Miesiączka a ślub - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-17, 09:37   #1
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232

Miesiączka a ślub


Mam krępujące pytanie... Za kilka dni idę z narzeczonym ustalać datę ślubu.Martwię się, że dopiero nas kilka tygodni przed ślubem zorientuję się, że wypadnie mi miesiączka...(mam raczej nieregularne). Czy powinnam teraz obliczać mnie więcej kiedy dostanę okres w sierpniu 2006 czy może w razie takiego wypadku poprosić lekarza o przesunięcie menstruacji? Nigdy, tak dla przezorności, nie zakładam białych ciuchów podczas ''tych dni'' i straszne wydaje mi się, że miałabym mieć suknię ślubną(najprawdopodobniej wypożyczoną) alurat wtedy na sobie... Brr...
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 09:50   #2
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Miesiączka a ślub

jeżeli normalnie nie łykasz pigułek, to nie sądzę żeby takie przesuwanie było dobrym rozwiązaniem. sama też się trochę obawiam czy mnie akurat nie chwyci, ale raczej chodzi o moje beznadziejne samopoczucie a nie obawy, ze coś się poplami
Pozdrawiam!
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 09:55   #3
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Miesiączka a ślub

Widzę, że nie jedna się nad tym zastanawiałam Nawet wstępnie wyliczyłam sobie, że powinnam być już wtedy "po", ale jeżeli sie coś przesunie... No nic, nie będę się martwić na zapas
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 09:57   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Miesiączka a ślub

moze warto byloby to jakos uregulowac nie tylko ze wzgledu na slub.
tylko hormonami mozesz to wyregulowac i ew. przesunac okres na po slubie lub po.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 10:25   #5
zycza
Raczkowanie
 
Avatar zycza
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 203
Dot.: Miesiączka a ślub

Ja nie pomyślałam o tej sprewie nawet przez chwile ustalajac date ślubu!!! Pech chciał, że akurat na moj własny ślub mialam dostac miesiaczke!!! Myślałam, że sie załamie :-( Na szczescie biore tabletki antykoncepcyjne i bez problemu mogłam sobie przesunąć okres oczywiście z wcześniejsza konsultacja u ginekologa!! Dzięki tabletkom uniknełam dyskomfortu i wszystkiego co sie wiaze z okresem!!! Polecam ten sposób!!!
zycza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 10:35   #6
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Miesiączka a ślub

istnieje też prawdopodobieństwo , że pod wpływem całego ślubnego stresu okres przyjdzie wcześniej, lub później niż się obliczyło
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 10:49   #7
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Miesiączka a ślub

Cytat:
Napisane przez mamba
istnieje też prawdopodobieństwo , że pod wpływem całego ślubnego stresu okres przyjdzie wcześniej, lub później niż się obliczyło
zresztą trudno to obliczyc z rocznym wyprzedzeniem :/, kilka wachnięc w tą czy tamtą i obliczenia się zmieniają :/
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 10:52   #8
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Miesiączka a ślub

Być kobietą, być kobietą...
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 11:10   #9
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Miesiączka a ślub

No tak... Ja przyznaję, że przesunęlam sobie okres. Akurat wtedy brałam tabletki i nie miałam problemu. Okres miałam dostać dzień przed ślubem! A że przechodze go nienajlepiej- dni wycięte z życiorysu- to nie wahałam się ani chwili Odstawiłam tabletki po przyjeździe z podróży poślubnej
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 13:44   #10
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Miesiączka a ślub

Nie tylko ja mam ten problem !!! Cieszę się bo już zaczynałam myślec o sobie jako o dziwolągu
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 23:34   #11
siwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 53
GG do siwona
Dot.: Miesiączka a ślub

A mnie lekarz bez problemu przepisał luteinę (taki hormon przyspieszający miesiączkę) jak potrzebowałam. Użyłam tych tabletek raptem 2 razy w życiu i nie zauważyłam żadnych, najmniejszych nawet skutków ubocznych.
I nawet odstąpiłam mojej przyjaciółce odpowiednio wcześniej przed jej ślubem, bo też miała takie obawy
siwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 09:27   #12
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: Miesiączka a ślub

radzę iść do lekarza jeśli rzeczywiscie miesiączka będzia miała wypaść w tym czasie i bez problemu opóźnisz miesiączkę. W końcu od czegoś są te środki, a to trochę dyskomfort jeszcze w dniu ślubu męczyć się z tą okropną babską przypadłością.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 15:36   #13
jeanne8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 251
Dot.: Miesiączka a ślub

a ja obliczała wszystko i nastąpiło przesunięcie

i teraz to się zaczynam już martwić jak to będzie

Zastanawiam się czy więcej przyszłych Panien Młodych ma ten problemBo to się wydaję takie straszne, iść w jasnej sukni i przejmować, żeby jej nie zbrudzić.
__________________
Nazwałam Twoim imieniem każdy dzień
i tak już będzie, do skończenia świata...

jeanne8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 17:42   #14
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Miesiączka a ślub

Skoro nie stosujesz tabletek, to użyj tamponów. Skoro nie brudzę normalnie bielizny, to i w dzień ślubu nic się nei stanie przecież.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 17:42   #15
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Miesiączka a ślub

Cytat:
Napisane przez wenezja Pokaż wiadomość
No tak... Ja przyznaję, że przesunęlam sobie okres. Akurat wtedy brałam tabletki i nie miałam problemu. Okres miałam dostać dzień przed ślubem! A że przechodze go nienajlepiej- dni wycięte z życiorysu- to nie wahałam się ani chwili Odstawiłam tabletki po przyjeździe z podróży poślubnej
mam zamiar zrobic dokladnie tak samo ;P tez biore obecnie tabletki i oczywiscie okres wypada mi .. rowniutko w dzien slubu wiec juz teraz wiem ze po prosto pociagne drugie opakowanie od razu

ostatnio sluchalam wypowiedzi kilku lekarzy - profesorow, ktorzy twierdza, ze to ze robimy przerwe na okres to i tak jest bez sensu, bo jest to sztucznie wywolywana miesiaczka i rownie dobrze lepiej jest brac je caly czas pod rzad nie robiac przerwy. o jakie bylo moje zdziwienie nie wiem ile w tym prawdy, twierdzili ze w zaden sposob nie wplywa to zle na organizm i nie daje skutkow ubocznych.
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 19:56   #16
Kasiulinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 70
GG do Kasiulinka
Dot.: Miesiączka a ślub

Tez o tym cągle myśle... obliczac nie ma co bo wystarczy wyjazd w góry w moim wypadku i siup, obliczenia wziął w łeb Dobrze by było dostac okres na 2 tygodnie przed ślubem... ale sama w to nie wierze Jednak boje sie brac z tej okazji jakies tabletki bo na codzień nic nie używam i nigdy nic nie brałam... wyżej była mowa o luteinie, ze nie wywołuje skuków ubocznych, znacie może cos jeszcze?
__________________
17 Kwietnia 2010
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-29740.png
Kasiulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 19:57   #17
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Miesiączka a ślub

ja nie znam ale ja tez przez jakies pol roku ich nie bralam, zaczelam 3 miechy przed slubem zeby organizm na nowo sie do nich przyzwyczail.
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 02:20   #18
mka1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 193
Dot.: Miesiączka a ślub

a mi jakos samo się wszystko poprzestawiało...jeszcze 3 m-ce temu bylam przekonana ze bede miec okres w dzien slubu...a teraz nie ma takiej opcji tzn...teoretycznie nie ma
__________________


mka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 09:37   #19
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Miesiączka a ślub

ta, a ja myslalam ze taka madra bed ejak wezme dwa opakowania pod rzad, organizm mi tego nie przyjl za bardzo, biorac tabletki i tak dostalm okres wiec teraz to nie mam pojecia kiedy sobie zazyczy przyjsc ;P takze w dniu slubu bede musiala uwazac heh ;/
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.