II śniadanie do pracy - Wasze propozycje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-14, 19:35   #1
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Question

II śniadanie do pracy - Wasze propozycje


Może ktoś ma fajne pomysły, chodzi mi głównie o śniadania dla męża, do tej pory kończyło się na 3 kanapkach, od czasu do czasu sałatce, czasem jogurt i drożdżówki-ale czasem ma już dość tego wszystkiego. Dodam, że w biurze nie mają lodówki ani kuchni mikrofalowej.
Może macie pomysł na jakieś wymyślne kanapki, no i oczywiście mało czasochłonne bo z rana muszę siebie wybrać do pracy, dziecko do złobka i mężowi śniadanie do pracy zrobić.
Tylko proszę nie piszcie by sobie sam robił bo szkoda wątku na taką dyskusję
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 14:20   #2
przyjazna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 17
Dot.: II śniadanie do pracy - Wasze propozycje

Gorący kubek Jakby to nie chodziło o męża to podałabym jeszcze wafle ryżowe (są takie pyszne- jogurtowe^^), gofry (chyba są w każdym sklepie) z dżemem, jogurt z musli, czy kawałek ciasta, ale wiadomo- mężczyzna musi porządnie pojeść, by mieć energię.... ;P
przyjazna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 14:59   #3
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: II śniadanie do pracy - Wasze propozycje

poprzedniego dnia mozna przygotowac tortille albo nalesniki z jakims farszem(zamiast kanapki) , salatki z kaszą kus kus,makaronem,ryżem.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 18:10   #4
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: II śniadanie do pracy - Wasze propozycje

Cytat:
Napisane przez przyjazna Pokaż wiadomość
Gorący kubek Jakby to nie chodziło o męża to podałabym jeszcze wafle ryżowe (są takie pyszne- jogurtowe^^), gofry (chyba są w każdym sklepie) z dżemem, jogurt z musli, czy kawałek ciasta, ale wiadomo- mężczyzna musi porządnie pojeść, by mieć energię.... ;P
Gorący kubek jakoś rzadko przechodzi, gofrownice mam - gofry robimy ale te co zostaja na drugi dzien to mąż już ich nie tknie Oj wybredny ci On
Cytat:
Napisane przez halfsara Pokaż wiadomość
poprzedniego dnia mozna przygotowac tortille albo nalesniki z jakims farszem(zamiast kanapki) , salatki z kaszą kus kus,makaronem,ryżem.
Sałatki z makaronem robie bo długo sytym trzymaja.
Tortilla to tylko na obiad-byle była ciepła a w pracy mąż nie ma gdzie ogdzać, naleśników wogóle ani ja ani dziecko oni on nie tknie
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 21:24   #5
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: II śniadanie do pracy - Wasze propozycje

mąż koleżanki też tak narzekał więc kupiła jakiś czas temu termos na obiady i teraz mąż zadowolony bo codziennie w pracy ma ciepły obiadek. można zrobić dzień wcześniej i tylko rano zagrzać, podobno długo trzyma ciepło
__________________
Rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 13:18   #6
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: II śniadanie do pracy - Wasze propozycje

A może w takim razie piszcie co dziś , wczoraj zrobiłyście na śniadanie do pracy, szkoły....sobie czy komukolwiek-może tak coś mi podsuniecie?
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 15:27   #7
tur3cka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 461
Dot.: II śniadanie do pracy - Wasze propozycje

Taki temat sniadaniowy istnieje. I stamtąd można brać pomysły. Po co powielać? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=412584
tur3cka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 17:21   #8
aneczkkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 15
GG do aneczkkka
Dot.: II śniadanie do pracy - Wasze propozycje

Bazą jest świeży chleb i wędlinka, czasem jakieś smażone lub pieczone mięso, albo pieczony kurczak jeśli zostanie, kotlety mielone. Do kanapek dodaję różne warzywka, w zależności co akurat mam w lodówce: sałata lodowa, ogórek świeży/kiszony, papryka, pomidor. Smakowało także jak dodałam kiełki rzodkiewki, ale stwierdził, że im więcej tych kiełków tym lepiej.
Moim pomysłem na odmianę są kanapki z chleba tostowego, dodaję różne dodatki, odkroję skórki i przekroje na pół, tak aby wyszły zgrabne trójkąciki.
Najlepiej mieć plastikowy pojemniczek, wtedy można dać na drugie śniadanie to co akurat masz w lodówce: sałatkę, śledzie (które uwielbiam i mam co jakiś czas regularnie), rybę po grecku.
Inne propozycje to kabanosy, banan, rogalik typu 7 days....
aneczkkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 16:32   #9
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: II śniadanie do pracy - Wasze propozycje

Cytat:
Napisane przez tur3cka Pokaż wiadomość
Taki temat sniadaniowy istnieje. I stamtąd można brać pomysły. Po co powielać? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=412584
Przecież to zupełnie inne tematy


Ja mojemu mężusiowi czesto przygotowuję:

1) kanapki i sałatkę grecką

2) kabanosy + pomidorki koktajlowe

3) jajka na twardo z majonezem, szczypiorkiem i rzodkiewką albo z grzybkami


zawsze duzo warzyw, zawsze jakiś owoc
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 08:46   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: II śniadanie do pracy - Wasze propozycje

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
Może ktoś ma fajne pomysły, chodzi mi głównie o śniadania dla męża, do tej pory kończyło się na 3 kanapkach, od czasu do czasu sałatce, czasem jogurt i drożdżówki-ale czasem ma już dość tego wszystkiego. Dodam, że w biurze nie mają lodówki ani kuchni mikrofalowej.
Może macie pomysł na jakieś wymyślne kanapki, no i oczywiście mało czasochłonne bo z rana muszę siebie wybrać do pracy, dziecko do złobka i mężowi śniadanie do pracy zrobić.
Tylko proszę nie piszcie by sobie sam robił bo szkoda wątku na taką dyskusję
Ile godzin pracuje? Jak 8 lub wiecej to powinien w tym czasie zjesc normalny obiad - nie wierze, ze nie maja tam kolo pracy jakies stolowki/baru mlecznego czy cos w tym klimacie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.