelo. Oczy czarne od tuszu i kredki, a reszta sie trzymala.
Zauwazylam rowniez, ze przy zmywaniu makijazu, jak tylko zmocze twarz i nawet tre to nic nie schodzi(troche korektor). musze uzyc zelu do mycia by wszystko zmyc dokladnie
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 20:31   #5
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Minerały na basenie

Mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby podkład się zważył, on na pewno znika po kąpieli czy pływaniu (ale nawet nie całkowicie) więc ja zawsze do basenu czy nad morze nakładam podkład bo nic złego się nie dzieje, stopniowo się ulatnia...

Nie wiem jakie wody termalne masz, ale ja się kąpałam w czechach w wodach termalnych, tak gorące nie były żeby się miało coś ważyć i tam też wszystko ok bylo, nawet wracałam do Poski bez poprawy makijazu

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
Odswiezam. A jak to u Was jest w deszczu?
Mnie sie zdarzylo zmoknac pare razy z pelnym makijazem(chyba podklad Lumiere mialam akurat i korektor EDM) i nic mi nie splynelo. Oczy czarne od tuszu i kredki, a reszta sie trzymala.
Zauwazylam rowniez, ze przy zmywaniu makijazu, jak tylko zmocze twarz i nawet tre to nic nie schodzi(troche korektor). musze uzyc zelu do mycia by wszystko zmyc dokladnie

ja się deszczu boję, zawsze pod parasolem
no ale nawet w basenie w czasie maksymalnej kąpieli mi ten podkład całkowicie nie schodzi i twarz bardzo ładnie wygląda w wodzie
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 17:15   #6
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Minerały na basenie

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
Odswiezam. A jak to u Was jest w deszczu?
Mnie sie zdarzylo zmoknac pare razy z pelnym makijazem(chyba podklad Lumiere mialam akurat i korektor EDM) i nic mi nie splynelo. Oczy czarne od tuszu i kredki, a reszta sie trzymala.
Zauwazylam rowniez, ze przy zmywaniu makijazu, jak tylko zmocze twarz i nawet tre to nic nie schodzi(troche korektor). musze uzyc zelu do mycia by wszystko zmyc dokladnie
Zauważyłam dokładnie to samo. Wilgoć jest sprzymierzeńcem mineralnego makijażu. W lekkim deszczu, albo przy wilgotnym powietrzu makijaż nie dość, że trzyma się bardzo dobrze, to jeszcze świeżo wygląda, a buzia zyskuje gładkość i miękkie rysy. Dlatego też pryskam buzię hydrolatem po nałożeniu makijażu - niweluje to "pudrowość" i przedłuża trwałość.
Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby podkład się zważył, on na pewno znika po kąpieli czy pływaniu (ale nawet nie całkowicie) więc ja zawsze do basenu czy nad morze nakładam podkład bo nic złego się nie dzieje, stopniowo się ulatnia...

no ale nawet w basenie w czasie maksymalnej kąpieli mi ten podkład całkowicie nie schodzi i twarz bardzo ładnie wygląda w wodzie
Jeśli chodzi o morze, to jestem to w stanie jeszcze zrozumieć. Ale nakładanie makijażu na basen? Nawet jeśli się trzyma, to zawsze w jakimś stopniu się wypłukuje - a to już jest niehigieniczne. Znaki o nakazie korzystania z natrysków przed wejściem do wody mają chyba jakieś uzasadnienie...
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 17:55   #7
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Minerały na basenie

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;21511278]
Jeśli chodzi o morze, to jestem to w stanie jeszcze zrozumieć. Ale nakładanie makijażu na basen? Nawet jeśli się trzyma, to zawsze w jakimś stopniu się wypłukuje - a to już jest niehigieniczne. Znaki o nakazie korzystania z natrysków przed wejściem do wody mają chyba jakieś uzasadnienie... [/QUOTE]


spokojnie na publiczne baseny nie chodzę (także wzgledy higieniczne), więc nie obawiaj się że zanieczyszam ogólnodostępną wodę chociaż na prawdę zanieczyszaczenie makijażem wydaje się najmniejszym problemem z tego co potrafię sobie wyobrazić

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-12-17 o 23:29
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 18:14   #8
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Minerały na basenie

ja tam nie mam nic przeciwko malowaniu sie na basen( o ile sie nie rozmazuje). kobieta sie wtedy lepiej czuje

hydrolat chyba nie robi tak dobrego efektu jak letni deszczyk naprawde.
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 19:29   #9
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Minerały na basenie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
spokojnie na publiczne baseny nie chodzę (także wzgledy higieniczne), więc nie obawiaj się że zanieczyszam ogólnodostępną wodę chociaż na prawdę zanieczyszaczenie makijażem wydaje się najmniejszym problemem z tego co potrafię sobie wyobrazić
ja korzystam z basenu u kolezanki albo u chlopaka i nie widzę problemu, mają chlor, mają filtry czyszczące a na pewno nie leje się ze mnie brązowa maź, już bardziej zanieczyszczają kremy z filtrem czy ziemia na stopach niż moje minimalne ilości makijażu
Prywatne baseny albo takie na wolnym powietrzu to pal licho, w pierwszym przypadku wolnoć Tomku w swoim domu, a w drugim - tak czy siak się woda zabrudzi. Ale na krytych pływalniach szlag mnie trafia, gdy ludzie pływają bez czepków, a co dopiero w makijażu. Niestety zanim zanieczyszczenie zostanie wyfiltrowane, dobrych kilka osób może się na nie nadziać.

Ale to osobiste zboczenie. Często pływam i nie wyobrażam sobie wejścia do wody bez porządnego prysznica i dokładnego demakijażu.
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.