wyprawka niemowlęca na lato - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-11, 19:36   #1
patiwwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 43

wyprawka niemowlęca na lato


hej!

Mam prośbę - napiszcie ile i jakich ubranek warto kupic na lato dla noworodka?

mam doświadczenie z zimowym dzieckiem, wiadomo wszystko jak najcieplejsze

a nie wiem jak dużo pokupowac np dłuższych rękawów czy dresików?
podzielcie się doświadczeniami

mama czerwcowa
patiwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 21:11   #2
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: wyprawka niemowlęca na lato

body na krotki rekaw, rampersiki, spodenki/ sukieneczki przede wszystkim ze 2-3 rzeczy na dlugi rekaw kazedo rodzaju (body, rampers), plus pajace, kaftaniki czy spiochy. z jedna czy dwie bluzy/ sweterki.
ja kupilam kilka fajnych bodziakow na krotki rekaw w rozmiarze 56, a Mlody ich wcale nie zalozyl, bo juz bylo chlodnawo. odmozdzenie ciazowe
__________________
konto nieaktywne

Edytowane przez LadyBeatta
Czas edycji: 2013-05-11 o 21:13
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 21:37   #3
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: wyprawka niemowlęca na lato

Ja mam dziecko majowe Przydały mi się:
- cienkie pajace (kilka sztuk)
- body długi rękaw + półśpiochy (kilka sztuk)
- duuuuuużo bodziaków z krótkich rękawem (niekiedy schodziło kilka na dzień, bo ulewał)
- kilka cienkich kaftaników (na przyrzucenie na krótki rękaw)
- kilka par skarpetek
W to najczęściej ubierałam. Wszystkie te ciuszki miałam w rozmiarze 56-68. Synek jak się urodził to miał 53cm, więc dość długo chodził w rozmiarze 56 (jakieś 1,5 miesiąca).
Poza tym miałam kilka takich bardziej wyjściowych ciuchów, jakieś ładniejsze spodnie czy bluzę, ale to używałam sporadycznie (mało wygodne, zdecydowanie nie na co dzień).
W sumie to najwięcej używałam bodziaków króki rękaw

A teraz będę miała właśnie dziecko grudniowe, więc jeśli masz ochotę po podziel się doświadczeniem z wyprawką zimową
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 22:11   #4
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: wyprawka niemowlęca na lato

ja sie podziele wiedza duzo rzeczy na dlugi rekaw, plus kilka body na krotki/ bez rekawa pod pajaca rajtuzki, bluzy/ sweterki.
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 22:30   #5
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: wyprawka niemowlęca na lato

Body na krótki rękaw się zawsze przydadzą, bo przecież na to można coś jeszcze założyć. Ja urodziłam pod koniec września i przydały mi się body na długi rękaw, śpiochy, półśpiochy, spodenki, kilka bluzek i bluz i w to głównie ubierałam. Kilka pajacyków też miałam, ale u nas nie miały powodzenia, raczej tylko do spania. Dla zimowego malucha na pewno jeszcze rajstopki się przydadzą. Natomiast na lato to myślę, że na początek z 1 dresik i kilka dłuższych rękawów/spodenek wystarczy.

Edytowane przez Almariel
Czas edycji: 2013-05-12 o 22:33
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:24   #6
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: wyprawka niemowlęca na lato

Ja urodziłam w lipcu .
Przydały mi się :
body na ramiączkach
body na krótki rękaw -mieliśmy duuużo myślę,że w rozmiarze 0-3 koło 40 szt. -ale to było nasze pierwsze dziecko, często się przesikiwało no i kupsztal też czasem uciekł.
rampersy - chyba koło 5 szt.
krótkie spodenki bawełniane - chyba 3 pary
miałam 2 sweterki - jeden rozpinany,drugi wkładany przez głowe.
spodnie dresowe na początek miałam 2 pary
body na długi rękaw -chyba 10 szt.
pajace udalo mi się dorwać cieniutkie miałam koło 10 szt.
rajstopek miałam dwie pary

pieluszki tetrowe - służyły do przykrywania Młodego gdy zasypiał.
gdy w mieszkaniu mieliśmy +29 stopni, P. leżał w samym pampersie ,a na dłuższe leżakowanie np. wietrzenie pupy nakładałam mu zamiast bodów ,koszulkę


Teraz wiem,że pajacyków miałam za dużo,spokojnie mogłam mieć 3-4 szt.
Bodów na krótki rękaw też mogłam mieć mniej. Strasznie panikowałam,że czegoś nam zabraknie i kupowałam bez opamiętania

---
edit. oo śpioszki były wygodne ,mieliśmy 4 szt.
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 09:19   #7
Kanula
Zadomowienie
 
Avatar Kanula
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 288
Dot.: wyprawka niemowlęca na lato

Hej dziewczyny Ja będę rodzić na początku czerwca i będzie to moje pierwsze dziecko. Dobrze, że trafiłam na ten wątek bo z tego co czytam, to ja bym moje dziecko ugotowała Radziłam się wielu znajomych (wszyscy mieli dzieci zimowe) jak dziecko ubierać małe i co kupić, czytałam też książki, ale wszędzie słyszałam że warstwę cieplej niż siebie i generalnie, że mam kupować cienkie pajace i raczej z długim rękawem a body z krótkim mieć żeby pod spód założyć jeszcze ewentualnie Lecę kupić więcej króciaków Ja prawie wszystko mam z długim bo bałam się, że mi się przeziębi
__________________
"Pracuj tak ciężko nad sobą, byś nie miał czasu krytykować innych"
Kanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 10:35   #8
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: wyprawka niemowlęca na lato

Cytat:
Napisane przez Kanula Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Ja będę rodzić na początku czerwca i będzie to moje pierwsze dziecko. Dobrze, że trafiłam na ten wątek bo z tego co czytam, to ja bym moje dziecko ugotowała Radziłam się wielu znajomych (wszyscy mieli dzieci zimowe) jak dziecko ubierać małe i co kupić, czytałam też książki, ale wszędzie słyszałam że warstwę cieplej niż siebie i generalnie, że mam kupować cienkie pajace i raczej z długim rękawem a body z krótkim mieć żeby pod spód założyć jeszcze ewentualnie Lecę kupić więcej króciaków Ja prawie wszystko mam z długim bo bałam się, że mi się przeziębi
Jak jest upał 30 stopni to dziecko może nawet w samej pieluszce leżeć. Ja tak robiłam, ewentualnie przykrywałam golaska tetrą
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 11:01   #9
Agrafka86
Wtajemniczenie
 
Avatar Agrafka86
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 2 280
Wyprawka lato!

Witajcie.
Chciałam się zapytać co mam zabrać ze sobą do szpitala dla mnie i dla dziecka w okresie letnim. I dodatkowo co potrzebuję z kosmetyków. Jeżeli powtórzyłam wątek przepraszam, ale robię listę zakupów i może jest ktoś poinformowany i będę mogła sobie sprawdzić czego ewentualnie mi brakuje.
__________________
26.07.2013
Misiu jest już z nami
Życie nabrało sensu!

09.07.2011 Żona

Agrafka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 15:23   #10
ona8686
Zakorzenienie
 
Avatar ona8686
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 903
Dot.: Wyprawka lato!

Cytat:
Napisane przez Agrafka86 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałam się zapytać co mam zabrać ze sobą do szpitala dla mnie i dla dziecka w okresie letnim. I dodatkowo co potrzebuję z kosmetyków. Jeżeli powtórzyłam wątek przepraszam, ale robię listę zakupów i może jest ktoś poinformowany i będę mogła sobie sprawdzić czego ewentualnie mi brakuje.
Tu co nieco na ten temat
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=692763
__________________
Zawsze Ty...
Zawsze Ja...
Zawsze My... 11.08.2012


Franuś
29.06.2013 godz. 22:12
ona8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 20:54   #11
Agnees_one
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 31
Dot.: Wyprawka lato!

jeju zazdroszczę ja będe rodzić dopiero w listopadzie- będzie zimno mokro duzo ubranek cieplych muszę kupić w lato łatwiej bo nie trzeba dziecka az tak opatulać ale nie poradzę Ci nic bo jestem niedoświadczona. Pozdrawiam zycze szczesliwego rozwiazania
Agnees_one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 07:54   #12
Kanula
Zadomowienie
 
Avatar Kanula
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 288
Dot.: Wyprawka lato!

Cytat:
Napisane przez Agrafka86 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałam się zapytać co mam zabrać ze sobą do szpitala dla mnie i dla dziecka w okresie letnim. I dodatkowo co potrzebuję z kosmetyków. Jeżeli powtórzyłam wątek przepraszam, ale robię listę zakupów i może jest ktoś poinformowany i będę mogła sobie sprawdzić czego ewentualnie mi brakuje.
Witaj W zeszłym tyg na szkole rodzenia położna podała nam listę rzeczy, które musimy mieć ze sobą do szpitala dla dzidziusia. Oto ona:
-5 zestawów ciuszków na przebranie (pajacyki, jeśli jakieś body z krótkim to bluzeczka/kaftanik i spodenki do tego itp. )
- 3 czapeczki
- 3 pary rękawiczek niedrapek
- 3 pary skarpetek
- kocyczek (jeśli lato to cienki lub duża pieluszka tetrowa do przykrycia, jeśli jesień cieplejszy)
- rożek (najlepiej z usztywniaczem w postaci wkłau kokosowego- ja swój kupiłam w "Świecie Dziecka")
- coś do posmarowania pupki (ja mam Bephanten bo jest jednocześnie dobry i dla obolałych brodawek i dla pupki )
- oliwka ewentualnie kremik (ja wybrałam kremik ze względu na to, że ciepło będzie więc odrobinę lżejszy)
- opakowanie pampersów (u nas tego nie zapewniają, ale w niektórych szpitalach tak więc dopytaj koleżanek z miasta od Ciebie jak to z tym jest)
- chusteczki do pupy (polecała u nas położna najbardziej białe Pampers Sensitive bo najmniej dodatku zapachowego mają i najmniej podrażniają)
- Octenistept do pępuszka ewentualnie spirytus 70%
- 5 zwykłych pieluszek tetrowych

U mnie w szpitalu to trzeba mieć. Wiem, że w niektórych miejscach nie trzeba wozić ze sobą tego wszystkiego więc się zorientuj

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Lista dla mam:
-koszulka do rodzenia (nam polecała jakąś mężowską, dłuższą, której po porodzie nie będzie szkoda wyrzucić- odradzała poród w koszulce nocnej, zwłaszcza nowo zakupionej )
- 2 koszule z rozpinanym przodem do spania
- szlafrok
- 2 biustonosze z odpinanymi miseczkami do karmienia
- klapki gumowe
- wkłady poporodowe (takie wielgachne podpaski)
- 2 ręczniki
- wkłady laktacyjne
- laktator (zdziwiło mnie to troszkę, bo myślałam, że kupię gdy będę potzrebować bo w końcu nie każda chyba od razu laktatora potrzebuje, ale kazali to kupiłam, w końcu się na tym nie znam )
- coś na obolałe sutki (jak wspominałam ja mam Bephanten- nie pamiętam tylko czy maść czy krem, ale dopytaj w aptece co się nadaje i do pupy i do piersi)
- 10 saszetek Tantum Rosa
- 5 sztuk takich majtek siateczkowych przewiewnych poporodowych (ale nie tych flizelinowych bo nie oddychają. Do kupienie w aptece, Smyku, świecie Dziecka)
- poza tym: dowód osobisty i wyniki ostatnich badań: GBS, morfologia, mocz, GRUPA KRWI!!!, ostatnie USG
__________________
"Pracuj tak ciężko nad sobą, byś nie miał czasu krytykować innych"

Edytowane przez Kanula
Czas edycji: 2013-06-03 o 07:56
Kanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 10:44   #13
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Wyprawka lato!

Cytat:
Napisane przez Kanula Pokaż wiadomość
Witaj W zeszłym tyg na szkole rodzenia położna podała nam listę rzeczy, które musimy mieć ze sobą do szpitala dla dzidziusia. Oto ona:
-5 zestawów ciuszków na przebranie (pajacyki, jeśli jakieś body z krótkim to bluzeczka/kaftanik i spodenki do tego itp. )
- 3 czapeczki
- 3 pary rękawiczek niedrapek
- 3 pary skarpetek
- kocyczek (jeśli lato to cienki lub duża pieluszka tetrowa do przykrycia, jeśli jesień cieplejszy)
- rożek (najlepiej z usztywniaczem w postaci wkłau kokosowego- ja swój kupiłam w "Świecie Dziecka")
- coś do posmarowania pupki (ja mam Bephanten bo jest jednocześnie dobry i dla obolałych brodawek i dla pupki )
- oliwka ewentualnie kremik (ja wybrałam kremik ze względu na to, że ciepło będzie więc odrobinę lżejszy)
- opakowanie pampersów (u nas tego nie zapewniają, ale w niektórych szpitalach tak więc dopytaj koleżanek z miasta od Ciebie jak to z tym jest)
- chusteczki do pupy (polecała u nas położna najbardziej białe Pampers Sensitive bo najmniej dodatku zapachowego mają i najmniej podrażniają)
- Octenistept do pępuszka ewentualnie spirytus 70%
- 5 zwykłych pieluszek tetrowych

U mnie w szpitalu to trzeba mieć. Wiem, że w niektórych miejscach nie trzeba wozić ze sobą tego wszystkiego więc się zorientuj

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Lista dla mam:
-koszulka do rodzenia (nam polecała jakąś mężowską, dłuższą, której po porodzie nie będzie szkoda wyrzucić- odradzała poród w koszulce nocnej, zwłaszcza nowo zakupionej )
- 2 koszule z rozpinanym przodem do spania
- szlafrok
- 2 biustonosze z odpinanymi miseczkami do karmienia
- klapki gumowe
- wkłady poporodowe (takie wielgachne podpaski)
- 2 ręczniki
- wkłady laktacyjne
- laktator (zdziwiło mnie to troszkę, bo myślałam, że kupię gdy będę potzrebować bo w końcu nie każda chyba od razu laktatora potrzebuje, ale kazali to kupiłam, w końcu się na tym nie znam )
- coś na obolałe sutki (jak wspominałam ja mam Bephanten- nie pamiętam tylko czy maść czy krem, ale dopytaj w aptece co się nadaje i do pupy i do piersi)
- 10 saszetek Tantum Rosa
- 5 sztuk takich majtek siateczkowych przewiewnych poporodowych (ale nie tych flizelinowych bo nie oddychają. Do kupienie w aptece, Smyku, świecie Dziecka)
- poza tym: dowód osobisty i wyniki ostatnich badań: GBS, morfologia, mocz, GRUPA KRWI!!!, ostatnie USG
Wow, duże tego! Ja większości nie miałam, szpital zapewniał. Najlepiej jest przejechać się do szpitala przed porodem i po prostu zapytać co trzeba zabrać, a co zapewniają Można nawet z taką listą przyjechać i pytać o każdą rzecz, żeby czegoś nie zapomnieć.

Dla dziecka to miałam tylko pampersy i chusteczki nawilżające oraz ciuchy na wyjście, reszta wszystko było. W niektórych szpitalach zostawia się też pieluszki tetrowe nowe (ja zostawiłam 5 szt.).

Dla siebie koszule do spania po porodzie (na poród zapewniali), szlafroka ani biustonoszy nie miałam, wkładki laktacyjne i podkłady się przydają, laktator też, jeśli jest nawał (mi mąż kupił jak się okazało, że jest nawał, wcześniej nie miałam), a majtki miałam swoje stare bawełniane, które potem wywaliłam

A jeszcze przypomniało mi się, że przez przypadek zabrałam 2 suszarki do włosów, bo jedną miałam spakowaną wcześniej, a drugą spakowałam jak jechałam do porodu

Edytowane przez rinco
Czas edycji: 2013-06-06 o 10:49
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 16:06   #14
Kanula
Zadomowienie
 
Avatar Kanula
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 288
Dot.: Wyprawka lato!

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Wow, duże tego! Ja większości nie miałam, szpital zapewniał. Najlepiej jest przejechać się do szpitala przed porodem i po prostu zapytać co trzeba zabrać, a co zapewniają Można nawet z taką listą przyjechać i pytać o każdą rzecz, żeby czegoś nie zapomnieć.

Dla dziecka to miałam tylko pampersy i chusteczki nawilżające oraz ciuchy na wyjście, reszta wszystko było. W niektórych szpitalach zostawia się też pieluszki tetrowe nowe (ja zostawiłam 5 szt.).

Dla siebie koszule do spania po porodzie (na poród zapewniali), szlafroka ani biustonoszy nie miałam, wkładki laktacyjne i podkłady się przydają, laktator też, jeśli jest nawał (mi mąż kupił jak się okazało, że jest nawał, wcześniej nie miałam), a majtki miałam swoje stare bawełniane, które potem wywaliłam

A jeszcze przypomniało mi się, że przez przypadek zabrałam 2 suszarki do włosów, bo jedną miałam spakowaną wcześniej, a drugą spakowałam jak jechałam do porodu
no dużo też byłam zaskoczona ile to rzeczy trzeba upchnąć. Też wolałabym rodzić w szpitalu gdzie prawie wszystko zapewniają ale niestety u nas wszystko trzeba przytargać sobie samemu
__________________
"Pracuj tak ciężko nad sobą, byś nie miał czasu krytykować innych"
Kanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.