Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Rossmann - Szał Ciał

Notka

Konkurs Rossmann - Szał Ciał Załóż swój wątek na dedykowanym forum "Szał ciał" - czyli sposób na piękną figurę do lata. Opisz w tym wątku jaki masz sposób na osiągnięcie pięknej figury. Czy masz jakieś ulubione ćwiczenia, diety, czy sprawdzone sposoby na piękne, zadbane ciało?

 
 
Narzędzia
Stary 2011-04-07, 11:49   #1
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023

Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D


Witam Was.

Może wydać się Wam to dziwne że zakladam wątek, no w końcu jak ciężarna może osiągnąć piękną figurę do lata... Hmmm. Nie mam zamiaru się odchudzać, Broń Boże mnie przed tym . A piękna to nie znaczy tylko szczupła ale i zadbana.


Moje maleństwo wychodzi za równe 3 miesiące. Czyli na początku lata. Wczoraj weszłam w 7 miesiąc czyli 3 trymestr. Najgorszy dla ciała kobiety. Brzuch traci swą elastyczność, wychodzą rozstępy także na piersiach pupie i udach. Dodatkowo malenstwo wysysa wszystko co najlepsze. Włosy skóra przechodzą bardzo ciężki etap swojej żywotności. Dodatkowo: kobieta teraz najbardziej tyje. Narazie mam okolo 5 kg na plusie, no i moge jeszcze 5. Tak zalecil mi lekarz. Poniewaz ja nie startuje z wagi 50 kg tylko 80. Stąd też wszelkie czekoladki i zachciołki muszę odłożyc na bok. Tak naprawde powinnam stosowac diete niskokaloryczną. Ale nie umiem tego zrobic malenstwu jest dla mnie wazniejsze niz ja sama w tej chwili.

Udział w tym konkursie daje mi kolejną motywacje zeby bardziej dbac o wlasne cialo, no i przedewszystkim nie zrobic sie do lata wielka. W poprzedniej ciązy przytylam 25 kg z czego 15 wlasnie w ostatnich 3 miesiącach. Pozatym bedzie łatwiejsza walka do zrzucenia wagi po ciązy a chce osiagną wage sprzed pierwszej ciazy - 63 kg, no 65 wystarczy

Jak się wypakuje tez chce być piękna latem


Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-07 o 12:00
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:50   #2
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D


PLAN DZIAŁANIA:



1. DIETA

BOGATA W WITAMINY, POSILKI O REGULARNYCH GODZINACH. JEM 4 RAZY DZIENNIE. 8-11-14-17.
Dodatkowo uzupełniam braki suplementami diety.

Pije 2-3 litry wody - niegazowana mineralna.




2. CIAŁO

Rezygnuję z chodzenia w obcasach, w 3 trymestrze może to spowodować wystąpienie żylaków
Walczę z obrzękami kostek. Stosuje masaże.
Codziennie nawilżam ciało kremem nawilżającym, dodatkowo miejsca poddatne na rozstępy smaruje specjalnym kremem - Fissan.

pielęgnuje piersi i dekold


Paznokcie, dłonie, stopy.
paznokcie - krem do rąk, stopy - peeling i maseczka odzywcza, paznokcie - odzywka sally hansen. Dodatkowo domowe maseczki.


Twarz:

Stosuje domowe oczyszczanie twarzy - kąpiel parowa - raz w tygodniu.
Codziennie rano i wieczorem oczyszczam twarz, robie peeling i myje zelem.

Raz na jakis czas domowa maseczka!

Włosy
maseczki, witaminy itp

Zęby - muszę doprowadzić do idealnej bieli. Myję je 2-3 razy dziennie, plukam płynem (colgate)



3. SPORT:

spacery, joga, basen.




Będę wszystko stopniowo opisywac, co jak i do czego



Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ciaz.jpg (6,9 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-25 o 15:58
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:51   #3
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

7 kwiecień.

Jako, że dziś zaczynam, postanowilam zrobic lekko juz zapomniane oczyszzanie twarzy ( doglębne ) domowym sposobem - kąpiel parowa, no i kąpiel ze solą - poniewaz sól działa bardzo korzystnie podczas kąpieli. Nie chodzi tu tylko o odpręzenie się. Nawet taka domowa, jezeli ktos nie ma - raz na jakis czas polecam bo działa bakteriobójczo a w ciązy jest wskazana.
A na koniec oczywiscie muszę się nawilzyc cała




Teraz opisze Wam jak robie oczyszczanie twarzy. Sposób ten znam juz od ładnych kilku miesiecy i jest naprawde rewelacyjny Nie tylko oczyszcza ale poprawia krązenie krwi.

1. Najpierw dokładnie oczyszczam twarz. Jezeli są jakies resztki makijażu - stosuje mleczko, poniewaz rozpuszcza dokladnie brud. Następnie używam żelu oczyszczajacego - ja mam nivea young ( uwazam ze jest najlepszy ). Nastepnie nakladam peeling - masuje 1-3 minuty. Spłukuje letnią wodą. Twarz jest oczyszczona i gotowa do kąpieli parowej.

2. Szykuje sobie miske i zalewam zioła ( niżej opisze z czego jest dobry na jaką cere ). Glowe nakrywam ręcznikiem. Trzeba uwazac zeby napar nas nie poparzyl. Wysoka temperatura rozpulchnia skórę i otwiera pory. Wraz z potem usuwane są zanieczyszczenia. Substancje lotne z ziół, uwalniane wraz z parą wodną działają pielęgnująco, odkażająco i przeciwzapalnie na skórę.
Gdy skóra będzie rozmiękczona, można usunąc naskórniki husteczką higieniczną. Normalnie nie robi sie tego a wręcz jest to zabronione ale dlatego zeby nie przenosic zarazków. W tym wypadku nam to nie grozi

3. Nakładam maseczkę na twarz, do cery tłustej najlepsza jest na bazie glinki, a do wrażliwej i suchej na bazie aloesu. Trzymam jak w przepisie na opakowaniu.

4. Spryskuje twarz zimna wodą aby pootwierane pory zamknęły się i gotowe na koniec mozna wklepac odrobine kremu nawilzającego.


Stosowanie kąpieli parowej:
  • Cera normalna: 5 minut raz na 2 tygodnie
  • Cera sucha: 2-3 minuty raz w miesiącu
  • Cera tłusta i trądzikowa: 8-10 minut raz w tygodniu
  • Cera mieszana: 3-5 minut raz w tygodniu

W zależności od zastosowanych ziół kąpiel parowa ma różne właściwości.
Tymianek
Tymianek działa silnie przeciwbakteryjnie, łagodzi stany zapalne i oczyszcza pory. Normalizuje czynności gruczołów łojowych. Polecany szczególnie do cery tłustej, zanieczyszczonej i trądzikowej.

Krwawnik
Ziele wspomaga leczenie drobnych ran i zadrapań. Łagodzi stany zapalne skóry, działa bakteriostatycznie i kojąco na cerę trądzikową. Dzięki zawartości azulenu i olejków eterycznych doskonale sprawdza się w pielęgnacji tłustej skóry.
Rumianek
Działa przeciwzapalnie i łagodząco na skórę. Przyspiesza gojenie ran i zadrapań. Rumianek znajduje także zastosowanie w pielęgnacji skóry trądzikowej i przy stanach zapalnych.

Rozmaryn
Rozmaryn stosowany zewnętrznie pobudza krążenie krwi w skórze, działa orzeźwiająco, ściągająco, tonizująco i przeciwzapalnie.

Mięta
Parówka przygotowana z dodatkiem kilku kropel olejku miętowego lub suchego ziela mięty oczyszcza pory, działa przeciwtrądzikowo, odkażająco i łagodząco na tłustą skórę skłonną do wyprysków i podrażnień.

Szałwia
Ziele szczególnie polecane do cery tłustej i trądzikowej. Oczyszcza pory i dezynfekuje skórę.

Natka pietruszki
Wzmaga ukrwienie, działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia

Kwiat lipy
Wzmaga pocenie skóry, dzięki czemu usprawnia usuwanie zanieczyszczeń.


Uwaga: Kąpieli parowej nie należy stosować w przypadku cery naczyniowej.




Pozatym dla cery z zatkanymi porami polecam maseczke aspirynową. Ja jako cięzarna nie moge jej stosowac, ale polecam - warto sprobowac:
- 5 tabletek rozpuscic w lyzce smietany, nalozyc na twarz a po wyschnieciu zmyc.


ciaz.jpg

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-11 o 09:53
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:51   #4
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

9 kwiecień


Joga w ciązy.


Wspaniały sposób na odpręzenie się i zrelaksowanie. Nie dośc ze jest bardzo dobra dla ciała, to przygotowywuje ciało do wysilku związanego z porodem. Pozatym uwalnia się napięcie, uelastycznia kregosłup i rozciąga miednica. Jednym słowem mówiąc - poprawiamy funkcjonowanie całego organizmu. Uodparniamy się na stres, zmęczenie, a co najwazniejsze - zwiększa się pewnosc siebie


Skonsultowane z lekarzem. Mogę cwiczyc. 2-3 razy w tygodniu, godziny wieczorne.



Jak ćwiczyć jogę w ciązy:

Odpręż się. Zacznij od ćwiczenia głębokiego oddychania przeponą. Połóż się lub usiądź wygodnie. Rozluźnij mięśnie brzucha i dna miednicy, zamknij oczy i skoncentruj się na oddechu. Połóż ręce na brzuchu i powoli wciągnij powietrze nosem, a następnie jeszcze wolniej wypuść ustami - oddychaj brzuchem, a nie klatką piersiową, która powinna być spokojna i nieruchoma. Pod palcami wyczujesz, jak brzuch rośnie przy wdechu, a następnie kurczy się przy wydechu. Wydech powinien być dwa razy dłuższy niż wdech.


1. Pozycja krawca

Usiądź na podłodze. Wyprostuj plecy i złącz podeszwy stóp, przyciągając je jak najbliżej ciała. Rozluźnij mięśnie ramion i karku. Oddychaj głęboko, tak jak opisano we wstępie (powoli wciągaj powietrze nosem, a następnie dwa razy wolniej wypuszczaj ustami; oddychaj brzuchem, a nie klatką piersiową). Rozluźnij tekże stawy biodrowe, rozchyl uda i spróbuj przyciągnąć kolana do podłogi. Wytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund.

Ćwiczenie to rozluźnia więzadła stawowe w miednicy, zwiększając jej obręcz, a także mięśnie wewnętrznej strony ud i dna macicy.

m4353416.jpg

2. Pozycja drzewa

Stań prosto, wpatrując się w jeden wybrany punkt. Przenieś ciężar ciała na prawą nogę. Powoli podnieś lewą nogę, zginając ją w kolanie, lewą stopę oprzyj na wewnętrznej stronie prawego uda. Jeśli masz kłopot z utrzymaniem równowagi, jedynie poruszaj zgiętą nogą. Złącz obie dłonie na wysokości klatki piersiowej, a jeżeli trudno ci utrzymać równowagę, oprzyj je o ścianę przed sobą. Skupiając uwagę na wybranym punkcie, wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund (jeżeli jesteś sprawna, nawet kilka minut), potem zmień nogę.

To ćwiczenie pomoże ci się uspokoić, rozciągnąć mięśnie ud, zwiększyć równowagę i koordynację ruchów.


m4353413gg.jpg


3. Rozluźnianie miednicy

Uklęknij, opierając się z przodu na łokciach (kolana szeroko, broda oparta na dłoniach, miednica uniesiona do góry). Napnij mięśnie otaczające odbytnicę, pochwę i wargi sromowe (te mięśnie napinasz, gdy powstrzymujesz wypróżnienie i oddawanie moczu). Wytrzymaj kilka sekund, a potem rozluźnij mięśnie. Powtórz 10-15 razy.

Ćwiczenie pomaga rozluźnić mięśnie miednicy.


m4353417kk.jpg



4. Przysiad

Stań w szerokim rozkroku ze stopami lekko zwróconymi na zewnątrz. Powoli uginaj kolana, obniżając miednicę, aż całkiem ukucniesz (na całych stopach, nie na palcach!) Jeśli ci trudno, możesz się czegoś przytrzymać. Złącz dłonie na wysokości klatki piersiowej i łokciami rozsuń kolana na boki. Możesz pozostać nieruchoma lub kołysać się, przenosząc ciężar ciała z jednej stopy na drugą. Wytrzymaj w tej pozycji jak najdłużej.

Przysiady i kucanie rozszerzają miednicę i pomagają dziecku prawidłowo ułożyć się do porodu.

m4353418lo.jpg



5. Koci grzbiet

Uklęknij na czworakach, kolana w odległości ok. 30 cm od dłoni. Rozluźnij kark, schowaj głowę między ramionami, wciągnij brzuch i wygnij kręgosłup w łuk. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund, cały czas głęboko oddychając. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

Ćwiczenie łagodzi bóle w krzyżu.


m4353414ol.jpg


6. Krąg po kręgu

Połóż się na plecach. Ugnij nogi w kolanach, ustawiając stopy równolegle w odległości ok. 30 cm. Rozluźnij mięśnie karku i barków. Połóż ręce na brzuchu powyżej kości łonowej. Teraz rozluźnij mięśnie kręgosłupa, aż poczujesz, jak twoje ciało styka się z podłogą. Oddychaj głęboko przez minutę, oczywiście przeponą. Następnie połóż ręce po bokach, zrób wydech i powoli unieś biodra. Wytrzymaj przez chwilę, zrób wdech, a następnie wydychając powietrze, powoli opuszczaj kręgosłup w dół, kręg po kręgu. Powtórz cztery razy.

Ćwiczenie rozluźnia dolną część pleców, wzmacnia uda i okolicę lędźwiowo-krzyżową.


m4353415oo.jpg


7. Wzmacnianie dna miednicy

Po serii ćwiczeń jogi połóż się na plecach, ugnij kolana, stopy ułóż płasko na podłodze (możesz ćwiczyć też w pozycji stojącej lub siedzącej). Zaciśnij mięśnie pochwy tak, jakbyś usiłowała zatrzymać strumień moczu. W czasie ćwiczenia wargi sromowe powinny być zaciśnięte, a odbyt wciągnięty. Wytrzymaj z napiętymi mięśniami 8-10 sekund, a następnie powoli rozluźnij je i odpocznij. Powtórz ćwiczenie kilka razy. Wzmocnisz mięśnie dna miednicy.

8. Czas relaksu

Gdy skończysz ćwiczyć, odpocznij. Połóż się wygodnie, najlepiej na boku z jednym kolanem ugiętym. Pod głowę i między nogi włóż poduszki. Zamknij oczy i skoncentruj się na swoim oddechu. Wdychaj powietrze przez nos, a wydychaj ustami. Z każdym wydechem staraj się pozbyć napięcia, zaczynając od palców stóp, a kończąc na głowie. Poczuj, jak ciążą ci nogi i ręce, jak siła ciężkości przyciąga twoje ciało do ziemi. Rozluźnij mięśnie miednicy, brzucha i klatki piersiowej. Wydłuż nieco wydech. Czujesz, jak fala wydychanego powietrza przemierza w dół całe plecy?

Teraz czas na szyję, żuchwę oraz wszystkie drobne mięśnie twarzy. Poczuj, jak ciążą ci powieki, rozluźnia się szczęka, wygładza czoło. Wyobraź sobie, że unoszą cię fale oceanu albo roztapiasz się w promieniach słońca. Pozwól, by zawładnęło tobą poczucie całkowitego odprężenia. Skieruj swoją uwagę na dziecko, które nosisz w sobie, i spędźcie razem kilka spokojnych chwil. Na koniec przeciągnij się, ziewnij i powoli wstań.

Początkowo gimnastyka może wydać ci się trudna i wyczerpująca, a twoje ciało dość sztywne. Możesz mieć problemy z odprężeniem się. Z czasem jednak twoje ruchy staną się miękkie i swobodne, a ćwiczenia przestaną sprawiać ból. A gdy nadejdzie czas próby, będziesz potrafiła poradzić sobie z bolesnymi skurczami i pomożesz dziecku w przyjściu na świat.



Tak więc dziś zaczynam, ciekawe jak mi pojdzie
moja dietka - bogata w witaminy. I jem dużo marchewki Mąż mówi, że jak maleństwo wyjdzie to odrazu stwierdzą że żołtaczke ma. ale co tam, niech sobie pogada...

Zaczyna mnie niepokoic moj brzuch, widze ze zaczynają mi sie pojawiac pod brzuszkiem rozstępy
, kupiłam sobie specjalny krem - Fissan.
Podobno jest bardzo skuteczny, no zobaczymy.

Oczywiscie caly czas witaminki, no i po poludniu jeszcze spacer. Chce czy nie chce - musze syn by mi nie wybaczyl jakby mial siedziec w domu. A jutro?? Niedziela, może dam rade siostre namowic na basen. Bo z tż to ciężka sprawa, on się boi wejść do wody


Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-09 o 08:27
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:52   #5
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

11 kwiecień

Z wczorajszych planów na basen nici, moja mama to typowa histeryczka. Mówimy jej ( z siostrą) ze jedziemy na basen, ze bierzemy jeszcze Malego ( mojego synka - ma niecale o jak sie 4 latka ) a ona lament. No bo jak wejdzie na za glęboką wodę, bo jak sie zachłyśnie, a jak dostanie uczulenia... tłumaczymy jej ze wszystko bedzie ok, a ona: a ty w ciązy, tam jest pelno bakteri, zarazkzów, dostaniesz jakiegoś grzyba albo cos gorszego... ... no i nasze plany legly w gruzach.

Ale tż powiedzial ze mi to wynagrodzi
Za tydzien jedziemy do "motylówki"
Jest to takie gospodarstwo agroturystyczne, mają bardzo duzo atrakcji. Mozna sobie np wynając domki, mozna jezdzic konno, bryczką, popywac kajakami, lowic ryby, no jest duzo atrakcji... w kazdym razie my pojedziemy z synkiem sobie odpocząc. Ostatnim razem jak tam bylismy to oczywiscie mąż musiał lowic ryby bo to jego hobby, no a synek idzie w slady za tatą. Oglądalismy zwierzątka, maly jezdzil na bryczce i wogole, no fajne miejsce na niedzielne popoludnie

19d6617f3a.jpg77640896d5.jpg


No a ja jak to ja, caly czas staram sie zdrowo odzywiac, no i spacerki spacerki. Wczoraj u nas tak wialo ze wyszlam z domu doslownie tylko na 15 minut. Dzisiaj wieczorem za to mam zamiar cwiczyc joge po ostatnim razie czulam się tak lekko ze szok

I w sklepie kupilam truskawki dzis rano. zapewne nie są krajowe, ale są wyjątkowo smaczne

we_dwoje_1_18533.jpg

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-11 o 09:13
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:52   #6
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

12 kwiecień :


dzienczekolady.jpg


Nagrzeszyłam dziś
a wszystko przez Dzień Czekolady. Inaczej nigdy nie skusiłabym się na cos slodkiego.
Rano zaczęło się niewinnie - zdrowa jajecznica ze szczypiorkiem, na obiad równierz suróweczka, białe mięsko, ryż; w międzyczasie jogurt i jablko, a wieczorem dałam czadu: Grzesiek, Kinder Bueno, pączek i kilka cukierków

Ale co tam raz nie zawsze, teraz do Świąt musi mi wystarczyc slodyczy, niech będzie maluchowi na zdrowie! Co nie?

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-12 o 19:42
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:53   #7
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

14 kwiecień

ach piękną mamy wiosnę, szkoda że tylko mało sloneczna. Dziś spędziłam prawie caly dzień u rodziców, i znalazlam stare przepisy na pielęgnacje dłoni i paznokci. Co prawda, smaruje dlonie kremem, a paznokcie zawsze mam odżywione odzywką Sally Hansen - złotą

sally.jpg

(uważam ze jest najlepsza. Kiedyś miałam problem z łamliwoscią paznokcji, wogole miałam cienkie i slabe paznokcie ktorych nie moglam zapuscic ) ale domowe sposoby na mocne paznokcie i zdrowe też raz na jakiś czas nie zaszkodzą a wręcz pomogą.


i tak, ja sama polecam:


Kąpiel w oliwie na wzmocnienie łamliwych paznokci
Lekko podgrzać pół filiżanki oliwy z oliwek. Wycisnąć do niej 2 kapsułki witaminy A+E. Dodać pół łyżeczki soku z cytryny. Dokładnie wymieszać. Moczyć palce 15-20 minut.Po kapieli wmasować oliwę w paznokcie. Osuszyć papierowym ręcznikiem.Taki zabieg można wykonywać nawet codziennie.

Kompres z żółtkiem na ładne dłonie

Wymieszać żółtko z łyżką masła i miodu. Papkę wetrzeć w dłonie. Po 10 minutach zmyć.

Maseczka na dłonie z mąki ziemniaczanej

Przygotować gęsty krochmal z mąki ziemniaczanej. Ciepły nałożyć grubą warstwą na dłonie. Po 20 minutach zmyć.

Kuracja wybielająca dłonie

Codziennie nacieraj skórę dłoni sokiem z cytryny. Złuszcza on zrogowaciałe, martwe komórki naskórka, wygładzając go i wybielając. Cytryna wspaniale rozjaśnia przebarwienia.



pozatym znalazlam i musze wypróbowac poniewaz nie znam:

Maska wygładzająca

Zmieszaj 3 łyżki oliwy i żółtko. Posmaruj dłonie, zmyj po 20 minutach.

Kuracja wzmacniająca paznokcie
Zetrzyj na tarce ogórek, dodaj 1/2 pokrojonej drobno cytryny oraz 2 łyżki startego jabłka. Składniki wymieszaj, a następnie włóż na 20 minut palce do miseczki. Zabieg powtarzaj codziennie przez 20 dni. Paznokcie po takiej kuracji staną się gładkie, jasne i nabiorą połysku.

Kąpiel dla dłoni z dodatkiem mleka

Wymieszać jedną filiżankę mleka z filiżanką naparu z rumianku lub bzu czarnego i w takim roztworze zanurzyć dłonie. Kąpiel taka wygładzi, nawilży i odżywi skórę rąk. Zabieg powinnyśmy powtarzać 2 razy w tygodniu, wtedy skóra dłoni będzie miękka i dobrze ukrwiona.


Kąpiel w siemieniu

2 łyżki siemienia lnianego zalać 1 i 1/2 szklanki wrzątku. Poczekać 10-15 minut, aż nasiona lnu wytworzą śluz. Moczyć dłonie co najmniej kwadrans. Stosować co 2 dzień.



Kolejne zadania w codziennosci przedemną,
dziś wieczorem joga, i kąpiel parowa twarzy, dodatkowo zrobie sobie którąs maseczke.
Jutro mam wizyte u lekarza, ciekawe ile znowu mi przybylo kilogramków

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-15 o 16:52
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 11:54   #8
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

15 kwiecień


Kolejny dzień mija, wizyta u lekarza udana, malenstwo rosnie jak na drozdzach, jest większe jak na swoj wiek, ale ja?? przytylam przez 3 tygodnie tylko 0,2 kg - to oznaka dobrze dobranej diety tak sądzę. Nie zaliczam siebie do osob malo jedzących i liczących kalorie, jem po prostu zdrowo! Jak widac - są efekty. Polecam.


Moj brzuch zaczyna coraz bardziej pęczniec - w koncu mam tam malucha 1,5 kg. Co za tym idzie - rozstępy
widze je na dole brzucha... pamietam w pierwszej ciązy tez tak mialam. Do tego kilka na piersiach. Wchlonęly sie i ich nie widac. Dopiero jak bardzo mocno naciągnę skore to widze ze są. Ale mogą niedlugo wystąpic i stac się czerwone. To czas by bardziej zadbac o piersi! Nie tylko nawilzac je.

tak więc wkraczam na etap pielęgnacji biustu i okolic.

I znów rzucam się na sposoby domowe, bo wiadomo ze to co naturalne najlepsze, bynajmniej ja tak sądze. A skuteczne kosmetyki tez mają swoją cene.





PIELĘGNACJA SZYI I DEKOLTU

Płyn ujędrniający skórę
Po 2 łyżeczki rozmarynu i szałwii zalać 1/4 litra białego wytrawnego wina i pozostawić na 14 dni w ciemnej, zakorkowanej butelce. Następnie przecedzić przez gazę i stosować po każdym myciu.

Kompres na zwiotczałą skórę
2 ugotowane gorące ziemniaki utrzeć z żółtkiem, łyżeczką miodu i łyżeczką oliwy. Papkę rozłożyć na szerokim bandażu, owinąć nim szyję, przykryć folią i obwiązać chustką. Po 15-20 minutach zdjąć, spłukać szyję ciepłą wodą i wklepać krem.

Okład z ciepłej oliwy
Oliwę lekko podgrzać, następnie wmasować ją w skórę szyi, a resztą nasączyć gazę złożoną kilka razy, owinąć nią szyję i przykryć ciepłym ręcznikiem na 20 minut.

Ujędrniająca maseczka z banana na szyję i dekolt
Rozgnieśc widelcem 1 dojrzałego banana, dodać kilka kropel witaminy E ( do nabycia w aptece w kapsułkach). Dokładnie wymieszać, nałożyć na szyję i dekolt. Po 20 minutach zmyć letnią wodą.

Ujędrniająca maseczka z twarogu i banana na szyję i dekolt
Dwie łyżki tłustego twarogu połączyć z połówką rozgniecionego banana i jednym żółtkiem jajka. Dobrze wymieszaną papkę nałożyć na szyję i dekolt, po 20 minutach zebrać ligniną , a skórę umyc letnią wodą.



PIELĘGNACJA BIUSTU

Peeling migdałowy na jędrny biust
Trzy czubate łyżki bardzo drobno zmielonych migdałów bez skórki połącz z taką ilością gęstej śmietany, by powstała zawiesista emulsja. Wymasuj preparatem skórę dekoltu i piersi. Spłucz ciepłą wodą, wmasuj ujędrniający balsam lub krem.

Lotion z aloesem
Wymieszaj sok z połowy cytryny, 1/5 szklanki oleju z awokado i łyżeczkę żelu aloesowego. Używaj mieszanki do masażu.



Zrobie sobię te z oliwą, na rozstępy bedzie jak znalazl dodatkowo ujędrniającą maseczke z banana.
Sądze ze nie tylko peeling z migdałow bedzie dobry, zwykly z kawy takze.
( zaparzone fusy z kawy mieszam z jakims zelem do mycia ).

Dzis zrobię maseczke z banana, i maseczke na twarz ale jaką jeszcze nie wiem. Opiszę wam w kolejnym poscie jakie znam dobre domowe maseczki, nie mogę zdradzic odrazu wszystkiego bo byloby tu nudno
Dzis się wyspacerowalam ze wsze czasy, no i caly czas porządki przedswiąteczne. jest co robic aby nie leniuchowac.




Pozdrawiam!

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-15 o 16:35
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:54   #9
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

20 kwiecień


Nie było mnie tu kilka dni, ale wiadomo - Święta. W domu mase obowiązkow, przedswiąteczne porządki i przygotowania. W każdym razie cały czas jestem z Wami i caly czas walczę z moim cialem ktore staję się z kazdym dniem coraz większe

Dziś chciałabym Wam opisać kilka sposobów na zdrowe i piękne włosy.
Ja sama jestem teraz w takiej sytuacji kiedy biorę suplementy diety i witaminki i widzę poprawe pod tym względem, że nie trace ich tyle co zawsze. Pozatym nabraly blasku, a mam swoje niefarbowane


Ale do rzeczy:
Zdrowa dieta dla włosów to potrawy zawierające cynk, magnez, żelazo, witaminy z grupy B i PP, biotyna, witaminy A, C, E, siarka. Znajdują się w żółtku, kalafiorze, kapuście, brukselce, cebuli, czosnku.

Korzystnie na włosy i cerę wpływają również kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte między innymi w tłustych rybach i orzechach.

Białko potrzebne jest do budowy nowych włosów, w miejsce wypadających. Trzeba dziennie zjeść około 100g drobiu albo ryb. Jeśli ktoś jest wegetarianinem, mięso może zastąpić soją.

Szampon powinien być łagodny (najlepiej dziecinny). Włosy myjemy tylko raz, delikatnie. Po myciu głowy na włosy nakładamy odżywkę. Jeśli włosy wypadają nie powinniśmy używać suszarki, niech schną same. Gdy bardzo nam się spieszy - suszymy, ale chłodnym podmuchem. Rozczesujemy dopiero gdy włosy trochę wyschną - nigdy na siłę.



A teraz coś dla tych którzy lubią eksperymentować. Masa przepisów na domowe maseczki:


Cytat:
Kuracje roślinne przeciw wypadaniu i na wzmocnienie włosów


Regenerowanie włosów
Zagotować 0,25 l octu owocowego i zalać nim garść suszonych pokrzyw. Pokrzywy należy pozostawić w occie przez kwadrans, następnie odcedzić płyn przez drobne sitko. Powstały w ten sposób lotnion ochłodzić i co drugi dzień przemywać nim delikatnie włosy. Po wysuszeniu, wmasowywać w skórę czaszki odrobinę olejku z korzenia łopianu. Do kuracji należy również wypijanie przed zaśnięciem filiżanki herbaty ze skrzypu polnego, a rano na pusty żołądek szklanki świeżego soku z rzeżuchy. Kurację stosuje się przy nadmiernym wypadaniu włosów

Pokrzywa pomaga na wypadanie włosów i regeneruje
Pokrzywa od dawna jest znana jako środek na wzmocnienie korzonków włosowych i zapobiegający łupieżowi. Zrób sobie płukankę pokrzywową (nie nadaje się do jasnych włosów). Suszone liście pokrzywy (łyżeczka na filiżankę) lub gotową herbatę z pokrzywy zalewamy wrzątkiem. Po naciągnięciu i wystudzeniuy płuczemy włosy. Nie wolno używać świeżych pokrzyw, ponieważ lekko barwią włosy na zielono - nie chcemy wyglądać jak UFO! Gdy męczy nas wypadanie włosów, stosujemy następującą kurację: Garść pokrzyw zalewamy 1/4 l zagotowanego octu owocowego. Pokrzywy pozostawiamy w occie na 15 min., potem odcedzamy płyn przez sitko. Oziębionym wywarem przemywamy włosy co dwa dni. Będą silniejsze.


Mięta odżywia skórę głowy
Gdy skóra głowy jest mocno przesuszona, a włosy kruche , słabe i mało elastyczne, możemy zastosować płukankę z mięty (stosujemy ją dla włosów ciemnych lub rudych, jasne mogą się lekko zabarwić). Jednym litrem octu owocowego lub winnego zalewamy garść mięty. Mieszankę tę zamykamy w szczelnym naczyniu i stawiamy w ciepłym miejscu (lub na słońcu) na 14 dni. Potem odcedzamy ocet, mocno wyciskamy zioła i filtrujemy płyn przez gazę do butelki. Po każdym myciu płuczemy włosy i skórę głowy. Nadaje się zwłaszcza do tłustych włosów.


Rozmaryn usuwa łupież
To zioło nadaje się do pielęgnacji tłustych włosów, tłustej ngłowy, pomaga pozbyć się łupieżu. Dodatkowo płukanka rozmarynowa intensyfikuje ciemny odcień włosów. Dobry dla tłustych włosów jest okład z majonezu rozmarynowego. Potrzebujemy żółtko, 25g oleju ze słodkich migdałów i pół łyżeczki olejku rozmarynowego. Z tych składników ukręcamy powoli majonez. Pokrywamy nim suche włosy i skórę głowy. Przez pół godziny trzymamy papkę pod folią i turbanem w cieple. Rozmaryn pobudza krążenie i działa odżywiająco.


Szałwia wygładza kręcone włosy
Działa na włosy stymulująco, odżywia je, wzmacnia, dzięki niej stają się zdrowsze. Przygotowujemy napar z szałwii: Garść wysuszonych ziół zalewamy szklanką wrzątku i i pozostawiamy do naciągnięcia (nie gotujemy) na 10 min. Następnie przecedzamy napar i czekamy aż wystygnie. Płuczemy nim umyte włosy (nie spłukujemy). Jeśli masz kręcone włosy możesz wykorzystać napar do ich lekkiego rozprostowania. Po umyciu nanieś napar i rozczesz grzebieniem. Potem wysusz włosy nadając im gładką formę. Loki nieco się wygładzą i włosy będą zdrowsze. Szałwia ma też właściwości relaksujące i zapobiega podrażnieniom.


Nasturcja wzmacnia włosy
Napar z liści nasturcji poprawia strukturę włosów, odświerza je, sprawia, że lepiej się układają - są usztywnione. Napar zaparza się jak mocną herbatę (ziół się nie gotuje tylko zalewa wrzątkiem). Garść liści nasturcji zalej 1/2 l wrzątku i pozostaw do naciągnięcia. Po ostygnięciu przecedź przez gazę. Możesz używać jako płukanki - jeżeli przelejesz do buteleczki z atomizerem i przed suszeniem suszarką spryskasz włosy u nasady, będą lepiej usztywnione.


Pielęgnacja włosów odżywką śmietankową
Do zniszczonych włosów. Mieszamy 2 łyżki śmietany, łyżeczkę soku cytrynowego i 1/2 łyżeczki oleju kukurydzianego. Miksturę wcieramy we włosy i przykrywamy folią na 10 min. Płuczemy czystą wodą.

Odżywka nagietkowo - mleczna
Do włosów suchych. 1/2 filiżanki mleka mieszamy z żółtkiem i 1/2 filiżanki naparu z nagietka. Nakładamy na suche lub wilgotne włosy i zawijamy folią. Płuczemy po 10-15 minutach.


Odżywka żółtkowo - rycynowa
Mieszamy ze sobą: żółtko, 30g oleju rycynowego, łyżeczkę droiżdży, kilka kropel soku z cytryny i łyżeczkę odżywczego balsamu do włosów. Odżywkę dokładnie wcieramy we włosy i skórę głowy. Na pół godziny zakładamy folię i ciepłą chustkę lub turban. Potem myjemy włosy szamponem ziołowym.

Terapia z soku jabłkowego
Zapobiega łupieżowi. Po umyciu włosów nacieramy skórę głowy filiżanką soku jabłkowego. Potem do filiżanki wody dodajemy 2 łyżki octu jabłkowego i płuczemy tym włosy. Stosujemy conajmniej przez tydzień.

Terapia odżywcza
Do włosów suchych, zniszczonych po diecie lub chorobie. Mieszamy 3 łyżeczki rumu i całe jajko. Na umyte włosy nakładamy miksturę na 2 minuty. Płuczemy włosy zimną wodą.

Maska z drożdży
Pół opakowania drożdży piekarskich podgrzewamy na małym ogniu z odrobiną mleka. Gdy powstanie papka, wmasowujemy ją w skórę głowy. Owijamy głowę folią i zostawiamy na 15 minut. Potem włosy dokładnie spłukujemy i myjemy szamponem. Maska ta wzmacnia ołabione cebulki włosowe.


Ziołowa nalewka na wzmocnienie wypadających włosów
Po garści świeżego ziela pokrzywy oraz kwiatów i liści nasturcji zalewamy szklanką spirytusu i miksujemy. Płyn przelewamy do butelki, szczelnie zamykamy i odstawiamy na dwa tygodnie. Na kilka godzin przed myciem wcieramy we włosy i skórę głowy. Stosujemy raz w tygodniu.


Terapia energetyzująca
Potrzebne: 2 łyżki oleju sezamowego, 1 żółtko, łyżeczka majonezu, 1/2 filiżanki śmietany. Nadaje się do włosów kruchych, cienkich, szczególnie po intensywnych dietach odchudzających. Należy wymieszać składniki w mikserze do konsystencji kremu. Potem rozprowadzamy po umytych, wilgotnych włosach. Na pół godziny okręcamy włosy folią aluminiową. Po tym czasie zdejmujemy folię, płuczemy i myjemy włosy.


Egzotyczna papka nawilżająca dla suchych włosów
Dojrzały owoc awokado rozgnieść widelcem. Dodać 3 łyżki majonezu lub śmietany. Papkę nałożyć na umyte pasma i owinąć głowę ręcznikiem. Po ok.30 minutach umyć głowę szamponem do przesuszonych włosów

Ziołowy płyn dla suchych włosów
2 łyżki nagietka zalać litrem wrzątku. Przykryć naczynie i zostawić napar do naciągnięcia. Przecedzić go i polewać nim włosy po każdym myciu głowy.


Nabłyszczająca maska do włosów
Łyżkę olejku kokosowego ( można kupić w sklepie ze zdrową żywnością ) połączyć z 3 łyżkami śmietany. Miksturę wetrzeć w pasma. Owinąć głowę ręcznikiem. Po ok.30 minutach umyć głowę łagodnym szamponem.


Naturalny miodowy utrwalacz
1 łyżkę miodu wymieszać ze szklanką letniej wody. Dodać łyżeczkę octu owocowego. Płyn wlać do butelki z atomizerem ( np. po lotionie ). Spryskać umyte i osuszone ręcznikiem pasma. Wymodelować fryzurę.


Piwny lotion
Umyte pasma zwilżyć roztworem jasnego piwa i wody (w proporcji 1:1). Ułożyć włosy.


Drożdżowa maska do włosów przetłuszczających się
Kostkę drożdży piekarskich rozgnieść widelcem i wymieszać ze szklanką mleka. Papkę rozprowadzić na włosach na pół godziny przed myciem. Dokładnie spłukać włosy i umyć je szamponem do włosów tłustych. Taką maskę stosować 2 razy w tygodniu.


Domowy szampon
Łyżkę posiekanego korzenia mydlnicy wymieszać z łyżką liści pokrzywy. Zalać szklanką wrzącej wody. Przykryć i zostawić pod przykryciem do naciągnięcia. Przecedzić. Odrobiną takiego szamponu umyć włosy. Kosmetyk ten wspaniale oczyszcza i odświeża włosy i skórę głowy, choć nie daje piany.


Woda ziołowa do włosów z łupieżem
2 łyżki szałwii lub skrzypu zalać litrem wrzątku. Przykryć i zostawić do naciągnięcia. Przecedzić. Płynem polewać włosy po myciu i wpasowywać go w skórę głowy.

Oliwka rozmarynowa do włosów z łupieżem
2 łyżeczki oliwki wymieszać z 10 kroplami olejku rozmarynowego. Wmasować w skórę głowy. Rano umyć włosy.

Tonik z rzepy wzmacnia wypadające włosy
Dorodne warzywo zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Odcisnąć sok i wetrzeć go w skórę głowy, najlepiej na pół godziny przed myciem. Pomoże na wypadanie włosów.

Płukanka rozjaśniająca włosy
Dwie garście suszonych kwiatów rumianku zalać 2 litrami wrzącej wody. Przykryć, a gdy wystygnie wypłukać w tym naparze umyte włosy.

Odżywka do włosów z lawendą
Zmieszać 1 żółtko z łyżeczką oliwy, następnie dodać 3 krople eterycznego olejku lawendowego. Wetrzeć dokładnie odżywkę w zniszczone końce włosów, Umyć szamponem po 15 minutach. Odżywkę stosować 2-3 razy w tygodniu.

Tonik do pielęgnacji włosów z rozmarynem
200 gram świeżych listków rozmarynu zalewamy 1 szklanką dobrego czerwonego wina, najlepiej wytrawnego. Listki gotujemy w winie, na wolnym ogniu, potem tonik odcedzamy i zlewamy do czystej i szczelnej butelki. Uzyskany w ten sposób tonik energicznie wcieramy we włosy i skórę głowy przed snem.

Wzmacniająca maseczka dla suchych włosów
Rozgrzany olejek migdałowy odżywi i wzmocni włosy. Możesz go zmieszać z zawartością kapsułki witaminy E. Taka maseczka poprawia krążenie krwi i ma własności regenerujące.

Nalewka ziołowa na wzmocnienie włosów
Zmieszać po łyżce stołowej ziela skrzypu, korzenia łopianu, szyszek chmielu i liści pokrzywy. Przesypać zioła do słoika i zalać czystym spirytusem. Po 2 tygodniach odcedzić przez gazę, a otrzymanym płynem nawilżać skórę głowy co drugi dzień.


Sama dawno nie robilam zadnej i dziś muszę zrobic jakąś wzmacniającą, jak sądzicie? ktora bedzie najlepsza?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ciaz.jpg (6,9 KB, 2 załadowań)

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-20 o 18:12
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:55   #10
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

22 kwiecien.




Dziś trochę porządkow na dworze, mąż walczyl z iglakami, a ze cieplutko to letnie buty juz sobie zalozylam, a co za tym idzie - stopy juz ucierpiały

W związku z tym postanowilam napisac coś na temat pielęgnacji stóp, bo przeciez niefajnie wyglądają zaniedbane stopy, kiedy sucha na nich jest skora a co gorsza wygląda staro.


Na początek kąpiel. Możemy stosować regenerujcą albo odswiezającą.

regenerująca- usprawni krążenie, złagodzi objawy zmęczenie a tobie pozwoli się zrelaksować. Aby przygotować napar do moczenia, w dość dużym garnku zalej pięcioma szklankami 6-7 stołowych łyżek zasuszonego skrzypu polnego. Całość zagotuj. Odstaw na dwie godziny. Przed moczeniem nóg odcedź powstały napar, jeszcze raz zagotuj, dolej zimnej wody . Kąpiel dla stóp gotowa. Mocz je nie krócej niż 10 minut.
oswieżająca - przyniesie twoim stopom ulgę, odświeży je i zneutralizuje zapach potu. Do przygotowania naparu potrzebujesz jedną czwartą szklanki liści szałwii, którą dopełnisz wrzątkiem i łyżką soli. Całość zaparz przez 10-15 minut. Następnie połącz napar z ciepłą wodą i mocz w nim nogi.


Nastepnie masaże.
Kąpiel jest pierwszym etapem zabiegów regenerująco-pielęgnujących, który pozwala przejść nam do dalszej czynności jaką jest masaż. W zależności od potrzeb naszej skóry może on być :

o właściwościach natłuszczających
– potrzebujesz : dwie łyżki oleju sojowego i 2-3 krople olejku herbacianego. Mieszankę olejków rozetrzyj w dłoniach i wcieraj ją w stopy jednocześnie je ugniatając. Twój domowy masaż nie powinien trwać krócej niż pięć minut.
o właściwościach relaksujących – masaż ten jest doskonałym rozwiązaniem po ciężkim dniu pracy. Do jego wykonania potrzebujesz 3- 4 krople olejku lawendowego oraz stołową łyżkę oleju migdałów. Całość tak jak w przypadku masażu natłuszczającego rozmieszaj w dłonie a następnie wcieraj w stopy masując je od czubków palców do kostki. Masaż ten usprawni krążenie i przyniesie ci natychmiastową ulgę. Wykonuj go nie krócej niż 5 – 10 minut.

Teraz możemy zrobic maseczkę
Kiedy twoje stopy są już odpowiednio zrelaksowane możesz przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest nakładanie maseczek. Ich celem jest odpowiednie nawilżenie stóp ale także dostarczenie im niezbędnych składników odżywczych.
maseczka odżywcza : do jej przygotowania potrzebujesz szklankę mleka i płatków owsianych, które cieszą się bogactwem witamin. Najpierw zagotuj mleko, następnie wsyp do niego płatki. Kiedy całość troszkę ostygnie, nałóż powstałą papkę na stopy. Trzymaj ją przez 15 – 20 minut. Po tym czasie dokładnie zmyj mieszankę.
maseczka zmiękczająca : do przygotowania tej maseczki potrzebujesz dwie łyżki płatków owsianych, łyżkę suszonego nagietka, sok z cytryny, glicerynę. Nagietka zalej szklanką wrzątku, całość parz około 15 minut, następnie do powstałego wywary po uprzednim przecedzeniu dodaj płatki, glicerynę, oliwę i sok z cytryny. Mieszankę dobrze wymieszaj.

A na koniec krem...
Dopełnieniem naszych zabiegów będzie nałożenie na noc kemu , który również przygotujemy domowy sposobem. Podczas nocy nasza skóra wyjątkowo szybko przyswaja sobie cenne składniki preparatów, które na nią aplikujemy.
Dlatego też warto stworzyć taką mieszankę, która dostarczy stopom wszystkiego czego potrzebują.
krem natłuszczający – do przygotowania tego specyfiku potrzebujesz wazelinę i pół szklanki zasuszonych kwiatów czarnego bzu. Wazelinę rozpuść w wodzie, następnie dodaj do niej suszone kwiaty. Całość podgrzewaj. Odstaw na godzinę. Przelej do szczelnego pojemnika i umieść w chłodnym miejscu.
krem łagodzący
: aby go przygotować potrzebujesz olejek herbaciany, wazelinę, witaminę E w kapsułkach. Wazelinę rozpuść w wodzie, dodaj do niej kilka kropel olejku herbacianego o zawartość kapsułek. Dokładnie wymieszaj. Powstałą mieszankę umieść w pojemniku i odstaw w chłodne miejsce.




Pozatym mozna kupic w aptece rozne kremy i masci gotowe juz do uzycia.






Waznym elementem w pielęgnacji stóp jest użycie peelingu. usuwa on zgrubialy naskórek. Potraktowanie całej skóry stóp olejkami np. eterycznymi przyniesie im ulgę po kilkugodzinnym wyczerpaniu. Na pękające pięty doskonale działa papka ziemniaczana i wywar z siemienia lnianego z dodatkiem witaminy A (wyciśnij do papki kilka kapsułek witaminy A). Tak przygotowany specyfik kładziemy na kwadrans na stopy. Takie codzienne postępowanie na pewno poprawi kondycję i wygląd stóp.
Nagniotki pojawiające się na stawach palców zwykle powstają jako konsekwencja noszenia ciasnych i niewygodnych butów, u kobiet - na wysokim obcasie. Sprzyja im też praca w pozycji stojącej. Nagniotki ściera się samodzielnie pumeksem. Niektórzy noszą specjalne wkładki do butów do zastosowania na okolice tworzenia się odcisków.




noga1_s.jpg





Paznokcie

Paznokcie to ważny element wyglądu stóp. Powinniśmy obcinać je prosto i niezbyt krótko , zachowując kształt łopatki. Nigdy po bokach, bo sprzyja to ich wrastaniu. Po obcięciu płytki paznokcie warto wygładzić pilnikiem polerującym, a skórki przy każdym myciu stóp odsuwać drewnianą szpatułką czy brzegiem ręcznika. Nie będą wtedy rosnąć i zachodzić brzydko na paznokcie.

noga4_s.jpg


Paznokcie stóp dobrze jest pokryć odżywką w postaci bezbarwnego lakieru podkładowego, a potem dopiero pokrywać kolorem.



noga5_s.jpg

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-22 o 20:38
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:55   #11
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

23 kwiecien.


Witam Was w sobotni wieczór.


Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych chciałabym Wam wszystkim życzyć zdrowych, pogodnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych, a kochanym blogowiczkom Rossmanowskim - aby te dni slodkosci nie przeszkodzily we walce z wlasnymi slabosciami i oczywiscie dojścia do zamierzonego celu!

ps. ja zamierzam sobie lekko popuscic


Koszyk_Wielkanocny.jpg

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-25 o 15:25
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 11:55   #12
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

25 kwiecień.


Jutro konczą się zgloszenia do konkursu, tak więc postanowilam zrobic juz dziś bilans moich starań na zakonczenie ( jutro mogę nie miec czasu).
Na tę chwile od początku kwietnia w kilogramach przybylo 0,8. W biodrach okolo 1 cm, chociaz 1 cm to mozna się pomyslic


- włosy - błyszczące, zdrowe i nie wypadają w duzych ilosciach, przy myciu kurek od wanny wczesniej byl zatkany a teraz wyleci zaledwie kilka sztuk

- cwiczenia typu joga, spacery dają masakryczne odpręzenie ale i zachowują miesnie w stanie takim jakim powinny być

- dieta - no oprocz malych wybrykow jestem dzielna, ale muszę przyznac ze spodziewalam sie ze trudniej bedzie mi odmowic sobie niektorych rzeczy typu np. cola. Ale jak się okazuje jestem silniejsza niż sądzilam i przechodzę wszystko bez wiekszych przeszkod.
No fakt. Zdarzają mi się chwile slabosci no ale w moim stanie kategoryczne odmawianie sobie np lyzeczki cukru byloby nieco dziwne pozywna dieta, pełnowartosciowa a przede wszystkim ZDROWA w każdym tego słowa znaczeniu

- dłonie i stopy - nawilżone i delikatne w dotyku. Kostki lubią napuchnąc ale skutecznie to zwalczam.

- skora - bez większych zmian, oprocz brzucha... tu niestety slabe efekty mojego wysilku. Brzuch rosnie a wraz z nim rozstępy. Ale nie są czerwone tylko jasne - zasluga kremu na rozstępy. Reszta ciała ok.

- twarz - brak zaskórników, chociaz tu nie jest jeszcze tak jakbym tego chciała.

- witaminy - cały czas je uzupełniam.

- zęby - bez większych zmian, muszę kupic białą perłe

- samopoczucie - jak najbardziej pozytywne


Jedyne co zauwazylam na niekorzyść to to, ze po cytrynie na moich dloniach wyszly mi czerwone slady, doslownie tak jakbym je poparzyla ale juz schodzi a ja po prostu musze zrezygnowac z uczulającej mnie cytryny, a zawsze jątak lubiłam



Pozdrawiam Was wszystkich i mam nadzieję że zdąrze napisac jeszcze cos, w koncu moja droga do pięknosći nie konczy sie wraz z konkursem - bedzie ona trwac jeszcze dlugo, a stopniowo bedzie mi coraz trudniej. Kiedy malenstwo sie urodzi bedzie trzeba zacząc konkretne intensywne zadbanie o swoje zdrowie fizyczne i wygląd. Bo niestety mam okolo 15 a moze więcej kg do zrzucenia.


l
l
l
V




Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-27 o 16:28
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:57   #13
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

27 kwiecien.


Widzę, że mozna caly czas pisać, tak więc musze powiedziec ze juz dzis dostałam do domu białą perłę
Kurierzy potrafią byc niesamowici, wczoraj rano przelew a dziś juz mam paczuche

Trzeba doprowadzic zabki do idealnej bieli.



bialaperla.jpg

Edytowane przez Bartessa
Czas edycji: 2011-04-27 o 12:13
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:58   #14
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

może wystarczy
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 19:36   #15
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

hop

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

hop
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 08:28   #16
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

zapraszam!
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 15:50   #17
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

:d
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 19:18   #18
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

Ciekawe porady nigdy nie słyszałam o maseczce aspirynowej
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 09:13   #19
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

miejsce
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 19:35   #20
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 18:18   #21
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

Świetny temat o jodze!
Zaraz go wydrukuje i może zacznę coś robić w tym kierunku!
U mnie niestety w mieście nikt nie prowadzi jogi dla kobiet w ciaży
a szkoda, bardzo szkoda!
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 15:59   #22
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

Ciekawe informacje - skorzystam z opisu ćwiczeń, jako że też jestem w ciąży (rozwiązanie w maju).
Trzymam kciuki! Ode mnie 5*
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 18:13   #23
Quera
Zadomowienie
 
Avatar Quera
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 855
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

Zainteresowały mnie parówki z ziółek
Mam tylko pytanie, zamiast parówki z samej hmm... szałwii, mogę razem zaparzyć tymianek, kwiat lipy, szałwię, miętę i rumianek, czy wtedy zioła stracą swoje właściwości?
Quera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 18:16   #24
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

Dziękuje

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Quera Pokaż wiadomość
Zainteresowały mnie parówki z ziółek
Mam tylko pytanie, zamiast parówki z samej hmm... szałwii, mogę razem zaparzyć tymianek, kwiat lipy, szałwię, miętę i rumianek, czy wtedy zioła stracą swoje właściwości?

Oczywiscie ze mozesz Nie wiem jakie są reakcje ziół pomiędzy sobą, czy kolidują w jakis sposob, ale sądze ze nie, mozna przeciez kupic w aptece gotowe mieszanki z ziol
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 20:42   #25
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

:d
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 15:36   #26
SweetAngel1984
Zadomowienie
 
Avatar SweetAngel1984
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 1 521
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

Ciekawe porady i te dot. jogi jak i te o oczyszczaniu....napewno skorzystam...mila motywacja do zadbania o siebie w ciazy
SweetAngel1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 15:34   #27
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

Dziekuje za wszystkie glosy
Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 16:28   #28
Bartessa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 3 023
Dot.: Szał ciał w ciązy - a czemu nie :D

Bartessa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Rossmann - Szał Ciał


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.