Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.1 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 2 wątku na odchowalni ?
Śmiejemy się i gugamy, pierwsze miesiące już za nami. Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.2 3 9,09%
Przemuś ma już ząbki, innym ciężko idą bąki. Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.2 0 0%
Problemy brzuszkowe czasem mamy, ale uśmiechem to nadrabiamy. MAJ-CZERWIEC 2013, cz.2 0 0%
W roli mamy się sprawdzamy i w problemach się wspieramy. MAJ-CZERWIEC 2013, cz.2 4 12,12%
W maluszkach zakochane, zabiegane, zakrzątane - Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.2 1 3,03%
Szczepienia i kolki za nami, niedługo pochwalimy się pierwszymi ząbkami. V-VI 2013 2 6,06%
Na naszym wątku już same niemowlaki i stają się za małe wszystkie bodziaki. V-VI 2013 0 0%
Dziwne dźwięki wydajemy gdy rozbawić dzieci chcemy. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013, cz.2 2 6,06%
Pierwsze skoki już za nami, cieszymy się nowymi umiejętnościami. Mamy V-VI 2013, cz.2 0 0%
Bawimy się w pierdziochy i mamy mnóstwo radochy. Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.2 4 12,12%
Śmieszne zabawy wymyślamy, by maluchy dobrze się rozwijały. Mamusie V-VI 2013, cz.2 0 0%
Mata, gryzak czy też smok daj mi mamo wszystko to. Mamusie V-VI 2013, cz.2 1 3,03%
Wszystkie mamy niewyspane, lecz w maluszkach zakochane. MAJ-CZERWIEC 2013, cz.2 14 42,42%
Jedno cyckę wcina drugie butlą zapija inne papką pluje a co ja dziś ugotuję. 2 6,06%
Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-28, 11:30   #61
justyna_g4
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_g4
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 544
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Elusiek Mocno trzymam za Twojego maluszka. Syn kuzynki miał to samo a teraz jest zdrowiutki i o operacji nawet nie wie.


Zielona kupa co oznacza??
__________________
Razem od 12. VII. 2009
Zaręczyny 25. II. 2011
Ślub 27. X. 2012


Laura

http://lb1f.lilypie.com/YodDp2.png
justyna_g4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:37   #62
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez Elusiek Pokaż wiadomość
Pytanie mam, czy jak matka idzie z dzieckiem do szpitala, to tam jej zapewniają pokój z dzieckiem, czy może przebywać gdzieś indziej a przychodzić tylko na karmienie już dwie różne historie słyszałam o tym
Raczej zapewniają. Możesz też zostawić dziecko i tylko przychodzić karmić - pewnie zależy od szpitala.


Cytat:
Napisane przez becik_4 Pokaż wiadomość
Stosujecie Coś na ten niemowlecy Trądzik ? Czy on sam zniknie ? Po tych upalach Kubusiowi Wyszedł
pewna jesteś, że to trądzik a nie potówki bo potówki wychodzą od upałów
Cytat:
Napisane przez colorblue Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeśli nic wczoraj nie jadłam takiego. Chleb z pasztetem co już nieraz jadłam,makaron z serem,biszkopty,drożdżówk e z jabłkiem.,
A dzisiaj mały ma problem z gazami.strasznie się pręży i czerwony robi zanim purknie.
Co mu kupić na to???

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
u nas taki problem brzuszkowy jest raz dziennie i ja nie kupiłam niczego młodemu, pomaga mu pozycja jak do leżaczka i teraz wibracje w bujaku
Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
Nie nooo w szpitalu nikt nie ma czasu zajmować się dzieckiem dlatego Twoja obecność jest tam obowiązkowa. Tylko nie wszystkie szpitale zapewniają łózko, czasem trzeba materac kombinować.
No i wtedy się nie zajmują. Przewijają, karmią i włożą smoczek jak dziecko płacze. Tyle.
Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
A jeszcze sie podpytam - wczoraj pytalam o ilosc snu 1 i 2 mies. Maluchow- a dzis mam pytanko o karmienie. Czy w tym wieku zauwazylyscie ze karmicie rzadziej?
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
zależy od dnia.. i nie można się nastawić, że jak już się rzadziej karmi to tak będzie bo dziecko co jakiś czas znów wisi na piersi bo wzrasta jego zapotrzebowanie i "robi zamówienie"
Cytat:
Napisane przez becik_4 Pokaż wiadomość
Ja już zamrażało ale się zastanawiam ile czasu potrzeb na rozmrozenie chyba już na noc wyjde i wystawie do lodówki i na dzień powinno być ok do spożycia ?
u mnie nie jest na rano dobre chyba za bardzo mi lodówka chłodzi

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn które karmią...na początku czułam że mam pełne piersi ( nie twardniały ale były cieżkie), a teraz są miekkie i niby coś tam czuć że w nich jest ale nie tak jak wcześniej. Zastawiam się czy tracę pokarm czy laktacja sie unormowała ( ale na to chyba za wcześnie jeszcze ). Jak mała je ( tak z 15 minut ) to jak później ścisnę pierś to jeszcze mleko wypływa wiec chyba nie ma za mało.

Trochę sie boję bo mama mi wczoraj powiedziała ze mojego brata karmiła tylko 3 tygodnie bo nie miała pokarmu.
Nie zanika Ci pokarm, laktacja się normuje. Pewnie u Twojej mamy było podobnie ale wtedy wiedza na temat kp była zerowa niestety

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
też myślę o pazurach hybrydowych, ale podobno karmiącym nie wolno, bo do ich zmycia używa się acetonu słyszał ktoś, potwierdzi, zaprzeczy- Jussti?
i niby aceton ma przeniknąć do krwi i później do pokarmu? wg mnie bzdura ale nie wiem


Anoxee około 10:00 miała 5cm rozwarcia

rozkręciło się samo ale dostała oxy, mąż jest z nią Dziś będzie Leonek!!!



My po usg bioderek, wszystko ok, kontrola za 2 miesiące
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:38   #63
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Ja wrocilam z zakonczenia roku z Dawciem , fajnie bylo sie wyrwac i wbilam sie w moje stare dpodnie dzieci poloneza zatanczyly Paminpoplakala sie jak sie zegnala
Tz byl pierwsxy raz tak dlugo z mlodym i dal rade hee musze go czesciej zostswiac hee
Anoxe trxymam kciuki
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:40   #64
axella
Zakorzenienie
 
Avatar axella
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania
Wiadomości: 5 254
GG do axella
Odp: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.1

Happy-mloda wrocila w nocy do normy chyba odsypiala poprzednie mega aktywne dni. Nic jej nie bylo.. Jadla, pila, kupki i siusiu bylo.. Goraczki brak.. Jak sie budzila to tez norma:usmiechy, troche marudzenia.. Mysle ze to pogoda.. Dzis jest ladnie a ona znow jest soba..

Ta cena za 3pak chyba normalna bo innych nie bylo ale kurde chusteczki mega, nawet za jedna pake bym tyle dala sa dosc male ale przekonue mnie brak chemii, zapach i ze sie nie rwa

Wysyłane z mojego HTC Desire Z za pomocą Tapatalk 2
__________________
Ja nawet jak upadnę to wstanę,a wtedy ty masz przechlapane

ZUZIAK 7.05.2013
axella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:40   #65
justyna_g4
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_g4
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 544
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Anoxee
__________________
Razem od 12. VII. 2009
Zaręczyny 25. II. 2011
Ślub 27. X. 2012


Laura

http://lb1f.lilypie.com/YodDp2.png
justyna_g4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:42   #66
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość

Anoxee około 10:00 miała 5cm rozwarcia

rozkręciło się samo ale dostała oxy, mąż jest z nią Dziś będzie Leonek!!!
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:43   #67
justyna_g4
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_g4
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 544
Dot.: Odp: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość
Ta cena za 3pak chyba normalna bo innych nie bylo ale kurde chusteczki mega, nawet za jedna pake bym tyle dala sa dosc male ale przekonue mnie brak chemii, zapach i ze sie nie rwa
Pewnie też spróbuję, ale na razie mam zapas tych z netto i nam w sumie nawet pasują. Wkurza mnie tylko, że często wyciąga sie więcej niż jedna.


Co do pampersów to my zużyliśmy 2 paczki 1 pampers i przeszliśmy na 2 dady bo pampers się wbijały w nózki małej. Dady jakoś mnie nie zachwyciły ale nie są złe i mała się nie odparzyła wiec spoko.
__________________
Razem od 12. VII. 2009
Zaręczyny 25. II. 2011
Ślub 27. X. 2012


Laura

http://lb1f.lilypie.com/YodDp2.png
justyna_g4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 11:43   #68
axella
Zakorzenienie
 
Avatar axella
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania
Wiadomości: 5 254
GG do axella
Odp: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.1

Happy-co do acetonu to nie slyszalam.. Kurde w niektórych zmywaczach tez jest i chyba mozna

Wysyłane z mojego HTC Desire Z za pomocą Tapatalk 2
__________________
Ja nawet jak upadnę to wstanę,a wtedy ty masz przechlapane

ZUZIAK 7.05.2013
axella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:44   #69
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
My po usg bioderek, wszystko ok, kontrola za 2 miesiące


Dużo ludzi, długo czekaliście ? Czy jak na umówioną godzinę to idzie sprawnie ??
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:46   #70
axella
Zakorzenienie
 
Avatar axella
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania
Wiadomości: 5 254
GG do axella
Odp: Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość


Dużo ludzi, długo czekaliście ? Czy jak na umówioną godzinę to idzie sprawnie ??
Nie do mnoe pytanie ale my mielismy byc na 10.30 a 12po juz wyszlismy. Badanie 5min max lacznie z zapisem na kolejna wizyte:p

Wysyłane z mojego HTC Desire Z za pomocą Tapatalk 2
__________________
Ja nawet jak upadnę to wstanę,a wtedy ty masz przechlapane

ZUZIAK 7.05.2013
axella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:48   #71
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Odp: Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-

Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość
Nie do mnoe pytanie ale my mielismy byc na 10.30 a 12po juz wyszlismy. Badanie 5min max lacznie z zapisem na kolejna wizyte:p
Dzięki za info
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 11:48   #72
joooasia
Raczkowanie
 
Avatar joooasia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 430
Odp: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.1

Laski, jestem na porodowce, podpieta pod oxy. Rozwarcie było na 1 palec rano, teraz jest na dwa. Skurcze mam, Młody się tylko cholera nie chce wstawić... Szyjka długa. Zobaczymy co będzie dalej...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mężczyzna Mojego Życia - Jaś ur. 02.07.2013

Jaś
joooasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:51   #73
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość


Dużo ludzi, długo czekaliście ? Czy jak na umówioną godzinę to idzie sprawnie ??
byliśmy zapisani na 11 ale byliśmy wcześniej i weszliśmy jako pierwsi - chyba wszystkich zapisują na jedną godzinę... ale idzie to baaaardzo sprawnie, po dwoje dzieci do gabinetu, jedno jest badane, drugie rozbierane, wszystko trwało chyba 3 minuty jak ubierałam Młodego to piguła już mi pakowała chusteczki i pampersy do torby, byle szybciej `

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez joooasia Pokaż wiadomość
Laski, jestem na porodowce, podpieta pod oxy. Rozwarcie było na 1 palec rano, teraz jest na dwa. Skurcze mam, Młody się tylko cholera nie chce wstawić... Szyjka długa. Zobaczymy co będzie dalej...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
!!
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:53   #74
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Odp: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez joooasia Pokaż wiadomość
Laski, jestem na porodowce, podpieta pod oxy. Rozwarcie było na 1 palec rano, teraz jest na dwa. Skurcze mam, Młody się tylko cholera nie chce wstawić... Szyjka długa. Zobaczymy co będzie dalej...
Powodzenia

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
byliśmy zapisani na 11 ale byliśmy wcześniej i weszliśmy jako pierwsi - chyba wszystkich zapisują na jedną godzinę... ale idzie to baaaardzo sprawnie, po dwoje dzieci do gabinetu, jedno jest badane, drugie rozbierane, wszystko trwało chyba 3 minuty jak ubierałam Młodego to piguła już mi pakowała chusteczki i pampersy do torby, byle szybciej `
Dzięki za info


Ciekawe czy u chirurga też załatwiają wizytę szybko, bo jak tak to pewnie będziemy musieli iść jeszcze raz prywatnie
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:55   #75
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Odp: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Ciekawe czy u chirurga też załatwiają wizytę szybko, bo jak tak to pewnie będziemy musieli iść jeszcze raz prywatnie
po co idziecie do chirurga?
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:59   #76
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Happy o zielonych Kupach Położona mi powiedziała że to od gazów i faktycznie tak zauważyłam że jak sie prezy to kupa nestor zielona jak męstwa wszystko ok i spokojnie je to musztardowa

A co do tradziku to raczej to hAppy a nie potowki Bo jest czerwony i wygląda tak jak na zdjęciach w necie I położona powiedziała że zaczyna mu wychodzić trądzik ale wtedy był bardzo niewielki nawet nie zauważyłam ale bedeprzemywac woda przegotowana i balsamowac


Elusia Mocno trzymam kciuki za zdrowo synka
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 11:59   #77
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Odp: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
po co idziecie do chirurga?
Bo W. nie ma jednego jąderka tzn. niezstąpiło i nie wiemy co dalej...
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:02   #78
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez joooasia Pokaż wiadomość
Laski, jestem na porodowce, podpieta pod oxy. Rozwarcie było na 1 palec rano, teraz jest na dwa. Skurcze mam, Młody się tylko cholera nie chce wstawić... Szyjka długa. Zobaczymy co będzie dalej...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Powodzenia
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:04   #79
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Bo W. nie ma jednego jąderka tzn. niezstąpiło i nie wiemy co dalej...
o kurcze.. ale myślę, że z takim czymś to się nim lepiej zajmą bo te bioderka to taka rutyna już dla nich i chyba dlatego to tak taśmowo idzie
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 12:05   #80
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
o kurcze.. ale myślę, że z takim czymś to się nim lepiej zajmą bo te bioderka to taka rutyna już dla nich i chyba dlatego to tak taśmowo idzie
Mam nadzieję

---
W. śpi to pora w końcu na 2 śniadanie
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:08   #81
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość




Mam pytanie do dziewczyn które karmią...na początku czułam że mam pełne piersi ( nie twardniały ale były cieżkie), a teraz są miekkie i niby coś tam czuć że w nich jest ale nie tak jak wcześniej. Zastawiam się czy tracę pokarm czy laktacja sie unormowała ( ale na to chyba za wcześnie jeszcze ). Jak mała je ( tak z 15 minut ) to jak później ścisnę pierś to jeszcze mleko wypływa wiec chyba nie ma za mało.

Trochę sie boję bo mama mi wczoraj powiedziała ze mojego brata karmiła tylko 3 tygodnie bo nie miała pokarmu.
Ja też tak mam, tylko w nocy twardsze, ale też myślę, że skoro jak nacisnę to leci to jednak pokarm jest.
Inna sprawa, że ja chyba nigdy jeszcze nie karmiłam z dwóch cycków przy jednym karmieniu.Bo nawet jak dostawiam go 3x to do tej samej piersi bo zawsze jak nacisnę to coś leci, więc uznaję, że nie jest pusta.
Myślicie, że powinnam to zmienić? I karmić z drugiej np. po 2x?

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Magiusia moja mała bardzo mało śpi w dzień. I w zasadzie to jest wieczne zabawianie- chwile bujaczek, jak płacze to chwile na rękach, karuzela, mata, czytanie książek (codziennie jedna bajka z serii poczytaj mi mamo), spacer itd. Mam nadzieję że coraz bardziej będzie się zajmować sama sobą.
U nas ogólnie dzień wygląda tak że wstajemy koło 6 (czasami 5 czasami 7). Mała je i ląduje w bujaczku. Wtedy ja jem ogarniam się, jak mała grzeczna to myję naczynia i szykuję jej butelki. Czasami jest tak że jeszcze nie jest głodna to wytrzyma chwilę przy karuzeli i wtedy ja pierwsza się ogarniam. Później spacer, zwykle o 8:30 ale wczoraj wyszłyśmy już po 7 spacerujemy 2-3 godz. Jak wrócę a ona śpi to sobie przygotowuje obiad a jak nie to ona siedzi w bujaczku ze mną w kuchni, czasami płacze więc noszenie i później karuzela lub znów bujaczek a ja gotuję dalej. Przeważnie obiad przygotowuję na raty. I mamy czytanie bajek, opowiadanie itd TŻ wraca z pracy o 14:30 i wtedy jemy obiadek. Pobawimy się z małą jeszcze z godz i koło 16-17 idziemy na spacer na jakieś 2 godz. Wracamy to przeważnie już jest kąpiel, jedzonko i znów bawienie się z małą aż zaśnie- przeważnie koło 22. Ogólnie to mała non stop jest w centrum aaa i czasami prześpi się w dzień ale rzadko

Elusiek współczuję bardzo. Kurcze ja nawet nie miałam pojęcia że dziecko może mieć coś takiego
A jaki masz bujaczek? Pytam bo zastanawiam się czy już taki lekko siedzący? Od kiedy można dziecko na lekko siedzącym kłaść? Bo ja póki co kładę do leżaczka- bujaczka ale nasz się rozkłada na płasko i zastanawiam się od kiedy można na takim lekko podniesionym?
Bo w ogóle jak mówisz o zabawianiu i odkładaniu to rozumiem, że ona sama się wtedy czymś interesuje, ogląda, a Ty robisz swoje? ( zerkając na nią oczywiście)
Fajnie masz, że TŻ wraca tak wcześnie z pracy. Mój wraca o 17:00

Cytat:
Napisane przez joooasia Pokaż wiadomość
Laski, jestem na porodowce, podpieta pod oxy. Rozwarcie było na 1 palec rano, teraz jest na dwa. Skurcze mam, Młody się tylko cholera nie chce wstawić... Szyjka długa. Zobaczymy co będzie dalej...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Trzymam kciuki
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:10   #82
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Sharp współczuje stres na pewno ale i niewyspanie .... oże w weekend pośpisz trochę?

Annoxe, Joasia 3mam mocno kciuki
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:15   #83
axella
Zakorzenienie
 
Avatar axella
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania
Wiadomości: 5 254
GG do axella
Odp: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.1

Bunia sie budzi, czas na spacerek
Ciekawe czy bedzie grzeczna bo ostatnio to roznie bywa
Anoxe, joasia oby szybko poszlo

Wysyłane z mojego HTC Desire Z za pomocą Tapatalk 2
__________________
Ja nawet jak upadnę to wstanę,a wtedy ty masz przechlapane

ZUZIAK 7.05.2013
axella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:17   #84
gosiulka22
Wtajemniczenie
 
Avatar gosiulka22
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 094
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość
Zielona kupa co oznacza??
typowo zielona?
mi położna mówiła że taka zielonkawa jest normalna przy kp ale takiej typowo zielonej to nigdy mała nie miała jeszcze

Cytat:
Napisane przez joooasia Pokaż wiadomość
Laski, jestem na porodowce, podpieta pod oxy. Rozwarcie było na 1 palec rano, teraz jest na dwa. Skurcze mam, Młody się tylko cholera nie chce wstawić... Szyjka długa. Zobaczymy co będzie dalej...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
trzymam kciuki będzie dzidzia
gosiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:17   #85
Elusiek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 871
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość


Anoxee około 10:00 miała 5cm rozwarcia

rozkręciło się samo ale dostała oxy, mąż jest z nią Dziś będzie Leonek!!!


Elusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:30   #86
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez becik_4 Pokaż wiadomość
Stosujecie Coś na ten niemowlecy Trądzik ? Czy on sam zniknie ? Po tych upalach Kubusiowi Wyszedł
ja przemywam krochmalem i rumiankiem. Na to nie ma siły, podobno znika po maści z hydrokortyzonem ale po co faszerować dziecko sterydami.. jak samo zniknie tak szybko jak przyszło.

U mojej Ninki jestem pewna tak w 80% że to trądzik a nie alergia czy potówki.
__________________
16.05.2013
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:39   #87
salviae
Zadomowienie
 
Avatar salviae
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 532
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Witam na odchowalni widzę, że przeniesienie zadziałało jooasia trzymam kciuki żeby gładko poszło i mały szybko się wtawił, Anoxxe nareszcie, może Leo już jest po tej stronie brzucha ;]
Sharp wiem co czujesz z zostawieniem małego z tesciową, ja jak narazie nie musze, ale bede odwlekała ten moment jak sie bedzie dało, nie ufam jej i boje sie, ze oleje moje sposoby i bedzie robiła po swojemu łacznie z przykrywaniem głowy pielucha kiedy młody płacze bo ona tak usypiała dzieci co do zmeczeia moze popros ją zeby przyjechała z wami posiedzieć i ty bedziesz miała czas dla siebie, ona bedzie zadowolona bo zajmnie sie mała, ale na wszystko bedziesz miała oko, ja tak robie i w odpowiednim momencie wkraczam do akcji w sumie Kube spokojnie zostawiam tylko z moja mama, TZ wpada w panike kiedy on płacze i nie wie co zrobić, nie umie go uspokoic i czasem mały przy nim wyje z godzine bo ma np mokro, a on do tego bardzo długo dochodzi
__________________
.
.
I Like You So Much Better WhenYou Are Naked
I Like Me So Much Better WhenYou Are Naked... Ouooo
Kubuś
salviae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:49   #88
justyna_g4
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_g4
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 544
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez gosiulka22 Pokaż wiadomość
typowo zielona?
mi położna mówiła że taka zielonkawa jest normalna przy kp ale takiej typowo zielonej to nigdy mała nie miała jeszcze


trzymam kciuki będzie dzidzia
zielono-musztardowa tak pół na pół
Tak jakbyś do jajecznicy dodała kawałki szpinaku czy szczypiorek

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

A ja zostawiam Laure z Tż. Juz w 2 tygodniu po powrocie do domu ja byłam na zakupach a on jej pilnował. Tydzień temu też byłam bo chciałam sobie kupić jakieś ciuchy. A takie wyjścia na 15 minut często mi się zdarzają jak mi czegoś zabraknie do obiadu albo trzeba rachunki zapłacić. A i ostatnio byłam w kościele z chrzetem załatwiać. Wolę zostawić ją z Tż bo jak widzę co moja mama z nią wyprawia to mnie ciarki przechodzą. Mała śpi ale się kręci a ta ją na ręce bo się kręci, albo obie babcie smoczek jej na siłe. Schowaliśmy go żeby je nie kusiło.
__________________
Razem od 12. VII. 2009
Zaręczyny 25. II. 2011
Ślub 27. X. 2012


Laura

http://lb1f.lilypie.com/YodDp2.png
justyna_g4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:56   #89
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-VI 2013 cz.

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
dzień dobry

nie wiem co mi się dzieje, zaś całą noc jak tylko ruszyłam głową to miałam helikopter .... w pon chyba się do lekarza przejdę .... do tego spałam niby od północy do 7.30 a obudziłam się w takim wstanie że mąż musiał się małym zająć ... nie wiem co się dzieje, kolejna taka noc ....

dostałam macierzyński z zusu - jak oni to liczą dostałam 50 zł mniej niż zawsze, a nie opłacają mi już składki enelmedu, ubezpieczenia allianz itp .... bez tych odliczeń powinnam dostać prawie 100 zł więcej a nie 50 mniej, a dostawałam stałą kwotę, nie wyliczali mi średniej chyba ... któraś z Was się orientuje jak to działa?

Vil, koniecznie zrób sobie morfologię. Może to zwyczajne przemęczenie
Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
cześć
witam na odchowalni
przyszłam się pożalić
Mała poszła spać po 22, obudziła się po 3- a ja standardowo już nie mogłam zasnąć. Jak zaczęłam kimać to po 5 mała obudziła się na dobre z płaczem. Wczoraj nie robiła kupki i się męczyła, więc masażyk, leżenie na brzuszku, herbatka itd. W końcu zrobiła kupę na bujaczku, ale spać już nie poszła. Mnie zaczęło czyścić i kręciło mi się w głowie stwierdziłam że to z głodu bo była już 7 a ja jeszcze nic nie jadłam. Nakarmiłam małą bo już był krzyk na jedzenie, jak nigdy bardzo wolno jadła. W końcu odgrzałam sobie zupę (czyściło mnie nadal). Po jej zjedzeniu było jeszcze gorzej, miałam wrażenie że zaraz zemdleje. Mała zaczęła płakać. Nie miałam nawet sił jej podnieść. Chcicałam zadzwonić do TŻta ale skończyła mi się kasa na telefonie, więc zadzwoniłam do mamy bo do niej mam darmowe. Ona próbowała zadzwonić do TŻta ale on nie odbierał. Zwymiotowałam. Mała płakała. Wzięłam ją na ręce- tym razem ona zwymiotowała gdyby nie to że karmię mm to pomyślałabym że coś zjadłam co nam zaszkodziło. Ale ona pewnie zwymiotowała przez to że nie miałam sił jej odbijać i od razu ją odłożyłam.
TŻ w końcu przyszedł. Znów zachciało mi się wymiotować ale w połowie drogi do łazienki zrobiło mi się słabo że poległam na panele i na nie zwymiotowałam
TŻ w końcu wrócił na 10 min do pracy i powiedział że bierze urlop.
Próbowałam spać ale nie daję rady. Myślałam że może się zatrułam czymś ale w końcu doszliśmy z TŻtem co mi dolega.
To przez głupi STRES Już od paru dni nie śpię bo się przejmuję tą jutrzejszą imprezą- tzn tym że mam zostawić małą z teściową. Brzuch mnie boli na górze pod żebrami. W ogóle coś ze mną nie tak. Już wczoraj myślałam o tym że w sobotę trzeba w domu posprzątać. Już się przejmuję że muszę coś TŻtowi ugotować na czas jak pojadę do domu. I ciągle coś. Próbuję się niczym nie przejmować ale nie daje rady. Nie wiem co mam już robić ale długo tak nie pociągnę. Po całym tyg siedzenia z małą sama (+ jej skok rozwojowy) jestem wykończona fizycznie i psychicznie a nie potrafię się zdrzemnąć bo jak tylko zamykam oczy to o "czymś" myślę a to chrzciny, a to jak pojadę do domu (mamy samochód zepsuty), a to ta impreza .....

Oh, Sharp, nie dziwię się, że się słaniasz, kochana...nie wiem co Ci doradzić, poza tym, że musisz się porządnie odstresować. I nie pisz, że nie potrafisz, że za wcześnie na przecięcie pępowiny. Pomyśl, że robisz to nie tylko dla siebie, ale i dla córci!
Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość
Sharp slonce nie denerwuj sie! Postaraj sie jak ja wyjsc i odstresowac. Wyszlam po po ludniu, wrocilam w nocy.. Relax mega fajny i takie "oczyszczenie".. Pomoze Ci! Spróbuj meliska, cos slodkiego co lubisz i ok..

Ja nie powiem co mi pomaga bo mnie zlinczujecie ale kaazdy ma cos co lubi, wiec znajdz i rob to! Wazne bys byla w dobrym humorze to wtedy i mala bedzie spokojniusia 3maj sie cieplo!

Wysyłane z mojego HTC Desire Z za pomocą Tapatalk 2
Axella, ciągle zapominam zapytać czy wróciłaś do palenia po ciąży?

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Magiusia moja mała bardzo mało śpi w dzień. I w zasadzie to jest wieczne zabawianie- chwile bujaczek, jak płacze to chwile na rękach, karuzela, mata, czytanie książek (codziennie jedna bajka z serii poczytaj mi mamo), spacer itd. Mam nadzieję że coraz bardziej będzie się zajmować sama sobą.
U nas ogólnie dzień wygląda tak że wstajemy koło 6 (czasami 5 czasami 7). Mała je i ląduje w bujaczku. Wtedy ja jem ogarniam się, jak mała grzeczna to myję naczynia i szykuję jej butelki. Czasami jest tak że jeszcze nie jest głodna to wytrzyma chwilę przy karuzeli i wtedy ja pierwsza się ogarniam. Później spacer, zwykle o 8:30 ale wczoraj wyszłyśmy już po 7 spacerujemy 2-3 godz. Jak wrócę a ona śpi to sobie przygotowuje obiad a jak nie to ona siedzi w bujaczku ze mną w kuchni, czasami płacze więc noszenie i później karuzela lub znów bujaczek a ja gotuję dalej. Przeważnie obiad przygotowuję na raty. I mamy czytanie bajek, opowiadanie itd TŻ wraca z pracy o 14:30 i wtedy jemy obiadek. Pobawimy się z małą jeszcze z godz i koło 16-17 idziemy na spacer na jakieś 2 godz. Wracamy to przeważnie już jest kąpiel, jedzonko i znów bawienie się z małą aż zaśnie- przeważnie koło 22. Ogólnie to mała non stop jest w centrum aaa i czasami prześpi się w dzień ale rzadko

Elusiek współczuję bardzo. Kurcze ja nawet nie miałam pojęcia że dziecko może mieć coś takiego
niesamowicie aktywnie spędzasz dnie ja mam często problem wybrać się na jeden spacer

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość


i niby aceton ma przeniknąć do krwi i później do pokarmu? wg mnie bzdura ale nie wiem


Anoxee około 10:00 miała 5cm rozwarcia

rozkręciło się samo ale dostała oxy, mąż jest z nią Dziś będzie Leonek!!!



My po usg bioderek, wszystko ok, kontrola za 2 miesiące
niby nielogiczne z tym acetonem no i skoro nic takiego nie słyszałaś to może faktycznie bzdura


Anoxee! może już jest Leon po tej stronie brzucha
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:57   #90
Katate
Raczkowanie
 
Avatar Katate
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 479
Odp: Dot.: Odp: Pierwszy uśmiech, duża kupa - nasze dzieci wyszły z brzucha. Mamy V-V

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
U nas to samo jakiś czas juz mieliśmy spokój, a od trzech dni znowu.. przy karmieniu Mały sie strasznie prezy, macha nozkami jak szalony i robi sie cały czerwony. Dałam mu wczoraj na noc espumisan, ale nie wiem czy to coś pomaga..

Anoxe- zaciskam mocno


Elusiek- dopiero odczytalam trzymajcie sie dzielnie
Bo moim zdaniem na te prężenia to nic nie pomaga tak w 100%
Musi poprostu ten układ pokarmowy dojrzeć.Wyrastają z tego maluchy. Mój skonczył 2 msce i skończyło się prężenie.



Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
cześć
witam na odchowalni
przyszłam się pożalić
Mała poszła spać po 22, obudziła się po 3- a ja standardowo już nie mogłam zasnąć. Jak zaczęłam kimać to po 5 mała obudziła się na dobre z płaczem. Wczoraj nie robiła kupki i się męczyła, więc masażyk, leżenie na brzuszku, herbatka itd. W końcu zrobiła kupę na bujaczku, ale spać już nie poszła. Mnie zaczęło czyścić i kręciło mi się w głowie stwierdziłam że to z głodu bo była już 7 a ja jeszcze nic nie jadłam. Nakarmiłam małą bo już był krzyk na jedzenie, jak nigdy bardzo wolno jadła. W końcu odgrzałam sobie zupę (czyściło mnie nadal). Po jej zjedzeniu było jeszcze gorzej, miałam wrażenie że zaraz zemdleje. Mała zaczęła płakać. Nie miałam nawet sił jej podnieść. Chcicałam zadzwonić do TŻta ale skończyła mi się kasa na telefonie, więc zadzwoniłam do mamy bo do niej mam darmowe. Ona próbowała zadzwonić do TŻta ale on nie odbierał. Zwymiotowałam. Mała płakała. Wzięłam ją na ręce- tym razem ona zwymiotowała gdyby nie to że karmię mm to pomyślałabym że coś zjadłam co nam zaszkodziło. Ale ona pewnie zwymiotowała przez to że nie miałam sił jej odbijać i od razu ją odłożyłam.
TŻ w końcu przyszedł. Znów zachciało mi się wymiotować ale w połowie drogi do łazienki zrobiło mi się słabo że poległam na panele i na nie zwymiotowałam
TŻ w końcu wrócił na 10 min do pracy i powiedział że bierze urlop.
Próbowałam spać ale nie daję rady. Myślałam że może się zatrułam czymś ale w końcu doszliśmy z TŻtem co mi dolega.
To przez głupi STRES Już od paru dni nie śpię bo się przejmuję tą jutrzejszą imprezą- tzn tym że mam zostawić małą z teściową. Brzuch mnie boli na górze pod żebrami. W ogóle coś ze mną nie tak. Już wczoraj myślałam o tym że w sobotę trzeba w domu posprzątać. Już się przejmuję że muszę coś TŻtowi ugotować na czas jak pojadę do domu. I ciągle coś. Próbuję się niczym nie przejmować ale nie daje rady. Nie wiem co mam już robić ale długo tak nie pociągnę. Po całym tyg siedzenia z małą sama (+ jej skok rozwojowy) jestem wykończona fizycznie i psychicznie a nie potrafię się zdrzemnąć bo jak tylko zamykam oczy to o "czymś" myślę a to chrzciny, a to jak pojadę do domu (mamy samochód zepsuty), a to ta impreza .....
Odpuść trochę. Odpocznij. Teściowa nawet jak robi coś nie po Twojemu to i tak na pewno chce dla małej jak najlepiej. Jak jest chętna do pomocy to korzystaj i reszte olej


Cytat:
Napisane przez Elusiek Pokaż wiadomość
oby dzidzia szybko się pojawiła



każdej zdarzają się chwile słabości ale zobaczysz przejdzie i będzie dobrze


jak się najada, to nie powinnaś tracić pokarmu, tylko laktacja się uregulowała



Dziękuję dziewczyny za miłe słowa. Już mi lepiej, psychicznie nastawiłam się na tą operację, nie ma co się martwić za wcześnie. W nocy z Adim mieliśmy "poważną" rozmowę, na pytanie czy będzie dzielny, odważny i da sobie radę- odpowiedział wielkim uśmiechem i przytuleniem. Od razu mi się polepszyło po tym
Napewno będzie dzielny. Wszystkie będziemy kciuki magiczne trzymać.




Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Bo W. nie ma jednego jąderka tzn. niezstąpiło i nie wiemy co dalej...
O kurcze. Biedny. A może jeszcze mu samo zstąpi?


Na szczęście znajomi odwołali wizytę a brat przyjechał pobawic się ze starszakiem to mam chwilę dla siebie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Katate jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.