dwa kierunki na raz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-09, 23:57   #1
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Cool

dwa kierunki na raz


Cześć dziewczyny,
zamierzam iść na studia od października na finanse i rachunkowość, ale jednocześnie myślę nad studiowaniem drugiego kierunku zaocznie. Myślałam o zarządzaniu, to kierunek który przydałby mi się w mojej karierze przyszłości (myślałam żeby założyć własną firmę, ale na samo zarządzanie nie chciałam iść).
Mam tylko dylemat, czy studia zaoczne zacząć na 2 roku studiów czy mogę od razu zacząć dwa na raz? Ja wolałabym od razu, bo wiadomo, szybciej chciałabym to wszystko skończyć, jednak slyszalam opinie, że 1 rok najcięższy i lepiej najpierw skupić się na jednym. A jak to by bylo przy pisaniu pracy licencjaciej/mag? 2 na raz byłoby ciężko prawda?
Tak naprawdę piszę bo chciałabym żeby ktoś uspokoił mnie i powiedzial, że dalabym radę 2 na raz już od razu ale napiszcie co sądzicie.
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 00:22   #2
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: dwa kierunki na raz

Sprawdzałaś już, czy regulamin uczelni zezwala na studiowanie dwóch kierunków na I roku? U mnie nie można, podpisujesz rezygnację z jednego, inaczej w ogóle nie jesteś przyjęta. Warto sprawdzić. Inna sprawa, że zarządzanie nie jest niezbędne do prowadzenia firmy. Skoro wiesz, jakiej odpowiedzi oczekujesz, nie pytaj.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 00:42   #3
saandrul
Raczkowanie
 
Avatar saandrul
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 145
Dot.: dwa kierunki na raz

Cytat:
Napisane przez MagGonagal Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
zamierzam iść na studia od października na finanse i rachunkowość, ale jednocześnie myślę nad studiowaniem drugiego kierunku zaocznie. Myślałam o zarządzaniu, to kierunek który przydałby mi się w mojej karierze przyszłości (myślałam żeby założyć własną firmę, ale na samo zarządzanie nie chciałam iść).
Mam tylko dylemat, czy studia zaoczne zacząć na 2 roku studiów czy mogę od razu zacząć dwa na raz? Ja wolałabym od razu, bo wiadomo, szybciej chciałabym to wszystko skończyć, jednak slyszalam opinie, że 1 rok najcięższy i lepiej najpierw skupić się na jednym. A jak to by bylo przy pisaniu pracy licencjaciej/mag? 2 na raz byłoby ciężko prawda?
Tak naprawdę piszę bo chciałabym żeby ktoś uspokoił mnie i powiedzial, że dalabym radę 2 na raz już od razu ale napiszcie co sądzicie.
hej! też jestem bardzo tego ciekawa, jestem na pierwszym roku studiów (dzienne) i myśle o drugim zaocznym od października. Ciężko jest?
saandrul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 08:47   #4
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: dwa kierunki na raz

Dwa kierunki na raz robiła moja koleżanka (dziennie), ale nie skończyła ich równo, bo z jednego na 5 roku brała dziekankę. Ale muszę dodać, że dziewczyna jest bardzo zdolna, a nie przeciętniak
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 09:40   #5
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: dwa kierunki na raz

zauwaz ze niektore przedmioty by ci przepisali z fir na zarzadzaniu np. technologie inf albo matme
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:03   #6
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: dwa kierunki na raz

Ja studiuję dwa kierunki na raz i wielu z moich znajomych także. Oba studiuję dziennie i będę miała dwie prace dyplomowe do napisania w jednym roku. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, że oba kierunki mam na różnych uczelniach. Jeśli jesteś osobą obrotną, dobrze zorganizowaną, ambitną i rzetelną - myślę, że dasz radę. Tylko zastanów się czy naprawdę chcesz lata swoich studiów spędzić praktycznie tylko na lataniu pomiędzy zajęciami (w Twoim przypadku dochodzą zajęte weekendy). Co do rozpoczynania dwóch kierunków jednocześnie - proponuję przejrzeć regulamin studiów, ew. złożyć podanie do dziekana. Nie powinno być żadnego problemu w przypadku wybrania jednego kierunku jako studia zaoczne. Powodzenia.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:05   #7
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Dot.: dwa kierunki na raz

melloo, ale ja bym to studiowała na dwóch różnych uczelniach. Kurcze, teraz myślę, że może nia warto tego zarządzania, szkoda weekendów i pieniędzy? w sumie zawsze można robić magisterskie drugie z zarządzania tak? czy nie :P w sensie licencjat FiR i magisterke tez z FiR i dodatkowo z zarządzania?
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 10:11   #8
asiunia89
Rozeznanie
 
Avatar asiunia89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 522
Dot.: dwa kierunki na raz

Na zarzadzanie sie nie oplaca isc, bo to takie "pierniczenie" o niczym
Ja skonczylam FIR na UE we Wroclawiu i jestem zadowolona Jak chcesz, to wez teraz FiR, a od drugiego roku tez Zarzadzanie dziennie i polowe przedmiotow Ci przepisza
Zdecydowanie szkoda kasy na zaoczne Zarzadzanie...
__________________
...
asiunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:38   #9
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: dwa kierunki na raz

Cytat:
Napisane przez mell002 Pokaż wiadomość
Sprawdzałaś już, czy regulamin uczelni zezwala na studiowanie dwóch kierunków na I roku? U mnie nie można, podpisujesz rezygnację z jednego, inaczej w ogóle nie jesteś przyjęta. Warto sprawdzić. Inna sprawa, że zarządzanie nie jest niezbędne do prowadzenia firmy. Skoro wiesz, jakiej odpowiedzi oczekujesz, nie pytaj.
Ale taki wymóg jest przeważnie przy dwóch kierunkach dziennie. Zaocznie to chyba nie robi różnicy.
Autorko,na Twoim miejscu postudiowałabym rok dziennie i dopiero ewentualnie zaczynała drugi kierunek zaocznie.
Sama zaczęłam zaocznie drugi kierunek, gdy byłam na 2gim roku dziennych. Przygotuj się na to, że będą miesiące w których będziesz mieć góra dwa dni wolne. Często miałam też, że na jednym kierunku miałam zajęcia do 17, podczas gdy na drugim od 16 zaczynał się zjazd i trzeba było kombinować ze zmianą grupy. W zasadzie plan miałam taki, że prawie cały czas byłam na uczelni. Gdy przychodził wolny weekend, to zamiast gdzieś iść- przesypiałam go.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 11:18   #10
SwietaKsiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar SwietaKsiezniczka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 632
Dot.: dwa kierunki na raz

Ja również studiuję FiR dziennie i nie narzekam.
Zarzadzanie to kierunek dla kierownika, jakby chcial go sobie zrobic, oczywisicie gdy juz pracuje na owym stanowisku.
Bo zwykly pracownik zeby zostac kierownikiem musi miec jakis staz na podobnym stanowisku ok. 3-4 lat?

Nie polecam go, jako głowny, oraz uwazam ze nie warty kasy.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
SwietaKsiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 11:26   #11
Pani_Migotka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Migotka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 357
GG do Pani_Migotka
Dot.: dwa kierunki na raz

Dobrze jednak przemyśl, czy dasz radę na dwóch kierunkach jednocześnie. Nie chodzi o to, żeby tylko pozaliczać i mieć z głowy bo takich studentów jest multum. Musisz być pewna, że dasz sobie radę i nie stracisz włosów po roku.
Pani_Migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 11:41   #12
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: dwa kierunki na raz

Cytat:
Napisane przez MagGonagal Pokaż wiadomość
melloo, ale ja bym to studiowała na dwóch różnych uczelniach. Kurcze, teraz myślę, że może nia warto tego zarządzania, szkoda weekendów i pieniędzy? w sumie zawsze można robić magisterskie drugie z zarządzania tak? czy nie :P w sensie licencjat FiR i magisterke tez z FiR i dodatkowo z zarządzania?
Tak, można.
Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Ale taki wymóg jest przeważnie przy dwóch kierunkach dziennie. Zaocznie to chyba nie robi różnicy.
"Student po zaliczeniu pierwszego roku studiów może ubiegać się o przyjęcie na studia
poza swoim pierwszym kierunkiem na dowolne dodatkowe (drugi i kolejne) kierunki
prowadzone na Uniwersytecie lub na innej uczelni, jeżeli wypełnia wszystkie obowiązki
związane z tokiem studiów na kierunku podstawowym."
Cytuję regulamin swojej uczelni, jako przykład. Nie ma tu rozróżnienia na stacjonarne i niestacjonarne, więc pewnie dotyczy obu trybów.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 13:39   #13
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Dot.: dwa kierunki na raz

hmm no to chyba poważnie sie zastanowie czy warto.
dzieki za odpowiedzi
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 14:02   #14
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: dwa kierunki na raz

Duzo lepszą opcją w Twoim przypadku bedzie zrobienie sobie rocznej podyplomowki z zarządzania po dostaniu licencjatu z fir. Naprawde taka podyplomowka wystarczy do zarządzania czymkolwiek. Na studia I/II stopnia na tym kierunku szkoda czasu i kasy.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 21:20   #15
Martinka_90
Raczkowanie
 
Avatar Martinka_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 46
Dot.: dwa kierunki na raz

Osobiście uważam, że nie ma co się napalać od razu na dwa kierunki. Różnie z tym bywa - wiem, że po liceum ma się duży apetyt na studiowanie, ale dopiero po roku przekonasz się, czy będziesz miała czas i siłę na to, żeby ciągnąć 2 kierunki...
Martinka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 01:57   #16
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: dwa kierunki na raz

Orientujecie się czy po roku na prywatnej uczelni mogę się starać o przyjęcie na równoległy kierunek ale na państwowej? To działa między uczelniami czy tylko w ramach jednej? Czy na równoległe na UW mogę się starać wyłącznie wtedy kiedy skończyłam rok na UW?

chodzi mi konkretnie właśnie o równoległą amerykanistykę☠na UW po roku na SWPSie.

Edytowane przez Pani Lennon
Czas edycji: 2013-02-11 o 01:59
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 10:05   #17
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: dwa kierunki na raz

Wydaje mi się, że wciąż masz prawo do darmowych studiów, bo nie wykorzystałaś swoich darmowych ECTS. I po drugie, robienie 2 lat w rok działa także pomiędzy uczelniami, ale nie wiem czy wszystkie umożliwiają takie coś.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 10:35   #18
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: dwa kierunki na raz

Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy po roku na prywatnej uczelni mogę się starać o przyjęcie na równoległy kierunek ale na państwowej? To działa między uczelniami czy tylko w ramach jednej? Czy na równoległe na UW mogę się starać wyłącznie wtedy kiedy skończyłam rok na UW?

chodzi mi konkretnie właśnie o równoległą amerykanistykę☠na UW po roku na SWPSie.
Sprawdź w regulaminie studiów UW.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:40   #19
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: dwa kierunki na raz

Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy po roku na prywatnej uczelni mogę się starać o przyjęcie na równoległy kierunek ale na państwowej? To działa między uczelniami czy tylko w ramach jednej? Czy na równoległe na UW mogę się starać wyłącznie wtedy kiedy skończyłam rok na UW?

chodzi mi konkretnie właśnie o równoległą amerykanistykę☠na UW po roku na SWPSie.
Studia równoległe na UW dotyczą studentów UW (ewentualnie SGH, bo maja z tą uczelnią podpisana umowę). Jesli chcesz się przenieść z SWPS na UW, to traktowane jest to po prostu jako przeniesienie. A tu już trzeba sie pewnie skontaktować z odpowiednim dziekanatem czy w ogóle dopuszcza taką możliwość.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 20:14   #20
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: dwa kierunki na raz

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Studia równoległe na UW dotyczą studentów UW (ewentualnie SGH, bo maja z tą uczelnią podpisana umowę). Jesli chcesz się przenieść z SWPS na UW, to traktowane jest to po prostu jako przeniesienie. A tu już trzeba sie pewnie skontaktować z odpowiednim dziekanatem czy w ogóle dopuszcza taką możliwość.
czyli tak jak myślałam.
dzięki za odpowiedź
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 15:59   #21
saandrul
Raczkowanie
 
Avatar saandrul
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 145
Dot.: dwa kierunki na raz

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Ja studiuję dwa kierunki na raz i wielu z moich znajomych także. Oba studiuję dziennie i będę miała dwie prace dyplomowe do napisania w jednym roku. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, że oba kierunki mam na różnych uczelniach. Jeśli jesteś osobą obrotną, dobrze zorganizowaną, ambitną i rzetelną - myślę, że dasz radę. Tylko zastanów się czy naprawdę chcesz lata swoich studiów spędzić praktycznie tylko na lataniu pomiędzy zajęciami (w Twoim przypadku dochodzą zajęte weekendy). Co do rozpoczynania dwóch kierunków jednocześnie - proponuję przejrzeć regulamin studiów, ew. złożyć podanie do dziekana. Nie powinno być żadnego problemu w przypadku wybrania jednego kierunku jako studia zaoczne. Powodzenia.
Stokrotek90, wydaję mi się, że dwa lata bym się przemęczyła, bo mój kierunek jest 3 letni (licencjat) a tamten jest magisterski 5 letni. Na tym co jestem - pedagogika, nie mam dużą ilość godzin, piątki nie licząc wf'u mam wolne, moim marzeniem od paru lat jest psychologia...

dużo zajęć mam podobnych, zastanawiam się czy niektóre można by było przepisać
saandrul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 17:35   #22
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: dwa kierunki na raz

Studia na obu kierunkach nie są lekkie, zastanów się czy chcesz całymi dniami siedzieć na uczelni czy chcesz mieć czas na swoje hobby. Więcej papierków z wykształceniem pracy wcale nie da, lepiej zacznij szukać pracy w zawodzie, staży czy praktyk, teraz bardzo ważne jest doświadczenie. Wiedza z uczelni i tak w małym stopniu przydaje się w przyszłej pracy
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:20   #23
dziewczynkazaparatami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynkazaparatami
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 77
Dot.: dwa kierunki na raz

najważniejsze sa sily, w przypadku kierunków humanistycznych czas jest i mozliwosci
Wazne jest tez, czy uczelnia na to pozwoli :/. Odradza sie na pierwszym roku, zeby potem nie "meczyć" dwoch dyplomow na raz. Co jest calkiem zrozumiale. Zwlaszcza pisanie dwoch magisterek jest nie lada wyzwaniem

Nie ma tez co oszukiwać - konieczna jest "przychylnosc" uczelni. U mnie na WSE promuja "dwukierunkowcow" - maja znizki w czesnym (wielki plus!), opiekuna naukowego i indywidualny plan zajęć (największy!)

Zadbaj zwlaszcza o to ostatnie. Niestety na UJ zdobycie IPN graniczyło z cudem i bylo mozliwe dopiero od drugiego roku :/

Generalnie nie jest to bułka z masłem, ale jest do zrobienia. Kiedys napewno zaprocentuje
__________________
67 kg -cel-> 55kg
dziewczynkazaparatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.