Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 08:04   #3211
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
dla Twojej mamy polecam krem z retinolem, serum winogronowe, jeżeli chodzi o działanie przeciwzmarszczkowe.
ja właśnie przy następnym zamówieniu przymierzam się do tego serum albo do 3-rose, nie wiem jeszcze do końca które lepsze na zmarszczki
narazie mam flavo-c i widzę naprawdę poprawę stanu cery, jest rozświetlona i wygładzona po naprawdę bardzo krótkim okresie stosowania, bo zaczęłam w styczniu

i olejkiem monoi tez jestem zachwycona, super nawilza wraz z zelem hialuronowym
zastanawiam się teraz nad wypróbowaniem kolejnego olejku bo super działają na moją cerą

bardzo się cieszę że się do was dowiedziałam o tym sklepie
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 09:58   #3212
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Myślicie, że jest możliwe, żeby to hydrolat oczarowy miał tak zły wpływ na moją cerę? Wczoraj użyłam rano tylko jego i wieczorem miałam tyle nowych gól na twarzy...
A jeśli chodzi o trzymanie kosmetyków w lodówce, to pytam dlatego, że na stronie BU nie jest napisane, żeby trzeba było trzymać w lodówce akurat te egzemplarze, które ja posiadam. Dlatego pytam, żeby się dowiedzieć od bardziej doświadczonych konsumentek, czy lepiej wsadzić jednak do lodówki, czy niekoniecznie
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 10:26   #3213
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Na mnie hydrolat oczarowy działa bardzo dobrze, ale zastanowiło mnie coś

http://www.cosmeticscop.com/cosmetic...tionary/H.aspx

http://www.cosmeticscop.com/cosmetic...tch-hazel.aspx

Wczoraj sobie weszłam na tę stronę, polecaną przez dziewczyny interesujące się składami kosmetyków i bardzo mnie zaskoczyła ta wykrzywiona buźka przy oczarze
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 11:52   #3214
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

No to wrzucam tłumaczenie Może lekko kulawe, bo na szybko, ale sens jest

Powszechnie używany ekstrakt rośliny może posiadać potencjalne właściwości antyoksydacyjne (źródło: Phytotherapy Research, June 2002, pages 364–367; and Journal of Dermatological Science, July 1995, pages 25–34) oraz działanie łagodzące (źródło: Skin Pharmacology and Applied Skin Physiology, March-April 2002, pages 125–132).
Jednakże oczar zawiera dużo taniny (składnik o potencjalnym działaniu antyoksydacyjnym)która może również podrażniać, kiedy jest stosowana długotrwale, ponieważ zmniejsza przepływ krwi (obkurcza naczynia krwionośne). Kora rośliny zawiera więcej taniny niż liście.
Destylacja parowa, podczas której powstaje hydrolat (woda oczarowa) usuwa taninę (jak wynika z dalszej części tekstu chyba jednak nie do końca - przyp. tłumacza), jednak to właśnie właściwości ściągające rośliny są uważane za jej główne dobrodziejstwo.
Podczas destylacji jest dodawany alkohol - 14-15%.
Hydrolat jest destylowany ze wszystkich części rośliny, więc de facto nigdy nie wiemy, co dostajemy (czy więcej z liści, czy z kory - przyp.tłumacza), chociaż zawartość alkoholu jest stała (źródło: www.naturaldatabase.com; www.drugs.com).
W zależności od formy oczaru albo narażasz skórę na działanie alkoholu, albo taniny, albo obu. Ponadto oczar zawiera związek zapachowy o nazwie eugenol, który może być kolejnym źródłem podrażnień.


Tyle tłumaczenia. Chociaż szczerze mówiąc, dla mnie ten tekst jest troszkę niespójny... ale może tłumaczyć buźkę...
Na mnie hydrolat działa jak powinien, czyli pozytywnie - przesuszenia czy nadmiernego obkurczenia nie zauważyłam, ale wiem, że niektóre dziewczyny mówiły, że podrażnia...
Zdziwił mnie natomiast mocno ten alkohol... czy taka ilość nie byłaby wyczuwalna?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 12:29   #3215
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

W hydrolatach z BU to raczej alkoholu nie ma, piszą, że powstaje z destylacji parą wodną. Nie znam się na chemii, ale to pewnie inny sposób pozyskiwania wyciągu (a może nie ?) Ta buźka mnie zaniepokoiła, bo z treści nie wynikało nic strasznego. Wydawało mi się, że na tej stronie są podane składniki i stopień ich szkodliwości i czerwona buźka powinna być przy tych najgorszych. To chyba przesada tak oznaczać oczar, chyba że ja nie rozumiem do końca jaki cel przyświeca tej stronie; przyznam, że się nie wczytywałam.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 12:39   #3216
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Loouisse z tekstu wynika, że przy destylacji parowej jest dodawany alkoholu.

"Destylacja parowa, podczas której powstaje hydrolat (woda oczarowa) usuwa taninę (jak wynika z dalszej części tekstu chyba jednak nie do końca - przyp. tłumacza), jednak to właśnie właściwości ściągające rośliny są uważane za jej główne dobrodziejstwo.
Podczas destylacji jest dodawany alkohol - 14-15%."

Buźka pewnie jest dla tego, że wg. nich i podanych źródeł w hydrolacie może być albo tanina, albo alkohol, albo oba.

Ale czy tak jest w każdym hydrolacie oczarowym nie mam pojęcia
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 13:27   #3217
ignorantka007
Zadomowienie
 
Avatar ignorantka007
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Będę składała kolejne zamówienie z BU.
Miałam serum AZELO, teraz chciałabym wypróbować LEMON i tu mam pytanie, ono zawiera olej tamanu, czy opłaca mi się brać jeszcze oddzielnie olej tamanu? W sumie to chciałam stosować go na jakieś niespodzianki etc., no i nie wiem czy zamawiać samo serum czy jeszcze dodatkowo olej tamanu.
Będę również zamawiała olejek myjący, teraz używam pomarańczowego, zastanawiam się nad drzewkiem różanym i egzotycznym, który ładniej pachnie? Nie mogę się zdecydować
ignorantka007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 13:51   #3218
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

czyli jednak hydrolat oczarowy może działać na mnie niekorzystnie Dobra, badam dalej, czy to za przyczyną właśnie tego kosmetyku mam taką "ładną" buźkę
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 14:03   #3219
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Zgodnie z tą stroną i tym opisem, to tak. Kilka dziewczyn wcześniej pisało, że je uczulił. Na mnie natomiast działa świetnie i nie zamienię go na żaden inny.
Jedyna metoda to sprawdzić, czy to on Cię załatwił - poużywaj solo i wtedy wyjdzie, jak na niego reagujesz.

Mnie bardziej zdziwiło, że do hyrolatu pozyskiwanego podczas destylacji parowej dodaje się alkohol. Kurcze, jeśli jest na sali chemik, to prosiłabym o informację, czy to tylko ten hydrolat tak się robi, czy inne też mają %
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 14:43   #3220
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Nazwa hydrolat sama w sobie wskazuje, iż jest to produkt oparty na wodzie (destylowanej).
Odsyłam do lektury choćby tu http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 - na stronę Mazideł.
Nie uważam, by olejek eteryczny w tak rozcieńczonej formie mógł mieć drażniący wpływ na skórę

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

I tak jak napisano na w/w stronce alkohol dodawany jest tylko jako konserwant. Ale z tego co wiem hydrolaty z BU mają w sobie niewielką ilość konserwantu syntetycznego, czyli podsumowując nie mają w sobie alkoholu
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 14:47   #3221
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

justysd ja tylko wklejoną notkę przetłumaczyłam, nie bić

Prosiłam o chemika, bo się nie znam, a mocno zdziwiłam (tak na chłopski rozum hydrolat rozumiałam zawsze jako "wodę" czyli nic poza H2O i zielskiem w nim nie powinno być).

Znawców prosiłabym o rozwianie niejasności
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 14:53   #3222
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Loouisse z tekstu wynika, że przy destylacji parowej jest dodawany alkoholu.

"Destylacja parowa, podczas której powstaje hydrolat (woda oczarowa) usuwa taninę (jak wynika z dalszej części tekstu chyba jednak nie do końca - przyp. tłumacza), jednak to właśnie właściwości ściągające rośliny są uważane za jej główne dobrodziejstwo.
Podczas destylacji jest dodawany alkohol - 14-15%."

Buźka pewnie jest dla tego, że wg. nich i podanych źródeł w hydrolacie może być albo tanina, albo alkohol, albo oba.

Ale czy tak jest w każdym hydrolacie oczarowym nie mam pojęcia
Vea7, skąd masz ten tekst?

Jeśli chodzi o pozyskiwanie hydrolatu, to trzeba się wczytać w stronę tej firmy, z której się hydrolat kupuje. Albo skontaktować się z nią i o to zapytać.
To że w jednym hydrolacie ktoś wyczaił alkohol nie znaczy, że w każdym innym on się znajduje.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-01-31 o 14:56
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 14:56   #3223
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Rozwiewam więc wątpliwości - hydrolat otrzymujemy metodą destylacji parą wodną Stężenie olejków eterycznych jest bardzo małe = bezpieczne.
Ale jesli ktoś jest uczulony na daną substancję=roślinę=zioło to bez względu na stężenie może nie tolerować danego produktu.

Chemikiem co prawda nie jestem, ale skromnym (już prawie) technikiem farmaceutycznym
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 15:09   #3224
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ignorantka007 Pokaż wiadomość
Będę składała kolejne zamówienie z BU.
Miałam serum AZELO, teraz chciałabym wypróbować LEMON i tu mam pytanie, ono zawiera olej tamanu, czy opłaca mi się brać jeszcze oddzielnie olej tamanu? W sumie to chciałam stosować go na jakieś niespodzianki etc., no i nie wiem czy zamawiać samo serum czy jeszcze dodatkowo olej tamanu.
Będę również zamawiała olejek myjący, teraz używam pomarańczowego, zastanawiam się nad drzewkiem różanym i egzotycznym, który ładniej pachnie? Nie mogę się zdecydować
I jak według Ciebie azelo?
Bo mam zamiar go niedługo ukręcić
Właśnie kończę serum lemon i akurat w tym samym czasie kiedy je zamawiałam, kupiłam też tamanu na miejscowe stosowanie. Jeśli ma się niespodzianki i tamanu nie szkodzi to można kupić i mieć zwłaszcza, że jest wydajny. No chyba że będzie Cię zapyachał jak niektóre dziewczyny... Ale będziesz musiała sama to sprawdzić...

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Rozwiewam więc wątpliwości - hydrolat otrzymujemy metodą destylacji parą wodną Stężenie olejków eterycznych jest bardzo małe = bezpieczne.
Ale jesli ktoś jest uczulony na daną substancję=roślinę=zioło to bez względu na stężenie może nie tolerować danego produktu.

Chemikiem co prawda nie jestem, ale skromnym (już prawie) technikiem farmaceutycznym
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 15:16   #3225
ignorantka007
Zadomowienie
 
Avatar ignorantka007
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
I jak według Ciebie azelo?
Bo mam zamiar go niedługo ukręcić
Właśnie kończę serum lemon i akurat w tym samym czasie kiedy je zamawiałam, kupiłam też tamanu na miejscowe stosowanie. Jeśli ma się niespodzianki i tamanu nie szkodzi to można kupić i mieć zwłaszcza, że jest wydajny. No chyba że będzie Cię zapyachał jak niektóre dziewczyny... Ale będziesz musiała sama to sprawdzić...
Wg mnie AZELO poprawiło stan mojej skóry, ale razem z nim zaczęłam stosować inne produkty z BU (hydrolat, olejek myjący). Ciężko jest mi stwierdzić dokładnie, gdyż nie mam porównania do innych serum BU, to jest pierwsze, ale wrażenia pozytywne. Dodam, że AZELO używam na noc, początkowo skóra trochę piekła i była zaczerwieniona, ale po chwili to ustępowało i teraz już jest ok.
Co do tamanu, to właśnie nie wiem, czy będzie mnie zapychać rzeczywiście przyspiesza gojenie niedoskonałości? Takich bolących też?
ignorantka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 15:36   #3226
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, co do wątpliwości dotyczących Biochemicznych specyfików, to warto przysiąść i wczytać się w ich stronę.
Tam jest według mnie naprawdę klarownie i zrozumiale napisane co z czym się je, jak to przechowywać, na co działa itd.
Jest też słowniczek i sama tam czasem zaglądam by dowiedzieć się więcej o składnikach, które są zawarte w naszych kosmetykach
A jeśli to nie wystarcza, to można napisać do BU maila.
Oni błyskawicznie odpowiadają na pytania

A co do tych olejków eterycznych: to faktycznie, one mogą niektórych podrażniać albo wręcz uczulać, o czym gdzieś już pisałam i na to się już niestety nic nie poradzi
Trzeba zaprzestać stosowania i spróbować czegoś innego.

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez ignorantka007 Pokaż wiadomość
Wg mnie AZELO poprawiło stan mojej skóry, ale razem z nim zaczęłam stosować inne produkty z BU (hydrolat, olejek myjący). Ciężko jest mi stwierdzić dokładnie, gdyż nie mam porównania do innych serum BU, to jest pierwsze, ale wrażenia pozytywne. Dodam, że AZELO używam na noc, początkowo skóra trochę piekła i była zaczerwieniona, ale po chwili to ustępowało i teraz już jest ok.
Co do tamanu, to właśnie nie wiem, czy będzie mnie zapychać rzeczywiście przyspiesza gojenie niedoskonałości? Takich bolących też?
Na początku stosowania tamanu obserwowałam każdą zmianę na twarzy, żeby sprawdzić czy i jak działa Działał
Teraz smaruję niespodzianki raczej mechanicznie, z przyzwyczajenia, więc czy teraz działa tak szalenie jak na początku to nie wiem Bo podobnie jak Ty stosuję też inne produkty BU
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 16:03   #3227
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ponieważ wyszukiwarka dużo o serum na blizny mi nie powiedziała, to mam pytanie. Polecacie owy produkt? Bo konkretnej opinii nie znalazłam. Chce też orientacyjnie się dowiedzieć ile osób zapchało.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 21:37   #3228
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Apsik13 ja tylko przetłumaczyłam tekst z linka wklejonego przez loouisse kilka postów wcześniej... cytat:

"Na mnie hydrolat oczarowy działa bardzo dobrze, ale zastanowiło mnie coś
http://www.cosmeticscop.com/cosmetic...tionary/H.aspx
http://www.cosmeticscop.com/cosmetic...tch-hazel.aspx
Wczoraj sobie weszłam na tę stronę, polecaną przez dziewczyny interesujące się składami kosmetyków i bardzo mnie zaskoczyła ta wykrzywiona buźka przy oczarze "

Przetłumaczyłam tekst, żeby się dowiedzieć, dlaczego taka a nie inna buźka przy nim była - tylko i wyłącznie po to. O prawdziwości informacji się nie wypowiadam, bo się na tym nie znam

Zdziwiło mnie troszkę, to co przeczytałam (i przetłumaczyłam), ale że czasu na wgłębianie się w podlinkowane źródło niestety czasu nie miałam, wiec "na skróty" wolałam się dopytać specjalistów na forumie.

Zdziwiło o tyle, że hydrolat oczarowy mam z ZKS, a wcześniej z BU i w żadnym 5 nie wyczulam. Wytłumaczenie justysd przyjmuję - technik farmaceutyczny jak najbardziej budzi moje zaufanie .
I jak widać nawet na stronach, które na pierwszy rzut oka wyglądają "sensownie" pojawiają się informacje, które trzeba weryfikować. I między innymi po to to forum.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 06:06   #3229
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Robię podejście do swojego pierwszego zamówienia z BU i od nadmiaru informacji lekko głupieję Sama już nie wiem co mam zamówić, a starałam się trochę u Was i na BU poczytać.

Generalnie moje typy stanowiły:
Eliksir winogronowy
Krem regenerujący z kwasem liponowym
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF
Hydrolat z róży damascena

Na pewno wiem, że chciałabym spróbować hydrolatu, no a oprócz tego czegoś jeszcze. Tylko teraz to już sama nie wiem co, a nie mogę sobie pozwolić na to, żeby zamówić wszystko...
Jak myślicie? Na co na początku zwrócić uwagę?

Z zasady mam skórę suchą, teoretycznie wrażliwą, chociaż chyba nie tak bardzo, bo wiele rzeczy uchodzi mi jednak płazem. Zależałoby mi na nawilżeniu i na prewencji przeciwzmarszczkowej.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 10:58   #3230
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja w sprawie AZELO, jak dla mnie jest super. Używam po toniku z kwasem L-mlekowym. Buzia jest głaciutka i pory są mniej widoczne. Skóra rozświetlona i pełna blasku. Jednak mam zamiar zmienić AZELO na inne serum, gdyż już długo je używam i mam ochotę na coś innego. Aha i trochę buzia szczypie w opisie produktu jest to uwzględnione.
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 12:34   #3231
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Chciałabym zapytać na ile mniej więcej wystarcza buteleczka olejku myjącego i hydrolatu (stosowanie codzienne)?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 12:39   #3232
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mi wystarcza na mniej więcej 3-4 tygodnie, przy założeniu, że hydrolatu używam dwa razy dziennie, czyli po umyciu dzioba rano i wieczorem olejkiem
Jeśli chcesz go dodawać do czegoś - maseczek, serów, etc - albo częściej i większą ilością przemywasz twarz, to na krócej.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 13:33   #3233
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Chciałabym zapytać na ile mniej więcej wystarcza buteleczka olejku myjącego i hydrolatu (stosowanie codzienne)?
Ja używam butelkę 200ml, kupiłam mniej więcej na początku stycznia, i mam nadal około połowy (z tym, że używam jeszcze innego hydrolatu zamiennie, ale rzadziej). Wydajność jak każdy inny tonik.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 14:16   #3234
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
Ja w sprawie AZELO, jak dla mnie jest super. Używam po toniku z kwasem L-mlekowym. Buzia jest głaciutka i pory są mniej widoczne. Skóra rozświetlona i pełna blasku. Jednak mam zamiar zmienić AZELO na inne serum, gdyż już długo je używam i mam ochotę na coś innego. Aha i trochę buzia szczypie w opisie produktu jest to uwzględnione.

a zauważyłaś jakieś oczyszczenie skóry? np. okolice nosa,broda itp..? bo mam troszkę pozapychane pory w tych obszarach i zależy mi na pozbyciu się tego i po jakim czasie zauważyłaś poprawę cery..? jaki typ cery posiadasz?
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 14:55   #3235
mglista_noc
Raczkowanie
 
Avatar mglista_noc
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 379
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
L
Podczas destylacji jest dodawany alkohol - 14-15%."
[/I]
nawet jeśli w niektórych hydrolatach jest trochę alkoholu (w różanym bodajże), to na pewno nie tyle 15% to winka mają
mglista_noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 21:09   #3236
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

To i się zdziwiłam, że nie wania , bo by był stosowany zewnętrznie i wewnętrznie
Wychodzi na to, że stronka www.cosmeticscop.com z której Loouisse wklejała link o hydrolacie miała babola i nie ma się co dziwnymi buźkami przy oczarze stresować
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 21:41   #3237
mglista_noc
Raczkowanie
 
Avatar mglista_noc
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 379
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A może zjadło im tam przecinek i miało być 1,4 - 1,5%? To już bardziej prawdopodobne
mglista_noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 23:10   #3238
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez mglista_noc Pokaż wiadomość
A może zjadło im tam przecinek i miało być 1,4 - 1,5%? To już bardziej prawdopodobne
Chyba tak
Bo poprzednia wersja to dla mnie zabójstwo
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 12:21   #3239
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez crawik15 Pokaż wiadomość
a zauważyłaś jakieś oczyszczenie skóry? np. okolice nosa,broda itp..? bo mam troszkę pozapychane pory w tych obszarach i zależy mi na pozbyciu się tego i po jakim czasie zauważyłaś poprawę cery..? jaki typ cery posiadasz?

Mam pory typu wulkan i poprawa jest widoczna, są mniejsze i jaśniejsze, czyli czyste chi chi Kup sobie ale używaj regularnie.
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 12:39   #3240
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
Mam pory typu wulkan i poprawa jest widoczna, są mniejsze i jaśniejsze, czyli czyste chi chi Kup sobie ale używaj regularnie.
Przed chwilą ukręciłam azelo

Miałam skończyć lemon i dopiero zająć się tym drugim, ale rzecz jasna nie wytrzymałam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.