Śluz, jutro skonsultuję z lekarzem. Ale może ktoś dzisiaj coś powie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-29, 22:13   #1
Psykowata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1

Śluz, jutro skonsultuję z lekarzem. Ale może ktoś dzisiaj coś powie?


Na początku pragnę podkreślić, iż jutro jestem zapisana na wizytę u ginekologa. Forum również solidnie przeszukałam ale niestety nie znalazłam odpowiedzi.
Mam 30 lat, miesiączkuję od 12 roku roku życia, od zawsze nieregularnie. Mój ginekolog nie odnalazł w tym żadnej nieprawidłowości. W wieku 19-20 lat miałam nadżerkę, która została usunięta metodą wypalania. Rok temu podczas rutynowego badania oraz cytologii lekarz znowu zdiagnozował małą nadżerkę, nie wymagała ona jednak leczenia. Generalnie prócz nadżerki tej wypalanej i 2 infekcji grzybicy nabawionych gdzieś na basenie, leczonych oczywiście pod opieką lekarza nie miałam nigdy żadnych problemów. Wizyty u ginekologa jak i cytologia co roku. Nigdy nie byłam w ciąży, nie poroniłam ani nie stosowałam tabletki „Po”. Stosuję mechaniczne metody antykoncepcji, i od 10 lat nie byłam z innym mężczyzną niż mój mąż.
Dzisiaj mam 16dc, w 15 dc po oddaniu moczu, zauważyłam u siebie śluz, którego nigdy wcześniej nie było, przezroczysty, rozciągliwy, bezwonny ale z dużą domieszką krwi. Występuje ciągle z większą lub mniejszą ilością krwi. Po nocy okazał się gęstszy i mętny w całości zabarwiony na brunatno. Ponadto dzisiaj tzn. w 16 dc wyczułam w lewej pachwinie powiększony i bolesny węzeł chłonny. Nie mam żadnych bóli, ucisków, swędzenia, nic.
Zaczęłam się poważnie martwić. Wiadomo występuje owulacja / dni płodne, której może towarzyszyć śluz z domieszką krwi, ale ja po raz pierwszy mam takie objawy. A szczególnie niepokoi mnie ten bolesny węzeł chłonny.
Na pewno nie jest on spowodowany wyziębieniem, gdyż z natury jestem zmarzluchem, ciepłe rajstopy, spodnie i długa kurta aż do kolan towarzyszą mi w każdą zimę.
Czy któraś miała może podobne objawy? Nie szukam diagnozy, tą postawi jutro mój lekarz. Ale jestem trochę spanikowana, boję się lekarzy, igieł itp ale wiem, że są konieczne i nie znoszę sytuacji z moim ciałem, których nie potrafię sobie wytłumaczyć. W szczególności, iż planujemy z mężem w najbliższym czasie powiększyć rodzinę.
Psykowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 07:27   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Śluz, jutro skonsultuję z lekarzem. Ale może ktoś dzisiaj coś powie?

Skoro masz nieregularny cykl to na jakiej podstawie wyliczyłaś 16dc ? stosujesz npr do okreslania dni plodnych z obserwacja sluzu,temp,itp?

Zmieniałbym lekarza, ktory uważa, ze nieregularny cykl to normalna sprawa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 08:18   #3
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Śluz, jutro skonsultuję z lekarzem. Ale może ktoś dzisiaj coś powie?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Skoro masz nieregularny cykl to na jakiej podstawie wyliczyłaś 16dc ? stosujesz npr do okreslania dni plodnych z obserwacja sluzu,temp,itp?

Zmieniałbym lekarza, ktory uważa, ze nieregularny cykl to normalna sprawa.
Jak to jak wyliczyła? Przecież napisała że ma nieregularne a nie że ich nie posiada. Więc proste. Dostała okres i wyliczyła.

Autorko a obserwujesz się na co dzień? może to właśnie owulacja? te brunatne plamienia mogą pochodzić z nadżerki. Mogła się od ostatniej kontroli powiększyć i powodować plamienia
Z węzłami chłonnymi nie pomogę niestety
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 18:59   #4
mardarynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: Śluz, jutro skonsultuję z lekarzem. Ale może ktoś dzisiaj coś powie?

witajcie, gdy dzisiaj poszłam siusiać zauważyłam na majtkach bezbarwny, elastyczny śluz z domieszką krwi. W czwartek byłam u ginekologa i pani dr stwierdziła, że prawdopodobnie mogą być problemy z szyjką macicy. Wiecie co może mi dolegać? Następną wizytę mam za miesiąc, chyba będę mieć usg. Tylko problem w tym, że jestem dziewicą i nie wiem, można wykonać usg dopochwowe? Dodam, że badanie miałam bez wziernika. A ostatnie usg 5 miesięcy temu przez odbyt. I nie wykazało żadnych nieprawidłowości
mardarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.