Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-26, 08:39   #2761
Peg
Raczkowanie
 
Avatar Peg
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez Pepka123 Pokaż wiadomość
Mam pytanie bo dzisiaj byłam u ginekologa ponieważ chcę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne i mój ginekolog przepisał mi Cyprest i nie jestem go pewna . Boje się ponieważ nie wiem czy on działa. Czytałam wiele opinii ale głównie o tym że zwalcza trądzik a mi chodzi głównie o antykoncepcje . Czy one są tak samo skuteczne jak inne tabletki antykoncepcyjne które nie mają żadnych innych właściwości niż antykoncepcja? Czy podczas ich brania mój chłopak może pójść na całość i dojść we mnie ?
Mogę się wypowiedzieć, bo brałam Cyprest rok temu (5 opakowań) i teraz (skończyłam drugie opakowanie, przeszłam na Atywię).

Rok temu brałam te tabletki ze względu na nadmiar androgenów, trądzik i spóźniające się miesiączki. Po kuracji:
- cera bardzo się poprawiła, prawie w całości zniknął trądzik z pleców (właśnie z tego powodu brałam tabsy), na buzi też nie było już niespodzianek
- przestały mi rosnąć pojedyncze włoski na piersiach (to był właściwie największy problem jeśli chodzi o owłosienie)
- po odstawieniu miesiączki się wyregulowały - okres miałam jak w zegarku co 35 dni, nigdy wcześniej nie był tak regularny
- nie odczułam spadku libido, nie bolała mnie głowa, ogólnie jeśli chodzi o samopoczucie nic się nie zmieniło

Jednocześnie częściej puchły mi nogi, np. w upale i po długim siedzeniu, czasem czułam ciężkość nóg, pojawiły się pajączki na udach. Po 3 miesiącach od odstawienia trądzik powrócił do stanu poprzedniego.

Teraz efekty są podobne, z tym że na twarzy przed okresem wyskakują mi niespodzianki i mam wahania nastrojów (czyli tak samo jak było przed braniem tabletek). Zauważyłam też, że częściej łapią mnie skurcze w łydkach. No i niestety cellulit - po pierwszej kuracji w ogóle go nie miałam, teraz stał się widoczny, zwłaszcza w okolicach pośladków.

Edytowane przez Peg
Czas edycji: 2015-08-26 o 08:41
Peg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 18:08   #2762
dzikapantera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
Exclamation Antykoncepcja Diane35. PILNE

Witam. Mam pewien problem i niestety nie wiem jak go skutecznie rozwiązać, a więc zaczynam od początku i liczę na pomoc z Waszej strony
Jakieś 2 tygodnie temu( 14 października) byłam u ginekologa i przepisał mi antykoncepcje hormonalną Diane-35 nadmienię iż jest to pierwsza taka antykoncepcja w moim życiu. Miałam akurat tego dnia ostatni dzień miesiączki. Zostałam jasno poinstruowana o tym, ze mam zacząć brać tabletki od pierwszego dnia okresu, wczoraj rano doznałam szoku. Pojawił się okres. Dodam iż u mnie jest on okropnie nieregularny i nie wiadomo kiedy raczy się zjawić więc pomyślałam, ze to już ten czas i wzięlam pierwszą pigułkę, niestety dzisiaj jakby krwawienie ustało (wczoraj było dość obfite) i myślę, ze mogło być to po prostu "plamienie" w ciągu cyklu, co się wcześniej zdarzyło tylko raz. I teraz przejdę do sedna. Nie wiem czy mam kontynuować branie tabletek jesli okaże się, że było to tylko plamienie i jesli tak to czy będę zabezpieczona, czy może powinnam przerwać i czekać do tej "konkretnej" miesiączki? Niestety mało wiem o takich rzeczach jak wczesniej mówiłam, jest to pierwsza antykoncepcja hormonalna w moim życiu. Proszę o rady i z góry dziękuję
dzikapantera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 21:33   #2763
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Antykoncepcja Diane35. PILNE

Bierz dalej, takie krwawienia mogą się zdarzać na początku stosowania antykoncepcji (nawet do 3 pierwszych opakowań). Dla pewności podczas pierwszego opakowania stosujcie gumkę
Aaa, co do tych konkretnych tabletek to ja bym się nad nimi zastanowiła - to nie są typowe tabletki antykoncepcyjne, owszem mają działanie antykoncepcyjne, ale jakby "przy okazji". Lekarze przepisują go zazwyczaj w leczeniu trądziku, hirsutyzmu i są to raczej krótkie terapie.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 11:54   #2764
dzikapantera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
Dot.: Antykoncepcja Diane35. PILNE

Wlasnie mam je przepisane przez lekarza razem ze spironolem i wlasnie dlatego, ze mam problem z trądzikiem niestety nie tylko na twarzy ale i plecach co jest bardzo nie komfortowe. I wlasnie działanie antykoncepcyjne w moim przypadku jest "przy okazji". Taka kuracje mam przepisana na 3 miesiące, a po tych trzech miesiacach zmiana pigułek. Dziekuje serdecznie za radę, będę brała dalej i zobaczymy co z tego wyniknie

Edytowane przez dzikapantera
Czas edycji: 2015-10-28 o 11:58
dzikapantera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 11:55   #2765
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Antykoncepcja Diane35. PILNE

Też brałam te tabletki na trądzik, przez pół roku.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 14:07   #2766
dzikapantera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
Dot.: Antykoncepcja Diane35. PILNE

Witam. Teraz powstał kolejny "problem" i znów mam pytanie. W niedzielę skończyłam 1 opakowanie tabletek i nie dostałam okresu. (Nie współżyłam) Zgodnie z ulotką mam wziąć☠w tą niedzielę. I jesli wezmę☠tabletkę właśnie w niedzielę pomimo braku okresu to będę☠zabezpieczona czy nie?
dzikapantera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 18:45   #2767
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Antykoncepcja Diane35. PILNE

Cytat:
Napisane przez dzikapantera Pokaż wiadomość
Witam. Teraz powstał kolejny "problem" i znów mam pytanie. W niedzielę skończyłam 1 opakowanie tabletek i nie dostałam okresu. (Nie współżyłam) Zgodnie z ulotką mam wziąć☠w tą niedzielę. I jesli wezmę☠tabletkę właśnie w niedzielę pomimo braku okresu to będę☠zabezpieczona czy nie?
Tak, będziesz zabezpieczona jeżeli brałaś zgodnie z ulotką.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-29, 12:05   #2768
anita0211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Syndi 35

Witajcie dziewczyny,

przeszukałam już wcześniejsze wątki, lecz są one dość stare i mało aktualne.

Chciałam Was się doradzić.
Nie jestem jeszcze przekonana do tabletek antykoncepcyjnych, tzn. nie ufam im, aż tak bardzo.
Z początku brałam te tabletki ze względów trądzikowych, ale skoro mają również własność anty czemu by nie korzystać z tego faktu.

Otóż biorę już 3 opakowanie Syndi 35, skończyłam, jednak jeszcze do tej pory nie wyregulowały mi okresu.
Przedstawiając swoje obawy ginekologowi zapewniał mnie o 105% działaniu tabletek, że nie ma się czego obawiać,
nie wie co te dziewczyny sobie ubzdurały, słyszą że jakaś wpadła biorąc itp. jego słowa pamiętam idealnie jak mówił, że prawidłowe, regularne przyjmowanie, o stałej porze, daje taką gwarancję .

Obawia mnie ich niska cena, czy tabletki przy takiej cenie są w stanie dac taką ochronę jak fakt, że jeszcze nie uregulowały okresu przy 3 cyklach.
anita0211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 08:04   #2769
linkinpark123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Question Tabletki Cyprest - czy działają ?

Hej!

Wiem, że temat był poruszany wielokrotnie na forum ale nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie i w sumie posty są dość stare zatem chciałabym odświeżyć temat.

Od 2 miesięcy biorę Cyprest, głównie na problemy z trądzikiem i nadmiernym owłosieniem.

Co prawda trądzik zmalał, występują jakieś pojedyncze wypryski więc mam nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej natomiast jeżeli chodzi o hirsutyzm bo podobno na to też działają tabletki, nie jest on u mnie jakiś nasilony, denerwujące się po prostu czarne mocne włosy wyrastające w okolicach brody (potrafi to krępować).

Jak na razie nie zauważyłam jakiejś poprawy w tej kwestii stąd moje pytanie:

Czy u Was to działa na tą przypadłość, jeśli tak to po jakim czasie widziałyście efekty?

Patka
linkinpark123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 20:57   #2770
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Tabletki Cyprest - czy działają ?

Cytat:
Napisane przez linkinpark123 Pokaż wiadomość
Hej!

Wiem, że temat był poruszany wielokrotnie na forum ale nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie i w sumie posty są dość stare zatem chciałabym odświeżyć temat.

Od 2 miesięcy biorę Cyprest, głównie na problemy z trądzikiem i nadmiernym owłosieniem.

Co prawda trądzik zmalał, występują jakieś pojedyncze wypryski więc mam nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej natomiast jeżeli chodzi o hirsutyzm bo podobno na to też działają tabletki, nie jest on u mnie jakiś nasilony, denerwujące się po prostu czarne mocne włosy wyrastające w okolicach brody (potrafi to krępować).

Jak na razie nie zauważyłam jakiejś poprawy w tej kwestii stąd moje pytanie:

Czy u Was to działa na tą przypadłość, jeśli tak to po jakim czasie widziałyście efekty?

Patka
Hirsutyzm to kuracja co najmniej 9 miesięczna. No i musisz pamiętać, że on nie zadziała jakoś niesamowicie na włosy już istniejące, ale zahamuje wzrost nowych.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 20:28   #2771
Felis pardina
Raczkowanie
 
Avatar Felis pardina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 262
Dot.: Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy

Dziewczyny pilne.



Zwracam sie do was z ogromna prosba. Chce zazywac tabletki hormonalne na tradzik. Tradzik ropny zaawansowany juz od kilku lat.Wczesniej z zadnymi tabletkami nie mialam do czynienia. Mam madinette i od innego lekarza Diane-35. Ktore tabletki sa lepsze i szybciej dzialaja na tradzik? Ktore maja mniej skutkow ubocznych? od listopada bede brac izotek. Teraz jest lato i chce juz zniwelowac objawy tradziku bo jestem juz zmeczona psychicznie nim. Pozdrawiam. Od jutra dostane okres i juz potrzebuje tej porady jak najszybciej. Ja nie wspolzyje i sie na to nie zanosi narazie. Potrzebne mi sa one tylko do tradziku.
Felis pardina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-29, 20:41   #2772
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Felis pardina Pokaż wiadomość
Dziewczyny pilne.



Zwracam sie do was z ogromna prosba. Chce zazywac tabletki hormonalne na tradzik. Tradzik ropny zaawansowany juz od kilku lat.Wczesniej z zadnymi tabletkami nie mialam do czynienia. Mam madinette i od innego lekarza Diane-35. Ktore tabletki sa lepsze i szybciej dzialaja na tradzik? Ktore maja mniej skutkow ubocznych? od listopada bede brac izotek. Teraz jest lato i chce juz zniwelowac objawy tradziku bo jestem juz zmeczona psychicznie nim. Pozdrawiam. Od jutra dostane okres i juz potrzebuje tej porady jak najszybciej. Ja nie wspolzyje i sie na to nie zanosi narazie. Potrzebne mi sa one tylko do tradziku.
Na trądzik hormonalny zdecydowanie Diane-35. To lek antyandrogenny, obniża poziom testosteronu we krwi, a co za tym idzie zmniejsza wydzielanie łoju przez skórę.
Co do skutków ubocznych - nie ma tak, że jakieś hormony dają ich więcej, inne mniej. To kwestia indywidualna. Może być tak, że taka Diane tysiącom kobiet odpowiada, a Tobie nie i odwrotnie.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 20:44   #2773
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy

Diane35 to lek starej generacji, obecnie są inne, lepsze rozwiązania antyandeogenne. Z tym, że warto najpierw sprawdzić czy to aby na pewno podłoże hormonalne jest przyczyną problemów z cera.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 23:59   #2774
Felis pardina
Raczkowanie
 
Avatar Felis pardina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 262
Dot.: Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy

Hormony badalam, sa niby w normie. Lekarz mowi ze ona prawie zawsze sa w normie

Mam lojotok, wlosy wypadaja garsciami. Prosze doradzcie bo mi sie jutro okres zacznie na bank. A musze wykupic 3 opak bo wyjezdzam ( to.koszt ok 100zl )

Czyli zaczne brac chyba te Diane-35. Jeny nwm co robic. Ogolnie jestem chorowita osoba i nie chce na sobie testowac lekow anty jesli nie wspolzyje a chce tylko wyleczyc tradzik.

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:45 ----------

Czy jest roznica miedzy Diane35 a Cyprest ? Bo czytam, ze Diane to lek starej generacji i zawiera ogromna dawke hormonow. Cyprest jest chyba nowszym lekiem. Poprawcie mnie jesli sie myle. Dziekuje wam za szybkie odpowiedzi.
Felis pardina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 05:54   #2775
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy

Nie wiem na jakiego lekarza trafiłaś, ale to nie jest tak, że hormony masz w normie, a mimo to nie są w normie u mnie w wynikach hormonalnych od razu było widać, że coś się dzieje nie tak. U Ciebie nie ma podłoża hormonalnego, więc po co chcesz się tym leczyć? Jak bardzo masz nasilony trądzik? Może retinoidy doustne?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 12:37   #2776
paulinka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19
GG do paulinka8
Dot.: Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy

Z autopsji wiem, że hormony pomagają minimalnie na trądzik tylko kiedy je jesz, a już na pewno nie wyleczą. ( brałam diane -35, po tym wątroba do wymiany i bez kija do mnie nie można było podejść). Jak odłożysz tabletki to za kilka dni wszystko wraca jak było Także nie wiem czy coś to da. Jadłam później antybiotyk tetracyklinę i też nic to nie dało. Przeszło mi z wiekiem. Teraz tylko mi wywala przed okresem, ale jak odpowiednio wcześniej zaczne łykać Castagnusa na PMS to w ogóle nie mam.

Edytowane przez paulinka8
Czas edycji: 2016-06-30 o 12:42
paulinka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 16:37   #2777
bella09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Podwyższony Androstedion, testosteron i DHEAS - Diane35.

Cześć wam. Od kilku lat mam nadmierne owłosienie i trądzik. Zawsze myślałam że trądzik w końcu przejdzie, a owłosienie cóż..taka natura. Jednak postanowiłam zrobić sobie badania. Ginekolog skierowała mnie właśnie na badania testosteronu, androstedioni i DHEAS. Wszystko wyszło trochę ponad normę. Lekarka przepisała mi Diane35 narazie na 3 miesiące. Poczytałam trochę o tym leku w internecie i przeważają negatywne opinie. Biorę właśnie pierwsze opakowanie, prawie kończę. Zauważyłam że cera mi się lekko pogorszyła, występuje plamienie, mniejsze niż w czasie okresu ale jednak jest, czuję również ból piersi, których rozmiar się nieco zwiększył. Jestem szczupłą dziewczyną także to akurat dla mnie plus, bo zawsze kompleksem był mały biust. Zastanawiam się czy nie wybrać się do lekarza, może ten lek nie jest dobrze dobrany? Czy któraś brała to na nadmierne owłosienie? Pomogło?
bella09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 08:19   #2778
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Podwyższony Androstedion, testosteron i DHEAS - Diane35.

poczekaj do 3 opakowania jeśli nic groźnego się nie dzieje. Organizm musi się ustawić pod tabletki.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 14:04   #2779
depresyjnymotyl
Przyczajenie
 
Avatar depresyjnymotyl
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 14
Dot.: Podwyższony Androstedion, testosteron i DHEAS - Diane35.

Ja biore Diane 35. Tylko ze u mnie nie bylo najmniejszych nawet skutkow ubocznych. Wrecz przeciwnie. Krwawienie zawsze od 4 dnia przerwy. Trwajace tylko 4 dni. Poprawa cery. Nigdy nie mialam tak ladnej. Z nadmiernym owlosieniem jakos nie szczególnie sobie radzi. Na brodzie nadal mam te kilka wloskow ktore regularnie wyrywam. Co do wasika to nie wiem bo zanim urosnie depiluje kremem Za miesiac bede robic badania i zobaczymy co dalej. Mozesz poczekac te trzy opakowania dac organizmowi sie przyzwyczaic.
depresyjnymotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.