Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-23, 17:48   #2761
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziś:

śniadanie: zapiekana owsianka z jajkiem na mleku, z gorzką czekoladą, orzechami i bananem
II śniadanie: trzy ćwiartki batatów z sosem tahini posypane pestkami granat
obiad: kasza jaglana z warzywami na patelnię z sosem z masła orzechowego
przekąska: miska surówki z buraczków tartych
kolacja: dwie kromki chleba żytniego z pastą z tofu, mixem sałat i kiełkami rzodkiewki
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 22:21   #2762
Istil
Raczkowanie
 
Avatar Istil
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 106
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej. Przyznaję się bez bicia, że traktowałam swój organizm jak śmietnik jedząc okropnie 😖 teraz się trochę ogarniam, ale nie wiem czy coś takiego wystarczy na redukcję. Zatem nie przedłużając, mój jadłospis z dzisiaj:

Trening: cardio 30 + stretch 10

Śniadanie: 3 kanapki z pasztetem (domowym) na chlebie wieloziarnistym z odrobiną musztardy

Przekąska: mały talerz zupy jarzynowej zblendowanej + garstka grzanek (podopieczne drobno pokrojone pół kromki)

Obiad: dwa małe ziemniaki i gołąbek w sosie pomidorowym

Podwieczorek: jogurt z musli (mały) + wafle ryżowe

Kolacja: sałatka grecka

Wiem, że sporo węgli, ale po fastfoodach to i tak chyba niezły progres? Jakieś sugestie jak bardziej zbilansować posiłki? Naprawdę jestem w tym zielona



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Od 22.09.2016 nie palę!

Teraz rozliczę się z wagą
Istil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 08:29   #2763
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Istil Pokaż wiadomość
Hej. Przyznaję się bez bicia, że traktowałam swój organizm jak śmietnik jedząc okropnie 😖 teraz się trochę ogarniam, ale nie wiem czy coś takiego wystarczy na redukcję. Zatem nie przedłużając, mój jadłospis z dzisiaj:

Trening: cardio 30 + stretch 10

Śniadanie: 3 kanapki z pasztetem (domowym) na chlebie wieloziarnistym z odrobiną musztardy

Przekąska: mały talerz zupy jarzynowej zblendowanej + garstka grzanek (podopieczne drobno pokrojone pół kromki)

Obiad: dwa małe ziemniaki i gołąbek w sosie pomidorowym

Podwieczorek: jogurt z musli (mały) + wafle ryżowe

Kolacja: sałatka grecka

Wiem, że sporo węgli, ale po fastfoodach to i tak chyba niezły progres? Jakieś sugestie jak bardziej zbilansować posiłki? Naprawdę jestem w tym zielona



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zjadasz bardzo mało warzyw i owoców (w ogóle nie widzę owoców). Staraj się dodawać do posiłków (np. śniadanie, obiad) jakieś warzywa, surówki z oliwą, nawet ogórek kiszony czy kapusta kiszona, zamiast napychać się waflami ryżowymi zjedz owoc albo dwa
Gdzieś warto by zmieścić trochę jakichś orzechów, ryb.
Kroczek po kroczku i będzie coraz lepiej, najważniejsze, zacząć.



****
Poniedziałek U

6.30
- woda z miodem i cytryną
- 4 łyżki mieszanki: płatki owsiane, ryżowe, nasiona słonecznika, dyni, suszonej żurawiny, maku + łyżka sezamu, łyżka wiórek kokosowych + śliwki z mrożonki +gruszka+ nerkowce

11.00
- 2 naleśniki kukurydziano-piwne
1 z mieszanką sałat, serem kozim, pomidorami, pestkami dyni
2 z brukselką, pestkami dyni i ketchupem

16.00
- krokiety z farszem mięsno-warzywnym
- surówka z kapusty kiszonej z marchewką, cebulka, natką, oliwą
- sok pomidorowy

1 godzina trening wytrzymałościowo-siłowy ze sztangą

20.00
- śledzie z oleju z cebulką
- natka
- 2 kromki chleba gryczanego

- 1 kromka chleba gryczanego z masłem, powidłami i migdałami
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 13:19   #2764
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zjadasz bardzo mało warzyw i owoców (w ogóle nie widzę owoców). Staraj się dodawać do posiłków (np. śniadanie, obiad) jakieś warzywa, surówki z oliwą, nawet ogórek kiszony czy kapusta kiszona, zamiast napychać się waflami ryżowymi zjedz owoc albo dwa
Gdzieś warto by zmieścić trochę jakichś orzechów, ryb.
Kroczek po kroczku i będzie coraz lepiej, najważniejsze, zacząć.



****
Poniedziałek U

6.30
- woda z miodem i cytryną
- 4 łyżki mieszanki: płatki owsiane, ryżowe, nasiona słonecznika, dyni, suszonej żurawiny, maku + łyżka sezamu, łyżka wiórek kokosowych + śliwki z mrożonki +gruszka+ nerkowce

11.00
- 2 naleśniki kukurydziano-piwne
1 z mieszanką sałat, serem kozim, pomidorami, pestkami dyni
2 z brukselką, pestkami dyni i ketchupem

16.00
- krokiety z farszem mięsno-warzywnym
- surówka z kapusty kiszonej z marchewką, cebulka, natką, oliwą
- sok pomidorowy

1 godzina trening wytrzymałościowo-siłowy ze sztangą

20.00
- śledzie z oleju z cebulką
- natka
- 2 kromki chleba gryczanego

- 1 kromka chleba gryczanego z masłem, powidłami i migdałami
Widzę że nie tylko ja lubię gryczany chleb :
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 13:24   #2765
Anna_Konda
Always on the run
 
Avatar Anna_Konda
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mieszkanko w LU
Wiadomości: 695
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Czesc!
Dopiero zaczynam sie brac za siebie - przytylam po antydepresantach ponad 8kg w 5 miesiecy... Waze 60kg, wzrost 156cm. Chcialabym schudnac do wakacji chociaz 5kg. Czy ktos moglby ocenic moj jadlospis wczorajszy? Zaznaczam, ze to byl moj pierwszy dzien swiadomego jedzenia bo dieta tego nie nazwe.

7:00 sniadanie - jajecznica z 3 jajek na lyzeczce masla klarowanego, 3 pieczarki, pol cebuli, kromka chleba pelnego ziaren (z Biedronki), lyzeczka serka do smarowania Linessa 8% tluszczu, herbata bez cukru, kawa z mlekiem bez cukru
10:00 II sniadanie w pracy: jablko, herbata z pokrzywy
13:00 lunch - banan, porcja odzywki bialkowej z 200ml mleka 1,5%
16:30 obiad - frytki z piekarnika (domowe), hamburger - samo mieso wolowe plus warzywa (pomidor, ogorek konserwowy) keczup i plasterek sera zoltego
19:00 kolacja - piwo nalesnik z nadzieniem jak do ruskich pierogow

Dziś:
7:00 2 parówki z szynki, keczup, kromka chleba z ziarnami i lyzeczka serka Linessa, herbata bez cukru, kawa z mlekiem bez cukru
9:30 sałatka z chudej wieprzowiny, pomidorkow koktajlowych, pol puszki czerwonej fasoli, 5 oliwek, kawalek ogorka zielonego, papryka jalapeno - bez zadnych sosow, herbata z pokrzywy
13:00 banan i odzywka bialkowa z 200ml mleka 1,5%
Wypilam do tej pory prawie 1,5l wody.
Obiad i kolacja jeszcze przede mna, jak dotre do domu po pracy.

Co do piwa to wiem, ze to straszliwy blad - ale jak oceniacie reszte? Prosze o jakies wskazowki.
__________________
Dbam o włosy! Dbam o paznokcie!
Denkuję!
Gotuję!

smartshopping

Edytowane przez Anna_Konda
Czas edycji: 2017-01-24 o 13:26
Anna_Konda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 13:36   #2766
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cześć! Co sądzicie o owsiance na śniadanie? Bo zaczęłam jeść owsianki na śniadania, żeby zmobilizować się do jedzenia ich w ogóle. Była ostatnio u mnie para znajomych i twierdzi, że owsianki się je tylko na masę i, że dietetyk im zakazał bo za tłuste i za ciężkie. Nie znam się na tym, ale pamiętam, że jadałam owsianki przez pewien czas i czułam się dużo lepiej, a teraz to nie wiem co mam myśleć.
Czytam wątek od dłuższego czasu i widzę, że często ta owsianka jest nawet na redukcji. Wiec jak jest?
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 13:38   #2767
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Witam, witam!

R
1) Budyń z kaszy jaglanej, banana, mleka, cynamonu i masła orzechowego

2) Zapiekanka w sosie pomidorowym z kaszy gryczanej, pieczarek, czerwonej papryki, resztek czerwonej fasoli i mięsa mielonego

Trening
Brzuch + ramiona

3) Krupnik z serduszkami drobiowymi i kaszą pęczak.

Wiem, że wydaje się malutko, ale wolę zjeść większe porcje jednorazowo niż 5 małych posiłków


Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość

Postanowiłam włączyć do diety więcej warzyw, owoców i ryb bo ostatnio sposób mojego odżywiania pozostawiał wiele do życzenia i nabawiłam się awitaminozy

śniadanie: 3 kanapki z serkiem białym, jajkiem gotowanym na twardo, 3 rzodkiewkami, 1/4 papryki, czerwoną cebulą i natką pietruszki; herbata czarna z dodatkami; woda z cytryną zamiast kanapek z warzywami zrobiłabym sałatkę do śniadania. Sałata, pęczek rzodkiewek, cała papryka, czerwona cebula, ogórek i inne warzywa + sos albo oliwa z oliwek

II śniadanie: kawa z mlekiem, gruszka
Tutaj pokombinowałabym z koktajlem z dużą ilością owoców .Polecam ,np. banan, mleko i dowolne owoce i wiórki kokosowe


Obiad: 3 smażone filety rybne
Strasznie mało. Może dodaj do tego obiadu ziemniaki z koperkiem i surówkę z buraczków/ marchewkę z groszkiem albo kapustę kiszoną


Podwieczorek: kawa+pomarańcza
Znowu postawiłabym na jakiś pyszny koktajl albo sałatkę owocową.

Kolacja: makrela z puszki+ 3 kromki chleba żytniego Brakuje warzyw, dodaj ,np. cebulę i ogórki kiszone.

W międzyczasie woda, mięta i herbata czarna z dodatkami
Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
To ja powróciłem, z mega zakwasami bo od około 3 tygodni ćwiczę trening siłowy

Moja R:
Śniadanie: Owsianka na domowym mleku kokosowym, z bananem, 1/4 jabłka, chia i olejem kokosowym.

trening siłowy ok godziny+ spacer 4 km
2 Śniadanie:
Chleb gryczany, 2 jajka, warzywa(kiszone, pekinka, ogórek, pomidor), kostka mlecznej czeko, łyżeczka masła orzechowego home made.

Obiad:Kasza pęczak z masłem klarowanym, ciecierzyca z pieczarkami i cebulką, kiszona kapusta i oliwki.

Podwieczorek:Sernik na zimno wersja ,,diet" z polewą z mleka kokokosowego i tahini z kruszonym waflem ryżowym.

Kolacja, Chleb gryczany, jajo, oliwa, brokuły, marchew, pomidor, oliwki, kiszony.
Fifi Dawno Cię nie było. Chodzisz na siłownię czy trenujesz w domu?

Poproszę przepis na sernik z polewą z mleka kokosowego!
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 14:32   #2768
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Anna_Konda Pokaż wiadomość
Czesc!
Dopiero zaczynam sie brac za siebie - przytylam po antydepresantach ponad 8kg w 5 miesiecy... Waze 60kg, wzrost 156cm. Chcialabym schudnac do wakacji chociaz 5kg. Czy ktos moglby ocenic moj jadlospis wczorajszy? Zaznaczam, ze to byl moj pierwszy dzien swiadomego jedzenia bo dieta tego nie nazwe.

7:00 sniadanie - jajecznica z 3 jajek na lyzeczce masla klarowanego, 3 pieczarki, pol cebuli, kromka chleba pelnego ziaren (z Biedronki), lyzeczka serka do smarowania Linessa 8% tluszczu, herbata bez cukru, kawa z mlekiem bez cukru dodałabym np. jakiegoś pomidora albo paprykę.
10:00 II sniadanie w pracy: jablko, herbata z pokrzywy jabłko to nie posiłek, do owocu możesz dodać jogurt naturalny i jakieś orzechy/pestki
13:00 lunch - banan, porcja odzywki bialkowej z 200ml mleka 1,5%
16:30 obiad - frytki z piekarnika (domowe), hamburger - samo mieso wolowe plus warzywa (pomidor, ogorek konserwowy) keczup i plasterek sera zoltego
19:00 kolacja - piwo nalesnik z nadzieniem jak do ruskich pierogow naleśniki zjadaj najpóźniej na obiad, wieczorem lepiej aby posiłek miał wiecej białka niż węgli (oczywiście nie twierdzę, że węgli nie wolno)

Dziś:
7:00 2 parówki z szynki, keczup, kromka chleba z ziarnami i lyzeczka serka Linessa, herbata bez cukru, kawa z mlekiem bez cukru parówek raczej bym unikała, chyba, ze jakieś bardzo "pure"
9:30 sałatka z chudej wieprzowiny, pomidorkow koktajlowych, pol puszki czerwonej fasoli, 5 oliwek, kawalek ogorka zielonego, papryka jalapeno - bez zadnych sosow, herbata z pokrzywy
13:00 banan i odzywka bialkowa z 200ml mleka 1,5%
Wypilam do tej pory prawie 1,5l wody.
Obiad i kolacja jeszcze przede mna, jak dotre do domu po pracy.

Jeśli chcesz sie zdrowo odżywiać to powinnaś już wiedzieć co zjesz na obiad i kolację.


Co do piwa to wiem, ze to straszliwy blad - ale jak oceniacie reszte? Prosze o jakies wskazowki.
Nie jestem specem, ale moje komentarze masz na czerwono.

Moje dzisiejsze R:

6:30: jaglanka z mlekiem, bananem i garścią mrożynych malin (słodzona odrobiną syropu z agawy)
8:30: kanapka z pieczoną szynką + pół papryki "palermo" (chleb piekłam sama, pszenno-żytni)
11:00: kanapka z pieczoną szynką + pół papryki "palermo" (miałam 2 kanapki zjeść jako jeden posiłek, ale czasowo nie dałam rady)
13:00 pieczona papryka faszerowana wołowiną, kaszą pęczak, kukurydzą i mozzarellą (2 mini kulki)
17:00: "ptasie mleczko": serek bieluch zmiksowany z bezcukrową galaretką (dosłodzoną słodzikiem) + łyżka płatków z gorzkiej czekolady
19:00: serek wiejski, ogórek, kilka rzodkiewek

Oczywiście podwieczorem i kolacja dopiero w planie Mam ostatnio paprykową fazę. Palermo i ramino pochłaniam w sporych ilościach. Jest słodka i fajnie chrupie, że żadne ciastka i czipsy nie są potrzebne
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2017-01-24 o 14:40
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 15:15   #2769
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Cześć! Co sądzicie o owsiance na śniadanie? Bo zaczęłam jeść owsianki na śniadania, żeby zmobilizować się do jedzenia ich w ogóle. Była ostatnio u mnie para znajomych i twierdzi, że owsianki się je tylko na masę i, że dietetyk im zakazał bo za tłuste i za ciężkie. Nie znam się na tym, ale pamiętam, że jadałam owsianki przez pewien czas i czułam się dużo lepiej, a teraz to nie wiem co mam myśleć.
Czytam wątek od dłuższego czasu i widzę, że często ta owsianka jest nawet na redukcji. Wiec jak jest?
Pierwsze słyszę, żeby owsianka była tylko na masę. Jem dość często na śniadanie i chudnę Nie ma możliwości, żeby konkretny posiłek był zarezerwowany tylko i wyłącznie na redukcję, czy na masę. Ważne żeby cały jadłospis był zbilansowany pod konkretne potrzeby.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 17:39   #2770
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
(...)
6.30
- woda z miodem i cytryną
- 4 łyżki mieszanki: płatki owsiane, ryżowe, nasiona słonecznika, dyni, suszonej żurawiny, maku + łyżka sezamu, łyżka wiórek kokosowych + śliwki z mrożonki +gruszka+ nerkowce

11.00
- 2 naleśniki kukurydziano-piwne
1 z mieszanką sałat, serem kozim, pomidorami, pestkami dyni
2 z brukselką, pestkami dyni i ketchupem

16.00
- krokiety z farszem mięsno-warzywnym
- surówka z kapusty kiszonej z marchewką, cebulka, natką, oliwą
- sok pomidorowy
Jak robisz te naleśniki z brukselką?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 18:43   #2771
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Jutrzejsze R

I. kuskus z suszonymi pomidorami, słonecznikiem i szczypiorkiem - ok. 440 kcal
II. galaretka z mandarynką - ok. 220 kcal
III. pierogi ruskie - ok. 400 kcal
IV. koktajl z kefiru, banana i buraka - ok. 210 kcal
V. domowa pizza z sosem pomidorowym z szynką, ananasem i serem - ok. 540 kcal

Całość wyjdzie ok. 1810 kcal
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 19:00   #2772
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Cześć! Co sądzicie o owsiance na śniadanie? Bo zaczęłam jeść owsianki na śniadania, żeby zmobilizować się do jedzenia ich w ogóle. Była ostatnio u mnie para znajomych i twierdzi, że owsianki się je tylko na masę i, że dietetyk im zakazał bo za tłuste i za ciężkie. Nie znam się na tym, ale pamiętam, że jadałam owsianki przez pewien czas i czułam się dużo lepiej, a teraz to nie wiem co mam myśleć.
Czytam wątek od dłuższego czasu i widzę, że często ta owsianka jest nawet na redukcji. Wiec jak jest?
"specjaliści"... jak dolejesz oleju do wody to też będzie tłuste... Jedz na zdrowie
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 06:21   #2773
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
"specjaliści"... jak dolejesz oleju do wody to też będzie tłuste... Jedz na zdrowie
Ciekawe po jakiej szkole ten dietetyk
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 07:52   #2774
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziękuję za odpowiedzi ide robić owsianke
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 09:02   #2775
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Fiki, tak, luuubię chleb gryczany. I taki kupny i taki 100% gryki z własnego wypieku.

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Jak robisz te naleśniki z brukselką?

Biorę wczorajszą brukselkę co została z obiadu , polewam ketchupem i zawijam w naleśnika.
Sory, ale ja mam drewniane podniebienie, zwłaszcza rano biorę co popadnie byle mieć co w pracy jeść

***
Wtorek U

6.30.
- kaszka gryczana gotowana z łyżką sezamu, łyżką wiórek + żurawina suszona + śliwki z mrożonki, pestki dyni + gruszka i migdały

11.00
- krokiet z farszem mięsno-warzywnym
- ogórki kiszone
- jabłko

16.00
- kapuśniak z wędzonymi żeberkami (x 2 porcje)
- garść suszonej żurawiny

20.00
- 1/4 tarty na cieście francuskim z mieszanką warzyw (ziemniaki, groszek, marchew, kukurydza, szpinak) w zalewie śmietanowo-jajecznej + pestki dyni i ser Bursztyn
- sałatka z 2 pomarańczy, cynamonu, migdałów
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2017-01-25 o 09:20
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 12:39   #2776
Anna_Konda
Always on the run
 
Avatar Anna_Konda
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mieszkanko w LU
Wiadomości: 695
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Nie jestem specem, ale moje komentarze masz na czerwono.

Moje dzisiejsze R:

6:30: jaglanka z mlekiem, bananem i garścią mrożynych malin (słodzona odrobiną syropu z agawy)
8:30: kanapka z pieczoną szynką + pół papryki "palermo" (chleb piekłam sama, pszenno-żytni)
11:00: kanapka z pieczoną szynką + pół papryki "palermo" (miałam 2 kanapki zjeść jako jeden posiłek, ale czasowo nie dałam rady)
13:00 pieczona papryka faszerowana wołowiną, kaszą pęczak, kukurydzą i mozzarellą (2 mini kulki)
17:00: "ptasie mleczko": serek bieluch zmiksowany z bezcukrową galaretką (dosłodzoną słodzikiem) + łyżka płatków z gorzkiej czekolady
19:00: serek wiejski, ogórek, kilka rzodkiewek

Oczywiście podwieczorem i kolacja dopiero w planie Mam ostatnio paprykową fazę. Palermo i ramino pochłaniam w sporych ilościach. Jest słodka i fajnie chrupie, że żadne ciastka i czipsy nie są potrzebne
Dziekuje za podpowiedzi, skorzystam z nich!
__________________
Dbam o włosy! Dbam o paznokcie!
Denkuję!
Gotuję!

smartshopping
Anna_Konda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 21:39   #2777
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Śniadanie: 2 kanapki na bułce z ziarnami z serkiem, pomidorem, jajkiem i papryką
Obiad: zupa krem z brokuła i ziemniaków, kotlet schabowy z ziemniakami i surówką z kapusty i papryki
Podwieczorek: Obwarzanek, snickers, jabłko i gruszka
Kolacji brak

Do południa było dobrze, później łapałam tylko coś w trakcie i między zajęciami
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 08:27   #2778
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Środa U

6.30
- woda z miodem i cytryną
- 4 łyżki mieszanki: płatki owsiane, ryżowe, nasiona słonecznika, dyni, suszonej żurawiny, maku + łyżka sezamu, łyżka wiórek kokosowych + wiśnie z mrożonki +1/2 mango

12.30
- 1/4 tarty na cieście francuskim z mieszanką warzyw (ziemniaki, groszek, marchew, kukurydza, szpinak) w zalewie śmietanowo-jajecznej + pestki dyni i ser Bursztyn
- ogórek kiszony
- jabłko

16.00
- kapuśniak z wędzonymi żeberkami (x 2 porcje)
- banan

1 godzina trening wytrzymałościowo-siłowy ze sztangą

20.00
- kapusta pak choi zasmażana z sosem ostrygowym, czosnkiem i sezamem + krewetki królewskie
- kawałek rogala z masłem
- lampka wina
- popkorn domowy
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 09:31   #2779
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

"muszę" zrzucić ok 4 kg, tzn nie muszę ale bym chyba lepiej wyglądała i się czuła, głównie staram się ćwiczyć no ale pora żeby zacząć się też zdrowiej odżywiać, w ciągu dnia jem od 3 do 5 posiłków, zależy od ilości czasu, ćwiczę 4-5 x w tyg po godzinie, ale w pracy siedzę...

R:
owsianka na mleku 2% z nasionami chia i słonecznikiem (wszystko na oko) i łyżeczką miodu naturalnego, kawa z mlekiem (tutaj by się przydał owoc, ale nie lubię za bardzo :/), suple

2. woreczek kaszy pęczak z gulaszem / potrawką drobiową (wszystko bez panierek, zasmażek, margaryn bo robione pod alergika) i surówka
herbatki z pokrzywy

3. 2 kromki domowego żytniego chleba z twarogiem półtłustym, ogórki kiszone, szklanka soku świeżo wyciskanego z marchwi i jabłka, suple

jak to wygląda?
standup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-26, 14:03   #2780
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja nawet nie pisze bo jestem "w gościach" i sobie folguje

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 19:06   #2781
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
"muszę" zrzucić ok 4 kg, tzn nie muszę ale bym chyba lepiej wyglądała i się czuła, głównie staram się ćwiczyć no ale pora żeby zacząć się też zdrowiej odżywiać, w ciągu dnia jem od 3 do 5 posiłków, zależy od ilości czasu, ćwiczę 4-5 x w tyg po godzinie, ale w pracy siedzę...

R:
owsianka na mleku 2% z nasionami chia i słonecznikiem (wszystko na oko) i łyżeczką miodu naturalnego, kawa z mlekiem (tutaj by się przydał owoc, ale nie lubię za bardzo :/), suple

2. woreczek kaszy pęczak z gulaszem / potrawką drobiową (wszystko bez panierek, zasmażek, margaryn bo robione pod alergika) i surówka
herbatki z pokrzywy

3. 2 kromki domowego żytniego chleba z twarogiem półtłustym, ogórki kiszone, szklanka soku świeżo wyciskanego z marchwi i jabłka, suple

jak to wygląda?
Dodaj jeszcze dwa posiłki.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 19:28   #2782
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

1. Woda z cytryną, czarna herbata, pieczona owsianka na mleku sojowym z tartym jabłkiem i żurawiną

2. podwójna kanapka z chleba żytniego z pesto zielonym, wędzonym łososiem, kiełkami i rzodkiewką, kawa z mlekiem sojowym

3. kurczak pieczony w rękawie z pieczoną marchewką, dynią, batatami i suszonymi pomidorami, kawa z mlekiem sojowym

4. szklanka soku przecierowego z pomidorów, kawa z mlekiem sojowym

5. pół woreczka kaszy jęczmiennej z mieszanką warzyw meksykańskich: kukurydza, fasola, papryka, fasolka szparagowa, pomidory, szklanka soku z kiszonych buraków
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 20:06   #2783
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I. jogurt z płatkami owsianymi (namoczonymi we wrzątku), pestkami słonecznika, wiórkami kokosowymi, miodem i bananem - zupełnie nie miałam ochoty na śniadanie, więc to tak, na szybko, żeby w ogóle coś zjeść.
II. Koktajl z pomarańczy i 1/2 mango
III. Miseczka krupniku z mięsem z kurczaka
IV. Sałatka z kuskusem ogórkiem, papryką, suszonymi pomidorami, polędwiczką wieprzową, orzeszkami ziemnymi
V. 1/2 wędzonej makreli, pomidor z cebulką, kawałek ogórka
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 21:10   #2784
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Sniadanie: 3 kromki chleba zytniego z ziarnami, z serkiem, pomidorem i papryka, woda z cytryna, herbata z dodatkami.
Obiad: ziemniaki, dorsz, kapusta kiszona, miseczka owocow (pomarancza, winogron, gruszka)
Podwieczorek: pomarancza
Kolacja: Jajecznica z dwoch jajek plus salatka (salata, rukola, pomidor, zolta papryka i olej lniany)
W miedzyczasie woda, 2 kawy z mlekiem i dwie herbaty.

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2017-01-27 o 21:12
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 08:16   #2785
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczorajsze nietreningowe:
-Kasza jaglana z olejem kokosowym, twaróg półtłusty, sałatka(pekinka, ogórek, pestki dyni) Kawa z mlekiem sojowym.

-Omlet z płatkami owsianymi i sosem pomidorowym, Kawa z mlekiem,

-,,kaszka z okary z kakao, bananem z mlekiem sojowym i stewią, kawa z mlekiem sojowym.

-Chleb żytni pełnoziarnisty na zakwasie 100% posmarowany twarogiem, kapusta kiszona, pomidor, ogórek, jajko na miękko, oliwa. kawałeczek brownies i rolady z galaretką(made by ja)<<yyy to na zaczątek weekendu)
+woda, herbata zielona, woda z cytryną.

I lecim na trening

Edytowane przez fikifiki
Czas edycji: 2017-01-28 o 08:18
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 13:52   #2786
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R
I omlet marchewkowy (nie pamietam kto podesłał mi przepis, ale jeszcze raz wielkie dzięki, omlet przepyszny)
II koktajl z gruszki, mango i jarmużu
III pierś z kaczki w pomarańczach ze szparagami
IV 2 jajka w koszulce, buraki z chrzanem
V zupa kalafiorowa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 18:29   #2787
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Niedziela U

7.30
- kaszka gryczana gotowana z sezamem, wiórkami kokosowymi, skórka pomarańczową, cynamonem + pół mango

1 godzina trening funkcjonalny
30 minut stretching

12.00
- szejk 300ml z: sezamu, jarmużu, pomarańczy, banana, mango, jabłka
- zupa warzywna curry (w składzie: por, dynia, marchew, batat, groszek, pomidory, mleko kokosowe)- 2 porcje +natka
- kubek płatków kukurydzianych z miodem i orzeszkami

15.00
- sos ~bolonese + ser bursztyn
- makaron spaghetti
- sałata z mieszanki rukoli, roszponki, salaty głowiastej, rukoli, cebulki, kiełków rzodkiewki + sos z oliwy, octu balsamicznego, miodu


- lampka wina
- popkorn domowy

19.00
- sałatka z brokułów parowanych, fety, płatków migdałowych, + sos na bazie oliwy oliwy
- kawałek dorsza opiekanego z octu
- kromka chleba gryczanego z masłem i swojska kiełbasą

***

Poniedziałek U

6.30
- płatki owsiane z ryżowymi, z pestkami dyni, słonecznika, zurawiną suszona, makiem + łyżka sezamu, łyżka wiórek + jagody + mango

11.00
- eklerka

16.00
- garść migdałów
- bigos z mięsem
- ziemniaki z wody
- kompot wiśniowy

19.30
- zupa curry warzywna. j.w.
- kromka chleba zytniego ze słonecznikiem z masłem i swojską kiełbasa z chrzanem
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 18:39   #2788
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R (kolejny raz zjadłam za dużo)

1. Placki z płatków owsianych, banana i jajka
Kawa

2. Ciabata i kilka suszonych pomidorów
Kawa

3. Stek, ziemniaki, surówka z marchewki
Kawa
3 kostki czekolady gorzkiej
Kilka orzechów Laskowice

4. Makaron z tuńczykiem i sosem pomidorowym

Wyszło ponad 2200kcal, 115 b, 74 t, 290 w.




Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 19:55   #2789
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R

Hej! Miałam dzisiaj trenować, ale zasypiam na stojąco. Zrobiłam dzisiaj 10 tys kroków .

1) Omlet z 2 jajek, płatków jaglanych, budyniu, przyprawy korzennej, mleka ze startym jabłkiem. Ostatnio mam fazę na omlety na śniadanie

2) 3 kromki chleba żytniego posmarowane serkiem ,,twój smak'' z szynką, musztardą i zielonym ogórkiem, inka z mlekiem 0,5%

3) Ryż z domową kiełbasą i czerwoną fasolką w sosie pomidorowym
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 21:03   #2790
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R
I omlet z prażonymi jabłkami i orzechami włoskimi
II koktajl z mango, pomarańczy i jarmużu
III krem z kalafiora z mleczkiem kokosowym i czerwoną soczewicą
IV winogrona, garść orzechów pekan
V 2 jajka w koszulce, szparagi w szynce parmeńskiej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.