Po zamrażaniu ciekłym azotem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-24, 10:11   #1
lilaina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2

Po zamrażaniu ciekłym azotem


Wczoraj byłam na zabiegu zamrazania brodawek płaskich ciekłym azotem. Chciałam zapytać czy można jakoś wspomóc proces gojenia stosując jakieś maści, zasypki, czy raczej należy zostawić skóre w spokoju i pozwolić jej goić się samej?

Czy swędzenie jest normalnym objawem po zabiegu?
lilaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 10:54   #2
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Po zamrażaniu ciekłym azotem

To osoba robiąca Ci zabieg nie powiedziała? :O Albo sama nie spytałaś?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 11:39   #3
VolleyMasta
Raczkowanie
 
Avatar VolleyMasta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 76
Dot.: Po zamrażaniu ciekłym azotem

ja po tekich zabiegach zostawiam leczenie samemu sobie. nic nie uzywam... to małe ranki wiec się szybko zagoją...
VolleyMasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 11:46   #4
lilaina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: Po zamrażaniu ciekłym azotem

Ha! Po zabiegu byłam lekko "confused" i nie zapytałam. Próbuje się dodzwonić do Pani Dermatolog co by się upewnić czy moge cos na twarz nakladać. W każdym razie żadych wyraźnych zakazów nie dostałam (oprócz oczywiście wystawiania buzi na słońce). Nie miałam zamiaru stosować niczego bez konsultacji. Wcześniej Pani dermatolog powiedziała, ze moge nałożyć podkład (muszę wyjść w nd z domu), ale wygląda na to, że bąble zostaną trochę dłuzej a zasmarowane podkladem bedą wyglądać jeszcze gorzej....Napisałam na forum, bo byłam ciekawa co inne Wizażanki usłyszały po zabiegu na temat pielegnacji skóry po zabiegu.
lilaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 11:59   #5
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Po zamrażaniu ciekłym azotem

No ok, ale wątpie, żeby któraś z wizażanek doradziła Ci lepiej niż dermatolog Ja nic o tym nie wiem, więć radzę zadzwonić i się spytać
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 15:59   #6
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Po zamrażaniu ciekłym azotem

Niczego nie używaj ,zapewnij dostęp powietrza i wszystko ładnie się zagoi.U mnie trwało to około tygodnia
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 11:46   #7
n89
Raczkowanie
 
Avatar n89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 146
Dot.: Po zamrażaniu ciekłym azotem

Ja mialam zamrazaną ciekłym azotem brodawkę na lokciu rok temu.
Nie wspominam tego niestety najlepiej. Tak samo jak moja mama mam takie ciało, że wszystkie rany, nawet najmniejsze, bardzo źle się goją i ropieją
Z tym azotem bylo tak samo. Pani dermatolog powiedziala mi, że w ciągu miesiąca nie powinno już być sladu, a tymczasem bylo coraz gorzej- w miejscu tego zamrażania zrobil mi się taki brązowy strup. Strasznie mnie swędzialo i pieklo naprzemian. Strup pękał i plynęła z niego ropa z krwią. Potem strup się odklejal, zostawała sama rana, ropa plynęła i strasznie pieklo Potem wszystko zaczynalo się od początku- znowu zasklepiał się strup i sytuacja powtarzała się na nowo. Wszystko to trwalo kilka miesięcy. W końcu przeszlo, ale do dzisiaj mam na łokciu taka brzydką, czerwoną bliznę.
Oj nie, nigdy więcej nie zgodzę się na zamrażanie azotem!
n89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 00:03   #8
anetkaelo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Po zamrażaniu ciekłym azotem

Cytat:
Napisane przez n89 Pokaż wiadomość
ja mialam zamrazaną ciekłym azotem brodawkę na lokciu rok temu.
Nie wspominam tego niestety najlepiej. Tak samo jak moja mama mam takie ciało, że wszystkie rany, nawet najmniejsze, bardzo źle się goją i ropieją
z tym azotem bylo tak samo. Pani dermatolog powiedziala mi, że w ciągu miesiąca nie powinno już być sladu, a tymczasem bylo coraz gorzej- w miejscu tego zamrażania zrobil mi się taki brązowy strup. Strasznie mnie swędzialo i pieklo naprzemian. Strup pękał i plynęła z niego ropa z krwią. Potem strup się odklejal, zostawała sama rana, ropa plynęła i strasznie pieklo potem wszystko zaczynalo się od początku- znowu zasklepiał się strup i sytuacja powtarzała się na nowo. Wszystko to trwalo kilka miesięcy. W końcu przeszlo, ale do dzisiaj mam na łokciu taka brzydką, czerwoną bliznę.
Oj nie, nigdy więcej nie zgodzę się na zamrażanie azotem!
ja tez sie z toba zgodze w 100% nigdy wiecej nie powtorze tego zabiegu. Nie dosc ze boli zaraz po zamrazaniu to malo tego bo od miesiaca rana nie chce mi sie wyleczyc!!! 3 tygodnie leciala ropa z pecherza, teraz rana wyglada jakbym miala popalona skore okropnosc!!
anetkaelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.