typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-16, 11:40   #121
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez FirstLady
polegajac na tym zdjeciu, to nie mam ani plaskiej, ani nie-plaskiej twarzy
Dziewczyno! przecież wiesz sama dobrze że to było tylko schematyczne przedstawienie - wiadomo ze każda twarz jest inna - chodzi o to że profil płaskiej twarzy wygląda tak jakby wszystko było na jednej linii - w twarzy nieplaskiej to samo jest na łuku lub na półkolu. i to wszystko
równie dobrze mogłabym to przedstawić tak:
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 11:41   #122
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

zgadzam się z AgąZ w 1000000% oraz z arielką co do teorii na temat Polaków. Tylko wybrzydzają, wymagania nie wiadomo jakie, tylko krytykują, "ta za brzydka, tamta za mały biust ma, a ta za niska, ta za wysoka,a ta wymalowana, tamta niewymalowana blablabla". A sami - zero kultury, zero zdabnia, zero klasy. Zauwazylam jeszcze, że oni komentują TYLKO wygląd kobiet, natomiast na zahcowanie chyba w ogole nie patrzą... A mogliby- zwłaszcza u siebie

Co do amerykańskiej urody-jak już wspomnialam, słyszalam, ze ja mam ponoc takową. Opiszę więc: mam ceimnobrązowe wlosy, ciemną karnację, turkusowe dość duże oczy i owalny ksztalt twarzy, dość małe usta (ale nie są one wąskie tylko małe), mały , troszke zadarty nos, dobrze wyglądam we fryzurach tzw. "ulizanych", bo mam proporcjonalne rysy twarzy... Sama nie wiem, z czym mi się taka uroda kojarzy, ale szczerze mówiąc byłam zszokowana, że mam "amerykańską" urodę

aha - mam jedną koleżankę, która też usłyszala, ze ma "amerykańską" urodę i ta koleżanka wygląda tak: Ma ciemnobrązowe wlosy, brązowe oczy, okrągłą twarz, niskie czoło, zadarty , maly nos, spore usta, ciemną karnację - i wedlug mnie ona wygląda jak prawdziwa Cyganka aha - i też dobrze wygląda w "ulizanych" fryzurach z racji proporcjonalnych rysów twarzy
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 11:43   #123
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez o000agus
Dziewczyno! przecież wiesz sama dobrze że to było tylko schematyczne przedstawienie - wiadomo ze każda twarz jest inna - chodzi o to że profil płaskiej twarzy wygląda tak jakby wszystko było na jednej linii - w twarzy nieplaskiej to samo jest na łuku lub na półkolu. i to wszystko
równie dobrze mogłabym to przedstawić tak:

O, właśnie. I ja tak, jak Ty Aguś, "rozumuję" płaską twarz - wszystko w jednej linii
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 11:46   #124
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Jula
Co do amerykańskiej urody - mnie się kojarzy kwadratowa raczej twarz, blond włosy, niebieskie oczy, mocna opalenizna, typowa szeroka szczęka i uśmiech pełen zębów
Tak dokłądnie wyobrażam sobie amerykańską dziewczynę
z tym że rysy mają dość ostre - nie łagodne. i mają krótkie zadarte szpiczaste noski

do firstlady : widzisz różnice na tych obrazkach? :
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 11:51   #125
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez czekoladka
zgadzam się z AgąZ w 1000000% oraz z arielką co do teorii na temat Polaków. Tylko wybrzydzają, wymagania nie wiadomo jakie, tylko krytykują, "ta za brzydka, tamta za mały biust ma, a ta za niska, ta za wysoka,a ta wymalowana, tamta niewymalowana blablabla". A sami - zero kultury, zero zdabnia, zero klasy. Zauwazylam jeszcze, że oni komentują TYLKO wygląd kobiet, natomiast na zahcowanie chyba w ogole nie patrzą... A mogliby- zwłaszcza u siebie
I dlatego polki często są zakompleksione za to oni mają siebie za cudownych i wspaniałych - nawet nie czują potrzeby prawienia namkomplementów
Cytat:
Napisane przez czekoladka
aha - mam jedną koleżankę, która też usłyszala, ze ma "amerykańską" urodę i ta koleżanka wygląda tak: Ma ciemnobrązowe wlosy, brązowe oczy, okrągłą twarz, niskie czoło, zadarty , maly nos, spore usta, ciemną karnację - i wedlug mnie ona wygląda jak prawdziwa Cyganka aha - i też dobrze wygląda w "ulizanych" fryzurach z racji proporcjonalnych rysów twarzy
Cygani mają charakterystyne niskie i wąskie czoło (włosy im po bokach tak śmiesznie zarastają to czółko )
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 11:51   #126
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Jula
Zgadzam się z wypowiedzią AgiZ Polki są piękne, zadbane, natomiast Polacy - rzadko jest na kim oko zawiesić. Brzuszki, bylejakie ubrania (albo typ sportowy, albo garnitur z plecakiem do martensów). Albo mali i grubi (przypakowani), albo tzw przecinki (1,90 i 60 kg żywej wagi)
Moja mama mężczyzn należących do rodzaju przecinkowate nazywa kręgozmykami . U mnie widok chuderlawego ciałka wyzwala instynkty macierzyńskie i chęć podtuczenia zasuszonego delikwenta przy pomocy domowych obiadków, a więc jest to swego rodzaju wabik .
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 12:09   #127
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez o000agus
I dlatego polki często są zakompleksione za to oni mają siebie za cudownych i wspaniałych - nawet nie czują potrzeby prawienia namkomplementów
Cygani mają charakterystyne niskie i wąskie czoło (włosy im po bokach tak śmiesznie zarastają to czółko )
O taaaaaaaaak tttaaaaakkkkk, to stąd się biorą kompleksy Polek, masz rację w 10000000%, to Polacy są temu winni Polacy mają o sobie zbyt wysokie mniemanie Mam takiego kolegę - niezbyt piękny,ale też nie jest jakimś potworem, pzreciętniak, ma 26 lat, NIGDY nie mial dziewczyny, ale wybrzydza, że hohohohoooo !!!! I patrzy tylko na wygląd no i myśli, że jest jakimś 8 cudem świata... Aha - dziewczyny od niego uciekają, ostatnio upatrzył sobie mnie, ale też ucieklam , bo nie potrafi zainteresować soba dziewczyny, nie umie rozmawiać . I chyba dodalabym tutaj, że cechą mężczyzn-Polakow jest BRAK UMIEJĘTNOśCI prowadzenia i podtrzymania rozmowy


Ja już zgłupłam z tą amerykańską urodą bo mi wychodzi z tego, że może mieć ona coś wspolnego z Cyganami



AGUŚ- możesz mi powiedzieć, najlepiej zobrazuj mi to , jakie to są ostre/łagodne rysy twarzy?? Bo szczerze mowiąc, niby wiem, ale do końca pewna nie jestem... Wklej fotke albo narysuj to tak, jak z twarzami Z góry dzieki
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 12:21   #128
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez czekoladka
O taaaaaaaaak tttaaaaakkkkk, to stąd się biorą kompleksy Polek, masz rację w 10000000%, to Polacy są temu winni
Czy aby napewno ? Osobiście mam jak najlepsze doświadczenia z naszymi panami, mimo że nie uważam się za ósmy cud świata. Szarmanccy, z dobrymi manierami, często zabawni i subtelni w sztuce uwodzenia . No, ale może to jakaś południowowschodnia specyfika .
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 12:45   #129
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez una creatura bella
Czy aby napewno ? Osobiście mam jak najlepsze doświadczenia z naszymi panami, mimo że nie uważam się za ósmy cud świata. Szarmanccy, z dobrymi manierami, często zabawni i subtelni w sztuce uwodzenia . No, ale może to jakaś południowowschodnia specyfika .

Nie, no wiadomo,że nie mialam na mysli wszystkich Polaków, bo tacy zabawni, subtelni itp. też sa i znam takowych , ale ja pisalam o wadach i o tych, którzy nie potrafią sie wysilić i są wybredni i marudni itp. - i to właśnie oni-ci marudni-są przyczyną naszych kompleksów Ja generalnie kompleksów nie mam, bo słyszalam masę komplementów od Polaków,ale napisalam po prostu o wadach - bo taka mysl mi się nasunęła odnośnie teamtu
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 13:59   #130
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

czekoladka: zgadzam sie i znam podobny przypadek
asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 16:38   #131
Obinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 19
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Moim zdaniem słowiańska uroda to tak jak było wcześniej napisane ciemne blond włosy, jasne oczy i raczej szerokie biodra. Będąc w Paryżu zauważyłam, że francuzki są dość wysokie i bardzo szczupłe, wręcz chude. Po powrocie do Polski miałam wrażenie, że Polki mają szerokie biodra w porównaniu z Francuzkami i są raczej średnie lub niskie. We Francji kobiety powyżej 40, 50, 60 roku życia są również szczupłe i bardzo zadbane. Niestety u nas po 40-stce panie bardzo różnią się od Francuzek. Młode Polki są ładne, szczupłe, zgrabne i zwracają uwagę zagranicznych mężczyzn, ale szybko się zaniedbują i to jest przykre.
Obinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 17:40   #132
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Obinka
... ale szybko się zaniedbują i to jest przykre.
racja..

ale róznica między pollkami i jak podałaś wprzykładzie a francuzkami wynika m.in. z diety i sposobu odżywiania sie! oraz klimatu
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 17:57   #133
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez czekoladka
Nie, no wiadomo,że nie mialam na mysli wszystkich Polaków, bo tacy zabawni, subtelni itp. też sa i znam takowych , ale ja pisalam o wadach i o tych, którzy nie potrafią sie wysilić i są wybredni i marudni itp. - i to właśnie oni-ci marudni-są przyczyną naszych kompleksów
Ja marudnych nie zauważam - taka obronność percepcyjna . Zresztą za duża jestem, żeby się przeglądać w oczach jakiegoś tam wiecznie jęczącego, niezadowolonego ze swojego żywota osobnika. Mam własne lustro . I Wam polecam tę strategię: pławcie się w komplementach, a chronicznych krytykantów olewajcie.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 18:03   #134
Sacajawea
Przyczajenie
 
Avatar Sacajawea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Dorzucę ze swojej strony, że gdy byłam w Paryżu w ogóle nie odróżniałam się od tamtejszych kobiet. Nagminnie do mnie zagadywano pytając o takie niemożliwe rzeczy jak drogę gdzieś tam, trasy pociągów i inne rzeczy (np. gdzie kupiłam pierścionek, dlaczego przeniesiono wino w supermarkecie i dopiero gdy mnie usłyszeli (a raczej mój akcent, niestety zbyt twardy) pytali, skąd jestem - podejrzewano południe, jedna pani nawet Włochy (przez ten akcent), choć urodę mam raczej słowiańską - włosy jasny brąz, falowane, zielononiebieskie oczy, jasna wiosenna cera, szeroki usta i "płaska" twarz. Tak więc nie jest to jednak takie oczywiste, że jestem Polką.
Choć faktycznie w porównaniu do innych narodów wydaje mi się, że wyróżniamy się pewną delikatnością rysów - nie da się tego powiedzieć, ale wystarczy porównać Anetę Kręglicką i Britney Spears czy Claudię Schiffer...
Sacajawea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 14:10   #135
ligia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 335
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

faktem jest, że Polacy nie doceniają Polek, tylko kiedy pojawi się zagrożenie, zaczynają się starać.
Wynika to z tego, że jest nas dużo i dużo ładnych. Polacy za to z mozołem szukają dziewczyn z okładki, nauczyli się co to cellulitis i wymądrzają się na temat dbania o urodę.
Mnie to osobiście wnerwia, poza tym uważam, że same kobiety sobie szkodzą, bo zamiast cukrować takim "mędrcom", powinny im pokazać, że nie mają wstępu do babskiego świata, którego i tak nigdy nie zrozumieją.
A tak co róz słyszę jak chłopaki wyliczają kalorię, ględzą o kremach na rozstępy, zmarszczki, o operacjach plastycznych itp.
ligia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 14:45   #136
FirstLady
Rozeznanie
 
Avatar FirstLady
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 666
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

...

Edytowane przez FirstLady
Czas edycji: 2011-04-11 o 14:45
FirstLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 12:30   #137
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ligia
Polacy za to z mozołem szukają dziewczyn z okładki, nauczyli się co to cellulitis i wymądrzają się na temat dbania o urodę.
dobre
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 15:02   #138
-Finezja-
Rozeznanie
 
Avatar -Finezja-
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 931
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Pierwsze co mi przyszło na myśl to szatynka z prostymi, długimi włosami o niezbyt jasnej ale też nie ciemnej karnacji z brązowymi lub szarymi oczami. Coś ala Karolina Malinowska.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 03.jpg (56,0 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Malinowska_Karolina_981444.jpg (10,9 KB, 230 załadowań)
-Finezja- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 16:21   #139
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Z tego co czytam w tym wątku wydaje mi się, że ja reprezentuję słowiański typ urody. Włosy mam koloru mysi blond, które rozjaśniają się od słońca, cerę jasną, nawet bladą opalającą się na czerwono, twarz płaską z mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi, oczy mam jasno niebieskie oraz jasne brwi i rzęsy.

Generalnie zauważyłam, że w Polsce dominuje tego typu uroda, takie są moje spostrzeżenia.

Aha rysunki obrazujące płaską twarz są super, ale sie naśmiałam gdy je obejrzałam.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-28, 16:20   #140
lalalola
Raczkowanie
 
Avatar lalalola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 174
Smile Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez kasia191273
Holenderki na ogół brzydkie- rumiane blondynki, wyższe i baaaardzo szerokaśne w biodrach.
Wyższe, to znaczy jak bardzo? Ile mniej więcej mają wzrostu? A Holendrzy? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam
lalalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 16:35   #141
migdalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 155
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

wiele osob mi mowi ze mam slowianska urode i staroslowianskie imie (Milena) ale szczerze mowiac wydaje mi sie ze jakbym byla np. w Niemczech to bym miala germanska urode itp itd
migdalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 12:24   #142
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Pośrednio na temat: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93101&page=5 . Jak Wam się podoba myśl, że blond włosy i niebieskie oczy, niby takie słowiańskie, zawdzięczamy być może mieszance ze Skandynawami? Dla mnie to ma sens, zwłaszcza, że Slowianie wzieli się "znikąd", a teoria, że niby ze wschodu nie tłumaczy jasnego fototypu. Chyba.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 13:22   #143
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Jak byłam na wycieczce, to przewodnik mówił, że w Polsce przeważa typ urody słowiańskiej i mazowszańskiej.
Mazowszańska - ciemne bląd lub brązowe włosy, szerszy nos.
Słowiańska -jasne, średnie blond włosy, węższy nos, jasna karnacja.

To jeśli chodzi o twarz, powiedział, że figury są różne i b. szczupła może być dziewczyna o typie słowiańskim jak i ta o typie mazowszańskim.
ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 21:34   #144
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

mi się wydaje ze to dziewczyna z ciemnymi blond włosami, niebieskie oczka jakieś falowane włoski czy coś takiego. Ja w sumie tak wyglądam i wydaje mi się że jak typowa słowianka
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 23:18   #145
Sazani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Wedłu jednej z naukowych gazet typowa słowianka jest szatynką, ma jasną cerę, szarawe lub zielone oczy, włosy proste no i te wystające kości policzkowe... ucieszyło mnie to bo ja tak właśnie wyglądam...
Sazani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 08:23   #146
*Arien*
Przyczajenie
 
Avatar *Arien*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 23
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

A mi się wydaje, że słowianki teraz bardzo często są z włosami w kolorku ciemnego blondu i jasnego brązu, coraz rzadziej widzi się naturalne jasne blondynki. No w końcu ewolucja robi swoje i włosy blond są coraz mniej spotykane. Ja sama jak byłam mała to byłam jaśniutką blondyneczką, a teraz mam włosy w brąziku A tak poza tym to ja sama nie wiem czy jestem słowianką, bo mam chłodną karnację, zielone oczy, lekko "podniesione" ich zew. kąciki, brązowe włosy, delikatne rysy twarzy, zaznaczone kości policzkowe, ale za to ciemną oprawę oczu
*Arien* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 14:15   #147
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

moim zdaniem typowym przykładem słowianskiej urody jest ta śliczna dziewczyna:
http://picsrv.missworld.tv/?fif=/mis...0,0,0&cvt=jpeg
najciekawsze jest to, ze owa pani jest tegoroczną Miss Russia jednak, gdy ja zobaczylam,od razu pomyslalam sobie, ze tak wygladaly nasze przodkinie z czystą polską urodą
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 18:26   #148
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez marya21
Wiecie co, zapomnialysmy o słowaczkach. Jak bylam na Słowacji kiedys to normalnie te dziewczyny wszyyyyyyyyyystkie sa sliczneee, nie spotkalam ani jednej dziewczyny, ktora byla by brzydka lub tez przecietna. Dla mnie one sa najpiekniejsze ze wszystkich kobiet, i dosłownie sa identyczne, one wlasnie maja taka charakterystyczna urode. Wiekszosc miala blond wlosy, tylko takie hmm rozjasniane przez slonce, jasna piekna cere, jasne oczy i oprawe oczu, takie ladne usta
Ja mieszkałam na Słowacji jakiś czas i szczerze mówiąc, widziałam tylko 3-4 ładne dziewczyny. Reszta - bardzo przeciętna. O gustach się nie dyskutuje. Zwiedziłam sporą częśc Europy i stwierdzam, ze Polki są najpiękniejsze. U nas jest największa różnorodność - są kobiety o niebieskich oczach i blond włosach, są też o ciemnej karnacji, brązowych oczach i czarnych włosach. Myślę, że to dzięki tej różnorodności jesteśmy <skromny> najpiekniejszymy kobietami
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 12:26   #149
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

od obcokrajowców o polkach slyszałam "są i tu pokazany rękoma znak klepsydry" oraz,ze polki są naprawde ładne za to polacy paskudni

co do typu słowiańskiego czytałam kiedys w pewnej książce,że mylne jest postrzeganie go jako jasnowłosego niebieskookiego stworzenia. podobno słowianie mieli mysio brązowe włosy i raczej brązowawe oczy.
milk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 22:05   #150
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
co do typu słowiańskiego czytałam kiedys w pewnej książce,że mylne jest postrzeganie go jako jasnowłosego niebieskookiego stworzenia. podobno słowianie mieli mysio brązowe włosy i raczej brązowawe oczy.
Też tak czytałamIdealni e pasuję do tego opisu
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 11:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.