Ewa Chodakowska vs Jillian Michaels - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-12, 14:14   #61
phial87
Przyczajenie
 
Avatar phial87
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. małopolskie
Wiadomości: 28
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez betsy80 Pokaż wiadomość
Cenię profesjonalizm w każdej dziedzinie. I normalne relacje z ludźmi, bez fałszu, autokreacji i kiedy można to na luzie.

A praca z ciałem człowieka wymaga pokory, bezwzględnych umiejętności, przewidywania i twardych zasad.
Skąd wiesz, że Ewa jest fałszywa? Ja tam, jak ktoś się uśmiecha, nie myślę od razu, że na pewno robi to fałszywie. Zresztą po prostu ćwiczę, zamiast dorabiać ideologię i doszukiwać się drugiego dna tam, gdzie go nie ma. Ostatnie zdanie mnie nie przekonuje, twarde zasady zostawmy konfliktom zbrojnym, a ćwiczenia to rekreacja - dlatego też dziwię się, że się tak spinacie.
phial87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 14:18   #62
betsy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 45
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Uśmiech jak najbardziej wskazany.

I nie o uśmiech tu chodzi.

Bez twardych zasad nie ma efektów... A jak ktoś chce dla samej rekreacji, przyjemności.. czemu nie, też można.

Każdemu wedle uznania i potrzeb.
betsy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 19:40   #63
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Patrząc na zdjęcia pani Chodakowskiej (nawet te fotoszopowane) oceniam jej wskaźnik BMI na góra 18, co oznacza niedowagę.

Powyżej ktoś wkleił zdjęcie "patykowatych" nóg owej pani. Pięknie widać, że głowa przyśrodkowa mięśnia czworogłowego (VMO) znajduje się w stanie atrofii. Wygląda to nie tylko nieestetycznie, ale i jest odzwierciedleniem techniki (a raczej jej braku) wykonywania ćwiczeń, w których uginane/prostowane jest kolano.
Zadałam sobie odrobinę trudu, przeszukałam te jej "treningi" i proszę:
http://www.youtube.com/watch?v=fgcVMuQfzS8

"Przysiad" na kanapę, ok. 3 min. Pani trenerka nie ma w ogóle kontroli nad swoimi kolanami, schodzą się do środka przy zejściu powyżej 90 stopni.
Dla mnie postępowanie osoby, która kreuje się na "trenerkę całej Polski", a która nie potrafi wykonać najbardziej naturalnego, fizjologicznego ruchu, jest co najmniej niegodne etyki trenerskiej.

Jako ciekawostkę dodam, że pracuję obecnie z klientką, która radośnie skakała z panią Ch. Od 2 miesięcy próbujemy ogarnąć technikę przysiadu. Niestety, idzie jak po grudzie, złe nawyki wypacowane bezmyślnymi żyletkami, skalpelami czy scyzorykami robią swoje

Miłośniczki pani Ch. zanim mnie zaatakujecie, wykonajcie prosty test: przysiad bez obciążenia. Porządny, banalny przysiad, czyli stopy całą powierzczhnią oparte o podłogę (pięty/palce nie mają pawa sie odrywać), kolana idą dokładnie po torze wyznaczonym przez linię stóp, klatka wypięta do przodu, brzuch napięty, ręce splecione na karku, zadek wypięty w tył schodzi w dół do momentu, kiedy łydka zetknie się z mięśniem dwugłowym uda.
I tak z 15-20x

Jeśli któraś z Was stwierdzi, że to banalne, dajcie filmik, Rzabba i ja, chętnie ocenimy technikę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kats.jpg (12,7 KB, 622 załadowań)
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."


Edytowane przez Martucca
Czas edycji: 2013-02-12 o 19:42
Martucca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 20:03   #64
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Myślę że właśnie tu jest problem - większość fanek Chodakowskiej nawet nie zetknęła się z trenerem z prawdziwego zdarzenia stąd zachwyt nad jej ćwiczeniami.
zgadzam się

Cytat:
Napisane przez Martucca Pokaż wiadomość
Patrząc na zdjęcia pani Chodakowskiej (nawet te fotoszopowane) oceniam jej wskaźnik BMI na góra 18, co oznacza niedowagę.

Powyżej ktoś wkleił zdjęcie "patykowatych" nóg owej pani. Pięknie widać, że głowa przyśrodkowa mięśnia czworogłowego (VMO) znajduje się w stanie atrofii. Wygląda to nie tylko nieestetycznie, ale i jest odzwierciedleniem techniki (a raczej jej braku) wykonywania ćwiczeń, w których uginane/prostowane jest kolano.
Zadałam sobie odrobinę trudu, przeszukałam te jej "treningi" i proszę:
http://www.youtube.com/watch?v=fgcVMuQfzS8

"Przysiad" na kanapę, ok. 3 min. Pani trenerka nie ma w ogóle kontroli nad swoimi kolanami, schodzą się do środka przy zejściu powyżej 90 stopni.
Dla mnie postępowanie osoby, która kreuje się na "trenerkę całej Polski", a która nie potrafi wykonać najbardziej naturalnego, fizjologicznego ruchu, jest co najmniej niegodne etyki trenerskiej.

Jako ciekawostkę dodam, że pracuję obecnie z klientką, która radośnie skakała z panią Ch. Od 2 miesięcy próbujemy ogarnąć technikę przysiadu. Niestety, idzie jak po grudzie, złe nawyki wypacowane bezmyślnymi żyletkami, skalpelami czy scyzorykami robią swoje

Miłośniczki pani Ch. zanim mnie zaatakujecie, wykonajcie prosty test: przysiad bez obciążenia. Porządny, banalny przysiad, czyli stopy całą powierzczhnią oparte o podłogę (pięty/palce nie mają pawa sie odrywać), kolana idą dokładnie po torze wyznaczonym przez linię stóp, klatka wypięta do przodu, brzuch napięty, ręce splecione na karku, zadek wypięty w tył schodzi w dół do momentu, kiedy łydka zetknie się z mięśniem dwugłowym uda.
I tak z 15-20x

Jeśli któraś z Was stwierdzi, że to banalne, dajcie filmik, Rzabba i ja, chętnie ocenimy technikę
Martucca a co powiesz na ten film?
http://www.youtube.com/watch?v=ikx76gZqEXc
Fajny, nie?
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:11   #65
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
Martucca a co powiesz na ten film?
http://www.youtube.com/watch?v=ikx76gZqEXc
Fajny, nie?
Nie wiem co mnie bardziej zabiło - plank czy komentarz 'Kochanie,na następny dzień,będziesz mogła tylko stac Spróbuj!!!' I właściwie to nie jest śmieszne bo śmieszne było gdyby to był filmik jakiejś blogerki a nie 'trenerki całej Polski'
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:31   #66
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Nie wiem co mnie bardziej zabiło - plank czy komentarz 'Kochanie,na następny dzień,będziesz mogła tylko stac Spróbuj!!!' I właściwie to nie jest śmieszne bo śmieszne było gdyby to był filmik jakiejś blogerki a nie 'trenerki całej Polski'
No to dyganie biodrami też nie wiem na co, chyba na nadwyrężenie kręgosłupa, bo na pupę to na bank nie

Właśnie o to przede wszystkim chodzi. Zainspirowała wiele osób, wszystko fajnie tylko co z tego, jak duża część z nich, niedoświadczona nie zwraca uwagi na technikę (bo od Ewy o chyba tylko słychać plecy proste, mocny brzuch nic więcej) i będzie problem, jak Martucca pisała.
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:37   #67
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
No to dyganie biodrami też nie wiem na co, chyba na nadwyrężenie kręgosłupa, bo na pupę to na bank nie
No właśnie zabrakło mi określenia - dyganie To tak podobnie jak na tym filmiku z przysiadem mam wrażenie że nie ma kontroli nad ciałem w fazie ruchu.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 21:42   #68
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Z braku mięśni pracuje energią kinetyczną, to się nazywa PROFESJONALIZM i widać go z każdym filmikiem coraz lepiej
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:44   #69
cwaniara_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 128
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
zgadzam się


Martucca a co powiesz na ten film?
http://www.youtube.com/watch?v=ikx76gZqEXc
Fajny, nie?
O masakra co to jest? Może warto, aby dziewczyny wykonujące te ćwiczenia zerknęły na filmiki z Jilian ona je też robi tylko wolniej i dokładniej. Gdzie to spinanie pośladków? ona tak macha tymi biodrami jakby się bawiła, a nie ćwiczyła takie '' na odwal '' . Powoli, a dokładnie trzeba się skupić na spięciu, a nie machać jak pajacyki, to nie ćwiczenia aerobowe?
__________________
cwaniara to tylko nick z gry w pokera nie jestem żadnym cwaniakiem na forum
cwaniara_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:50   #70
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Z braku mięśni pracuje energią kinetyczną, to się nazywa PROFESJONALIZM i widać go z każdym filmikiem coraz lepiej
Jak żyję nie wpadłabym na tak genialny pomysł!

I wiecie ja się tak na serio zastanawiam czy w Polsce nie ma innych trenerów... bo filmik na YT to każdy może wrzucić ale żeby tak do telewizji w roli autorytetu?
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:54   #71
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Jak żyję nie wpadłabym na tak genialny pomysł!

I wiecie ja się tak na serio zastanawiam czy w Polsce nie ma innych trenerów... bo filmik na YT to każdy może wrzucić ale żeby tak do telewizji w roli autorytetu?
No właśnie problem w tym, że nie ma nikogo kto by miał takie parcie na szkło.

Brak konkurencji nie jest dobry
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 21:57   #72
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
No to dyganie biodrami też nie wiem na co, chyba na nadwyrężenie kręgosłupa, bo na pupę to na bank nie
Ja już gdzieś pisałam, ale mi się to dyganie kojarzy z tanimi filmami dla dorosłych

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
I wiecie ja się tak na serio zastanawiam czy w Polsce nie ma innych trenerów... bo filmik na YT to każdy może wrzucić ale żeby tak do telewizji w roli autorytetu?
Trenerzy są. Ale nie pchają się do TV


W ogóle tak patrzę na ten filmik i Ewka chyba się Lisy z Body Rock naoglądała. Te same gesty. Te same skulone ramionka. Jeszcze trochę pogłoduje i będzie ten sam wysusz

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
No właśnie problem w tym, że nie ma nikogo kto by miał takie parcie na szkło.

Brak konkurencji nie jest dobry
Rzabba My cały czas czekamy na Twój program
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:03   #73
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
No właśnie problem w tym, że nie ma nikogo kto by miał takie parcie na szkło.

Brak konkurencji nie jest dobry
Cytat:
Napisane przez tygryskowym_okiem Pokaż wiadomość
Trenerzy są. Ale nie pchają się do TV
Ale trenerzy się nie muszą pchać do TV - to TV powinna pchać się do nich. Może się nie powinnam na ten temat wypowiadać bo nawet telewizora nie posiadam (nie potrzebuję) ale jeśli telewizja chce się zająć tematyką fitnessu to niech to robi porządnie - same macie świadomość różnorodności treningu dla kobiet (nawet samego treningu siłowego) więc jeśli mamy do tego Polki zachęcać to przynajmniej pokażmy im alternatywy bo jak na razie Chodakowska chyba opanowała wszystko.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:07   #74
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Z braku mięśni pracuje energią kinetyczną, to się nazywa PROFESJONALIZM i widać go z każdym filmikiem coraz lepiej
niestety

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Ale trenerzy się nie muszą pchać do TV - to TV powinna pchać się do nich. Może się nie powinnam na ten temat wypowiadać bo nawet telewizora nie posiadam (nie potrzebuję) ale jeśli telewizja chce się zająć tematyką fitnessu to niech to robi porządnie - same macie świadomość różnorodności treningu dla kobiet (nawet samego treningu siłowego) więc jeśli mamy do tego Polki zachęcać to przynajmniej pokażmy im alternatywy bo jak na razie Chodakowska chyba opanowała wszystko.
Ej, piszesz jakbyś na prawdę nigdy tv nie oglądała tam nie chodzi o profesjonalizm tylko kasę, oglądających i reklamy
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:13   #75
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Ale trenerzy się nie muszą pchać do TV - to TV powinna pchać się do nich. Może się nie powinnam na ten temat wypowiadać bo nawet telewizora nie posiadam (nie potrzebuję) ale jeśli telewizja chce się zająć tematyką fitnessu to niech to robi porządnie - same macie świadomość różnorodności treningu dla kobiet (nawet samego treningu siłowego) więc jeśli mamy do tego Polki zachęcać to przynajmniej pokażmy im alternatywy bo jak na razie Chodakowska chyba opanowała wszystko.
No i ja się z Tobą zgadzam, bo tak powinno być.
Ale jakby nie patrzeć TV to TV, oni szukają kogoś kto będzie ładnie im wyglądał i pasował do ogólnych kanonów Niestety, ale obecnie nadal wyglądem pożądanym jest chudzielec Dlatego właśnie Ewka się w to wpasowała. Dlatego też wpasuje się w to Sylwia Wiesenberg, która też leci na ratunek polskim kobietom.

Poza tym społeczeństwo nie ma jeszcze odpowiedniej świadomości w zakresie aktywności i dbania o siebie. Nie rozumie wielu kwestii. I przeważa podejście, że im łatwiej, szybciej tym lepiej. Czyli gdyby pojawił się porządny trener mówiący, że potrzeba czasu, ciężkiej pracy i wyrzeczeń, to nie zostałby zaakceptowany przez tą część społeczeństwa, która w większości ogląda tego typu programy.

Więc myślę, że jeżeli ktoś miałby robić konkurencje to pod własnym szyldem, a nie promowany przez tv śniadaniową.
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:22   #76
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

nikki999 i tygryskowym_okiem macie rację, chyba rzeczywiście mam odrealnioną perspektywę
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 00:03   #77
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

To ja proponuję, albo założyć nowy wątek, gdzie czarno na białym będą opisane błędy Ch., ewentualnie zmienić temat tego wątku.
Ja znalazłam co nieco na necie, ale jak widać, nie wszyscy umieją szukać.
Z chęcią sama dowiedziałabym się jak NIE wykonywać danych ćwiczeń.

A Jillian mi się podoba, bo ma ciało, czyli kości, skóra, mięśnie. CIAŁO.
Czego o Ch. nie można powiedzieć (skóra, kości...)
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.


Edytowane przez Ela87
Czas edycji: 2013-02-13 o 00:04
Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 06:47   #78
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Ech... Najbardziej boli mnie fakt, że macie tutaj Rzabbę, która zęby zjadła na treningach i odpowiedniej diecie... Pani Ch. w majtki siusiała i gugu-guga beblała, kiedy ona już Wasza moderatorka była obcykana w tych sprawach.
Ale grono fanek pani Ch. (które powoli zaczyna zachowywać się jak sekta) patrzy ślepo w jednym kierunku nie dopuszcza do siebie żadnych, nawet najbardziej konsstruktywnych komentarzy.
Chodakowska kursy ma czy nie, ale popełnia jeszcze jeden poważny błąd, wręcz karygodny: opiera się na klepaniu tułowiem na dywanie, zwanym szumnie "ćwiczeniami na brzuch". O planku wspominać nie będę, bo widzę, że było to poruszane wielokrotnie, wykonanie jest bardziej niż żenujące, ale o tym problemie wspomnieć muszę Pani Ch. w swoim szoł jakby zapomniała o tym, że istnieje coś takiego, jak grzbiet. Te jej wspomniane klepanie na podłodze, to nic innego jak przykurczanie mięśni biodrowo-lędzwiowych, a co za tym idzie, rozluźnienie i sflaczenie mięśnie przeciwstawnych, a w dalszej kolejności rotacja pionowa miednicy, czyli wada postawy.


Zresztą... Ona sama jest anty-reklamą swoich hopsów... Zdjęcie je reklamujące wyraźnie pokazuje, mówiąc kolokwialnie, że jeden bark ma wyżej, drugi niżej. Zanim przed kamerki wyskoczy, powinna zająć się własną fizjoterapią
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg post-1349712656-512380-ewa-chodakowska.jpg (55,5 KB, 373 załadowań)
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."

Martucca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 08:18   #79
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez Martucca Pokaż wiadomość
Ech... Najbardziej boli mnie fakt, że macie tutaj Rzabbę, która zęby zjadła na treningach i odpowiedniej diecie... Pani Ch. w majtki siusiała i gugu-guga beblała, kiedy ona już Wasza moderatorka była obcykana w tych sprawach.
Ale grono fanek pani Ch. (które powoli zaczyna zachowywać się jak sekta) patrzy ślepo w jednym kierunku nie dopuszcza do siebie żadnych, nawet najbardziej konsstruktywnych komentarzy.
Chodakowska kursy ma czy nie, ale popełnia jeszcze jeden poważny błąd, wręcz karygodny: opiera się na klepaniu tułowiem na dywanie, zwanym szumnie "ćwiczeniami na brzuch". O planku wspominać nie będę, bo widzę, że było to poruszane wielokrotnie, wykonanie jest bardziej niż żenujące, ale o tym problemie wspomnieć muszę Pani Ch. w swoim szoł jakby zapomniała o tym, że istnieje coś takiego, jak grzbiet. Te jej wspomniane klepanie na podłodze, to nic innego jak przykurczanie mięśni biodrowo-lędzwiowych, a co za tym idzie, rozluźnienie i sflaczenie mięśnie przeciwstawnych, a w dalszej kolejności rotacja pionowa miednicy, czyli wada postawy.


Zresztą... Ona sama jest anty-reklamą swoich hopsów... Zdjęcie je reklamujące wyraźnie pokazuje, mówiąc kolokwialnie, że jeden bark ma wyżej, drugi niżej. Zanim przed kamerki wyskoczy, powinna zająć się własną fizjoterapią
a zaraz się dowiemy od zaślepionych, że po prostu krzywo stanęła ehh
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 10:10   #80
debesis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Rzabba to nasza Wizazowa Trenerka


A co myślicie o Sylwi Wiesenberg

moim zdaniem jest ciut lepsza od Ewki

http://dziendobry.tvn.pl/video/smacz...est,74895.html
__________________
debesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:39   #81
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez debesis Pokaż wiadomość
A co myślicie o Sylwi Wiesenberg

moim zdaniem jest ciut lepsza od Ewki

http://dziendobry.tvn.pl/video/smacz...est,74895.html
A moim zdaniem prawie to samo co Ewka.
Treningi wcale nie są ciekawsze, czy jakoś bardziej ambitniejsze.
I te małe różowe hantelki
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 20:24   #82
1qazse4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 326
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

O własnie ktoś tu podjął ciekawy temat Chodakowska jest dla większości kobiet ideałem figury, one nie chcą mierzyć sobie rosnącego bicepsu tylko spadające cm w tali i chcą być chude!
Inny tema to to ogólnie występująca na forach szydera osób ćwiczących siłowo (żeby jeszcze faktycznie część z nich miała co pokazać) na tymi które ćwiczą fitness itd
1qazse4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 08:34   #83
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
To ja proponuję, albo założyć nowy wątek, gdzie czarno na białym będą opisane błędy Ch., ewentualnie zmienić temat tego wątku.
Ja znalazłam co nieco na necie, ale jak widać, nie wszyscy umieją szukać.
Z chęcią sama dowiedziałabym się jak NIE wykonywać danych ćwiczeń.

A Jillian mi się podoba, bo ma ciało, czyli kości, skóra, mięśnie. CIAŁO.
Czego o Ch. nie można powiedzieć (skóra, kości...)
Zgadzam się ,Jillian ma ciało do jakiego ja zmierzam, oczywiście dłłłłuuuggga droga przede mną ale nigdy w życiu nie chciałabym uczyć się od ""trenerki",która wygląda tak licho.

Edytowane przez live
Czas edycji: 2013-02-14 o 08:40
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 08:38   #84
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez 1qazse4 Pokaż wiadomość
Inny tema to to ogólnie występująca na forach szydera osób ćwiczących siłowo (żeby jeszcze faktycznie część z nich miała co pokazać) na tymi które ćwiczą fitness itd
Powiedz nam zatem, co rozumiesz pod pojęciem "fitness"

...

Swoją szosą, zamiast radosnym hopsaniem, powinnaś zająć się rehabilitacją kolan. Wygląda na to, że kiedyś byłaś otyła i zbyt gwałtownie schudłaś, a co za tym idzie, kolana nie nadążyły za zmianami. Radzę potraktwać ten problem poważnie, bo może on mieć nieciekawe konsekwencje w przyszłości. Zwłaszcza, że jesteś na pograniczu niedowagi, Twój kościec jest niedociążony, a biorąc pod uwagę Twój wzrost, kości są relatywnie długie. Nieprawidłowe ułożenie kolan prowadzi do patologicznych przeciążeń, nieprawidłowego ustawienia miednicy, a co za tym idzie przeciążeń szyjki kości udowej. Czyt. z punktu widzenia biomechaniki zwiększasz swoje ryzyko złamania spowodowanego zrzeszotowieniem kości, na które już pracujesz swoją niską masą ciała.
Koniec offtopu.
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."


Edytowane przez Martucca
Czas edycji: 2013-02-14 o 09:26
Martucca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 19:48   #85
vanilla_kate
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 961
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
To ja proponuję, albo założyć nowy wątek, gdzie czarno na białym będą opisane błędy Ch., ewentualnie zmienić temat tego wątku.
Ja znalazłam co nieco na necie, ale jak widać, nie wszyscy umieją szukać.
Z chęcią sama dowiedziałabym się jak NIE wykonywać danych ćwiczeń.


A Jillian mi się podoba, bo ma ciało, czyli kości, skóra, mięśnie. CIAŁO.
Czego o Ch. nie można powiedzieć (skóra, kości...)
Powstał taki wątek? Ewentualnie wskazałybyście gdzie można znaleźć informacje o błędach w ćwiczeniach pokazywanych prze Ewkę ?
__________________
od marca 2012 dbam o włosy

vanilla_kate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 06:45   #86
aramat
Raczkowanie
 
Avatar aramat
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Erytrea
Wiadomości: 115
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

http://www.youtube.com/watch?v=ikx76gZqEXc

Piszecie o jednym z ćwiczeń zawartych w tym filmiku....zgodzę się. Wypróbowałam to, i pojawił się ból w dolnej części kręgosłupa po lewej stronie. Jestem pewna że to od tego....Jestem laikiem jeśli chodzi o ćwiczenia siłowe. Ale zgodzę się , że pani Ch. wykonuje te ćwiczenia nieestetycznie. Szybko nie znaczy efektywnie.
aramat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 15:59   #87
CzarnaKocurka
Rozeznanie
 
Avatar CzarnaKocurka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rybnik / Katowice
Wiadomości: 611
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3870028 3]Tyle ze JM mnie lepiej motywuje, poza tym uzywa roznorodnego zestawu ciezarkow, ekspandera, no i czesto towarzyszy jej wesola grupa ludzi I co wazne, zawsze pokazuje jak nie nalezy wykonywac cwiczenia zeby nie zrobic sobie krzywdy, duzo opisuje jak robic cwiczenia zeby byly efektywne. U Ewki tego tez brakuje - ciagle tylko "dobrze, swietnie, wytrzymaj jeszcze 2 razy" [/QUOTE]

Ja wprawdzie od niedawna mam styczność z treningami Jillian, choć słyszałam o niej już kilka lat temu, ale już od pierwszej płyty zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a to o ile się nie mylę, jeden z jej pierwszych programów treningowych (mam Ripped in 30). Zresztą tutaj opisałam swoje wrażenia: http://fit-and-sexy.blogspot.com/201...frontacja.html i w porównaniu do niej Ewa Chodakowska wypada blado
__________________
Wiosenne porządki
wymieniam art zabawki (serwetki do decoupage, wełna czesankowa, materiały do scrapbookingu itp.)
wymieniam książki
a tych książek s z u k a m

CzarnaKocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:07   #88
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Mam problem i w Was moja nadzieja. Choruję na niedoczynność tarczycy i odchudzanie idzie opornie, ale udało mi się już zrzucić 8kg. Od dłuższego czasu ćwiczyłam z Ewką. Jej ćwiczenia mi pomogły, nie powiem, że nie. Wysmukliłam się, tyłek się podniósł, trochę centymetrów zleciało. Jeśli chodzi o jej błędy to przysiadów nauczyli mnie na wf, a jak zrobić poprawnie plank doszłam sama (podczas tego ćwiczenia Ewa mówiła o palących mięśniach, nic nie czułam więc postanowiłam zgłębić temat). Tak poczytałam trochę wizaż i postanowiłam spróbować treningu Jillian. Podoba mi się bardzo , ale już po 3 dniach włączył mi się ból kolan (mam wadę). Jej ćwiczenia z obciążeniem są dla mnie na dłuższą metę niewykonalne. Przydałoby mi się zrzucić jeszcze kilka kg, ale idzie coraz oporniej. Czy Jillian ma programy "bezhantlowe"? Może doradzicie jakieś programy lub konkretne ćwiczenia? Od kiedy zrzuciłam kg i nabrałam trochę kondycji kolana nie bolały i myślałam, że trochę squatów z malutkim obciążeniem mi nie zaszkodzi, ale jednak
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 10:52   #89
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Ja ćwiczę z Ewką od lipca zeszłego roku z większymi lub mniejszymi przerwami i też trochę przeszkadza mi, że nie tłumaczy dokładnie ćwiczeń. Co więcej na jednej płycie mówi, że w danym ćwiczeniu wydech jest do góry, a na płycie kolejnej w tym samym ćwiczeniu wydech jest do dołu

Faktem jednak jest, że z Ewką poza zakwasami nigdy mnie nic nie bolało. Teraz natomiast zaczęłam robić 6-pack z Jillian i niestety odczuwam to w kręgosłupie.

Wydaje mi się, że bez względu na to z kim ćwiczymy, to jeżeli robimy to w domu i nie patrzy na nas specjalista, to nie ustrzeżemy się od błędów.
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 11:00   #90
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ewa Chodakowska vs Jillian Michael

Inną kwestia jeszcze jest, że jeśli ktoś pokazuje dobrze, to jednak jest nieco większa szansa, że ćwiczący nauczy się to robić poprawnie, natomiast jeśli ktoś nauczy się źle na początku, to potrzeba około 600 razy powtórzyć ćwiczenie świadomie starając się je robić dobrze, żeby się w końcu nauczyć poprawnie.

Niestety problem jest w tym, że za ćwiczenia z Ewą zabierają się w przeważającej wiekszości osoby które nie mają ani doświadczenia ani bladego pojęcia jak nalezy ćwiczyć a potem jak trafiają na nieco bardziej zaawansowany trening to tylko potęgują błędy.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-07 22:21:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.