Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-05, 14:05   #2101
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Na razie się wstrzymam skoro mówisz, że może uczulać, obawiam się trochę, że jak tyle dałam składników i wszystkie nowe, to jest duża szansa, że coś mi nie będzie służyć, a ja nie będę wiedziała co to..

No i ukręciłam swoje pierwsze od stu lat serum W ogóle z mieszanki hydrolat z róży białej + olej truskawkowy + olejek lawendowy i cedrowy wyszedł mi super ciekawy zapach, taki świeży, moja mama stwierdziła, że pachnie ananasem

Gratulacje

Bisabolol normalnie nie jest uczulający, a wręcz przeciwnie - łagodzi uczulenia. Mnie niestety jednak uczula
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 10:56   #2102
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny, kupiłam ekstrakt z aloesu i chciałam wymieszać z hydrolatem, żeby mieć taki prosty tonik nawilżający. W jakich proporcjach pomieszać, żeby nie zrobić sobie krzywdy (raczej nie mam wrażliwej skóry)?
Kupiłam te 2 ektrakty, bo nie umiałam się zdecydować :
https://e-naturalne.pl/pl/p/Ekstrakt...rotnie-101/639
https://e-naturalne.pl/pl/p/Ekstrakt-z-aloesu-zel/145

Edytowane przez justek_p
Czas edycji: 2017-06-07 o 10:59
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 15:35   #2103
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupiłam ekstrakt z aloesu i chciałam wymieszać z hydrolatem, żeby mieć taki prosty tonik nawilżający. W jakich proporcjach pomieszać, żeby nie zrobić sobie krzywdy (raczej nie mam wrażliwej skóry)?
Kupiłam te 2 ektrakty, bo nie umiałam się zdecydować :
https://e-naturalne.pl/pl/p/Ekstrakt...rotnie-101/639
https://e-naturalne.pl/pl/p/Ekstrakt-z-aloesu-zel/145

Masz napisane ile maksymalnie możesz użyć każdego z nich w danym produkcie.
Pierwszy do 10%
Drugi 0.5-5%
Czyli musisz sobie wyliczyć na jaka ilość toniku możesz tego aloesu dodać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 16:51   #2104
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Heja, używała któraś vitasource? Polecacie żeby zamówić? Planuję dziś zakupy na e-naturalne


Edit: Zamówiłam :P Oraz peeling z owocow tropikalnych, węgiel aktywny i parę podstawowych drobiazgów.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2017-06-11 o 22:57
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 10:02   #2105
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hej, mam głupie pytanie. Na blogu Italiany znalazłam sobie recepturę na serum antyokydacyjne z kwasem alfa-liponowym, które jest na moje "umiejętności" . Trzeba po prostu wlać do butelki wodę, kwas alfa-liponowy i HA, dopełnić olejem..i konserwantem. Mam pytanie czy wodę (rozumiem, że destylowaną) można zamienić na hydrolat? A jeśli nie, to mogłybyście mi wyjaśnić why?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 11:09   #2106
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hej, mam głupie pytanie. Na blogu Italiany znalazłam sobie recepturę na serum antyokydacyjne z kwasem alfa-liponowym, które jest na moje "umiejętności" . Trzeba po prostu wlać do butelki wodę, kwas alfa-liponowy i HA, dopełnić olejem..i konserwantem. Mam pytanie czy wodę (rozumiem, że destylowaną) można zamienić na hydrolat? A jeśli nie, to mogłybyście mi wyjaśnić why?
Jak najbardziej możesz zamienić na hydrolat - najlepiej jeszcze z zielonej herbaty , bo ma działanie antyoksydacyjne. Ale możesz użyć, jaki masz. A jak jeszcze masz z naturalissy kompleks liposomowy z koenzymem Q to też dodaj - będzie fajne serum antyox.
Tylko nie mieszaj z olejami (nie rób proponowanej dwufazówki ), bo sie liposomy rozpadną (co jest napisane na stronie naturalissy przy każdym kompleksie liposomowym).
Kwas alfaliponowy jest mało stabilny w świetle dziennym (kosmetyki z czystym kwasem powinno stosować się na noc), ale...ale tu występuje w liposomach z lecytyną, wiec jego stabilność znacznie zwiększa się i można spokojnie używać go w dzień.
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 17:28   #2107
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Jak najbardziej możesz zamienić na hydrolat - najlepiej jeszcze z zielonej herbaty , bo ma działanie antyoksydacyjne. Ale możesz użyć, jaki masz. A jak jeszcze masz z naturalissy kompleks liposomowy z koenzymem Q to też dodaj - będzie fajne serum antyox.
Tylko nie mieszaj z olejami (nie rób proponowanej dwufazówki ), bo sie liposomy rozpadną (co jest napisane na stronie naturalissy przy każdym kompleksie liposomowym).
Kwas alfaliponowy jest mało stabilny w świetle dziennym (kosmetyki z czystym kwasem powinno stosować się na noc), ale...ale tu występuje w liposomach z lecytyną, wiec jego stabilność znacznie zwiększa się i można spokojnie używać go w dzień.
Dzięki Czyli generalnie albo robić hydrolat + kwas alfa liponowy + HA + olej, ale lepiej hydrolat + kwas alfa liponowy w liposomach + HA? I mogę jeszcze dodać TO ? Czy wówczas raczej solo kwas alfa liponowy?

A co myślisz o tym: http://naturalissa.pl/pl/p/Kwas-Alfa...iposomach-/328 ?


Mam w domu hydrolat z czystka, ale pomyślę nad zieloną herbatą
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-13, 22:11   #2108
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dzięki Czyli generalnie albo robić hydrolat + kwas alfa liponowy + HA + olej, ale lepiej hydrolat + kwas alfa liponowy w liposomach + HA? I mogę jeszcze dodać TO ? Czy wówczas raczej solo kwas alfa liponowy?

A co myślisz o tym: http://naturalissa.pl/pl/p/Kwas-Alfa...iposomach-/328 ?


Mam w domu hydrolat z czystka, ale pomyślę nad zieloną herbatą
Czystka kocham, wiec oczywiście polecam.
Nie rob z kwasem liponowym w proszku (rozpuszcza się w olejach albo w propanediolu , ale jest strasznie upierdliwy w rozpuszczaniu), rób z tym w liposomach , o którym pisała Italiana, o tym Ty też to linkujesz.
Czyli kwas alfa w liposomach + HA + hydrolat + to, co piszesz, a co jest własnie tym koenzymem Q, o ktorym ja pisalam . Wyjdzie bardzo fajne serum przeciwzmarszczkowe , mocno antyoksydacyjne , może nawet zwężać pory (u mnie kwas alfa zwęża). I albo male porcje - do 2 tygodni powinno w lodówce wytrzymac bez konserwanta, ze względu na konserwanty w liposomach, albo dodać konserwant.

Albo zwykły kwas alfa + olej + HA +hydrolat i co tam jeszcze chcesz, ale do tej wersji nie namawiam - trudno sie robi i własciwie do pielęgnacji wieczornej .

Ten kwas alfa, co podlinkowałaś jest najlepszą wersją kwasu alfa (komponentu z kwasem alfa), jaka znalazłam. Te liposomy zawierają 4% czystego kwasu alfa, to dodaj na początek max 25% liposomów do calości. Wyjdzie Ci 1% kwasu w serum. Potem możesz zwiększyć , zobaczysz, jak zareagujesz.
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 18:02   #2109
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Czystka kocham, wiec oczywiście polecam.
Nie rob z kwasem liponowym w proszku (rozpuszcza się w olejach albo w propanediolu , ale jest strasznie upierdliwy w rozpuszczaniu), rób z tym w liposomach , o którym pisała Italiana, o tym Ty też to linkujesz.
Czyli kwas alfa w liposomach + HA + hydrolat + to, co piszesz, a co jest własnie tym koenzymem Q, o ktorym ja pisalam . Wyjdzie bardzo fajne serum przeciwzmarszczkowe , mocno antyoksydacyjne , może nawet zwężać pory (u mnie kwas alfa zwęża). I albo male porcje - do 2 tygodni powinno w lodówce wytrzymac bez konserwanta, ze względu na konserwanty w liposomach, albo dodać konserwant.

Albo zwykły kwas alfa + olej + HA +hydrolat i co tam jeszcze chcesz, ale do tej wersji nie namawiam - trudno sie robi i własciwie do pielęgnacji wieczornej .

Ten kwas alfa, co podlinkowałaś jest najlepszą wersją kwasu alfa (komponentu z kwasem alfa), jaka znalazłam. Te liposomy zawierają 4% czystego kwasu alfa, to dodaj na początek max 25% liposomów do calości. Wyjdzie Ci 1% kwasu w serum. Potem możesz zwiększyć , zobaczysz, jak zareagujesz.

As always, bardzo Ci dziękuje

Dobra, to zamówię alfa liponowy z wit C w liposomach i ten Q10 w liposomach i zrobię serum na hydrolacie z czystka.

Mam jeszcze pytanie o "dodaj max 25% liposomów do całości". Czy całość liczy się na ilość hydrolatu czy hydrolatu + HA czy jak to działa? W sensie jak biorę 10 ml hydrolatu tzn., że liposomów nie więcej jak "2,5 ml" (sorry jeśli to jakieś okropnie głupie pytanie, ale ja jestem greenhornem). Mam problem ze zrozumieniem do czego odnosi się stężenia, już wtedy jak mi rozpisałaś serum pompujące mocno się nad tym zastanawiałam

I jak rozumiem "max 25% liposomów" odnosi się do kwasu alfa - liponowego + C w liposomach a a nie do kwasu + C oraz koenzymu Q10 w liposomach łącznie? Zastanawiam się ile mam tego koenzymu dorzucić, bo nie są rozpisane dane techniczne na naturalissie.

edit: Kasiamagda, robię takie proporcje:
6 ml hydrolat z czystka
2 ml kwas alfa liponowy w liposomach
1 ml Q10 w liposomach
3 ml HA + komórki macierzyste z BU (tylko taki HA mam)

Wypali mi twarz?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-07-20 o 11:01
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 15:32   #2110
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Jestem ,,szczesliwa" posiadaczka kwasu alfa liponowego w proszku z mazidel...I TO AZ DWOCH OPAKOWAN dosc drogie toto i moze lepiej byloby go zuzyc niz wyrzucic...na cztery podejscia tylko raz mi sie sensownie rozpuscil w oleju... Diweczyny poradzcie do czego go zuzyc i jak rozpuscuc zeby glut sie nie zrobil...plisss

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 18:14   #2111
zupka_kuksu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witam

ostatnio naczytałam się o kwasie alfa liponowym, który ma podobno 100 razy silniejsze działanie przeciw starzeniowe niż witamina C. Znalazłam kwas alfa liponowy w liposomach i mogłabym kilka kropel dodawać do kremu, ale chciałabym sobie ukręcić serum, bo wydaje mi się, że tak będzie lepiej działać, aczkolwiek moje kręcenie kosmetyków ogranicza się do kupowania gotowych zestawów.
Jestem już po 30-stce, moja cera jest problematyczna z zaskórnikami, rozszerzonymi porami i nierównym kolorytem, w dodatku odwodniona no i widać, że nie już taka elastyczna jak kiedyś. Stosuję krem z mocznikiem i on bardzo mi pomógł nawilżyć skórę twarzy, jednak chciałabym zacząć działać mocno prewencyjnie w kwestii zmarszczek - do tej pory używałam witamy C i żelu hialuronowego przed kremem. Pomyślałam o połączeniu kwasu alfa liponowego z żelem hialuronowym, kolagenem i elastyną i no właśnie, dalej nie mam pojęcia z czym żeby miało to ręce i nogi, czy to połączenie ma w ogóle sens i czy składniki się nie wykluczają. Wiem tylko, że tego kwasu nie można łączyć z olejami, co mi nawet pasuje, bo moja skóra się z nimi nie lubi. Czy mogłybyście mi pomóc w skomponowaniu składników?
zupka_kuksu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-18, 19:57   #2112
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Kwas slfa liponowy rozpuszcza sie w tluszczach/olejach. Wiec jak.moze sie z nim nie lubic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2018-02-18 o 19:58
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 07:25   #2113
zupka_kuksu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ten w liposomach podobno się nie lubi, bo oleje rozwalają te liposomy, tak wyczytałam.
zupka_kuksu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 07:28   #2114
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zupka_kuksu Pokaż wiadomość
Witam

ostatnio naczytałam się o kwasie alfa liponowym, który ma podobno 100 razy silniejsze działanie przeciw starzeniowe niż witamina C. Znalazłam kwas alfa liponowy w liposomach i mogłabym kilka kropel dodawać do kremu, ale chciałabym sobie ukręcić serum, bo wydaje mi się, że tak będzie lepiej działać, aczkolwiek moje kręcenie kosmetyków ogranicza się do kupowania gotowych zestawów.
Jestem już po 30-stce, moja cera jest problematyczna z zaskórnikami, rozszerzonymi porami i nierównym kolorytem, w dodatku odwodniona no i widać, że nie już taka elastyczna jak kiedyś. Stosuję krem z mocznikiem i on bardzo mi pomógł nawilżyć skórę twarzy, jednak chciałabym zacząć działać mocno prewencyjnie w kwestii zmarszczek - do tej pory używałam witamy C i żelu hialuronowego przed kremem. Pomyślałam o połączeniu kwasu alfa liponowego z żelem hialuronowym, kolagenem i elastyną i no właśnie, dalej nie mam pojęcia z czym żeby miało to ręce i nogi, czy to połączenie ma w ogóle sens i czy składniki się nie wykluczają. Wiem tylko, że tego kwasu nie można łączyć z olejami, co mi nawet pasuje, bo moja skóra się z nimi nie lubi. Czy mogłybyście mi pomóc w skomponowaniu składników?
Na blogu Ewy Szałkowskiej jest przepis na serum z liposomami, więc może sobie zobacz i zapytaj ją, vzy na pewno można łączyć.

Btw jakiego kremu z mocznikiem używasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 08:10   #2115
zupka_kuksu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Na blogu Ewy Szałkowskiej jest przepis na serum z liposomami, więc może sobie zobacz i zapytaj ją, vzy na pewno można łączyć.

Btw jakiego kremu z mocznikiem używasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź.
Kremu używam Cera+ Solutions do cery odwodnionej, kosztuje ok. 24 zł.

Wymyśliłam sobie taki skład serum, ale nie ukrywam, że to czysta improwizacja:
Hydrolat z czystka - 15,5 ml
Płynny ekstrakt z aloesu 10-krotnie zatężony - 3 ml
Żel hialuronowy 1,5% - 4ml
Witamina B3 - 0,5 ml
Kwas alfa liponowy z witaminą C i sylibiną w liposomach - 5 ml
Koenzym Q10 w liposomach - 2 ml

trzyma się to kupy?
zupka_kuksu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 21:59   #2116
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zupka_kuksu Pokaż wiadomość
Ten w liposomach podobno się nie lubi, bo oleje rozwalają te liposomy, tak wyczytałam.
Zgadza sie- dopytalam wlascicielki sklepu Naturalissa. Odpisala mi wyczerpujaco. Na szczescie-pocieszyla mnie- ze owszem liposomy sie rozpadaja ale kwas w nich zawarty nie traci wlasnosci. Bo ja niestety dodalam je bezposrednio do oleju. Dopiero potem dalam faze wodna i emulgator. I to tez nie najlepszy. Bo cytuje,, Emulgator nie powinien zawierać składników oksyetylenowanych np. PEG 400 czy polisorbaty, czyli EmulCold Extra nie jest najlepszym wyborem." mozna uzywac Oliven 1000- za ktorym nie przepadam bo trzeba go mocno podgrzewac...
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 08:28   #2117
zupka_kuksu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Zgadza sie- dopytalam wlascicielki sklepu Naturalissa. Odpisala mi wyczerpujaco. Na szczescie-pocieszyla mnie- ze owszem liposomy sie rozpadaja ale kwas w nich zawarty nie traci wlasnosci. Bo ja niestety dodalam je bezposrednio do oleju. Dopiero potem dalam faze wodna i emulgator. I to tez nie najlepszy. Bo cytuje,, Emulgator nie powinien zawierać składników oksyetylenowanych np. PEG 400 czy polisorbaty, czyli EmulCold Extra nie jest najlepszym wyborem." mozna uzywac Oliven 1000- za ktorym nie przepadam bo trzeba go mocno podgrzewac...

Dzięki za info
zupka_kuksu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 13:36   #2118
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czy mogłabym użyć soli fizjologicznej do zrobienia toniku? nie mogę znaleźć w aptece wody destylowanej i zastanawiam się, czy to dobry zamiennik
shukri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 14:20   #2119
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
Czy mogłabym użyć soli fizjologicznej do zrobienia toniku? nie mogę znaleźć w aptece wody destylowanej i zastanawiam się, czy to dobry zamiennik
Nie. Sól fizjologiczna nie ma nic wspólnego z wodą destylowaną. W aptece nie dostaniesz wody destylowanej tylko wodę do iniekcji (wstrzykiwań), ale ona jest bodajże na receptę, często jednak sprzedają ją bez problemu. Woda destylowana dostępna jest w supermarketach i na stacjach benzynowych.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2018-03-16 o 14:25
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-16, 14:42   #2120
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie. Sól fizjologiczna nie ma nic wspólnego z wodą destylowaną. W aptece nie dostaniesz wody destylowanej tylko wodę do iniekcji (wstrzykiwań), ale ona jest bodajże na receptę, często jednak sprzedają ją bez problemu. Woda destylowana dostępna jest w supermarketach i na stacjach benzynowych.
Kupuję wodę do iniekcji także bez recepty, jednak w aptekach, w których się zaopatruję, jest sprzedawana w małych ampułkach. W aptekach jak najbardziej można znaleźć wodę destylowaną, tzw. "ultraczystą", która posiada wielokrotnie wyższą czystość niż woda destylowana ze sklepu, czy ze stacji (nie chcę wklejać linków, ale można to nawet sprawdzić na stronach internetowych aptek )
Soli fizjologicznej używam jako zamiennika wody do iniekcji podczas np. robienia serum z wit. C i ogólnie kremów, itp. Stąd też zastanawiam się, jak się sprawdzi w tonikach
shukri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-19, 16:11   #2121
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Zrobiła któraś z Was tonik z kwasem azaleinowym? Męczę się z tym cho... dziadostwem okropnie. Tonik, przed przetarciem twarzy muszę pogrzać do wysokiej temperatury bo inaczej ma postać...stałą hahaha. Stały tonik, dobre nie? Domyślam się, że podgrzewanie go nie wpływa pozytywnie na jakość, dlatego jeśli któraś z Was wie jak zaradzić proooooooszę, pomóżcie

Ukręciłam cudne serum: (nie wymagające podgrzewania )
Hydrolaty, gliceryna, alginat, centella asiatica, ekstakt z mango i granatu, panthenol, niacynamid, kwas hialuronowy wielocząsteczkowy, ekstensyna.
Bardzo mocno wygładza skórę, stosuję je już od ponad roku i rewelacyjnie działał na poparzenie słoneczne , którego się nabawiłam w Australii mimo obsesyjnego smarowania SPF 50+
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 12:52   #2122
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witam, zamówiłam sobie witaminę C i kwas hialuronowy i chce zrobić sobie serum, znalazłam przepis z kwasem i witaminą ale tam jest Potrójny kwas hialuronowy roztwór 1,5% a ja mam
Kwas hialuronowy 1%. I nie wiem jakie mam dać proporcje. Pomoże jakaś dobra duszyczka?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-16, 19:12   #2123
krukofanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 4
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Już długo czytam ten wątek ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania, może ktoś wie i mi odpowie:
1. Mam emulgator GSC ale nic mi na nim nie wychodzi, szukam sprawdzonej receptury.
2. Skoro już mam GSC zastanawiam się czy mogę na nim zrobić olejek myjący, bo wg opisu zsk nadaje się również do metody "na zimno".
Z góry dziękuję za odpowiedź
krukofanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 08:03   #2124
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Witam, zamówiłam sobie witaminę C i kwas hialuronowy i chce zrobić sobie serum, znalazłam przepis z kwasem i witaminą ale tam jest Potrójny kwas hialuronowy roztwór 1,5% a ja mam
Kwas hialuronowy 1%. I nie wiem jakie mam dać proporcje. Pomoże jakaś dobra duszyczka?
Spokojnie mozesz dawac ten hialuron 1,5 %. Ja robie takie serum z 20% wit C. Czyli woda i hialuron to 8 gram z wit c 2 gramy. Pamietaj ze woda tylko i wylacznie do injekcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez krukofanka Pokaż wiadomość
Już długo czytam ten wątek ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania, może ktoś wie i mi odpowie:
1. Mam emulgator GSC ale nic mi na nim nie wychodzi, szukam sprawdzonej receptury.
2. Skoro już mam GSC zastanawiam się czy mogę na nim zrobić olejek myjący, bo wg opisu zsk nadaje się również do metody "na zimno".
Z góry dziękuję za odpowiedź
Ja niestety tego emulgatora nie znam. Mam cetylowy MGS Monostearynian emulcod eco , oliven 1000 i chyba ten emulcod najlatwiejszy.Cetylowy tez jest ok. Teraz kupilam baze kremowa ale jeszcze jej nie uzywalam. Z tym ze kiedys robilam na bazie kremowej i byla ok.

A co do olejku myjacego to jesli jest przepis na stronie to jasne ze mozesz zrobic olejek myjacy.

A co ja ostatnio ukrecilam. A to sie pochwale.
Serum i krem pod oczy z kofeina i z maslem kawowym. Pachnie cudnie kawa. Balsam do ciala z mocznikiem i masa super olei i masel
Serum z wit c i kwasami
Serum z glukonoktonem.
Oczywiscie mydelka i szampony tez wlasne sobie robie efekty uzywania rewelacyjne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
Kupuję wodę do iniekcji także bez recepty, jednak w aptekach, w których się zaopatruję, jest sprzedawana w małych ampułkach. W aptekach jak najbardziej można znaleźć wodę destylowaną, tzw. "ultraczystą", która posiada wielokrotnie wyższą czystość niż woda destylowana ze sklepu, czy ze stacji (nie chcę wklejać linków, ale można to nawet sprawdzić na stronach internetowych aptek )
Soli fizjologicznej używam jako zamiennika wody do iniekcji podczas np. robienia serum z wit. C i ogólnie kremów, itp. Stąd też zastanawiam się, jak się sprawdzi w tonikach
Abdolutnie nie mozna zamieniac wody na sol fizjologiczna w tonikach i serach z wit c. Dziala wtedy ono odwrotnie ptooksydacyjnie zamiast antyoksydacyjnie. Poczytaj ervish blog. Tam jest wyjasnione dlaczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2018-06-17 o 08:05
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 10:19   #2125
zupka_kuksu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny czy myślicie, że do gotowego serum Liq CC serum light 15% można dodać kwas ferulowy? Podobno kwas ferulowy rozpuszcza się w glikolu propylenowym, a ten jest w składzie serum na pierwszym miejscu.

Skład serum:
Propylene Glycol, Aqua (Water), L-Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, Polysorbate 20, Methylparaben, Propylparaben

pH<3,2
zupka_kuksu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 09:06   #2126
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Sklad paskudny. Wolalabym sobie zrobic /ukrecic wlasne serum kwasowe

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

5 dennych skladnikow na 5 sensownych. Z tym ze denne na samym poczatku skladu.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 09:14   #2127
Ligatura
Raczkowanie
 
Avatar Ligatura
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 188
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hej,

jestem totalnym nowicjuszem, jeśli chodzi o kręcenie własnych kosmetyków.
Wymyśliłam sobie, że zacznę od żelu pod prysznic, korzystając z bazy myjącej od e-naturalne (https://e-naturalne.pl/pl/p/Organiczna-baza-myjaca/536).

Czy coś takiego może być? Co by jeszcze dodać?

Żel witaminowo-marakujowo-makowy
1. Mix witaminowy (zalecane stężenie 0,5% produkty myjące): [Mix Witaminowy e-naturalne.pl](https://e-naturalne.pl/pl/p/Mix-Witaminowy/833)
2. Marakuja w oleju ([BIOCHEMIA URODY - EKOLOGICZNY OLEJ MARAKUJA](http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-maracuja.html) albo w proszku jako ekstrakt ([Ekstrakt z owoców marakui - proszek e-naturalne.pl](https://e-naturalne.pl/pl/p/Ekstrakt...ui-proszek/865))
3. Mak polny w oleju ([Olej z ziaren maku polnego - ujędrnianie, nawilżanie e-naturalne.pl](https://e-naturalne.pl/pl/p/Olej-z-z...nawilzanie/756))


Baza 100 g
Ekstrakt z marakui 10 g (5-100 %; w tym: sera, kremy i maseczki do włosów; maseczki do twarzy do 100%)
Olej z pestek maku 10 g (do 10% w produktach kosmetycznych)
Witaminowy mix 0,5 g (ok. 0,5% - produkty myjące)

Edytowane przez Ligatura
Czas edycji: 2018-07-10 o 09:17
Ligatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-11, 15:42   #2128
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

A jest w bazie jakas substancja pianotworcza i znoszaca napiecie powiedzchniowe?. Bo bez tego jak ma ten zel myc?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 09:04   #2129
zupka_kuksu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Sklad paskudny. Wolalabym sobie zrobic /ukrecic wlasne serum kwasowe

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

5 dennych skladnikow na 5 sensownych. Z tym ze denne na samym poczatku skladu.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Kurcze, a takie dobre opinie ma to serum, myślałam, że łatwo zrobię sobie serum, jakiego nigdzie nie mogę dostać, to chyba lepiej będzie kupić Flavo C w biochemii.
zupka_kuksu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 09:09   #2130
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Flavo C tez latwo zrobisz sama. Ja to serum robie juz rok dla siebie i rodziny. Jest naprawde proste i tanie. Zadnych dwoch faz wiec emulgatora nie potrzeba wcale.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.