prawo czy języki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-29, 14:08   #1
pluszak10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11

prawo czy języki


Cześć mam nadzieję, że nie zostanę zjedzona za zadawanie tu pytań w stylu "i co dalej" (bo przecież sama powinnam wiedzieć), także bądźcie proszę łaskawe . W skrócie- studiuje fil.angielska, ucze sie tez francuskiego i norweskiego (oba na poziomie a2 obecnie) i wszystko byliby okej, gdyby nie widmo z przeszlosci-prawo. Rzucilam je po roku, bo ciezko, bo nie dla mnie (mysle ze mialam po prostu ogromnego dola-to byl 1. rok studiow, daleko od domu,nie uczylam sie na biezaco a potem egzaminy mnie przytloczyly (nie zdalam 2 ostatnich) a teraz nie daje mi to spokoju. Lubie jezyki obce, ale boje sie, ze bedzie ciezko z praca... pluje sobie w brode ze tak sie poddalam na 1. roku,nawet nie podeszlam do poprawek z tych egzaminow, bo "prawo nie dla mnie", a moze trzeba bylo zacisnac zeby i studiowac.. moglabym zaczac ponownie jako drugi kierunek na dosc dobrej uczelni, od przyszlego roku..
Z gory wybczcie za uzalanie sie tutaj, ale wiem, ze wiekszosc z Was to rozsadne babki i moze ktoras podzieli sie swoja opinia? Czy jest sens probiwac jeszcze raz cos co rzucilam? Moze nie warto juz brac tego prawa?? Pomocy
pluszak10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 15:38   #2
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: prawo czy języki

Ja bym spróbowała jeszcze raz studiować prawo. Sama skończyłam ten kierunek, a kilka języków znam bez studiów filologicznych. Prawo daje bardzo dużo możliwości, nie tylko w zawodach stricte prawniczych, ale też w biznesie, dziennikarstwie, etc. Tylko jeszcze raz przemyśl czy dasz radę. Do prawa trzeba trochę dojrzeć, ale to tylko moja opinia.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 16:45   #3
pluszak10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Dot.: prawo czy języki

Minęły od tamtego czasu dwa lata (2. kierunek byl wtedy platny) i czuję, że teraz podjęłabym inną decyzję. Dzięki za odpowiedź
pluszak10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 17:20   #4
gliderka
Przyczajenie
 
Avatar gliderka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: prawo czy języki

Podziwiam za ambicje, ale czy czasem nie za dużo od siebie wymagasz? Jeśli chodzi o prawo, czy języki, to ja wybrałabym także języki. Wiem wiem, że ty myślisz o prawie jako drugi kierunek studiów, ale wydaje mi się, że z czegoś i tak byś musiała zrezygnować, nawet studiując prawo zaocznie. Ja na twoim miejscu poświęciłabym swój czas językom obcym, ale to tylko moje zdanie i oczywiście decyzja zależy od Ciebie.
Pozdrawiam
gliderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 17:27   #5
pluszak10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Dot.: prawo czy języki

Szczerze mówiąc to bardziej strach przed bezrobociem i brakiem kasy niż ambicje robią mi taki mętlik w głowie (choć francuski pokochałam).. zaczynając fil.ang wiedziałam, że to nie wystarczy i muszę zacząć co najmniej kolejny język. Ale masz rację- przy dwoch kierunkach na pewno odbyłoby się to kosztem czegoś.
Dzięki i wysyłam uściski
pluszak10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 12:59   #6
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: prawo czy języki

Ja bym poszła w języki. Może byc ta fil. ang. ale przy okazji zrobić certyfikaty z innych- chociaż ja osobiście poszłabym na inną filologię. Bo z prawem jest tak, że trzeba mieć bardzo często plecy żeby dostać pracę. Tak mi się przynajmniej wydaje. Poza tym, sama aplikacja kosztuje.
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 16:17   #7
subiektywnapl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Dot.: prawo czy języki

Szczerze? Jeśli nie masz znajomości to nawet nie pchaj się na prawo, szczególnie, że ono słabo będzie się łączyć z tym co już umiesz, czyli z językami, bo prawo różni się w zależności od kraju i bardzo ciężko jest to połączyć. Bez znajomości dostanie się na jakąkolwiek aplikację a potem również dostanie pracy graniczy z cudem, przynajmniej w moim regionie najwięcej bezrobotnych jest właśnie po prawie. Przyjmuje się tam setki osób a pracy dla nich nie ma, a po kilku latach nie wykonywania zawodu traci się uprawnienia. Już lepszą opcją jest studiowanie drugiego języka, jeśli już zaczęłaś uczyć się innych to może warto iść w tym kierunku, bądź też języków nietypowych, które są na rynku rzadkością.
__________________
www.subiektywna.pl
subiektywnapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 08:47   #8
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
prawo czy języki

Cytat:
Napisane przez subiektywnapl Pokaż wiadomość
Szczerze? Jeśli nie masz znajomości to nawet nie pchaj się na prawo, szczególnie, że ono słabo będzie się łączyć z tym co już umiesz, czyli z językami, bo prawo różni się w zależności od kraju i bardzo ciężko jest to połączyć. Bez znajomości dostanie się na jakąkolwiek aplikację a potem również dostanie pracy graniczy z cudem, przynajmniej w moim regionie najwięcej bezrobotnych jest właśnie po prawie. Przyjmuje się tam setki osób a pracy dla nich nie ma, a po kilku latach nie wykonywania zawodu traci się uprawnienia. Już lepszą opcją jest studiowanie drugiego języka, jeśli już zaczęłaś uczyć się innych to może warto iść w tym kierunku, bądź też języków nietypowych, które są na rynku rzadkością.

Tak, na pewno zwłaszcza na korporacyjna sie nie dostanie bez pleców, nic to, ze teraz nie ma limitu przyjęć i biorą każdego kto zda egzamin.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Ja bym poszła w języki. Może byc ta fil. ang. ale przy okazji zrobić certyfikaty z innych- chociaż ja osobiście poszłabym na inną filologię. Bo z prawem jest tak, że trzeba mieć bardzo często plecy żeby dostać pracę. Tak mi się przynajmniej wydaje. Poza tym, sama aplikacja kosztuje.

To skoro ci sie tylko wydaje, to może najpierw zweryfikuj swoje informacje, a potem sie wypowiadaj.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 12:28   #9
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: prawo czy języki

Ale warto dodać, że co rok w całej Polsce są tysiące absolwentów prawa. I moim zdaniem trzeba bardzo lubić to co się robi i być w tym dobrym, a nie liczyć, że jak się studiuje prawo to wszystko samo z nieba spadnie, a po studiach będzie cudowna praca i pieniądze. Droga autorko, jeżeli ciągnie Cię do prawa i wiesz, że byś sobie poradziła, to wróć, bo będziesz sobie tylko wypominać, że nie spróbowałaś.
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 15:47   #10
pluszak10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Dot.: prawo czy języki

Dzięki dziewczyny za wszystkie opinie. Prawo to to od kilku lat kontrowersyjny kierunek, bo rzeczywiście absolwentów są tysiące. Z drugiej strony powiedzmy, że będę znała 3 j. obce i zostanie mi zapewne i tak bycie nauczycielem. Ciężkie to życie "humanisty"
pluszak10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 16:01   #11
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: prawo czy języki

Przecież języki obce to raczej atut.. Zawsze możesz pracować w korporacji, w turystyce, nauczać języka- niekoniecznie w zwykłej szkole, ale w szkole językowej, możesz udzielać prywatnie korepetycji, spróbować sił w tłumaczeniach (np. tekstów specjalistycznych, prawniczych, biznesowych, cokolwiek
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-05 17:01:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.