Własne mieszkanie - nasze marzenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-13, 01:06   #1
justynka_ww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17

Własne mieszkanie - nasze marzenie


Hejka, witam Was wszystkie - to mój pierwszy post na tym forum!
Strasznie cieszę się że wkońcu jakoś tutaj trafiłam, bo ile razy czytałam jakieś tematy , z załącznikami w postach, nie mogłam ich otwierać, i zawsze zżerała mnie ciekawość. Ale nigdy też nie miałam dostatecznie wiele zaparcia w sobie aby zarejestrować się na forum. Ale dzisiaj, mój Kochaś zostawił mnie na noc samą bo wypadła im robota, więc siedzę i zasnąć nie mogę.

I teraz przejdę do sedna sprawy.

Mój Luby ostatnio poruszył kwestię poczucia bezpieczeństwa, ustatkowania - i zeszło nam na temat upragnionych czterech kątów. Rozważaliśmy budowanie własnego domu, jak i zakup własnego mieszkania.
Wybudowanie własnego domu odpadło, ponieważ nie zdołamy zgromadzić odpowiednich funduszy na zakup działki budowlanej (te też mają chore ceny bo się orientowaliśmy) plus koszty budowy i urządzenia domu.

Sprawa wygląda tak że mój Mąż, czyli Piotrek, ma umowe o pracę na czas nieokreślony, branża komputerowa. Ja dorabiam to tu to tam, jako ekspedientka, opiekunka do dzieci, itp. Studiuję ale nim zdobędę dyplom to trochę czasu jeszcze minie, a nie chcę kroić Swojego na kase o wszystko. Więc staram się zapewnić takie minimum chociaż dla siebie.

Skoro budowa domu odpadła, to padło na mieszkanie.
Podobają nam się mieszkania na nowoczesnych osiedlach, monitorowane, ogrodzone najlepiej siatką, z parkingiem dla samochodów, lub takie domki jednorodzinne.
Przeglądam sobie właśnie oferty deweloperów - zabijając tym samym bezsenność - ale tego jest miliony w sieci i nie wiadomo na co się zdecydować.
Może Wy macie jakieś doświadczone firmy w tej kwestii ?
Albo Wasze znajome ?

Chciałabym tak na własną rękę trochę poszperać i się co nie co dowiedzieć.


Buziaki, pozdrawiam Was wszystkie!
justynka_ww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 07:49   #2
Piankak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 52
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

www.otodom.pl polecam Ci tę stronkę tutaj mają dużo ogłoszeń z mieszkaniami

Ja ci szczerze powiem, że szukałam mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomosci i jakos to do mnie nie przemawia, w koncu nie kupilam tego mieszkania ktore ogladalam, ale Pani z biura caly czas do mnie pisze wydzwania(są troche natrętni, patrzą tylko żeby kupić bo zgarniają kase)
I wolałam szukać na własną rękę i znalazlam

A skąd jesteś(w jakim mieście szukasz mieszkania) ?
Piankak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 08:13   #3
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

ja kupiłam dzięki gratka.pl za posrednictwem agencji nieruchomości ale doda od siebie - sprawdzej wszystko

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-11-13 o 08:21
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 11:34   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Przede wszytskim należy ocenić zdolnośc kredytową a potem wybierać.
Uważam,że nie ma sensu nadymać się na nowe mieszkanie na super wypasionym osiedlu i spłacać kredyt przez 50 lat ,trzeba liczyć siły na zamiary.
No chyba ,że macie luz finansowy i z palcem w nosie jestesci ewstanie splacic kredyt a jednoczesnie zyc spokojnie i bez stresu .
Tym bardziej ,że nowoczesne mieszkania są idiotycznie ustawiane ,wciskane na każdym skrawki ziemi, maja po 80 metrow i 2 pokoje a przedpokój taki ,że wyścigi konne można urządzać.
Do tego te mieszkania sa w stanie surowym więc trzeba kolejne pieniadze włożyc w remont.

Mieszkani z rynku wtórnego są obecnie przynajmniej w moim miescie zadbane ,zostaja ocieplane ,są wymianiane piony kanalizacyjne,,itp.
A mozna znależc fajnie zrobione mieszkanie ,sporo takich mieszkań sprzedają ludzie ktorzy sie wybudowali i potrzebuja kase na spłate kredytu.
Znam przypadek kupienia nowego mieszkania w stanie deweloperskim ,mieszkania w nim 3 lat i wyprowadzenia sie do wlasnego domu ,czy takie 3 letnie mieszkanie jest gorsze niż w stanie dew. ?
Trzeba poszukać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-11-13 o 11:36
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 11:43   #5
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Przede wszytskim należy ocenić zdolnośc kredytową a potem wybierać.
Uważam,że nie ma sensu nadymać się na nowe mieszkanie na super wypasionym osiedlu i spłacać kredyt przez 50 lat ,trzeba liczyć siły na zamiary.
No chyba ,że macie luz finansowy i z palcem w nosie jestesci ewstanie splacic kredyt a jednoczesnie zyc spokojnie i bez stresu .
Tym bardziej ,że nowoczesne mieszkania są idiotycznie ustawiane ,wciskane na każdym skrawki ziemi, maja po 80 metrow i 2 pokoje a przedpokój taki ,że wyścigi konne można urządzać.
Do tego te mieszkania sa w stanie surowym więc trzeba kolejne pieniadze włożyc w remont.
Dokładnie. Nie kupiłabym mieszkania prosto od dewelopera. Wolałabym kupić "używane", w którym można zamieszkać właściwie od zaraz, bo jest łazienka (a wszystko inne da się zorganizować). Jak dostajesz mieszkanie w stanie surowym, to wymaga ono totalnego remontu. Często przewyższa on to, czego się spodziewano. Bywa, że taki remont przedłuża się w nieskończoność, bo nie ma środków.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 10:36   #6
justynka_ww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Question Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Zastanawialiśmy się nad mieszkaniem deweloperskim dlatego że znajomi tak kupili i są jak na razie zadowoleni. Mają może ciutkę lepszą sytuację finansową, mieszkają tam już, no będzie dobre 2,5 roku. Wiadomo że urządzenie takiego mieszkania jest także kosztowne jeśli ma być na jakimś poziomie, ale dzisiaj wszystko kosztuje.

Jak kupię mieszkanie z rynku wtórnego, to będziemy również musieli sporo kasy wpakować w remont, kto wie czy nie tyle samo co wyjdzie nas mieszkanie od dewelopera.
Chodzi o to że mieszkania na rynku wtórnym, często są zaniedbane, trzeba włożyć w nie trochę kasy. Bo tutaj wilgoć na ścianie, bo tutaj to nie działa. Zresztą umeblowanie czy wyposażenie jest jakby mieszkanie było takim małym muzem.

To wszystko jest takie skomplikowane że az mnie przeraża
justynka_ww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 15:31   #7
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

wszystko zależy od zdolności finansowej jak wiadomo
osobiście dla mnie to ostateczność mieszkanie z rynku wtórnego do kapitalnego remontu lub mieszkanie z takiego samego rynku, "kompletnie" urządzone, gdzie wchodzę po kimś na gotowe i nie musze remontować, dla mnie to koszmar kuchnia po kimś, kafle po kimś....
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 17:24   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Mieszkanie z rynku wtrórnego +remont to kwota mieszkania od dewelopera .
Jeśli masz czas to przeglądaj ogłoszenia ,ja kupilam mieszkanie z r.w i remontowalam tylko łazienkę ,reszta była rok po remoncie w super stanie i jakości.
Mieszkanie duże,przede wszytskim ustawne ,w dobrym miejscu i okolicy ,za tą kasę nie kupilam bym takiego samej powierzchni nowej.
Że o kosztach miejsca w garażu podziemnym nie wspomnę

Nowe mieszkania budują na szybko i różne błędy wychodzą ,znajomi maja nowe i okazało się ,że woda z balkonu wlewa im sie do mieszkania :/ .I co z tego ,że naprawiają na koszt dewelopera skoro rozkuwali wszytsko ,brud ,syf i pył w calym nowym mieszkaniu.
Kolejne oddane latem , pozna jesienia okazało się ,że zaoszczedzili na ociepleniu i na scianie pojawiła sie mokra plama a co za tym idzie pleśń i grzyb.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-11-14 o 17:27
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 19:03   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

"Mieszkanie z rynku wtrórnego +remont to kwota mieszkania od dewelopera ."- zależy, jakie mieszkanie z rynku wtórnego. Szwagierka niedawno kupiła piękne mieszkanie, jedyne, co zrobiła to malowanie, bez zmian świetna łazienka i kuchnia.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 19:26   #10
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

paula78 zgadzam się z Tobą. Mieszkanie od dewelopera zwykle nie ma drzwi (oprócz do łazienek), kontaktów, parapetów (lub jeśli są to te najgorszej jakości). Żeby się wprowadzić do takiego mieszkania musisz dużo zainwestować: podłogi +montaż (panele zwykłe laminowane to około 60-80 zł/m2 +20/m2 ułożenie), olistwowanie (10 zł/metr bieżący z ułożeniem), płytki (najtańsze II gatunku to ok 45 zł/m2, ułożenie 35zł/m2, do tego dochodzi cena kleju do płytek, fugi i silikonu), urządzenia do łazienki(np. toaleta 300zł +geberit 600 zł+montaż ok 50zł), oświetlenie, kuchnia +sprzęt (w zależności od wielkości, z laminatu ok 4-6 tys same meble), tynki +malowanie (farba dulux 60zł/za podwójne malowanie 5m2+ malarzom ok 8zł/m2). Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że do ceny mieszkania za metr musimy około 25-35% ceny na wykończenie mieszkania za najtańsze materiały.

Z góry przepraszam jeśli jakieś ceny pomyliłam. Ceny w różnych miastach mogą się różnić. Podałam orientacyjne ceny z KNR (katolog nakładów rzeczowych)
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 18:22   #11
justynka_ww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Dzięki Wam wszystkim za porady.
Wczoraj rozmawiałam jeszcze z Moim i wymienialiśmy poglądy, co każde z nas myśli o mieszkaniu.

Orientował się też trochę w cenach mieszkań z r.w. w okolicy.
Doszliśmy do wniosku że z kupnem mieszkania po kimś - albo się trafi, albo się nie trafi - i wtedy pojawiają się problemy.
Jak wchodzisz po kimś, to pasuje odświeżyć ściany, część rozwiązań jest już przestarzała, nie ma możliwości adaptacji bez większych przeróbek. Sprawa druga to okolica i sąsiedzi.
A przecież i tak ktoś kiedyś to mieszkanie z r.w. które np. kupujemy, kupił nowe i też mógł mieć poprawki.


Co do syfu przy remoncie mieszkania od dewelopera - jak remontowalibyśmy to z r.w. też będzie przecież syf.
Różnic poza ceną nie ma - i tutaj i tutaj trzeba trochę wpompować kasy na początku, żeby zamieszkać.
Plus to taki że jesteś pierwszym właścicielem, wiesz o wszystkim co się działo w mieszkaniu itp.
Mojemu zależy właśnie na tych sprawach, przynajmniej tak wnioskuje po rozmowie z Nim.
justynka_ww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-16, 22:44   #12
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Najpierw zorientujcie się, czy macie zdolność kredytową. Jesteście małżeństwem? Wtedy moglibyście starać się o dofinansowanie z "rodziny na swoim". Ty skoro nie masz pracy w ogóle nie będziesz brana pod uwagę, tylko Twój TŻ. Zależy jeszcze, ile zarabia
Jestem na świeżo po przejściach z bankiem, bo właśnie kupiliśmy mieszkanie właśnie z r.w. Z tego, co się orientowaliśmy, deweloperskie były 2x droższe + jeszcze ich zrobienie, czyli kolejna górka pieniążków. Nam się utrafiło fajne mieszkanie, w sumie tylko podłoga w 1 pokoju była do zrobienia, meble w kuchni i kibelek do kupienia, pomalowanie ścian.
Kolega natomiast kupił jakiś czas temu mieszkanie w stanie surowym, zrobił, kupę kasy władował, a po 2 tyg mieszkania okazało się, że budujący blok źle położyli rury i cała zawartość kibelka wylądowała na ścianach:/ Grzyb na jednej już chyba na stałe zostanie.
__________________
http://www.pustamiska.pl
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 06:30   #13
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Cytat:
Napisane przez justynka_ww Pokaż wiadomość
...Plus to taki że jesteś pierwszym właścicielem, wiesz o wszystkim co się działo w mieszkaniu itp.
Mojemu zależy właśnie na tych sprawach, przynajmniej tak wnioskuje po rozmowie z Nim.
i tu się mylisz ... fuszerki wychodza jak się wprowadzisz i pomieszkasz
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 07:11   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Cytat:
Napisane przez justynka_ww Pokaż wiadomość
Dzięki Wam wszystkim za porady.
Wczoraj rozmawiałam jeszcze z Moim i wymienialiśmy poglądy, co każde z nas myśli o mieszkaniu.

Orientował się też trochę w cenach mieszkań z r.w. w okolicy.
Doszliśmy do wniosku że z kupnem mieszkania po kimś - albo się trafi, albo się nie trafi - i wtedy pojawiają się problemy.
Jak wchodzisz po kimś, to pasuje odświeżyć ściany, część rozwiązań jest już przestarzała, nie ma możliwości adaptacji bez większych przeróbek. Sprawa druga to okolica i sąsiedzi.
A przecież i tak ktoś kiedyś to mieszkanie z r.w. które np. kupujemy, kupił nowe i też mógł mieć poprawki.


Co do syfu przy remoncie mieszkania od dewelopera - jak remontowalibyśmy to z r.w. też będzie przecież syf.
Różnic poza ceną nie ma - i tutaj i tutaj trzeba trochę wpompować kasy na początku, żeby zamieszkać.
Plus to taki że jesteś pierwszym właścicielem, wiesz o wszystkim co się działo w mieszkaniu itp.
Mojemu zależy właśnie na tych sprawach, przynajmniej tak wnioskuje po rozmowie z Nim.
Marzenie marzeniem ale najwazniejsze jest zdolnosc kredytowa i to podstawa a potem mozna wybrzydzać i kręcic nosem .
Niestety rzeczywistosc czesto okazuje sie brutalna i wystarcza na kawalerkę z r.w w kiepskim stanie i miejscu ,szczegolnie nie majac pracy warto o tym pomyśleć.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 20:12   #15
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Dołączę się i ja. Zarówno jedno jak i drugie mieszkanie kupiłam na rynku wtórnym po kimś. Najważniejsze przy pierwszym mieszkaniu było to że po odświeżeniu, wymianie zlewów,wc i wanny można było mieszkać. Bo spłacać kredyt i jeszcze remontować nie wiadomo ile to bezsens, w pewnym momencie na wszystko brakuje czasu.

Teraz kupiłam wieksze-po wybadaniu zdolności kredytowej w pierwszej kolejności. Po starszej Pani- więc wiadomo że zaniedbane. Już większość robót za nami- kładliśmy panele, płytki również prostowaliśmy ściany robiliśmy gładzie itp... Zostało nam już tylko pomalowanie kuchni i przedpokoju. No i czekam na meble do kuchni-maja byc zrobione do końca listopada. I wsadziłam w to mało kasy w porównaniu do nówki w stanie deweloperskim.
Moja przyjaciółka kupiła w tym samym czasie mieszkanie od dewelopera, nie cały metr większe niż moje za tą sama cenę. Ja się do swojego za góra dwa tygodnie przeprowadzę, ona jest w rozsypce- a zaznaczam że jej mąż zajmuje się wykończeniówką więc za robociznę nie płaci. A jest w plecy już dwa razy tyle co ja.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 22:45   #16
justynka_ww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Serdecznie dziękuję Moje Drogie za podpowiedzi, są bardzo cenne i dostarczają mi mnóstwa argumentów za i przeciw (przeciw więcej ).

Jednak jednego nie rozumiem - są tańsze opcje czyli rynek wtórny, a jak pytamy u dewelopera o mieszkania to zainteresowania mają w cholerę, mieszkania idą prawie co dnia. Wiem że nowa inwestycja, reklama i w ogóle cała reszta robi swoje, ale skąd takie zapotrzebowanie na NOWE mieszkania w czasach kiedy każdy patrzy jak zaoszczędzić ?
justynka_ww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 23:04   #17
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

A co Ci mają innego powiedzieć? Że sprzedaż jak zwykle

No chyba, że teraz jest większy boom na mieszkania, bo od przyszłego roku wprowadzają duże obwarowania do zakupu mieszkania na kredyt i się ludzie rzucają na końcówkę roku
__________________
http://www.pustamiska.pl
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 16:00   #18
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Na deweloperów się rzucają, bo zmienia się VAT, przy wtórnym to nie ma znaczenia. Natomiast przy wtórnym znowuż znaczenie ma to, że dopłata do kredytu na swoim od nowego roku ma być tylko dla rynku pierwotnego. Tak czy siak ruch w interesie jest, bo w momencie dzwonienia do agencji na 10 ogłoszeń o mieszkania, wszystkie były nieaktualne, a w zasadzie dopiero tydzień były dostępne.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 10:52   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Cytat:
Napisane przez justynka_ww Pokaż wiadomość
Serdecznie dziękuję Moje Drogie za podpowiedzi, są bardzo cenne i dostarczają mi mnóstwa argumentów za i przeciw (przeciw więcej ).

Jednak jednego nie rozumiem - są tańsze opcje czyli rynek wtórny, a jak pytamy u dewelopera o mieszkania to zainteresowania mają w cholerę, mieszkania idą prawie co dnia. Wiem że nowa inwestycja, reklama i w ogóle cała reszta robi swoje, ale skąd takie zapotrzebowanie na NOWE mieszkania w czasach kiedy każdy patrzy jak zaoszczędzić ?

warto byloby się cofnąć i przeanalizować jak 3-5 lat temu wyglądał rynek mieszkan ,jakie były koszty kredytu,koszty walut a wszytsko się wyjaśni.
Teraz koszty kredytu bardzo wzrosły i mieszkania nowe buduje się owszem ale chętnych mniej z przyczyn kredytowych.
Mieszkań z rynku wtórnego nie ma, a wyz demograficzny z lat 80 dorasta i zaklada rodziny,wszytsko to ma wpływ na rynek nieruchomosci.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 23:23   #20
justynka_ww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

hej, dawno tu nie byłam bo brak czasu i ogólnie humorku chyba sprawił że wyłączyłam się dość z rzeczywistości. Dodatkowo doszły kłótnie z Ukochanym (już teraz tak napiszę :P ) o to mieszkanie.
Gdybym mogła to zostawiła bym najchętniej to wszystko na jego głowie, niech decyduje sam skoro i tak wie lepiej. Czytałam mniej więcej na bieżąco wypowiedzi w tym temacie od Was Kochane, i miałam argumenty w naszych rozmowach. Jednak Mój ma swojego doradce, a ja Was. I ni jak szło przegadać mu że z rynku wtórnego się bardziej opłaci. Nawet bylismy oglądać mieszkanie od tego dewelopera którego polecił nam znajomy. Osiedle nie powiem - bardzo mi się spodobało. Mieszkanie także niczego sobie, jednak jak stoi takie puste to wiadomo zachęcać za bardzo nie ma czym. Jak by się to umeblowało to odrazu lepiej. No i sprawa wygląda tak, że moje argumenty (w zasadzie Wasze) w konfrontacji z argumentami doradcy Ukochanego i jego samego nie miały siły przebicia. Nie mam pretensji o nic do Niego - po prostu chce zapewnić nam to na co go stać lub może sobie pozwolić. Nie wiem czemu, ale po prostu On nie potrafi kupić nic używanego. Tak jak telefon, ciuch czy coś - nie ma mowy. Wszystko nowe, mówi że mamy za co wyżyc, jeść i żyć i na takich rzeczach nie będziemy oszczędzać. Powinnam się w sumie cieszyć. Ale teraz te moje argumenty, gdy klamka zapadła w zasadzie, działają tylko przeciw mnie samej I nie wiem co mam zrobić.

Pocieszający jest fakt, że wszystkie mieszkania u tego dewelopera zostały sprzedane. Więc raczej byle pierwszy lepszy to nie jest, skoro ruch taki ma.

Buziaki, wybaczcie idę spać bo po prostu padam, cały dzień na nogach. Ahh ta zima
justynka_ww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 16:17   #21
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

u nas od deweloperów przeważnie mieszkania są na jakimś (za przeproszeniem) zadupiu, więc dla mnie to był duży argument przeciw. Poza tym robią wielkie pokoje a mniej co dla nas też było minusem... Kupiliśmy z rynku wtórnego do generalnego remontu w zadbanym mały bloczku w lokalizacji która nam pasuje i szczerze jeśli miałabym wybierać jeszcze raz wybrałabym tak samo
Przede wszystkim niech Twój ukochany się zorientuje czy go stać na mieszkanie deweloperskie Bo kredyt to tylko na siebie będzie mógł wziąć no chyba że stać go bez brania kredytu
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:14   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Cytat:
Napisane przez justynka_ww Pokaż wiadomość
hej, dawno tu nie byłam bo brak czasu i ogólnie humorku chyba sprawił że wyłączyłam się dość z rzeczywistości. Dodatkowo doszły kłótnie z Ukochanym (już teraz tak napiszę :P ) o to mieszkanie.
Gdybym mogła to zostawiła bym najchętniej to wszystko na jego głowie, niech decyduje sam skoro i tak wie lepiej. Czytałam mniej więcej na bieżąco wypowiedzi w tym temacie od Was Kochane, i miałam argumenty w naszych rozmowach. Jednak Mój ma swojego doradce, a ja Was. I ni jak szło przegadać mu że z rynku wtórnego się bardziej opłaci. Nawet bylismy oglądać mieszkanie od tego dewelopera którego polecił nam znajomy. Osiedle nie powiem - bardzo mi się spodobało. Mieszkanie także niczego sobie, jednak jak stoi takie puste to wiadomo zachęcać za bardzo nie ma czym. Jak by się to umeblowało to odrazu lepiej. No i sprawa wygląda tak, że moje argumenty (w zasadzie Wasze) w konfrontacji z argumentami doradcy Ukochanego i jego samego nie miały siły przebicia. Nie mam pretensji o nic do Niego - po prostu chce zapewnić nam to na co go stać lub może sobie pozwolić. Nie wiem czemu, ale po prostu On nie potrafi kupić nic używanego. Tak jak telefon, ciuch czy coś - nie ma mowy. Wszystko nowe, mówi że mamy za co wyżyc, jeść i żyć i na takich rzeczach nie będziemy oszczędzać. Powinnam się w sumie cieszyć. Ale teraz te moje argumenty, gdy klamka zapadła w zasadzie, działają tylko przeciw mnie samej I nie wiem co mam zrobić.

Pocieszający jest fakt, że wszystkie mieszkania u tego dewelopera zostały sprzedane. Więc raczej byle pierwszy lepszy to nie jest, skoro ruch taki ma.

Buziaki, wybaczcie idę spać bo po prostu padam, cały dzień na nogach. Ahh ta zima

Gdyby tak podchodził do sprawy moj partner to kazałabym mu zamieszkac wtym nowym mieszkaniu z tym doradcą a nie ze mną .
Widac jak sie liczy z twoim zdaniem ,gratuluje.
Porównanie mieszkania do telefonu ,no sorry ,chyba kwotowo sie nie zgadza .

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
u nas od deweloperów przeważnie mieszkania są na jakimś (za przeproszeniem) zadupiu, więc dla mnie to był duży argument przeciw. Poza tym robią wielkie pokoje a mniej co dla nas też było minusem... Kupiliśmy z rynku wtórnego do generalnego remontu w zadbanym mały bloczku w lokalizacji która nam pasuje i szczerze jeśli miałabym wybierać jeszcze raz wybrałabym tak samo
No bo nie ma gdzie budowac osiedli w srodku miasta ,u nas co prawda wciaskają miedzy stare bloki po 1-2 nowe bloki, ,masakra bliskośc jest taka ,że mozna tv oglądac w sąsiada .
Ew. zagospodarowali część parku ! na zbudowanie 5 luksusowych domów ,a'la pałacyki ,bez kawałka ogródka ,drzwi w drzwi za grube miliony (ale ktos ładnie posmarował i pozwolenie dostał)


Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim niech Twój ukochany się zorientuje czy go stać na mieszkanie deweloperskie Bo kredyt to tylko na siebie będzie mógł wziąć no chyba że stać go bez brania kredytu
Kredyt moga wziąc razem a chyba nawet muszą ,chyba ,że mają rozdzielnośc majątkową.
Pytanie jak bank rozpatrzy ich wniosek.
Pewnie 3 lata temu rokowaliby na spłatę ,teraz może byc różnie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:23   #23
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Gdyby tak podchodził do sprawy moj partner to kazałabym mu zamieszkac wtym nowym mieszkaniu z tym doradcą a nie ze mną .
Widac jak sie liczy z twoim zdaniem ,gratuluje.
Porównanie mieszkania do telefonu ,no sorry ,chyba kwotowo sie nie zgadza .



No bo nie ma gdzie budowac osiedli w srodku miasta ,u nas co prawda wciaskają miedzy stare bloki po 1-2 nowe bloki, ,masakra bliskośc jest taka ,że mozna tv oglądac w sąsiada .
Ew. zagospodarowali część parku ! na zbudowanie 5 luksusowych domów ,a'la pałacyki ,bez kawałka ogródka ,drzwi w drzwi za grube miliony (ale ktos ładnie posmarował i pozwolenie dostał)




Kredyt moga wziąc razem a chyba nawet muszą ,chyba ,że mają rozdzielnośc majątkową.
Pytanie jak bank rozpatrzy ich wniosek.
Pewnie 3 lata temu rokowaliby na spłatę ,teraz może byc różnie.
U moich znajomych kredyt jest tylko na partnera koleżanki z uwagi na to że nie ma ona umowy na czas nieokreślony. Zależy jaki bank ale np ten w którym my braliśmy nawet nie chce słyszeć o innych umowach i wtedy wniosek jest na jedną osobę i brana pod uwagę jest jej zdolność kredytowa a nie wspólna....
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2010-12-06 o 19:24
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 07:14   #24
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
U moich znajomych kredyt jest tylko na partnera koleżanki z uwagi na to że nie ma ona umowy na czas nieokreślony. Zależy jaki bank ale np ten w którym my braliśmy nawet nie chce słyszeć o innych umowach i wtedy wniosek jest na jedną osobę i brana pod uwagę jest jej zdolność kredytowa a nie wspólna....
A jak jest w akcie notarialnym ,sa razem czy jest tylko kredytobiorca?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 10:40   #25
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
U moich znajomych kredyt jest tylko na partnera koleżanki z uwagi na to że nie ma ona umowy na czas nieokreślony. Zależy jaki bank ale np ten w którym my braliśmy nawet nie chce słyszeć o innych umowach i wtedy wniosek jest na jedną osobę i brana pod uwagę jest jej zdolność kredytowa a nie wspólna....
Gro osób ma teraz umowy na czas określony, z uwagi na ustawe antykryzysową. Ja tez tak mam (jeszcze) i kredyt dostałam. Mój mąz ma na czas nieokreślony. Oboje figurujemy jako kredytobiorcy i oboje jestesmy wspisani jako współwłaściciele na równych prawach do aktu notarialnego. A wydaje mi się, ze mój bank nalezy do tych bardziej restrykcyjnych.....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 00:50   #26
justynka_ww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Witam Was znowu

Otóż przegadałam Mu na swoje, tzn. podałam argumenty, że nie doradca jest najważniejszy bo przecież to ze mną ma mieszkać jak coś a nie z doradcą i żeby się jeszcze raz zastanowił. I generalnie podzwoniliśmy gdzie trzeba i okazało się że mamy możliwość kupna mieszkania używanego, niedługo bo niedługo, dlatego nawet remontu nie trzeba (bylismy nawet oglądnąć jaki rozkład, jak to wygląda i co jest w cenie wg. właściciela) - przyznam że podobało mi się. Ale znowu ale - mieszkanie nie jest stare, było kupione także jako deweloperskie, spłacone zostało. Plusem jest że sprzedający dostał propozycję pracy w innym kraju z której chce skorzystać, i ma określony czas na sprzedaż mieszkania. Jak twierdzi nie wynajmować, bo nie będzie miał kto tego pilnować tutaj bo jest sam, dlatego sprzedaje. Gościa goni czas, dlatego jest w stanie zejść z ceny, bo Mój próbował już wybadać grunt.

I generalnie chyba to nam bardziej odpowiada, chociaż teraz pozostaje sprawdzić jak trzymają się mieszkania od tego dewelopera po pewnym czasie, bo co nowe to zawsze ładne i cacy, a potem nie wiadomo już co z tym się będzie działo. Dlatego teraz będziemy szukać opinii ogólnie o mieszkaniach tego budowlańca, i wtedy podejmiemy decyzję.


Powiem Wam szczerze że już mam dość tego wszystkiego. Bo bardzo chcielibyśmy zamieszkać razem w nowym mieszkaniu (tzn. zmienić dotychczasowe) jednak te poszukiwania i sytuacja na rynku odbiera mi na to nadzieję. A przecież nie wybudujemy sobie domku, o czym tez kiedyś marzyłam, jak chyba każda z nas. Ahh idę z tymi marzeniami i Moim Ukochanym do łóżka, bo najwyższa pora spać


Pozdrawiam Was jeszcze raz serdecznie, buziak
justynka_ww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 20:22   #27
grzesztofa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Szukającym mieszkania od dewelopera w Gdańsku lub Gdyni polecam stronę mieszkania-gdansk.pl.

Jest tam mapka z nowymi osiedlami. Można porównać ceny itp. Wszyscy deweloperzy na jednej stronie.
grzesztofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 20:59   #28
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Gro osób ma teraz umowy na czas określony, z uwagi na ustawe antykryzysową. Ja tez tak mam (jeszcze) i kredyt dostałam. Mój mąz ma na czas nieokreślony. Oboje figurujemy jako kredytobiorcy i oboje jestesmy wspisani jako współwłaściciele na równych prawach do aktu notarialnego. A wydaje mi się, ze mój bank nalezy do tych bardziej restrykcyjnych.....
w"naszym" banku nie było mowy o umowie na czas określony. Obydwoje musieliśmy mieć na czas nieokreślony.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 22:20   #29
justynka_ww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

co do kredytu to nawet jeszcze o tym szczerze wolę nie myśleć. Póki co jest taki zamęt w tych ofertach, bo skoro wchodzi w grę coś z rynku wtórnego to oferta powiększyła się kilkukrotnie.

Ehh ciężkie to wszystko, w Święta chcę odpocząć od tego wszystkiego
więc niech szybko nadchodzą
justynka_ww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 23:42   #30
justynka_ww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Własne mieszkanie - nasze marzenie

Mimo wszystko, jeszcze jedno małe pytanko przed świętami - jak myślicie, ceny po Nowym Roku będą znacznie niższe ?

Gość od mieszkania nalega, aby sprzedać je jeszcze przed nowym rokiem, ponieważ wylatuje i chce mieć to z głowy. Co Wy na to ?
justynka_ww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.