Jak dbacie o ubrania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-18, 16:35   #1
Kotek
Raczkowanie
 
Avatar Kotek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 52

Jak dbacie o ubrania?


Jest mnóstwo wątków o ubraniach - gdzie dostać, jak je łączyć, jakie do nas pasują, ale ja chciałam zapytać: jak dbacie o te wszystkie cudeńka, które kupujecie? czyli jak pierzecie, przechowujecie w szafie, suszycie... Myślę, że takie podzielenie się sprawdzonymi sposobami, powoli nam przedłużyć piękny wygląd ciuszków.

Dla przykładu ja zawsze piorę rzeczy na lewą stronę w niskich temperaturach. Do szafy, w której mam saszetki o pięknym zapachu magnolii (wymieniane co miesiąc), też zawsze wkładam je przekręcone na lewą stronę - no chyba, że coś wisi i może się odkształcić (koszule, spodnie w kant, itp.).

Ale np. czy prasujecie sweterki bawełniane przed włożeniem do szafy? A może w ogóle ich nie prasujecie?

Czekam na wasze opinie
Kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 17:23   #2
sarita1307
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazuurYY
Wiadomości: 264
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

ja słyszalam, że jak sie prasuje ubrania po praniu to dłuzej zachowuja swieżosc w szafce niz zlozone bez prasowania, moze cos w tym jest...
__________________
" Dlaczego mężczyźni wola kobiety ładniejsze niż mądrzejsze..?
- bo łatwiej przychodzi im patrzenie niż myślenie... ;]"


sarita1307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 17:32   #3
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Ja tak jak Ty piorę po lewej stronie i wywieszam na dwór w takim też stanie. Poza tym nie stosuję jakiś większych technik. Staram się jedynie nie wrzucać np sweterka założonego raz np. na 4h od razu do prania Ale nadal mam z tym problemy..
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 18:21   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Piorę w niskiej temp 40 * (generalnie rzeczy piore w takich temp)
lub piorę ręcznie
piore w proszkach dzieciecych ,jakos mi pasują np. Jelp ,płuczę w Silanie
wiruję niektóre rzeczy na mniejszych obrotach
niektóre swetry susze na leżąco ,najlepiej na dworze
prasuję
składam i do szafy ,na wiszaco lub do szuflady

czasami rzecz przed załozeniem prasuje jeszcze raz.

nie piore na lewej stronie ,czasami dzinsy chcoaz nie zauwazylam aby to mialo jakis wplyw na cokolwiek.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 18:37   #5
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Staram się dbać o ubrania, bluzki i sweterki piorę TYLKO ręcznie (moja znajoma w pralce i jej rzeczy są poniszczone i wyglądają na znoszone już po dwóch praniach). Ważne jest, żeby ubrania składać wkładając do szafy, broń Boże nie wrzucać pomięte z myślą: "a tam, wyprasuje się". Nawet wrzucając ubrania do kosza na pranie składam je.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 19:42   #6
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Staram się dbać o ubrania, bluzki i sweterki piorę TYLKO ręcznie (moja znajoma w pralce i jej rzeczy są poniszczone i wyglądają na znoszone już po dwóch praniach). Ważne jest, żeby ubrania składać wkładając do szafy, broń Boże nie wrzucać pomięte z myślą: "a tam, wyprasuje się". Nawet wrzucając ubrania do kosza na pranie składam je.
Właśnie. Ja też piorę tylko ręcznie sweterki i bluzki. Nie wiem, mam wrażenie że jak wypiorę w pralce to będą zniszczone.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 21:10   #7
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

a ja mam pytanie z innej beczki: jak robicie pranie to pierzecie kolorami? w sensie oddzielnie niebieskie, oddzielnie czerwone, oddzielnie czarne?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 21:36   #8
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Ja tam jak wypiore coś ręcznie to mam wrażenie, że jest niedoprane (taka mała fobia), więc wszystko staram się prać w pralce nawet bieliznę i rajtki.
Do czarnych i białych rzeczy używam niemieckich proszków i płynów. Do czarnego - płyn (nie pamiętam nazwy), bo nie cierpię białych pozostałości po proszku. Do białego - Ariel w tabletkach. Do pozostałych polskie proszki E, Omo itd (zależy na co akurat jest promocja)
Płyny do płukania obowiązkowo oprócz białych, bo gdzieś mi się obilo, że mogą wplywać na żółknięcie i szarzenie. Płyny tylko niemieckie Softlan, albo ostatnio niemiecki czarny Lenor.
Na rajtki i bieliznę mam następujący patent: najpierw do woreczka na bieliznę, a potem do poszewki na jaśka.
Zwykle nie piore nic w wyższej temperaturze niż 40 stopni. Segreguję kolorami ale nie jest możliwe pranie tylko jednego koloru razem. Nie mam tylu białych rzeczy, albo czerwonych czy różowych. Dlatego najczęściej dzielę na ciemne, kolor, białe+bardzo jasne razem. Kiedy ubrania suszę na zewnątrz to zwykle na lewej stronie żeby nie blakły od słoneczka.
No to by było na tyle
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 21:47   #9
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

  • wszystkie ubrania piorę ręcznie
  • gdy wywieszam na dwór do wyschnięcia to zawsze odwracam, bo w przypadku ciemnych ubrań to blakną od słońca
  • zawsze składam je gdy wkładam do szafki z ubraniami
  • pracuję przed wyjściem
  • stosuję płyn do płukania
  • i staram się nie prać co jedno wyjście, po prostu gdy bluzka jest czysta i nieprzepocona (dobry antyp ) to wkładam ją z powrotem do szafki
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 07:28   #10
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

  • Większość ubrań oprócz biustonoszy, cienkich rajstop i wyjątkowo delikatnych rzeczy piorę w pralce - mam wrażenie, że wówczas są czystrze i świeższe niż przy praniu ręcznym
  • Pranie dzielę na jasne (może nie białe, bo takich rzeczy mam mało, ale wszystkie kremowe i bardzo jasne pastelowe rzeczy piorę razem), kolorowe i czarne.
  • Czarne rzeczy piorę w płynie do prania rzeczy w tym kolorze, pozostałe w proszku (na ogół dziecięcym JELP) + płyn do płukania (ostatnio polubiłam złoty Lenor z tej serii z perfumami )
  • Przy praniu w pralce ustawiam program do prania rzeczy delikatnych o niskiej temperaturze i małej ilości obrotów
  • Po wypraniu wywieszam rzeczy na suszarce - sweterki, które mogą się rozciągnąć suszę na płasko. Kiedy mieszkałam jeszcze z rodzicami w domu jednorodzinnym, to w okresie wiosenno-letnim mama wynosiła pranie na dwór - po wysuszeniu pięknie pachniało świeżością
  • Rzeczy (zawsze na lewą stronę ) prasuję przed włożeniem do szafy. Swetry, koszulki i spodnie składam w kostkę i układam na półkach, spódnice, sukienki, marynarki wieszam na wieszakach, bieliznę wkładam do odpowiednich szuflad.
  • Jeśli coś wymaga dodatkowego prasowania/odświeżenia, to bezpośrednio przed założeniem raz jeszcze zostaje uprasowane, często z pomocą zapachowej wody do prasowania
mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 08:02   #11
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez mademoiselle jeanne Pokaż wiadomość
  • Większość ubrań oprócz biustonoszy, cienkich rajstop i wyjątkowo delikatnych rzeczy piorę w pralce - mam wrażenie, że wówczas są czystrze i świeższe niż przy praniu ręcznym
  • Pranie dzielę na jasne (może nie białe, bo takich rzeczy mam mało, ale wszystkie kremowe i bardzo jasne pastelowe rzeczy piorę razem), kolorowe i czarne.
  • Czarne rzeczy piorę w płynie do prania rzeczy w tym kolorze, pozostałe w proszku (na ogół dziecięcym JELP) + płyn do płukania (ostatnio polubiłam złoty Lenor z tej serii z perfumami )
  • Przy praniu w pralce ustawiam program do prania rzeczy delikatnych o niskiej temperaturze i małej ilości obrotów
  • Po wypraniu wywieszam rzeczy na suszarce - sweterki, które mogą się rozciągnąć suszę na płasko. Kiedy mieszkałam jeszcze z rodzicami w domu jednorodzinnym, to w okresie wiosenno-letnim mama wynosiła pranie na dwór - po wysuszeniu pięknie pachniało świeżością
  • Rzeczy (zawsze na lewą stronę ) prasuję przed włożeniem do szafy. Swetry, koszulki i spodnie składam w kostkę i układam na półkach, spódnice, sukienki, marynarki wieszam na wieszakach, bieliznę wkładam do odpowiednich szuflad.
  • Jeśli coś wymaga dodatkowego prasowania/odświeżenia, to bezpośrednio przed założeniem raz jeszcze zostaje uprasowane, często z pomocą zapachowej wody do prasowania

ja wlasnie nie cierpie tego zapachu :P
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 08:40   #12
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez mademoiselle jeanne Pokaż wiadomość
  • Większość ubrań oprócz biustonoszy, cienkich rajstop i wyjątkowo delikatnych rzeczy piorę w pralce - mam wrażenie, że wówczas są czystrze i świeższe niż przy praniu ręcznym
  • Pranie dzielę na jasne (może nie białe, bo takich rzeczy mam mało, ale wszystkie kremowe i bardzo jasne pastelowe rzeczy piorę razem), kolorowe i czarne.
  • Czarne rzeczy piorę w płynie do prania rzeczy w tym kolorze, pozostałe w proszku (na ogół dziecięcym JELP) + płyn do płukania (ostatnio polubiłam złoty Lenor z tej serii z perfumami )
  • Przy praniu w pralce ustawiam program do prania rzeczy delikatnych o niskiej temperaturze i małej ilości obrotów
  • Po wypraniu wywieszam rzeczy na suszarce - sweterki, które mogą się rozciągnąć suszę na płasko. Kiedy mieszkałam jeszcze z rodzicami w domu jednorodzinnym, to w okresie wiosenno-letnim mama wynosiła pranie na dwór - po wysuszeniu pięknie pachniało świeżością
  • Rzeczy (zawsze na lewą stronę ) prasuję przed włożeniem do szafy. Swetry, koszulki i spodnie składam w kostkę i układam na półkach, spódnice, sukienki, marynarki wieszam na wieszakach, bieliznę wkładam do odpowiednich szuflad.
  • Jeśli coś wymaga dodatkowego prasowania/odświeżenia, to bezpośrednio przed założeniem raz jeszcze zostaje uprasowane, często z pomocą zapachowej wody do prasowania
mój ulubiony!!!

też tak robię - jak tylko mogę to wieszam "na dworze"
pamiętam że pieluchy tetrowe wieszałam też zimą na dworze, kurcze, jak one pachniały!!!!!!
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 08:52   #13
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez 69love69 Pokaż wiadomość
ja wlasnie nie cierpie tego zapachu :P
Nie wiem, jak można nie lubić zapachu świeżości, ale ok, kwestia gustu Może to też zależy od tego, gdzie się mieszka i jakie jest powietrze?

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
mój ulubiony!!!

też tak robię - jak tylko mogę to wieszam "na dworze"
pamiętam że pieluchy tetrowe wieszałam też zimą na dworze, kurcze, jak one pachniały!!!!!!
Ja od czasu jak się pojawił, innego nie kupuję Ma zapach najbardziej odpowiadający mi na ubraniach, większość tych płynów do płukania ma taki typowo mydlano-duszący, który niekoniecznie chciałabym czuć na sobie

Dokładnie! Nie wiem, czego to zasługa, ale dla mnie ubrania suszone na dworze miały taki świeższy zapach Zupełnie co innego co suszenie w domu, ale co zrobić, jak się mieszka w centrum miasta?
mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 09:03   #14
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez mademoiselle jeanne Pokaż wiadomość
  • Większość ubrań oprócz biustonoszy, cienkich rajstop i wyjątkowo delikatnych rzeczy piorę w pralce - mam wrażenie, że wówczas są czystrze i świeższe niż przy praniu ręcznym
  • Pranie dzielę na jasne (może nie białe, bo takich rzeczy mam mało, ale wszystkie kremowe i bardzo jasne pastelowe rzeczy piorę razem), kolorowe i czarne.
  • Czarne rzeczy piorę w płynie do prania rzeczy w tym kolorze, pozostałe w proszku (na ogół dziecięcym JELP) + płyn do płukania (ostatnio polubiłam złoty Lenor z tej serii z perfumami )
  • Przy praniu w pralce ustawiam program do prania rzeczy delikatnych o niskiej temperaturze i małej ilości obrotów
  • Po wypraniu wywieszam rzeczy na suszarce - sweterki, które mogą się rozciągnąć suszę na płasko. Kiedy mieszkałam jeszcze z rodzicami w domu jednorodzinnym, to w okresie wiosenno-letnim mama wynosiła pranie na dwór - po wysuszeniu pięknie pachniało świeżością
  • Rzeczy (zawsze na lewą stronę ) prasuję przed włożeniem do szafy. Swetry, koszulki i spodnie składam w kostkę i układam na półkach, spódnice, sukienki, marynarki wieszam na wieszakach, bieliznę wkładam do odpowiednich szuflad.
  • Jeśli coś wymaga dodatkowego prasowania/odświeżenia, to bezpośrednio przed założeniem raz jeszcze zostaje uprasowane, często z pomocą zapachowej wody do prasowania
co to a woda do prasowania?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 09:08   #15
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
co to a woda do prasowania?
woda do prasowania to taka specjalna woda często lekko zapachowa, można ją wlać bezpośrednio do żelazka, a jak się jest nygusem (jak ja ) to po prostu spryskuję nią ubranie w czasie prasowania. Ubrania ładnie pachną (zależy od zapachu), poza tym jakby mniej się elektryzowały

ehhhh pamiętam jak pierwszy raz przywiozłam sobie taką wodę z Niemiec, a jak oszczędnie nią pryskałam tylko wyselekcjonowane ubrania były jej godne
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 09:11   #16
sandrunia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 173
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Mi moje ubrania pierze mój TŻ, ja tylko prasuję, zawsze na lewej stronie i zawsze składam/wieszam już wyprasowane rzeczy.
__________________
Dbam o siebie ! Jestem tego warta .
sandrunia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 09:13   #17
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Też uwielbiam ten Lenor złoty, zapach utrzymuje się do następnego prania, super
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 16:57   #18
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
co to a woda do prasowania?
Dokładnie tak jak napisała Gabi:

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
woda do prasowania to taka specjalna woda często lekko zapachowa, można ją wlać bezpośrednio do żelazka, a jak się jest nygusem (jak ja ) to po prostu spryskuję nią ubranie w czasie prasowania. Ubrania ładnie pachną (zależy od zapachu), poza tym jakby mniej się elektryzowały
Chyba też jestem nygusem, bo kupuję od razu taką w sprayu z Pachnącej Szafy o poetycko brzmiącej nazwie Waniliowy Dotyk
Może zapach zbyt długo nie utrzymuje się na ubraniach po uprasowaniu, ale umila samą czynność prasowania i dodatkowo odświeża ubrania

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Też uwielbiam ten Lenor złoty, zapach utrzymuje się do następnego prania, super
Naprawdę? Ja już na suchych ubraniach go nie czuję, tylko przy wyjmowaniu z pralki i rozwieszaniu Ale niemniej lubię
mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:10   #19
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Szczerze to mi by się nie chciało robić tych wszystkich rzeczy które Wy robicie. U mnie wygląda to tak - do prania (czarne-kolorowe/białe) razem z bielizną, suszy się na suszarce i do szafy. Nie prasuję, chyba że jest to ostateczność! :-D
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 20:00   #20
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

O, fajny wątek. A u mnie tak:

pranie:
- piorę wszystko na 30 lub 40 stopni
- osobno kolorami: ciemnie, jasne i czerwone (bo najbardziej farbuje)
- odwracam na drugą stronę spodnie, ale tylko czasami
- ręcznie piorę tylko staniki
- kurtki i płaszcze idą do pralni
- nie mam ulubionego proszku ani płynu do prania, jest mi to obojętne, byle tylko nie śmierdziało
- nie używam płynu do płukania

reszta:
- niczego nie prasuję, chodzę w ubraniach niewymagających prasowania
- kurtki, swetry, bluzy są na wieszakach
- spódnice czasami są na wieszakach
- spodnie i koszulki leżą luzem, tak samo bielizna

więcej nie pamiętam
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 11:29   #21
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez mademoiselle jeanne Pokaż wiadomość
Chyba też jestem nygusem, bo kupuję od razu taką w sprayu z Pachnącej Szafy o poetycko brzmiącej nazwie Waniliowy Dotyk
Może zapach zbyt długo nie utrzymuje się na ubraniach po uprasowaniu, ale umila samą czynność prasowania i dodatkowo odświeża ubrania
A mogłabyś napisać gdzie taką wodę do prasowania mogę kupić ?
Z góry dziękuję
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 11:47   #22
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

moj sposob

- temp 30 (jakies delikatne rzeczy oznaczone praniem recznym),40 (ubrania zwykle) lub 60(biale, skarpetki) stp
- lacze mniej wiecej kolorami, jeansy+ granatowe, czarne, fiolety. czasami mam pojedyncze ciuchy wiec lacze z innymi kolorami. wrzucam jak popadnie- nie wywracam na lewa strone
- uzywam plynu do plukania, wlewam na poczatek prania do przegrodki, kiedys lalam do bebna i wypalilo mi biale plamy (mam pralke ladowana od gory, a musialabym wylaczac pralke na czas laniaw trakcie chodzenia - a sie gora nie otworzy od tak)

na sloncu zaczynam przykrywac(w tym roku zaczelam) suszarke (taka rozkladana) recznikiem zeby kolory nie wyblakly

jesli jest potrzeba to prasuje, bluzki, koszule wisza na wieszakach(topy leza luzem, spodnie mam oddzielnie poskladane na polke, swetry leza luzem w innej szafce ) - mam mala szafe, a domownik polowe zajmuje koszulami i garnituarami wiec oszczedzam miejsce jak sie da. kurtki i sukienki sezonowe ktorych nie nosze skladam do pudla na dnie szafy - bo zajmuja miejsce na wieszakach
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 12:11   #23
Fju
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 94
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Ten złoty Lenor to ten?
Fju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 13:09   #24
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez Fju Pokaż wiadomość
Ten złoty Lenor to ten?

nie ten to jakiś inny?

Dziewczynom chodzi o ten:
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 14:44   #25
Kotek
Raczkowanie
 
Avatar Kotek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 52
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

A czy prasujecie sweterki bawełniane i topy, czy tylko koszule, marynarki i spodnie?
Kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:34   #26
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
A mogłabyś napisać gdzie taką wodę do prasowania mogę kupić ?
Z góry dziękuję
Ja kupuję w Super Pharm z serii "Pachnąca szafa" Kosztują 12 zł

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
nie ten to jakiś inny?

Dziewczynom chodzi o ten:
Dokładnie tak.

Cytat:
Napisane przez Kotek Pokaż wiadomość
A czy prasujecie sweterki bawełniane i topy, czy tylko koszule, marynarki i spodnie?
Ja prasuję w zasadzie wszystko
mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:03   #27
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

piorę w pralce we wszystkich temp. i nie używam płynu do płukania
nie rozczulam się

jak jakiś ciuch nie wytrzyma takiego traktowania to nie żal mi badziewia

staniki z drutami i jedną koszulkę piorę ręcznie
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:24   #28
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

wydaje mi się, że standardowo dbam o ubrania.. piorę w 40 C, niektóre sweterki i ulubione rzeczy ręcznie. średnio przywiązuję wagę do płynu do płukania, ważne, żeby w miarę ładnie pachniał, teraz używam E rain forest. prasuje w sumie wszystkie rzeczy.
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 17:18   #29
Kotek
Raczkowanie
 
Avatar Kotek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 52
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Używacie plastikowych wieszaków czy tylko drewnianych? Ja słyszałam, że powinno się mieć w szafie tylko drewniane wieszaki, bo nie niszczą tak ubrań. Niestety w szafie mam praktycznie tylko plastikowe.

Macie jakiś sposób na mało miejsca w szafie?
Kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 17:21   #30
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak dbacie o ubrania?

Cytat:
Napisane przez Kotek Pokaż wiadomość
Macie jakiś sposób na mało miejsca w szafie?
Owszem. Kilka ubrań na jednym wieszaku.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.