Czy kawę da się polubić - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-30, 17:04   #61
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Czy kawę da się polubić

No moja mama całe życie pije 3w1 jeszxze jakies podroby z biedry czy skądś... dla mnie ohydztwo nie do wypicia, tablica mendelejewa w tym zawarta. Wiec jak ktoś proponuje mi kawę i widzę saszetkę to uciekam ;0

Najzdrowsze i najlepsze kawy sa najmniej przerobione - ale wśród rozpuszczalnych tez da się wybrać mniejsze zło, tylko cena rośnie.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 17:24   #62
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A dla mnie 2w1 czy 3w1 to badziewie. Jak można coś takiego pić w ogóle i nazywać kawą Chcesz dobrą kawę to sobie kup ziarna. Astra czy Mk Cafe jest też ziarnista.
Kawiarka i młynek to zestaw prawie idealny. Jeszcze lepszy to mój kochany automat do kawy z młynkiem

Kawa jest bardzo zdrowa, ale nie taka słodzona, z syropami ze znanej sieciówki

Zdecydowanie polecam kawiarkę.
Jeśli masz już jakaś kawę w domu mieloną, ziarna to nie wyrzucaj tego, bo może się okazać, że zaparzone w kawiarce będzie smakować dużo lepiej.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=kawiarka
Czytałam, że nie warto kupować tanich kawiarek, prawda to?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 18:01   #63
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Czy kawę da się polubić

Nauczyłam się pić deserki kawowe, czyli kawa z bitą śmietaną cynamonem czekoladą i innymi bzdurami. Skończyłam na małej czarnej bez cukru, bo się okazuje, że kawa pobudza mnie wspaniale i dzięki niej czuję się świetnie ale nie mam po prostu czasu na codzienne rytuały kawowe więc wlewam siebie dwoma łykami czarną którą popijam zimną wodą. W tej chwili ten smak mi nie przeszkadza a wręcz go lubię. Kiedyś sobie tego nie wyobrażałam i piłam takie kawowe bzdety, w sumie gdybym nie zaczęła od tego to chyba nigdy bym nie dotknęła kawy. Więc może to i dobrze. Ale nie chcę wiedzieć ile to miało cukru
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 18:09   #64
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No moja mama całe życie pije 3w1 jeszxze jakies podroby z biedry czy skądś... dla mnie ohydztwo nie do wypicia, tablica mendelejewa w tym zawarta. Wiec jak ktoś proponuje mi kawę i widzę saszetkę to uciekam ;0

Najzdrowsze i najlepsze kawy sa najmniej przerobione - ale wśród rozpuszczalnych tez da się wybrać mniejsze zło, tylko cena rośnie.
A jak to jest właśnie z ta kawa rozpuszczalną? Bo na mojej na przykład jest napisane: skład 100% kawy naturalnej..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 18:21   #65
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Nauczyłam się pić deserki kawowe, czyli kawa z bitą śmietaną cynamonem czekoladą i innymi bzdurami. Skończyłam na małej czarnej bez cukru, bo się okazuje, że kawa pobudza mnie wspaniale i dzięki niej czuję się świetnie ale nie mam po prostu czasu na codzienne rytuały kawowe więc wlewam siebie dwoma łykami czarną którą popijam zimną wodą. W tej chwili ten smak mi nie przeszkadza a wręcz go lubię. Kiedyś sobie tego nie wyobrażałam i piłam takie kawowe bzdety, w sumie gdybym nie zaczęła od tego to chyba nigdy bym nie dotknęła kawy. Więc może to i dobrze. Ale nie chcę wiedzieć ile to miało cukru
Identyczny przykład podał Clotaire Rapaille w pracy o kodach kulturowych. Tak uczono pić kawę Japończyków.

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A jak to jest właśnie z ta kawa rozpuszczalną? Bo na mojej na przykład jest napisane: skład 100% kawy naturalnej..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aby ją uzyskać ziarna poddawane są procesom chemicznym. Dla mnie pal licho czy to szkodliwe czy nie, bo baaardzo chętnie w pracy czy w podróży korzystałabym. Po prostu kawa rozpuszczalna mi śmierdzi.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 18:28   #66
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez Cockatrice Pokaż wiadomość
Czytałam, że nie warto kupować tanich kawiarek, prawda to?
Ja mam najtańszą, ze stali szlachetnej, od ponad 5 lat jest codziennie w użyciu i działa bez zarzutu
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 20:06   #67
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez Cockatrice Pokaż wiadomość
Czytałam, że nie warto kupować tanich kawiarek, prawda to?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno omijać jakieś ryneczki, a wybierać sprawdzone sklepy. Dla mnie aluminium odpada ze względu na szkodliwość. Miałam ponad 10 lat tanią kawiarkę stalową ze zwykłego sklepu Społem. Problem był po latach jak chciałam uszczelkę dokupić, bo części do tego nigdzie nie ma.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-30, 21:27   #68
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Czy kawę da się polubić

Nigdy nie przepadałam za kawą. Nie ma co się zmuszać. Tzn napiję się czasem latte albo latte smakowego, to dla mnie może być. Ewentualnie mocnej kawy jak bardziej chce się pobudzić (no a nie każda mnie pobudzi, ale czasem się uda). Jednak nie przepadam. No a picie latte to nie jest dla mnie wielkie lubienie kawy, piję z taką ilością mleka, że kawy prawie nie czuć, bardziej taki napój o smaku kawy.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 01:35   #69
coffeehaus
Przyczajenie
 
Avatar coffeehaus
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Podwarszawie
Wiadomości: 20
Dot.: Czy kawę da się polubić

jestem brzydko mówiąc kawowym ćpunem kawa we wszelkiej postaci aby nie chrzczona. mielę sobie ziarka, zaparzam, jak mam bardziej chwilę i chcę opachnić mieszkanie robię ją w kawiarce. cuda na kiju!
coffeehaus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 04:38   #70
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No moja mama całe życie pije 3w1 jeszxze jakies podroby z biedry czy skądś... dla mnie ohydztwo nie do wypicia, tablica mendelejewa w tym zawarta. Wiec jak ktoś proponuje mi kawę i widzę saszetkę to uciekam ;0

Najzdrowsze i najlepsze kawy sa najmniej przerobione - ale wśród rozpuszczalnych tez da się wybrać mniejsze zło, tylko cena rośnie.
Wszystkie kawy rozpuszczalne to konserwa.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 04:57   #71
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Czy kawę da się polubić

Swego czasu nie cierpiałam kawy, ale jej zapach zawsze mi się podobał. Do tej pory desery z kawą raczej nie przejdą, ale kawę mielona (świeżo najlepiej) uwielbiam. Nie wiem jak i kiedy się to stało, ale zaczęłam malymi kroczkami pic cappuccino, latte, macchiato, mocha, espresso... teraz uwielbiam choć nie czuje się specjalnie pobudzona - moje ciało może i jest nakofeinizowane i szybciej pracuje, ale do mózgu to już chyba nie dociera

Wysłane z mojego CUBOT DINOSAUR przy użyciu Tapatalka
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-31, 11:28   #72
dao
Raczkowanie
 
Avatar dao
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 82
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Chcesz dobrą kawę to sobie kup ziarna. Astra czy Mk Cafe jest też ziarnista.
Kawiarka i młynek to zestaw prawie idealny.
Ta kawiarenka mnie zainteresowała. Muszę kiedyś porównać kawę w niej przyrządzoną vs zaparzoną w prostym ekspresie. Przez was, teraz będę zwracał uwagę, "w czym" mi przyrządzają kawę. Jeszcze pomyślą w jakieś kawiarence czy na stacji benzynowej, że nie chce się zwyczajnie napić, tylko planuję "buchnąć" im sprzęt

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A jak to jest właśnie z ta kawa rozpuszczalną? Bo na mojej na przykład jest napisane: skład 100% kawy naturalnej..
Na każdej "markowej" jest taki napis, ale ile w tym prawdy?
"Podróby" o jakich pisała chwast, to mieszanka kawy naturalnej (ok. 20%) i zbożowej. Stoi takie na półce z kawami, stylizacją od nich nie odbiega i zachęca atrakcyjną ceną. Tylko u dołu dopisek "maczkiem" - napój kawowy, czy coś w ten deseń.
dao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 11:51   #73
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy kawe da się polubić

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Ja pijam czasami inkę, a kiedyś piłam u znajomych jakąś kawę rozpuszczalną zbożową "z darów" - nie wiem dokładnie na czym ta akcja polegała, To była srebrna torebka z zielonymi akcentami i z jakimś tekstem o pomocy z UE. Zachorowałam na tą kawę ale nie wiem czy można ją gdzieś dostać. Kojarzy mi się z dzieciństwem i taką prawdziwą zbożową kawą gotowaną.
Z tych "darów" było pyszne masło i ser źółty.

Tę kawę chyba teź piłam. Ale nie sprawdziłam producenta żadnego produktu :-(

Ja jeśli już piję to rozpuszczalną z mlekiem i cukrem.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 11:56   #74
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez coffeehaus Pokaż wiadomość
jak mam bardziej chwilę i chcę opachnić mieszkanie robię ją w kawiarce
Często, gdy robię sobie kawę w kawiarce, ojciec wspomina stare czasy, gdy moja ś.p. babcia parzyła sobie kawę w dzbanku, który stał na piecu w kuchni (przynajmniej tak to zrozumiałem). Podobno tak samo pachniało wówczas w jego rodzinnym domu, 50 lat temu
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 12:46   #75
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A jak to jest właśnie z ta kawa rozpuszczalną? Bo na mojej na przykład jest napisane: skład 100% kawy naturalnej..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli chodzi o kawę liofilizowaną, to jest otrzymywana przez odparowanie (suszenie przez wymrażanie) naparu kawy, dlatego na opakowaniu jest 100% kawy.
Tutaj m.in. jest o tym (chociaż filmik sponsorowany) https://www.youtube.com/watch?v=aPzFdtrRswM

Co do kawy, to ja jestem uzależniona i nie wyobrażam sobie dnia bez kawy. Wypiję każdą, ale musi być mleko. Najbardziej lubię z kafetierki (kawiarki), nawet zwykła kawa smakuje z niej dużo lepiej.
Jednak nie zmuszałabym się, gdyby mi nie smakowała.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 13:53   #76
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kawę liofilizowaną, to jest otrzymywana przez odparowanie (suszenie przez wymrażanie) naparu kawy, dlatego na opakowaniu jest 100% kawy.
Tutaj m.in. jest o tym (chociaż filmik sponsorowany) https://www.youtube.com/watch?v=aPzFdtrRswM

Co do kawy, to ja jestem uzależniona i nie wyobrażam sobie dnia bez kawy. Wypiję każdą, ale musi być mleko. Najbardziej lubię z kafetierki (kawiarki), nawet zwykła kawa smakuje z niej dużo lepiej.
Jednak nie zmuszałabym się, gdyby mi nie smakowała.
Ja właśnie to miałam na myśli.. Myślałam ze każdą rozpuszczalna jest liofilizowana,stąd tez wynikałaby ta naturalność...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 14:00   #77
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Czy kawę da się polubić

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja właśnie to miałam na myśli.. Myślałam ze każdą rozpuszczalna jest liofilizowana,stąd tez wynikałaby ta naturalność...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze jest kawa rozpuszczalna granulowana i w proszku i ją się uzyskuje też odparowując wodę, ale nie przez wymrażanie (przez podgrzewanie?). Ekspertem nie jestem. Słyszałam/czytałam kiedyś, że z wymienionych ta liofilizowana jest lepsza/zdrowsza, być może właśnie przez ten proces jak się ją otrzymuje. Ale tak, to jest 100% kawa, tylko już kiedyś zaparzona i być może bez części swoich właściwości.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-31 15:00:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.