kołatanie serca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-03, 07:22   #1
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA

kołatanie serca


Dziewczyny podpowiedzcie, nie czuję się najlepiej, i najpewniej pójdę do lekarza ale z racji że mam dwoje małych dzieci muszę to wcześniej zaplanować, może wy mi podpowiecie co to może być, nie chce panikować ale jest mi coraz ciężej. Otóż od paru dni odczuwam takie dziwne kłucie w sercu, kołatanie, wtedy też jestem osłabiona. Zdarza mi się to kiedy gwałtownie wstanę lub usiądę, od paru dni miałam to raz dziennie, wczoraj zdarzyło mi się to wieczorem i wyjątkowo trzymało dość długo, bolało mnie w klatce piersiowej i osłabiona położyłam się do łóżka. Dzisiaj wstałam i było ok. Ale teraz czuję jakieś takie osłabienie, w dodatku cały czas czuję takie dławienie w gardle czuję taką ciężkość w klatce piersiowej ciśnienie miałam 133 na 83 dzisiaj wczoraj nie mierzyłam. Dodam że właśnie kończy mi się okres, może to przez to? Miała tak któraś?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 13:32   #2
majako12030
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: kołatanie serca

a stresujesz się, czy martwisz czymś, czy to tak samo z siebie?

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.
majako12030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 19:19   #3
Agnesiik87
Przyczajenie
 
Avatar Agnesiik87
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: kołatanie serca

Czy ból w klatce piersiowej jest klujący czy bardziej piekący na wiekszej powierzchni ?
W którym miejscu dokładnie boli? cz ból promieniuje gdzieś ?
Leczysz się kochana na coś przewlekle ? Niestety musisz zrobić EKG, żeby wykluczyć napadowe zaburzenia rytmu serca.
Od kiedy występują objawy i nawjazniejsze czy występują objawy w trakcie wysiłku fizycznego.
Spokojnie, najczęstszą przyczyną są jednak tzw. "nerowbóle" związane z podświadomym stresem
Agnesiik87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 12:44   #4
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: kołatanie serca

Idz do lekarza, zeby sie przebadac. Jezeli wyniki beda dobre, to masz po prostu nerwice.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 19:56   #5
emmylee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: kołatanie serca

Najrozsądniej byłoby zrobić chociaż podstawowe badania, jeśli masz taką możliwość (morfologia, EKG). Ja miałam takie same objawy i okazało się, że mam nerwicę lękową. Najgorzej właśnie jest pod wieczór, kiedy człowiek jest najbardziej zestresowany po całym dniu. W razie jakichkolwiek pytań - pisz śmiało. Zdrówka
emmylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 09:39   #6
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: kołatanie serca

Mam podobne objawy od jakiegoś tygodnia, zaczęło się po długiej grypie która zignorowalam i jakoś sama się leczylam... U mnie ciężkośc w lewej piersi, co jakiś czas klucie, niezależnie od tego czy stoję chodzę siedzę itd, czasami czuje tez pieczenie w klatce piersiowej, ostatnio doszło klucie w lewej lopatce Byłam u internisty, potem u kardiologa, zrobiłam EKG ale po nim nie stwierdzono niczego poważnego, mam wysoki puls, powyżej 100 ale odkąd pamiętam zawsze tak miałam. Przepisano mi tylko tabletki przeciwbólowe i zalecono zwiększenie aktywności fizycznej, co akurat jest trudne przez te ciągle bóle Dolegliwości nie ustępują, w dodatku obie piersi mam bardzo obolałe, to akurat wiąże się ze zbliżającym okresem ale skutecznie jeszcze dodatkowo dodaje bólu :/ Jaki specjalista może stwierdzić nerwice?

Wysłane z mojego C2005 przy użyciu Tapatalka
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 11:18   #7
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: kołatanie serca

Cytat:
Napisane przez OliOli Pokaż wiadomość
Mam podobne objawy od jakiegoś tygodnia, zaczęło się po długiej grypie która zignorowalam i jakoś sama się leczylam... U mnie ciężkośc w lewej piersi, co jakiś czas klucie, niezależnie od tego czy stoję chodzę siedzę itd, czasami czuje tez pieczenie w klatce piersiowej, ostatnio doszło klucie w lewej lopatce Byłam u internisty, potem u kardiologa, zrobiłam EKG ale po nim nie stwierdzono niczego poważnego, mam wysoki puls, powyżej 100 ale odkąd pamiętam zawsze tak miałam. Przepisano mi tylko tabletki przeciwbólowe i zalecono zwiększenie aktywności fizycznej, co akurat jest trudne przez te ciągle bóle Dolegliwości nie ustępują, w dodatku obie piersi mam bardzo obolałe, to akurat wiąże się ze zbliżającym okresem ale skutecznie jeszcze dodatkowo dodaje bólu :/ Jaki specjalista może stwierdzić nerwice?

Wysłane z mojego C2005 przy użyciu Tapatalka
Neurolog/psychiatra.

Objawy, ktore opisujecie sa typowe dla nerwicy. I o ile wyniki badan macie dobre, to stawialabym wlasnie na nia.

Pijecie duzo kawy? Alkoholu? Coca-coli? Zielonej herbaty? Moze siedzicie w jakichs toksycznych zwiazkach/relacjach? Stresujaca praca? To wszystko moze wywolac stany lekowe i nerwice. Wiem, bo kiedys sama przez to przechodzilam, a juz od jakichs 3 lat mam spokoj swiety, wyleczylam sie - sama bez psychotropów. Suplementacja magnezu jest bardzo pomocna, bo wzmacnia uklad nerwowy i czlowiek lepiej radzi sobie ze stresem, wiec polecam.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-08, 12:01   #8
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: kołatanie serca

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;66160076]Neurolog/psychiatra.

Objawy, ktore opisujecie sa typowe dla nerwicy. I o ile wyniki badan macie dobre, to stawialabym wlasnie na nia.

Pijecie duzo kawy? Alkoholu? Coca-coli? Zielonej herbaty? Moze siedzicie w jakichs toksycznych zwiazkach/relacjach? Stresujaca praca? To wszystko moze wywolac stany lekowe i nerwice. Wiem, bo kiedys sama przez to przechodzilam, a juz od jakichs 3 lat mam spokoj swiety, wyleczylam sie - sama bez psychotropów. Suplementacja magnezu jest bardzo pomocna, bo wzmacnia uklad nerwowy i czlowiek lepiej radzi sobie ze stresem, wiec polecam.[/QUOTE]
U neurologa również byłam, kilka miesięcy temu gdy miałam podobne objawy, wtedy to dotyczyło prawej strony wiec po konsultacji z nim i ortopeda stwierdzono ze to pewnie przeciążenie mięśni obręczy barkowej spowodowane noszeniem na prawym ramieniu ciężkiej torby... Wtedy zrobiono mi tzw kinesiotaping, brałam diclac i praktycznie po tygodniu wszystko się uspokoiło... Alkohol pije dosłownie raz na ruski rok, kawę owszem, codziennie 2-3 ale rozpuszczalne, no i u mnie jeszcze dochodzi palenie :/ Natomiast stresów jako takich naprawdę nie mam, prace mam fajną, z miłymi ludźmi, sprawy osobiste również w najlepszym porządku... Zawsze myślałam że nerwica dotyka tylko ludzi faktycznie narażonych na ciągły stres lub nieszczęścia rodzinne itd... Wiec pewnie wybiorę się do pulmunologa żeby wykluczyć jakieś powikłania pogrypowe a później znowu ortopeda :/ nie mam już innych pomysłów :/

Wysłane z mojego C2005 przy użyciu Tapatalka
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 09:43   #9
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: kołatanie serca

Cytat:
Napisane przez OliOli Pokaż wiadomość
U neurologa również byłam, kilka miesięcy temu gdy miałam podobne objawy, wtedy to dotyczyło prawej strony wiec po konsultacji z nim i ortopeda stwierdzono ze to pewnie przeciążenie mięśni obręczy barkowej spowodowane noszeniem na prawym ramieniu ciężkiej torby... Wtedy zrobiono mi tzw kinesiotaping, brałam diclac i praktycznie po tygodniu wszystko się uspokoiło... Alkohol pije dosłownie raz na ruski rok, kawę owszem, codziennie 2-3 ale rozpuszczalne, no i u mnie jeszcze dochodzi palenie :/ Natomiast stresów jako takich naprawdę nie mam, prace mam fajną, z miłymi ludźmi, sprawy osobiste również w najlepszym porządku... Zawsze myślałam że nerwica dotyka tylko ludzi faktycznie narażonych na ciągły stres lub nieszczęścia rodzinne itd... Wiec pewnie wybiorę się do pulmunologa żeby wykluczyć jakieś powikłania pogrypowe a później znowu ortopeda :/ nie mam już innych pomysłów :/

Wysłane z mojego C2005 przy użyciu Tapatalka
3 kawy dziennie, to duzo. Myslisz, ze dasz rade ograniczyc? Kup sobie magnez I suplementuj. Kawa u wielu, wielu ludzi powoduje nerwice, leki, kolatanie serca. Ja sobie na kawe (z mlekiem) pozwalam tylko w weekend. Czasami jak wypije dwie, to dostaje takiego dola, ze nie wiem A juz wiem, ze jakbym tak po 2 dziennie pila, to by mi od razu doszly fizyczne objawy. Zrob sobie test... Ogranicz kawe, zacznij suplementowac magnez i daj sobie miesiac i zobacz czy sie przypadkiem lepiej nie czujesz?

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2016-10-10 o 10:01
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 21:35   #10
asiakx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: kołatanie serca

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Dziewczyny podpowiedzcie, nie czuję się najlepiej, i najpewniej pójdę do lekarza ale z racji że mam dwoje małych dzieci muszę to wcześniej zaplanować, może wy mi podpowiecie co to może być, nie chce panikować ale jest mi coraz ciężej. (...) Miała tak któraś?
Tak miałam i na dziwne zachowania serca raczej kardiolog skieruje na badania serca (tak jak mnie) bo od tak bardzo ciezko jest cokolwiek okreslic. Spróbuj może zaczac używać jakiegoś holtera dostępnego na rynku np te popularne z serii S-line <ciach>albo jesli nie masz zasobnego portfela to <ciach> i wtedy bedziesz też mogła takie badania przedstawić lekarzowi.

Głowa do góry

Edytowane przez Mojwa
Czas edycji: 2016-12-13 o 21:31 Powód: reklama
asiakx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 13:30   #11
Marika225
Marika225
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 8
Dot.: kołatanie serca

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Dziewczyny podpowiedzcie, nie czuję się najlepiej, i najpewniej pójdę do lekarza ale z racji że mam dwoje małych dzieci muszę to wcześniej zaplanować, może wy mi podpowiecie co to może być, nie chce panikować ale jest mi coraz ciężej. Otóż od paru dni odczuwam takie dziwne kłucie w sercu, kołatanie, wtedy też jestem osłabiona. Zdarza mi się to kiedy gwałtownie wstanę lub usiądę, od paru dni miałam to raz dziennie, wczoraj zdarzyło mi się to wieczorem i wyjątkowo trzymało dość długo, bolało mnie w klatce piersiowej i osłabiona położyłam się do łóżka. Dzisiaj wstałam i było ok. Ale teraz czuję jakieś takie osłabienie, w dodatku cały czas czuję takie dławienie w gardle czuję taką ciężkość w klatce piersiowej ciśnienie miałam 133 na 83 dzisiaj wczoraj nie mierzyłam. Dodam że właśnie kończy mi się okres, może to przez to? Miała tak któraś?
Koniecznie warto wybrać się do lekarza. Kołatanie serca jest często związane ze zbyt szybkim tętnem, a jeśli nawet nie jest bezpieczne, może bardzo uprzykrzać życie. Na szczęście można to wyregulować odpowiednimi środkami farmakologicznymi.
Marika225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 14:17   #12
sowbar81
Raczkowanie
 
Avatar sowbar81
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: kołatanie serca

Wiem, że kołątanie serca związane jest również z nadczynnością tarczycy. Może więc warto się również przebadać endokrynologicznie.
sowbar81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-24 15:17:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.