po co woda termalna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-15, 11:22   #1
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko

po co woda termalna?


no właśnie? po co? to dla mnie niezgłębiona jak dotąd tajemnica.może ktoś mi pomoże.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 11:28   #2
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: po co woda termalna?

Przede wszystkim w celu ukojenia skóry, ale działa także orzeźwiająco.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 11:52   #3
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: po co woda termalna?

aaaa.tak podejrzewałam, że coś w ten deseń.hehe. czyli do cery naczynkowej jak najbardziej? albo do skóry poparzonej niefortunnie słońcem? dobrze myślę? ale czy nie jest to trochę zawracanie głowy z tymi wodami termalnymi?żyć to bez nich się da...
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 13:58   #4
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: po co woda termalna?

zaraz, zaraz, ja tu czegoś nie rozumiem-wczytałam się w oceny wód termalnych na KW i dowiedziałam się, że używa sie takiej wody do utrwalania makijażu!to znaczy co? a on nie spływa?toż to woda! nie kumata jakaś jestem.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 14:02   #5
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: po co woda termalna?

ano nie spływa, a wrecz sie utrwala ja sobie zrobiłam sama wode z przepisu Magusi z Poradnika lejka mi dała buteleczke z małym atomizerkiem i jest super wiadomo ze sie tym nie oblewasz, tylko taką mgiełeeeczke psiukasz słonce i jest ok

__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 14:12   #6
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: po co woda termalna?

mgiełka,mgiełka,wiem,wiem .ale jakoś mi to tak dziwnie wszystko wygląda...jakoś tak..coś mi tu nie pasi...chyba sobie kupię po prostu jakąś wodę i przekonam się na własnej skórze, w czym rzecz!albo zrobię.zaraz zajrzę do poradnika.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 14:14   #7
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: po co woda termalna?

yhy, tylko pamietaj koko o atomizerku z małym otworkiem &
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-15, 17:46   #8
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: po co woda termalna?

Agentka-Ola napisał(a):
> ano nie spływa, a wrecz sie utrwala ja sobie zrobiłam sama wode z przepisu Magusi z Poradnika lejka mi dała buteleczke z małym atomizerkiem i jest super wiadomo ze sie tym nie oblewasz, tylko taką mgiełeeeczke psiukasz słonce i jest ok

Zrobiłaś? Jeeeej, jak ja się cieszę! a jaką masz mineralke? Bo jak chcesz, to mam prawie 5 l tej mineralki co Maguś poleca, mogę ci dać ze dwa...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 19:40   #9
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: po co woda termalna?

polecam
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ody%20termalne

Woda termalna nie jest niezbędna, ale pomocna.
Z tym utrwalaniem makijażu to raczej nie jest ona bardzo pomocna i jesli użyje się jej zbyt dużo, w zbyt bliskiej odległości, to rzeczywiście można tylko sobie rozmazać makijaż. W ciągu dnia wody te stosuje się bardziej dla odświeżenia, trzeba też pamiętać, że mogą osłabić ochronę słoneczną, gdyż usuną warstewkę kremu z filtrami.
Przy stosowaniu wody mineralnej z butelki co także jest dobrą opcją trzeba pamiętać o kilku sprawach:
- wybieramy wodę o wysokiej czystości bakteriologicznej, niestety aby mieć pewność, trzeba by kontaktować się z producentem, lub próbować dotrzeć do Nesweeka, ponoć w jednym z numerów zamieszczony był test czystości niektórych wód mineralnych, dla pewności nie stosujemy wód nieznanych producentów, z nieznanie brzmiących żródeł, istnieje wtedy większe prawdodobodobieństwo, że nie są to prawdziwe wody mineralne,że mają niski stopień czystości, wybieramy też naturalne wody mineralne, a nie mineralizowane i oczywiście niegazowane oraz bez żadnych dodatków,
- opakowanie z dozownikiem w którym będziemy trzymać wodę, musi zostać dobrze zdezynfekowane, przepłukane gotowaną wodą, najlepiej by była to szklana buteleczka, wtedy można ją przepłukać wrzątkiem, plastikowe buteleczki wielorazowego użytku są bardziej narażone na zanieczyszczenia.
- opakowanie najlepiej by było niewielkie, a to dlatego, że wody niegazowane są bardziej podatne na zanieczyszczenia, większe buteleczki można trzymać w lodówce, w przypadku mniejszych, które chcemy nosić ze sobą, często wymieniać wodę ze świeżo otwartej butelki z wodą mineralną.
- do wody można dodać 1-2 krople olejku aromatycznego np rozmarynowego lub grejfrutowego, przedłużymy jej świeżość oraz wzbogacimy jej walory. W przypadku cery suchej może to być olejek różany.
-Jeśli do wody mineralnej dodamy kilka kropli octu winnego, wówczas mamy gotowy naturalny tonik do twarzy.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 12:47   #10
Modelinowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: po co woda termalna?

czyli takiej wody można używać na pełny makijaż ? tzn. podkład i puder ?
Modelinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 07:42   #11
Arctica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 60
Dot.: po co woda termalna?

Ja używam, często zaraz po tym jak się umaluję, bo dzięki niej wszystko ładnie stapia mi się ze skórą i uzyskuję ładny naturalny efekt.
U mnie się to sprawdza, jednak dodam, że stosuję podkład o średnim kryciu, korektor, puder w niewielkich ilościach, ostatnio gdy jest ciepło zwykły puder tylko pod oczy dla utrwalenia korektora, na pozostałą część twarzy ziemię egipską Lavertu.
__________________
"Nie potrafię i nie chcę dopasować swojego sumienia do tegorocznej mody”
Lillian Helman
Arctica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.