co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-14, 15:28   #1
mama aniolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6

co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka


Witam, moja córka ma 6,5 miesiecy ma jedna nóżkę dłuższą od drugiej, zauważyliśmy to gdy miała 3 miesiące, Przynajmnie takto wygląda...Miała robiony rentgen, lekarze kazali nam czekać ponieważ panewka nie była do końca usadowiona ale na dobrej drodze. w ciągu kolejnych 3 miesięy miała robionych w sumie 5 rtg. Lekarz pediatra stwierdzil ze jego zdaniem z bioderkiem wszystko jest w porzadku, ze nóżki sa prawie takiej samej długości, tylko bioderko jest krzywo usadowione. W tej chwili czekamy na konsultacje z ortopedą. Nie mieszkamy w Polsce, stad moje obawy czy lekarze są zorientowani co w takim przypadku robić… Stąd móje pytanie… Sama nie wiem czy pieluszkować szeroko córkę, leży też mało na brzuszku ponieważ ma refluks, w dużym stopniu traci pokarm… Czy może ktoś miał podobny problem.. Proszę o poradę… Sama juz nie wiem czy to dysplazja czy inna wada. Miala tez przeswietlony kregoslup i jest prosty, wiec jaka moze to byc przyczyna?? Prosze moze ktos mial podobny problem!!!
mama aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:36   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

Cytat:
Napisane przez mama aniolka Pokaż wiadomość
Witam, moja córka ma 6,5 miesiecy ma jedna nóżkę dłuższą od drugiej, zauważyliśmy to gdy miała 3 miesiące, Przynajmnie takto wygląda...Miała robiony rentgen, lekarze kazali nam czekać ponieważ panewka nie była do końca usadowiona ale na dobrej drodze. w ciągu kolejnych 3 miesięy miała robionych w sumie 5 rtg. Lekarz pediatra stwierdzil ze jego zdaniem z bioderkiem wszystko jest w porzadku, ze nóżki sa prawie takiej samej długości, tylko bioderko jest krzywo usadowione. W tej chwili czekamy na konsultacje z ortopedą. Nie mieszkamy w Polsce, stad moje obawy czy lekarze są zorientowani co w takim przypadku robić… Stąd móje pytanie… Sama nie wiem czy pieluszkować szeroko córkę, leży też mało na brzuszku ponieważ ma refluks, w dużym stopniu traci pokarm… Czy może ktoś miał podobny problem.. Proszę o poradę… Sama juz nie wiem czy to dysplazja czy inna wada. Miala tez przeswietlony kregoslup i jest prosty, wiec jaka moze to byc przyczyna?? Prosze moze ktos mial podobny problem!!!
Uwazasz, ze lekarze poza Polska nie sa zorientowani w chorobach i kwestiach medycznych?
Mozecie sie udac na konsultacje prywatnie?
Moze to by was uspokoilo.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:07   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

Co do leżenia na brzuszku to - moje obie córy ulewały tak, że koszmar, starsza do 9mca jakoś, młodsza ma 5mcy i nadal ulewa - i co mi położna powiedziała odnośnie brzuszka: cokolwiek zrobisz, ona i tak uleje i faktycznie - córa leży, jest pionowo, jest w póleżeniu, na plecach, na brzuchu, bokiem - i tak uleje. Tak więc kładź, dziecko musi ćwiczyć.

Co do biodra, to może nosidło ergonomiczne, które pozwala na tylko prawidłowe ułożenie nóg? Manduca, Tula, Marsupi, co tam jeszcze... a, Bondolino. Nóżki mają być tak ułożone:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...64202107_n.jpg genialnie zobrazowane. Czyli np. popularne teraz (nie wiem czemu???) babybjorn odpada
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 22:17   #4
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

szaja fajna ta grafika,
ale zastanawia mnie że przy pierwszym pisze, że "nie zalecane" przy drugim ułożeniu pisze tylko "lepiej"
a to jednak dla mnie nie oznacza to samo co "dobrze/poprawnie czy zlecane"

Czyli to nie jest jednak pozycja idealna?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 02:31   #5
EVAgwiazdka
Raczkowanie
 
Avatar EVAgwiazdka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 350
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

Moja siostra jak się urodzila miała problem z biodrami i miała ubierana taka rozpurke chyba aż do roczku nie pamiętam jaka wada to byla ale ona się tak urodzila a potem przez to miała tak nogi rozciągnięte ze robiła szpagat i ma nogi prosciutkie nie znam sie na tym tylko Ci pisze ze jest coś takiego jak rozpurka takie coś wkladane na biodra i nóżki zeby prosto rosły ona miała dość powazna wadę i cały dzień to musiała mieć ubrane
__________________
Karolek

Edytowane przez EVAgwiazdka
Czas edycji: 2013-06-15 o 02:34
EVAgwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 06:16   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

Nie wiem czemu napisane tylko LEPIEJ. To JEST właściwe ulozenie nog i bioder dziecka, poczytaj na forum chusty.info, tam są zawodowe, szkolące nosicielki, popytaj. A takie noszenie zalecają ortopedzi też.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:34   #7
mama aniolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

Dziekuje za udzial w rozmowie. Po pierwsze 'tak' uwazam ze lekarze za granica sa malo zorientowani: corka od porodu miala problem ze skora, ulewala strasznie : lekarzy diagnoza refluks,tradzik niemowlecy i wkoncu egzema, zaden lekarz nie wpadl na to ze to moze byc skaza bialkowa. niepotrzebnie byla leczona na efluks, poniewaz po zmianie mleka, ale dopiero w 5 miesiacu okazalo sie ze jest poprawa 90%. Od tego tygodnia zmieniono znowu mleko bo caly czas ma alergie.. eliminujemy w tej chwili wszystko co moze ja uczulac. a z bioderkiem to na prawde juz nie wiem co robic, poniewaz lekarz nie wie sam co jest z tym bioderkiem- czekamy wlasnie na konsultacje z ortopeda... jedno bioderko ma wyzej a drugie nizej... musze leciec do pracy , dziekuje Wam za wszystkie odpowiedzi! powroce do rozmowy pozniej Milego dnia dla Was WSZYSTKICH!
mama aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 19:53   #8
mama aniolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

wlasnie o to chodzi, ze ja nie jestem do konca pewna czy to jest ta dysplazja biodrowa- przez ok 3 miesiace pieluszkowalam ja szeroko, jednak niewiem czy dalej takim pieluszkowaniem nie zaszkodze... szukalam duzo informacji na ten temat w internecie... z budowa bioderka jest niby wszystko w porzadku, poprostu jedno zaczyna sie wyzej drugie nizej... moze to ja nie jestem douczona
mama aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:24   #9
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

Mamo aniolka ja mialam podobnie
corka urodzona w Irlandii, tam w ogole nie robili usg bioder. a mi sie nie podobalo ze jedna nozka krotsza, nierowne faldy posladkowe. ale mnie pediatra zbyl ze wszystko ok
w polsce poszlam prytatnie na usg, okazalo sie ze staw prawidlowy ale mala ma przykurcz miesniowy z jednej strony.
ortopeda zalecil na noc tkz poduszke frejki plus cwiczenia z terapii bobathow- rozluznianie, regulacja napiecia

frejke nosila jakies 6 tyg, cwiczylysmy w domu i po 2-3 mcach bylo po problemie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 21:28   #10
mama aniolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

Glamourous dziekuje Ci żę napisałaś))) Dodam że również mieszkamy w Irlandi Bardzo się cieszę że w końcu znalazła się osoba która miała prawdopodobnie ten sam przypadek pojawiła się nadzieja ze to jest właśnie to- może w końcu pomożemy córeczce) Mam tylko pytanie, ponieważ u córki (tak przynajmniej mi się wydaję) że jedno bioderko zaczyna sie wyżej a drugie niżej- czy tak samo było u Was? taka poduszkę mam ( nie wiedząc co jej jest jej nie zakładałam jej ostatnio- nie chciałam pogorszyć) A te ćwiczenia bopath to zajrzałam do internetu, musi wykonywać terapeuta , i pokazać ćwiczenia do domu- tylko czy my znajdziemy coś takiego tu w Irlandi...
mama aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 07:16   #11
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

wiesz co ja sie nie przygladalam bioderkom , u niej zwracalo uwage to ze nozek nie ukladala na zabke fizjologicznie tylko miala caly czas wyprostowane, problem z odwodzeniem, ciezko jej bylo nozke na bok np do umycia pupki odciagnac- stad wstepna diagnoza byla wlasnie dysplazja stawu.

a jak twoja coreczka uklada nozki?
co do poduszki frejki to nie wiem, nie moge powiedziec zwlaszcza ze one maja rozne szerokosci i trzeba ja dopasowac do rozstawu nozek

co do cwiczen NDT Bobath to sa nie tylko cwiczenia same w sobie ale cale podejscie do dziecka- zeby przy wszystkich czynnosciach wykorzystywac i wspierac naturalne odruchy dziecka.
fakt najlepiej zeby dziecko obejrzal jakis fizjoterapeuta i cwiczenia pokazal. zoreintuj sie, moze jakies ogloszenie na gazeta.ie, moze na watku mam irlandzkich ktos ci poleci- jestes z Dublina? zajrzyj tu
http://dublin.emc-sa.pl/pl/health-ca...uchem-i-zabawa


moze warto by sie z ta pania Krawczyk skontaktowac?
z doswiadczenia swojego i kolezanek wiem ze dobry terapeuta ktory chwile dziecko poobserwuje i z nim popracuje niekiedy daje diagnozy lepsze niz lekarz.
mi przy ocrce jeden ortopeda tez bez usg powiedzial ze to dysplazja i zalecil rozworke koszli. dobrze ze skonsultowalam z innym i zrobilam to usg
ja bobathami rehabilitowalam corke i potem blizniaki- ich to z 8 mcy chyba bo mieli asymetrie i wzmozone napiecie. ale nasz neurolog mowi ze ta terapia przydala by sie kazdemu bez wyjatku dziecku bo to wspomaganie rozwoju, ksztaltowanie sprawnosci, troche ruchu. a same cwiczenia w formie zabawy, moje dzieciaki je bardzo lubily.

a w miedzyczasie poszukaj na YT filmikow Zawitkowskiego, to taki medialny terapeuta bobathow- ma duzo instruktazy jak nosic, podnosic, ukladac itd. bo ta terapia jak pisalam to nie tylko cwiczenia ale tez cala pielegnacja (chociazby podnoszenie przez obrot)

pozdrawiam
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 19:17   #12
mama aniolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

Moja córeczka nie ma problemu z ruszaniem nóżkami, fika nimi ile się da, nawet po tym jak przestałam ją szeroko pieluszkować, wydaje mi się że o wiele szybciej się rozwija. Tak czy inaczej w przyszłym tygodniu mamy kolejną wizytę u pediatry- sama wspomnę mu o tej terapi- zobaczymy co powie. tak z tą panią też na pewno warto się skontaktować, córka mimo, że jest bardzo żywym dzieckiem to czasami strasznie się pręży, rączki wygina za plecki. za wszystkie informację bardzo Ci dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanko- nie związane z bioderkami, czy znasz dobrego okulistę dziecięcego w Irlandi? Malutkiej czasami oczko ucieka, i strasznie trze oczka, na normalną wizytę nie ma co liczyć , za długie terminy. pozdrawiam serdecznie
mama aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 07:21   #13
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: co z bioderkiem 6,5 miesiecznego niemowlaka

Okulisty nie znam ale zajrzyj na watek irlandzkich mamusiek- chyba na poczekalni, moze dziewczyny cos doradza
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:52.