Materac - pomóżcie wybrać :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-10, 20:41   #1
t0mikg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1

Materac - pomóżcie wybrać :)


Dobry wszystkim

Słuchajcie mam problem z wyborem materaca. Ostatnio zaatakowałem allegro i mam spory mętlik w głowie. Liczę na Waszą pomoc, chciałbym w tym tygodniu już kupić materac, bo obecna kanapa wprowadza mnie powoli do grobu

Kilka wytycznych:
-przedział cenowy 400-700zł nie więcej niestety.
-planuje spac na samym materacu, bez stelaży

Teraz nie wiem na jakich się skupić, bo są np. sprężynowe, lateksowe i jeszcze jakieś.
Najwięcej widzę takich:

http://allegro.pl/materac-haiti-140x...544082927.html

http://allegro.pl/materac-materace-h...539603122.html

http://allegro.pl/materac-120x200-me...538371260.html


Nie wiem czym się różnią i czy warto brać, jak uważacie? Nie wiem czy 18-19cm to OK żeby polozyc na ziemi i na nim spać.

Ważę 92 kg, także pewnie też są jakieś właściwości materacy odpowiednie do wagi.


Docenie wszelkie wypowiedzi, które pomogą mi dokonac wyboru

Pozdrawiam
t0mikg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 09:37   #2
prezydent10
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 50
Dot.: Materac - pomóżcie wybrać :)

Cytat:
Napisane przez t0mikg Pokaż wiadomość
Dobry wszystkim

Słuchajcie mam problem z wyborem materaca. Ostatnio zaatakowałem allegro i mam spory mętlik w głowie. Liczę na Waszą pomoc, chciałbym w tym tygodniu już kupić materac, bo obecna kanapa wprowadza mnie powoli do grobu

Kilka wytycznych:
-przedział cenowy 400-700zł nie więcej niestety.
-planuje spac na samym materacu, bez stelaży

Teraz nie wiem na jakich się skupić, bo są np. sprężynowe, lateksowe i jeszcze jakieś.
Najwięcej widzę takich:

http://allegro.pl/materac-haiti-140x...544082927.html

http://allegro.pl/materac-materace-h...539603122.html

http://allegro.pl/materac-120x200-me...538371260.html


Nie wiem czym się różnią i czy warto brać, jak uważacie? Nie wiem czy 18-19cm to OK żeby polozyc na ziemi i na nim spać.

Ważę 92 kg, także pewnie też są jakieś właściwości materacy odpowiednie do wagi.


Docenie wszelkie wypowiedzi, które pomogą mi dokonac wyboru

Pozdrawiam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=224010

Tu masz link do wątku, który ci pomoże odpowiedziec na pytania o wybór materaca. Oczywiscie nie napisałeś jaki rozmiar 90/200, 140/200 czy inny. A to ważne bo za 700 pln kupisz bardzo przyzwoity 90/200 ale 140/200 już nie ....
prezydent10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 22:52   #3
Ixaaa
Raczkowanie
 
Avatar Ixaaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Materac - pomóżcie wybrać :)

ja jestem zdania, że w materac to jednak warto zainwestować, to nie zakup na rok czy dwa, tylko jak się zainwestuje w jakość to nawet na kilkanaście lat, ja z moim TŻ kupiliśmy dwa lata temu do swojego gniazdka materac firmy Matador, był to spory wydatek, ale woleliśmy kupić tańsze inne elementy wyposażenia, a jednak sen jest ważny gdy żyje się w biegu więc zupełnie nie żałujemy teraz wydanych pieniędzy- bo jakość snu jak porównam to na czym się spało w czasach studenckich to o niebo lepsza, sen faktycznie relaksuje, a nie jest po prostu spaniem
__________________
Razem od 3.05.2007 !!
Ixaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 11:07   #4
CafeGo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 6
Dot.: Materac - pomóżcie wybrać :)

ooo widzę, że nie tylko ja jestem fanką materacy Matador, my mamy ten model: http://materacematador.pl/exclusivo.html i służy nam świetnie! tak wygodnie się śpi, że już dawno zapomnieliśmy ile nas kosztował
CafeGo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 13:37   #5
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Materac - pomóżcie wybrać :)

Cytat:
Napisane przez Ixaaa Pokaż wiadomość
ja jestem zdania, że w materac to jednak warto zainwestować, to nie zakup na rok czy dwa, tylko jak się zainwestuje w jakość to nawet na kilkanaście lat, ja z moim TŻ kupiliśmy dwa lata temu do swojego gniazdka materac firmy Matador, był to spory wydatek, ale woleliśmy kupić tańsze inne elementy wyposażenia, a jednak sen jest ważny gdy żyje się w biegu więc zupełnie nie żałujemy teraz wydanych pieniędzy- bo jakość snu jak porównam to na czym się spało w czasach studenckich to o niebo lepsza, sen faktycznie relaksuje, a nie jest po prostu spaniem
Popieram!
Jakieś 6 miesięcy temu wymieniliśmy zwykły, stary i tani materac sprężynowy (!) na lateksowy. Na początku myśleliśmy o kieszeniowym sprężynowym, jednak wizyta w salonie i wypróbowanie każdego, który tam leżał, przekonała nas do tego lateksowego. Zapłaciliśmy 1300 zł (na fali kupiliśmy również dwie poduszki ortopedyczne, czy jak one się zwą, takie z porami, które dopasowują się do głowy - są mega). Komfort spania podniósł się o 200%, nic mnie nie boli, jak wstaję, wręcz przyjemnie rozłożyć się na materacu, który podpiera każdą część ciała tak, jak należy.
Nie polecam oszczędzać, jednak rozumiem, że kasa nie zawsze jest.
Zdecydowanie ostrzegam przed zwykłym sprężynowym. Są tanie, ale jak wypaczą ci się spreżyny, to może cię nieźle podziabać taki materac...

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2011-12-01 o 13:39
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 09:21   #6
tomaszyk888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 21
Dot.: Materac - pomóżcie wybrać :)

najważniejsze aby był wygodny ipraktyczny
tomaszyk888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 23:09   #7
Ixaaa
Raczkowanie
 
Avatar Ixaaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Materac - pomóżcie wybrać :)

Oczywiście, nie musi być najdroższy, ale warto zwrócić uwagę na firmę, producenta, warto wybierać takiego który ma wąską specjalizację takiego w tym przypadku "od materacy", wtedy mamy większą pewność moim zdaniem, że produkty są dobrej jakości. Dlatego też zdecydowałam się na matadora, a nie żaden super hiper marketowy zakup, gorzej jak firma robi tysiąc rzeczy do domu i zanim trafimy na tę która im wychodzi, wypróbujemy tyle, że zniechęcimy się do marki.
__________________
Razem od 3.05.2007 !!
Ixaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 09:31   #8
milazgrila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Materac - pomóżcie wybrać :)

Czasem trzeba się naszukać aby wybrać najlepszy materac dla siebie. Ja swój znalazłam na [xxx] jest tam wiele ciekawych modeli i pewnie wybierzesz idealny dla siebie. Model Family Amber+ marki Senpuro sprawił,że w końcu nie bolą mnie plecy i chodzę wypoczęta

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-06-23 o 21:06 Powód: link reklamowy
milazgrila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 21:32   #9
KotCat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Materac - pomóżcie wybrać :)

Łażąc teraz po sklepach i szukając czegoś dla siebie na pewno nie podłapałabym tematu spania na podłodze. Materac ma oddychać! Jak jego wkład spełnia funkcję wentylacji to i tak połowa sukcesu, ale jak ma leżeć na glebie i być idealnym siedliskiem dla grzyba to dziękuję... Bardzo ładnie uświadomił mnie Pan w Poznaniu w salonie - opowiadał mi to na przykładzie materaca Sembella bo był w promocji
KotCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-01 21:32:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.