OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-17, 20:36   #3871
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tisiphone dzięki Już tam do Was pędze!
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 10:12   #3872
Namiju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A co myślicie o używaniu do OCM tylko jednego olejku z uczepu trójlistkowego? Jestem uczulona na olej rycynowy,nawet to 10% w mieszance mi szkodzi.Wszystkie inne oleje oprócz uczepu zatykają mi pory,naprawdę sporo ich wypróbowałam(mam cerę trądzikową).Sam olej z uczepu trójlistkowego jest w stanie dobrze oczyścić cere?
Namiju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 16:56   #3873
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Namiju Pokaż wiadomość
A co myślicie o używaniu do OCM tylko jednego olejku z uczepu trójlistkowego? Jestem uczulona na olej rycynowy,nawet to 10% w mieszance mi szkodzi.Wszystkie inne oleje oprócz uczepu zatykają mi pory,naprawdę sporo ich wypróbowałam(mam cerę trądzikową).Sam olej z uczepu trójlistkowego jest w stanie dobrze oczyścić cere?
Możesz zastąpić rycynowy olejem jojoby
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 19:51   #3874
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja powrócam do ocm pokornie,ponieważ od ostatniego czasu moja cera nie wygląda najlepiej. Najgorszy jest trądzik kaszka...
i mam pytanie trochę offtopowe,ale wiem,że są tu dziewczyny,które znają się na tym,a nie chcę zakładać nowego tematu. Otóż chciałabym stosować kilka rzeczy do twarzy i nie wiem w jakiej kolejności i o jakiej porze ich używać:
-ocm (to wieczorem)
-maść z wit A na noc
-z rana przecieranie twarzy mlekiem
-krem na dzień
i tu są pozostałe ,z którymi nei wiem co zrobić,a chcę je stosować:
-mgiełka do twarzy z zieloną herbatą
-woda pietruszkowa
-woda owsiankowa.
Pomoże mi ktoś?:/
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 20:34   #3875
isia_de
Raczkowanie
 
Avatar isia_de
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 126
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie Parę dni temu zaczęłam moją przygodę z OCM. Oczyszczam cerę wieczorem, potem nakładam krem babydream. Rano hydrolat z kwiatu pomarańczy i od dzisiaj zamiast kremu zaczęłam stosować olejek z pestek malin. Mam troszkę dylemat, którego nie rozwiały podane linki o kwasach: kupiłam zestaw na BU do serum z kwasem migdałowym (10%), jeszcze jestem przed zabiegiem. Ponadto znalazłam na ZSK krem na noc z kwasem migdałowy i planuję jego zakup. Chciałabym te dwa kosmetyki wprowadzić na stałe do mojej pielęgnacji. Myślałam, żeby ułożyć to tak: któregoś wieczoru oczyścić twarz hydrolatem i nałożyć serum. W zależności od reakcji nałożyć krem z kwasem lub nie (podobno czasem serum wystarczająco nawilża i nie potrzeba niczym smarować- wiadomo, kwestia indywidualna), rano, tak jak do tej pory, hydrolat+olej. Nastepnego wieczora zastosować metodę oczyszczania OCM i krem z kwasem. Nie jest zalecane używanie serum codziennie, więc nakładałabym je powiedzmy co trzy dni. no i w między czasie OCM+krem z kwasem. Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby się wypowiedzieć co sądzi o takiej kombinacji? (cerę mam mieszaną, skłonną do zaczerwienień, płytko unaczynioną, zaskórniki na brodzie (w tym miejscu od czasu do czasu bolące gule podskórne) i dość dużo na nosie, rozszerzone pory na czole, policzki raczej normalne). Będę wdzięczna za odpowiedzi
isia_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 16:32   #3876
isia_de
Raczkowanie
 
Avatar isia_de
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 126
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Eh... czyżby wątek umarł...?
isia_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 09:24   #3877
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez isia_de Pokaż wiadomość
Witajcie Parę dni temu zaczęłam moją przygodę z OCM. Oczyszczam cerę wieczorem, potem nakładam krem babydream. Rano hydrolat z kwiatu pomarańczy i od dzisiaj zamiast kremu zaczęłam stosować olejek z pestek malin. Mam troszkę dylemat, którego nie rozwiały podane linki o kwasach: kupiłam zestaw na BU do serum z kwasem migdałowym (10%), jeszcze jestem przed zabiegiem. Ponadto znalazłam na ZSK krem na noc z kwasem migdałowy i planuję jego zakup. Chciałabym te dwa kosmetyki wprowadzić na stałe do mojej pielęgnacji. Myślałam, żeby ułożyć to tak: któregoś wieczoru oczyścić twarz hydrolatem i nałożyć serum. W zależności od reakcji nałożyć krem z kwasem lub nie (podobno czasem serum wystarczająco nawilża i nie potrzeba niczym smarować- wiadomo, kwestia indywidualna), rano, tak jak do tej pory, hydrolat+olej. Nastepnego wieczora zastosować metodę oczyszczania OCM i krem z kwasem. Nie jest zalecane używanie serum codziennie, więc nakładałabym je powiedzmy co trzy dni. no i w między czasie OCM+krem z kwasem. Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby się wypowiedzieć co sądzi o takiej kombinacji? (cerę mam mieszaną, skłonną do zaczerwienień, płytko unaczynioną, zaskórniki na brodzie (w tym miejscu od czasu do czasu bolące gule podskórne) i dość dużo na nosie, rozszerzone pory na czole, policzki raczej normalne). Będę wdzięczna za odpowiedzi
Nie jestem specem, ale kilkakrotnie była poruszana kwestia ocm z kwasami. OCM osłabia działanie kwasów, więc może zarezerwuj je na wieczory, kiedy nie robisz ocm
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 21:34   #3878
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

isia_de

moze ja sprobuje Ci pomoc, bo tak sie sklada, ze wlasnie zaczelam uzywac tego kremu z ZSK z kwasem migdalowym, a oprocz tego czesto siegam po tonik z kwasu migdalowego.
Uwazam, ze nie ma potrzeby stosowania zarowno serum jak i kremu z tym samym kwasem jednoczesnie, wystarczylby jeden taki produkt, oczywiscie kazda cera inaczej reaguje na migdalowy i moze u Ciebie stosowanie obu nie spowodowaloby wcale jakiegos silnego podraznienia, ale lepiej nie przesadzac.
Co do kombinacji OCM i kwasow, to faktycznie niby OCM oslabia ich dzialanie, sama nie wiem z czego to wynika i nie doswiadczylam tego, ale moze po prostu wyznacz sobie 2 dni w tyg, warto aby to byly te, kiedy np nie nakladasz makijazu i tym samym bardzo dokladne oczyszczenie wieczorem nie jest az tak niezbedne i w te dni uzyj serum albo kremu, jesli nie bedziesz widziala silnego zluszczania, to zwieksz ilosc tych dni, moze raz uzywaj czegos z kwasem a kolejnego wieczoru rob OCM ? jest jeszcze taka mozliwosc, zeby wybrac sobie jeden tydzien w miesiacu, kiedy potraktujesz cere kwasami intensywniej, a odstawisz ocm, ale to juz sama musisz ocenic, czy codzienne stosowanie serum przez tydzien, dzien po dniu, bedzie u Ciebie mozliwe - wiele zalezy od tego, jak w ogole Twoja cera na ten kwas zareaguje. Dla mnie osobiscie OCM nie wyklucza kwasow, a uwazam nawet, ze w przypadku cer, ktore nawet na kwas migdalowy, a jest on dosc lagodny, reaguja silnym zluszczeniem albo podraznieniem, OCM moze byc bardzo pomocne, bo cera bedzie dobrze nawilzona i tym samym mniejszy bedzie problem z odstajacymi skorkami etc...
mam nadzieje, ze troche pomoglam, czasem warto wyprobowac kilka roznych opcji, bo zadna z nas tutaj nie zna Twojej cery i nie jest w stanie z cala pewnoscia czegos doradzic, ale kwas migdalowy od siebie moge polecic : )
__________________
WYMIANA

Edytowane przez czarna_kiecka
Czas edycji: 2013-09-24 o 21:38
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 06:07   #3879
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez isia_de Pokaż wiadomość
Witajcie Parę dni temu zaczęłam moją przygodę z OCM. Oczyszczam cerę wieczorem, potem nakładam krem babydream. Rano hydrolat z kwiatu pomarańczy i od dzisiaj zamiast kremu zaczęłam stosować olejek z pestek malin. Mam troszkę dylemat, którego nie rozwiały podane linki o kwasach: kupiłam zestaw na BU do serum z kwasem migdałowym (10%), jeszcze jestem przed zabiegiem. Ponadto znalazłam na ZSK krem na noc z kwasem migdałowy i planuję jego zakup. Chciałabym te dwa kosmetyki wprowadzić na stałe do mojej pielęgnacji. Myślałam, żeby ułożyć to tak: któregoś wieczoru oczyścić twarz hydrolatem i nałożyć serum. W zależności od reakcji nałożyć krem z kwasem lub nie (podobno czasem serum wystarczająco nawilża i nie potrzeba niczym smarować- wiadomo, kwestia indywidualna), rano, tak jak do tej pory, hydrolat+olej. Nastepnego wieczora zastosować metodę oczyszczania OCM i krem z kwasem. Nie jest zalecane używanie serum codziennie, więc nakładałabym je powiedzmy co trzy dni. no i w między czasie OCM+krem z kwasem. Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby się wypowiedzieć co sądzi o takiej kombinacji? (cerę mam mieszaną, skłonną do zaczerwienień, płytko unaczynioną, zaskórniki na brodzie (w tym miejscu od czasu do czasu bolące gule podskórne) i dość dużo na nosie, rozszerzone pory na czole, policzki raczej normalne). Będę wdzięczna za odpowiedzi
Jeden produkt, serum, albo krem, na wieczory bez OCM

Zobacz jak Twoja skóra reaguje na te produkty z osobna.

OCM redukuje działanie złuszczajace kwasów, bo odbudowuje warstwę lipidową. Ale po 10 minutach od nałożenia ostrzejszego kwasu - wmasowanie olejów jest wskazane, żeby zminimalizować podrażnienia.

Nic nie umarło, jeno rok akademicki za pasem
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:36   #3880
isia_de
Raczkowanie
 
Avatar isia_de
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 126
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Nie jestem specem, ale kilkakrotnie była poruszana kwestia ocm z kwasami. OCM osłabia działanie kwasów, więc może zarezerwuj je na wieczory, kiedy nie robisz ocm
Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
isia_de

moze ja sprobuje Ci pomoc, bo tak sie sklada, ze wlasnie zaczelam uzywac tego kremu z ZSK z kwasem migdalowym, a oprocz tego czesto siegam po tonik z kwasu migdalowego.
Uwazam, ze nie ma potrzeby stosowania zarowno serum jak i kremu z tym samym kwasem jednoczesnie, wystarczylby jeden taki produkt, oczywiscie kazda cera inaczej reaguje na migdalowy i moze u Ciebie stosowanie obu nie spowodowaloby wcale jakiegos silnego podraznienia, ale lepiej nie przesadzac.
Co do kombinacji OCM i kwasow, to faktycznie niby OCM oslabia ich dzialanie, sama nie wiem z czego to wynika i nie doswiadczylam tego, ale moze po prostu wyznacz sobie 2 dni w tyg, warto aby to byly te, kiedy np nie nakladasz makijazu i tym samym bardzo dokladne oczyszczenie wieczorem nie jest az tak niezbedne i w te dni uzyj serum albo kremu, jesli nie bedziesz widziala silnego zluszczania, to zwieksz ilosc tych dni, moze raz uzywaj czegos z kwasem a kolejnego wieczoru rob OCM ? jest jeszcze taka mozliwosc, zeby wybrac sobie jeden tydzien w miesiacu, kiedy potraktujesz cere kwasami intensywniej, a odstawisz ocm, ale to juz sama musisz ocenic, czy codzienne stosowanie serum przez tydzien, dzien po dniu, bedzie u Ciebie mozliwe - wiele zalezy od tego, jak w ogole Twoja cera na ten kwas zareaguje. Dla mnie osobiscie OCM nie wyklucza kwasow, a uwazam nawet, ze w przypadku cer, ktore nawet na kwas migdalowy, a jest on dosc lagodny, reaguja silnym zluszczeniem albo podraznieniem, OCM moze byc bardzo pomocne, bo cera bedzie dobrze nawilzona i tym samym mniejszy bedzie problem z odstajacymi skorkami etc...
mam nadzieje, ze troche pomoglam, czasem warto wyprobowac kilka roznych opcji, bo zadna z nas tutaj nie zna Twojej cery i nie jest w stanie z cala pewnoscia czegos doradzic, ale kwas migdalowy od siebie moge polecic : )
Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Jeden produkt, serum, albo krem, na wieczory bez OCM

Zobacz jak Twoja skóra reaguje na te produkty z osobna.

OCM redukuje działanie złuszczajace kwasów, bo odbudowuje warstwę lipidową. Ale po 10 minutach od nałożenia ostrzejszego kwasu - wmasowanie olejów jest wskazane, żeby zminimalizować podrażnienia.

Nic nie umarło, jeno rok akademicki za pasem
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi Faktycznie z tym kremem sie na razie wstrzymam i będę używała serum z kwasem w czasie nie stosowania OCM - powiedzmy jeden wieczór OCM, następny kwas, następny OCM itd. Nie wiem czemu skojarzyłam to serum trochę z peelingiem, a przecież to nie to samo W sam peeling też może zainwestuję, ale na razie zobaczę jak sprawdza się to serum
Z OCM jestem zadowolona Chociaż czekam, aż mieszanka mi się skończy, żeby w następnej wyeliminować olej arganowy i troszkę zmniejszyć ilość oleju rycynowego, bo wydaje mi się, że troszkę mnie przesusza.
Pozdrawiam
isia_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 15:36   #3881
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny,a myślicie ,że niebieski olejek Baby Dream nada się do ocm?
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 16:08   #3882
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,a myślicie ,że niebieski olejek Baby Dream nada się do ocm?
Jasne Ale osobiście wolę różowy, bo niebieski jest bardziej "suchy" Ale to tylko moje osobiste preferencje.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 20:07   #3883
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziękuję Spróbuję je pomieszać
__________________
'Jeśli myślisz,że potrafisz lub jeśli myślisz,że nie potrafisz-masz rację'


didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 21:59   #3884
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej.Po prawie miesiącu regularnego stosowania ocm ( parówka i klasycznie na przemian ) mam do zakomunikowania,że:
-poprawił się koloryt mojej cery
-zupełnie pozbyłam się wągrów którymi miałam usiane skrzydełka nosa,trochę brody i czoła
-czuje że cera jest prawidłowo nawilżona/natłuszczona
-niestety na wypryski przed @ typu hormonalnego ocm nie pomógł
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 09:21   #3885
anna1956
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

kurcze, nie wiedziałam, że olej ma takie zbawienne właściwości. Na pewno wykorzystam to u siebie.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
anna1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 10:47   #3886
as_ania
Raczkowanie
 
Avatar as_ania
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Żelisławice, Siewierz
Wiadomości: 37
GG do as_ania Send a message via Skype™ to as_ania
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

U mnie dwumiesięczne OCM skończyło sie nieco tragicznie. Pewnie robiłam coś źle, używałam złych olei, w złych proporcjach albo coś. Używałam różnie... raz arganowego z rycyną, alterry (samej), babydream z rycyną, migdałowy z rycyną, oliwa z oliwek z rycyną... zmywałam Allepo 40%(druga tragedia na mojej skórze) i smarowałam się kremem z alterry...
No i nabawiłam się trądziku. Skonczyło się wizytą u dermatologa, teraz stosuję duac żel , myję się kojącym żelem pharmaceris, smaruję się sylveco brzozowym... i widzę poprawę.
Pewnie przez moją ''głupotę" narobiłam sobie takich rzeczy. Aleppo to też zło dla mojej skóry, czemu? nie mam pojęcia, po prosto odstawiłam to wszystko i mam nadzieje, że będzie lepiej..
as_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 16:45   #3887
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez as_ania Pokaż wiadomość
U mnie dwumiesięczne OCM skończyło sie nieco tragicznie. Pewnie robiłam coś źle, używałam złych olei, w złych proporcjach albo coś. Używałam różnie... raz arganowego z rycyną, alterry (samej), babydream z rycyną, migdałowy z rycyną, oliwa z oliwek z rycyną... zmywałam Allepo 40%(druga tragedia na mojej skórze) i smarowałam się kremem z alterry...
No i nabawiłam się trądziku. Skonczyło się wizytą u dermatologa, teraz stosuję duac żel , myję się kojącym żelem pharmaceris, smaruję się sylveco brzozowym... i widzę poprawę.
Pewnie przez moją ''głupotę" narobiłam sobie takich rzeczy. Aleppo to też zło dla mojej skóry, czemu? nie mam pojęcia, po prosto odstawiłam to wszystko i mam nadzieje, że będzie lepiej..

Pewnie za dużo dobrego na raz
Nie wiadomo, który olej zawinił. Za dużo na raz.
A Aleppo od razu 40% mogło dopełnić dzieła.
No i krem na koniec - za dużo warstw.

Trzymam kciuki za poprawę Nie ma metod uniwersalnych.
Też lubię ten krem sylveco
Ja obecnie testuję czarne mydło.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 17:30   #3888
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja dziś zaczęłam ocm razem z TŻtem. On plecy i twarz a ja tylko twarz.

najpierw się wzbraniał potem jak zrobiłam mu masaż olejkami i nałożyłam gorący ręcznik na plecy to był w niebo wzięty i za nic nie chciał kończyć
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 17:51   #3889
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Rok temu bawiłam się przez jakiś czas w OCM ale okrojoną wersję dla cery naczynkowej (bez gorącego ręcznika). Trochę to pomogło na moją przesuszoną skórę. Teraz oleju używam po prostu jak mleczka do demakijażu Ochlapuję twarz wodą, wylewam odrobinę oleju z pestek winogron na wacik i zmywam makijaż (a ładuję super trzymający się Revlon na twarz, puder i róż). Schodzi idealnie bez szorowania buzi i męczenia jej nie wiadomo czym. Na koniec przemywam twarz oliwkowym płynem micelarnym Ziaji, nakładam krem brzozowo-rokitnikowy i jest rewelacja Cera niezapchana, pryszcze nie wyłażą, buzia jest bardziej promienna i nawilżona
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-11, 19:38   #3890
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Rok temu bawiłam się przez jakiś czas w OCM ale okrojoną wersję dla cery naczynkowej (bez gorącego ręcznika). Trochę to pomogło na moją przesuszoną skórę. Teraz oleju używam po prostu jak mleczka do demakijażu Ochlapuję twarz wodą, wylewam odrobinę oleju z pestek winogron na wacik i zmywam makijaż (a ładuję super trzymający się Revlon na twarz, puder i róż). Schodzi idealnie bez szorowania buzi i męczenia jej nie wiadomo czym. Na koniec przemywam twarz oliwkowym płynem micelarnym Ziaji, nakładam krem brzozowo-rokitnikowy i jest rewelacja Cera niezapchana, pryszcze nie wyłażą, buzia jest bardziej promienna i nawilżona
Też tak czasem robię
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 07:06   #3891
kasiam88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Bejdi Pokaż wiadomość
Hej.Po prawie miesiącu regularnego stosowania ocm ( parówka i klasycznie na przemian ) mam do zakomunikowania,że:
-poprawił się koloryt mojej cery
-zupełnie pozbyłam się wągrów którymi miałam usiane skrzydełka nosa,trochę brody i czoła
-czuje że cera jest prawidłowo nawilżona/natłuszczona
-niestety na wypryski przed @ typu hormonalnego ocm nie pomógł

Brzmi zachęcająco, mogłabyś opisać jakich olejków używałaś, w jakich proporcjach i metodę stosowania? Z góry dziękuję!
kasiam88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 23:49   #3892
stuckey987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 15
Thumbs up Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny, moze ktos tu jeszcze zagląda haha Dziś mija dokladnie tydzien odkad zaczelam bawic się w OCM i powiem, że efekty są zadawalające W ciągu tygodnia moje pryszcze znacznie zmniejszyly sie, skóra nabrała pięknych kolorków, jest bardzo świeża i taka czysta haha Oczywiscie bez podkladu nigdzie sie nie ruszam ale tydzien temu bylam zalamana stanem mojej skory - tymczasem jestem w siódmym niebie oby tak dalej
stuckey987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 10:18   #3893
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

no to gratuluję oby tak dalej
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 16:01   #3894
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny pomocy Chcę zacząć znów stosować OCM, ale kiedy stosowałam rok temu to STRASZNIE mnie wypryszczyło, okropnie! Po prostu miałam pryszcz na pryszczu! Mam teraz bardzo ładną cerę ( w sensie bez wyprysków), ale strasznie mi skóra schodzi, jest przesuszona, na nosie mam zaskórniki. I boję się, stosować czy nie? Co myślicie o oleju ryżowym do ocm? mam wdomu babydream fur mama, olej ryżowy i olej lniany, który by się nadawał najlepiej? Można coś zrobić, żeby mnie nie wypryszczało?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 17:19   #3895
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
mam wdomu babydream fur mama, olej ryżowy i olej lniany, który by się nadawał najlepiej? Można coś zrobić, żeby mnie nie wypryszczało?
Przede wszystkim wywal takie rzeczy jak babydream, oliwki to samo zło dla cery skłonnej do zapychania :P Olej lniany będzie dobry
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 17:47   #3896
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Oliwkę mam akurat do włosów kupioną i pomyślałam, że się nada.

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2014-01-03 o 17:48
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 09:10   #3897
HappyLotta
Przyczajenie
 
Avatar HappyLotta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Leszno (wielkopolskie)
Wiadomości: 7
Smile Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć wszystkim
Chciałabym zapytać jaki olej będzie najlepszy dla skóry bardzo suchej (może przesuszonej- ciężko to stwierdzić) no i nastoletniej (mam 16 lat) niestety wszelkie żele (nawet bez SLS) strasznie przesuszają moją skórę. No i trochę boję się zapchania. Czy któraś z was mogłaby mi podpowiedzieć jaki olej wybrać?
Z góry dziękuję !
__________________
Włosomaniaczka
HappyLotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 15:56   #3898
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy Chcę zacząć znów stosować OCM, ale kiedy stosowałam rok temu to STRASZNIE mnie wypryszczyło, okropnie! Po prostu miałam pryszcz na pryszczu! Mam teraz bardzo ładną cerę ( w sensie bez wyprysków), ale strasznie mi skóra schodzi, jest przesuszona, na nosie mam zaskórniki. I boję się, stosować czy nie? Co myślicie o oleju ryżowym do ocm? mam wdomu babydream fur mama, olej ryżowy i olej lniany, który by się nadawał najlepiej? Można coś zrobić, żeby mnie nie wypryszczało?
Odrzuc mieszanki. Parę stron wcześniej byl spis olejów z opisem ich sklonnosci do zapychania.

Oleje nie nawilza. Pomogą za to utrzymac wilgoć s skórze. Spróbuj zelu hialuronowego.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez HappyLotta Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Chciałabym zapytać jaki olej będzie najlepszy dla skóry bardzo suchej (może przesuszonej- ciężko to stwierdzić) no i nastoletniej (mam 16 lat) niestety wszelkie żele (nawet bez SLS) strasznie przesuszają moją skórę. No i trochę boję się zapchania. Czy któraś z was mogłaby mi podpowiedzieć jaki olej wybrać?
Z góry dziękuję !
Obojetnie jaki ocm ma tylko myc. Możesz wziac nawet kujawski i zmyc go zelem

Pomogą odżywcze kremy, np. Sylveco. Zele nawilzajace (hialuronowy z bu, z zywokostem z floslek). Wprowadz oleje do pielęgnacji - np. Z dzikiej róży, z nasion bawełny.

Czy masz sklonnosci do zapychania?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 22:43   #3899
Baddy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Krzesło
Wiadomości: 1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć Dziewczyny!

Mam wielką prośbę o pomoc w kwestii OCM. Od jakiegoś czasu staram się zmienić swoją pielęgnację na bardziej naturalną, w związku z tym, zachęcona mnóstwem pozytywnych opinii postanowiła spróbować OCM. Na moją pierwszą mieszankę złożyły się oliwka Hipp i olej rycynowy (ok. 25%). Niestety, bardzo szybko na mojej twarzy, a konkretnie na policzkach, pojawiło się mnóstwo dziwnych, specyficznych wyprysków, nigdy wcześniej nie miałam podobnych. Były to krostki-grudki, niezbyt duże, zaczerwienione, usytuowane w grupkach po 3-4. Nie były ropne, nie dało się ich wycisnąć (szybko przestałam próbować), żadne inne specyfiki na nie nie działały.
Pomyślałam, że cera musi się oczyścić, zaciskałam zęby, dalej stosowałam metodę (wszystko wg zaleceń z pierwszej strony tego wątku, codziennie używałam czystej ściereczki itp), wytrzymałam ponad 2 miesiące, niestety, było tylko gorzej. W końcu nie wytrzymałam i wróciłam do micelarnego płynu Bourjois i stan mojej cery dość szybko wrócił do normy.
Ostatnio postanowiłam zrobić drugie podejście do OCM, tym razem stosując zamiast oliwki olej z pestek winogron. Przez około 2-3 tygodnie było całkiem nieźle, ale ostatnio zauważyłam znajome czerwone krostki i czym prędzej odstawiłam olejek.

Mam cerę normalną, czasem lekko przetłuszczającą się w strefie T, bez problemów trądzikowych, czasem pojawi się tylko jakaś niespodzianka. Nie mam cery wrażliwej ani skłonności do alergii (na pewno nie jestem uczulona na olejek rycynowy).

Czy coś robię źle? Może powinnam wybrać inny olejek? Czy może być tak, że OCM po prostu nie jest dla mnie "bo nie"? Bardzo proszę o pomoc.
Baddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 10:39   #3900
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zrobiłam dziś rano OCM - 8 łyżeczek oleju lnianego i 2 łyżeczki rycynowego. Jak mnie wypryszczy baby, to sponsorujecie mi powrót do cery sprzed kuracji
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.