Harmonet - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-01, 12:27   #1
paradise city
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 7

Harmonet


Mam pytanie do osob ktore stosuja harmonet,bytanie brzmi czy polecacie jak reaguje organizm i moje zasadnicze pytanie czy pomaga przybrac na wadze?
Wczesniej stosowalam yamin i musze powiedziec ze mial on duza dawke hormonow i chodzilam wiecznie sfrustrowana
Idac do pani ginekolog zaznaczylam ze zalezy mi na proszkach ktore pozwolilyby mi rowniez przybrac na wadze ale po yasmin bardziej chudlam i wplyw na organizm oceniam w moim przypadku na -.
Zaczelam stosowanie harmonet i jak narazie jest wszystko okej,mam duzy apetyt,czy pozniej to sie zmienia?Dziekuje za odpowiedzi
paradise city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 13:17   #2
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Harmonet

Ja co prawda nie zażywam Harmonetu, tylko Artizię, ale słyszałam, że mają taki sam skąd Generalnie ja ( odpukać) nie przytyłam, ale rzeczywiście odczuwam wzrost apetytu
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 13:30   #3
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Harmonet

Ja brałam Harmonet wiele lat temu. To były moje pierwsze pigułki, ale niestety musiałam je zmienić, bo miały za mało hormonów i ciągle plamiłam. Ale mam zupełnie inne spostrzeżenie - czułam się ciągle najedzona byłam zachwycona tym efektem, bo mam niedoiczynność tarczycy (wtedy jeszcze o tym nie wiedziałam) i skłonności do tycia, a tu właśnie nie miałam żadncyh problemów z dietą, bo w ogóle nie czułam głodu - zjadłam pół jogurtu, a czułam się, jakbym wymiotła pół lodówki. Pigułka to tak indywidualna sprawa, że naprawdę nie ma dwóch takich samych reakcji - nie warto się sugerować opiniami innych za bardzo dla mnie to była idealna pigułka, czułam się fantastycznie... tylko niestety te plamienia były nie do przeskoczenia i musiałam zmienić.
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 18:55   #4
mala_mi77
Raczkowanie
 
Avatar mala_mi77
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 277
Dot.: Harmonet

Ja brałam Harmonet przez 4 miesiące, nie przytyłam po nich, może schudłam 2 kg, a jadłam tyle co zwykle. Jednak musiałam zmienić tabletki bo bolały mnie nogi, teraz biorę Yaz i jestem bardzo zadowolona, czuję się o wiele lepiej.
mala_mi77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 07:41   #5
paradise city
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 7
Dot.: Harmonet

Co racja to racja nigdy nie ma 2 takich samych reakcji.Mam pytanie co do tych plamień,po ktorym opakowaniu Ci sie zaczely?
paradise city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 07:44   #6
paradise city
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 7
Dot.: Harmonet

Dziekuje za odpowiedzi mam do was jeszcze jedno pytanie bo wczesniej kiedy stosowalam yasmin i zakonczylam branie tych proszkow mialam miesiac przerwy aby ''dojsc do siebie'' wszystko zbieglo sie tak w czasie ze nie mialam kiedy pojsc do mojej ginekolog,a wiec kolezanka wziela mi na siebie harmonet czy myslicie ze nie bd teraz problemu zeby moja ginekolog przepisala mi te proszki akurat.?
paradise city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 12:57   #7
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Harmonet

Cytat:
Napisane przez paradise city Pokaż wiadomość
Co racja to racja nigdy nie ma 2 takich samych reakcji.Mam pytanie co do tych plamień,po ktorym opakowaniu Ci sie zaczely?
Ja miałam od samego początku. Po prostu pierwsze krwawienie (tzn. okres, nie krwawienie z odstawienia), w którego pierwszym dniu miałam wziąć pierwszą pigułkę (ale to zawiłe) skończyło mi się, a potem zaraz po kilku dniach zaczęłam plamić i tak praktycznie cały czas. Krwawienie z ostawienia i ciągłe poplamianie cały miesiąc z takimi małymi, kilkudniowymi przerwami.... po 3 mies. musiałam zmienić, bo żadnej poprawy nie było.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez paradise city Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi mam do was jeszcze jedno pytanie bo wczesniej kiedy stosowalam yasmin i zakonczylam branie tych proszkow mialam miesiac przerwy aby ''dojsc do siebie'' wszystko zbieglo sie tak w czasie ze nie mialam kiedy pojsc do mojej ginekolog,a wiec kolezanka wziela mi na siebie harmonet czy myslicie ze nie bd teraz problemu zeby moja ginekolog przepisala mi te proszki akurat.?

Nigdy tak nie rób! rozregulujesz sobie całą gospodarkę hormonalną. Pigułki, nawet jak zmieniasz, zawsze kończysz jedno opakowanie, robisz swoją 7 dniową przerwę i zaczynasz drugie opak. nowych tabletek. Jak robisz przerwę, to albo wcale albo na dobrych kilka, np. 6 miesięcy. Inaczej masz same szkody i zadnego pożytku dla organizmu. Kiedyś zalecano przerwy, bo tabletki miały bardzo dużo hormonów, teraz są niskodawkowe, dlatego albo robisz długą przerwe albo wcale. Moja gin. zakazał mi kategorycznie takich eksperymentów jak miesieczne odstawianie.
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 18:15   #8
paradise city
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 7
Dot.: Harmonet

mam do was jeszcze jedno pytanie czy harmonet jest moczopedny?
paradise city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 21:32   #9
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Harmonet

Cytat:
Napisane przez paradise city Pokaż wiadomość
mam do was jeszcze jedno pytanie czy harmonet jest moczopedny?
Nic mi nie wiadomo o tym ani żeby był, ani żeby nie był po sobie niczego takiego nie zaobserwowałam
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:36   #10
majamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 122
Dot.: Harmonet

Dziewczyny Ja tak Samo biore Harmonet juz rok....Ale o tam tego cyklu zaczełam plamic ponato wszysto mnie swedz jade do lekarza strasznie sie boje skad te plamienia/brudzenia.....Do tej pory było ok Siedze i kope internet.......
majamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:44   #11
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Harmonet

Cytat:
Napisane przez majamarta Pokaż wiadomość
Dziewczyny Ja tak Samo biore Harmonet juz rok....Ale o tam tego cyklu zaczełam plamic ponato wszysto mnie swedz jade do lekarza strasznie sie boje skad te plamienia/brudzenia.....Do tej pory było ok Siedze i kope internet.......

Plamienie przy pigułkach to objaw, że pigułka ma za mało estrogenu. Może akurat Twój organizm aktualnie potrzebuje więcej. Ja też plamiłam i niestety musiałam w ogóle zmienić pigułkę na inną. Swędzenie jest niepokojące... a próby wątrobowe robiłaś? Aspat i Alat? Bo swędzenie może być od wątroby, bardzo dobrze, że idziesz do lekarza.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2012-02-19 o 20:45
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 20:42   #12
majamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 122
Dot.: Harmonet

Dziekuje ci bardzo za odpowiedz...swedzenie mam ale nienapisałam czego....wiedz swedzenie mam w okolicach intymnych troche nawet tak piecze/przynajmniej mi sie tak wydaje....Cytologie robiłam pół roku temu ...wiedz chyba nic sie tam nieporobiło....Jutro zmnieniam termin wizytu i lekarza bo niestety miałam jechac w srode a bede miec miesiaczke...Strasznie sie denerwuje mówie ci.....
majamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 21:59   #13
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Harmonet

A... myślałam, że ciało Cię swędzi to w sumie mniejszy problem, przypuszczalnie masz po prostu jakąś infekcję, a plamienie... to może skutek albo infekcji albo właśnie Twój organizm zaczął domagac się większej dawki estrogenów.
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 23:39   #14
Aleszka
Przyczajenie
 
Avatar Aleszka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Ktw
Wiadomości: 20
Dot.: Harmonet

U mnie po Harmonecie żadnych zmian apetytu: ani na plus, ani na minus. Za to wzrost piersi .
__________________
Aleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 20:58   #15
insolens
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Harmonet

Hej dziewczyny.
W zwiazku z tą akcją o deklaracji wiary mam już stracha, że ginekolog odmówi mi wypisania recepty na antykoncepcje. Widziałam w necie sklepy sprzedające hormony bez recepty (ale ich koszt jest ponad 2x droższy).
Polecacie jakieś miejsce w necie, gdzie można bez recepty za normalą w miarę cene kupić harmonet??
insolens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 21:58:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.