wiara w Boga? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-31, 21:22   #61
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez tessalia
Katolicy wymordowali więcej ludzi niż hitlerowcy - zarówno przed jak i po reformacji...
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:23   #62
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: wiara w Boga?

Jak tu zacząć? Od czego?...
Zacznę tak - do kościoła od jakiegoś czasu nie chodzę. Codzinnie mówię sobie "w tą niedzielę pójde, na pewno". Chcę iść, ale nie ide. Bo jak ma stanąć pod ołtarzem, jak mam w ogóle przekroczyć próg świątyni skoro na moim sumieniu jest conajmniej 1000 grzechów z których wyspowoadać się nie mogę? Po co mi iść do konfesjonału skoro i tak nie spełnię jednej z podstawowych zasad dobrej spowiedzi - mocnego postanowienia poprawy? Wiem już, że nie zrezygnuję z sexu, że nie będę z pełnym szacunkiem odnośić się do mojego ojca, skoro on prze 20 lat kompletnie nie sznował całej rodziny...Czy w obliczu tych grzechów, które popełniłam i tych, które na pewno popełnię mogę iść z uniesioną głową po "ciało Chrystusa"??? Miałam z tym ogromny dylemat, przeżywałam osobisty dramat. Rozerwana pomiędzy zasadami katolickimi, w których duchu zostałam wychowana a światem rzeczywistym... W czasach kiedy zewsząd otacza nas sex ciężko wierzyć w pomałżeńską deflorację...Media napastują nim ludzi - ze świeczką szukać filmu bez erotycznych scen, piosenki pozbawionej takowych podtekstów, magazynów w których nie byłoby przynajmniej jednego wątku na ten temat...Powstają programy,terapie, książki, poradniki -wszystko o sexie. Ludzie przekonują nas o istotnej roli, jaką w życiu człowieka odgrywa współżycie. Jest to ważne, a nieraz najważniejsze kryterium wg którego dobieamy partnera...W sexie niechodzi już tylko jak kiedyś o zaspokojenie pożądania czy zwykłą prokreację celem podtrzymania gatunku...SEX TO INTEGRALNA CZĘŚĆ ŻYCIA CZŁOWIEKA.Nie można bagatelizować tej jakże istotnej kwestii. I myśle, że spora grupa osób odeszła od społeczności Kościoła właśnie przez to że nie podzielała zdania katolickich księży w tym temacie...
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:24   #63
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: wiara w Boga?

W sprawie wiary...dyskutuja na takie tematy weźcie pod uwage że mozna kogos zranic, urazic czyjeś uczucia...
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:27   #64
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: wiara w Boga?

podpisuje sie pod zdaniem autorki i tym co nizej napiala kasik1987 obiema rekami
Chodze do LO ktore znajduje sie przy kosciele, w szkole jako jedynej w miesicie religia liczy sie do sredniej. Ogolnie uczacy nas religii bracia zakonni sa po prostu niesamowici, az chce sie chodzic na religie potrafia rozmaiwac, nic nie narzucają, absolutnie nic! Musze przyznac ze w jednej kwestii nawet zmienialam poglady... to naprawde zalezy jak sie uczy tej religii w szkole. np brat Darek potrafi biegac po szkole w pelerynie i kapeluszu zorra, zmieniac slowa w modlitwach i przyznawac sie ze nie lubi sie modlic a nam wystarczy raz na tydzien bo stare dewotki juz i tak nadrabiaja za wszystkich ;]
Osobiscie do kosciola chodze jak mam potrzebe, nie bylam ostatnio od 3 tygodni i chyba sie wybiore niedlugo, ale nie na niedzielna msze, o nie.
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:29   #65
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez madana
Ekscelencjo, w tym, co piszesz posługujesz się sofizmatami.Aż czuć Twoją niechęć do Kościoła,nie możesz być obiektywny,ja pewnie też nie.
sam kiedyś byłem bardzo wierzący. no pozmieniało mi się z wiekiem. tak to prawda nie mogę teraz być obiektywny. zbyt bardzo zabolała mnie prawda.
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:31   #66
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez qwerka
ja nie wiem czy wierzę ze mną to róznie bywa.. wieczorami jak już leżę w łóżku i akurat w radiu eska jakiś głupi kawałek leci i jak mam zły dzień (doła)zastanawiam się jak to jest z ta wiarą katolicką, bo przeciez dajmy na to księża itp uważają że TYLKO życie wg naszej wiary daje życie wieczne itd a co z wyznawcami innych religii-oni tez wierzą że ich religia jest tą jedyną, to skoro wciąźż na całym swiecie tyle milionów ludzi którzy nie są katolikami to co z nimi będzie po smierci? będą potepieni czy cos w tym rodzaju? oni wierzą również w jakieś wg nich szczytne wartości, i nie wiem co na ten temat mysleć, długo sie zastanawiałam jak napisać to co mam na mysli, co chwilę kasowałam ale nie wiem jak Wam to ubrać w słowa, może ktoś mnie jednak zrozumie
Qwerko,ale zauwaz,ze w wielu religiach o tym czy dany czlowiek zasluzy na potepienie,czy na szczescie w zyciu pozagrobowym decyduja czyny czlowieka. Tak wiec niekoniecznie sama wiara -bo jest to dar,jedni go otzrymuja,inni nie,ale czyny,dobro.
Tak jest w kosciele katolickim ( mozna o czym przeczytac w katechizmie kosciola katolickiego,a wiec nie jest to cos 'wyssanego z palca'), judaizmie,islamie,zaratus ztrianizmie i innych.
Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:31   #67
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez tessalia
Nie wierzę. Bardzo interesuję się historią i nauką i wiem dużo więcej niż niejeden przeciętny katolik, stąd moje podejście do sprawy. Poza tym byłam i jestem nastawiona do k.k. szczególnie na "anty" - szerząca się tam indoktrynacja i obłuda spowodowały, że odkąd sięgam pamięcią unikam tego miejsca.
widzę że czym więcej poznaje sie historii tym bardziej się kk nienawidzi.
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 21:32   #68
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Nutka
W sprawie wiary...dyskutuja na takie tematy weźcie pod uwage że mozna kogos zranic, urazic czyjeś uczucia...
kazda dyskusja moze zranic druga osobe
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:32   #69
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: wiara w Boga?

Moim zdaniem trzeba dyskutować na takie tematy...

Jeżeli chodzi o moje podejście do Kościoła jako instytucji, to mi się wbił w pamięć fragment "Stygmatów" : Podnieś kamień a znajdzies tam mnie(...) Myślę, że nie trzeba Bogu wznosić wieżowców z krzyżykiem na szczycie, budować bursztynowych komnat (na ten cel poświęcając pieniądze ze sprzedaży wina reklamowanego twarzą księży) czy stawiać kolejnych pomników...Nie teu droga! Papież sam powiedział,że wolałby aby pieniądze przeznaczone na postawienie jemu pomnika w jakimś mieście były jednak oddane na cele charytatywne.. i tak właśnie powinno być. I jeszcze takie zdanko które dobrz prezentuje obłudę niektórych "katolików" - "Jezus chodził boso, a wy jeżdzicie limuzynami..."
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:34   #70
fistaszek20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Jej_Ekscelencja
widzę że czym więcej poznaje sie historii tym bardziej się kk nienawidzi.
bo poznajemy cała prawde i nie dajemy sie oszukac drugi raz
fistaszek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:34   #71
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Nutka
W sprawie wiary...dyskutuja na takie tematy weźcie pod uwage że mozna kogos zranic, urazic czyjeś uczucia...
tak masz rację ostatnio często słyszę o urażonych katolikach. jakoś wcześniej im nie przeszkadzało urażać innych
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 21:34   #72
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
Za śmieszne uważam również zasady zachowania celibatu przez księży. Prowadzi to według mnie do zakłamania. Przecież w USA wierzą w tego samego Boga, ale pastorowie zakładają rodziny i żyją jak normalni ludzie. W końcu jakich porad życiowych może mi udzielać ksiądz, który sam nie ma o tym zielonego pojęcia?
Zapytałam kiedyś o to księdza - młody był , 30 latek, i powiedział mi, że Jezus mając uczniów powiedział im: zostawcie wszystko i pójdźcie za mną(parafraza), więc księża nie mają rodzin (oficjalnie )

Poruszyła mnie natomiast książka "Mistrz i Małgorzata" a raczej fragment, w którym Jezus mówi,że Mateusz apostoł chodzi za nim i spisuje jego słowa, ale problem tkwi w tym, że on nie do końca rozumie nauki Chrystusa i źle moze spisać je i co wtedy ? To daje do myślenia...Co jeśli...

Ja nie wiem co na temat religii myśleć. Trudno mi na ten temat rozmawiac, a raczej na temat śmierci i religii... Wogóle temat śmierci jest dla mnie nie do przejścia. Może do takich tematów trzeba dorosnąć psychicznie? Ja nie wiem... Ostatnio dużo o tym myślę, tzn o ulotności ludzkiego życia, o kruchości. Jednym dane jest przeżyć 80 - 87 lat, innym 15 i mniej. A co jeśli po smierci jednak nic nas nie czeka? Co jeśli w chwili smierci czeka nas gorzkie rozczarowanie? (podejrzewam że nieświadome). . . kiedyś w rozmowie na ten sam temat siostra zakonna powiedziala mi że mam słabą wiarę. . .
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:36   #73
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Sophie86
Qwerko,ale zauwaz,ze w wielu religiach o tym czy dany czlowiek zasluzy na potepienie,czy na szczescie w zyciu pozagrobowym decyduja czyny czlowieka. Tak wiec niekoniecznie sama wiara -bo jest to dar,jedni go otzrymuja,inni nie,ale czyny,dobro.
Tak jest w kosciele katolickim ( mozna o czym przeczytac w katechizmie kosciola katolickiego,a wiec nie jest to cos 'wyssanego z palca'), judaizmie,islamie,zaratus ztrianizmie i innych.
no wiesz. a ja myslałem że słuchałaś jp2 i wiesz że tylko religia katolicka prowadzi do zbawienia?
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:37   #74
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: wiara w Boga?

Zastanawiam sie, czy wierzylybyscie gdybyscie nie zostaly wychowane w danej wierze? Czesto gdy dorastamy przestajemy identyfikowac sie z kosciolem (przede wszytskim katolickim) i nawet jesli nie wierzymy w kosciol, to wierzymy w boga. Zastanawia mnie czy jednak jest w nas wpojony strach ("a co jesli bog faktycznie istnieje?"), czy to moze przyzwyczajenie czy tez faktyczne przekonanie?
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:37   #75
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez tessalia
Katolicy wymordowali więcej ludzi niż hitlerowcy - zarówno przed jak i po reformacji...
Ale czy to byli prawdziwi katolicy? Ba,nawet chrzescijanie? Prawdziwy chrzescijanin to ten,ktory przestrezga przykazan,w tym i tego w ktorym jest "Nie zabijaj".
Trudno takiej osoby nazwac chrzescijaninem. Bo bycie kims tylko i wylacznie z nazwy to juz przesada. :/
Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:41   #76
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Aneciak
Zapytałam kiedyś o to księdza - młody był , 30 latek, i powiedział mi, że Jezus mając uczniów powiedział im: zostawcie wszystko i pójdźcie za mną(parafraza), więc księża nie mają rodzin (oficjalnie )
księża do 12 wieku mogli się żenić. tylko był problem. mieli dzieci które chciały spadki po tatusiach. kk nie lubi oddawać pieniędzy. więc teraz jest, jak jest.
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:43   #77
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Magda.
Zastanawiam sie, czy wierzylybyscie gdybyscie nie zostaly wychowane w danej wierze? Czesto gdy dorastamy przestajemy identyfikowac sie z kosciolem (przede wszytskim katolickim) i nawet jesli nie wierzymy w kosciol, to wierzymy w boga. Zastanawia mnie czy jednak jest w nas wpojony strach ("a co jesli bog faktycznie istnieje?"), czy to moze przyzwyczajenie czy tez faktyczne przekonanie?
O tak strach przed śmiercią to potężny sprzymierzeniec kk
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:47   #78
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wiara w Boga?

W takim razie przez 2000 lat było niewielu tych chrześcijan. Twoje wywody przypominają Katarów i Waldensów w 11 i 12 wieku. Szkoda tylko że ich też kk. kazał wymordować.
Cytat:
Napisane przez Sophie86
Ale czy to byli prawdziwi katolicy? Ba,nawet chrzescijanie? Prawdziwy chrzescijanin to ten,ktory przestrezga przykazan,w tym i tego w ktorym jest "Nie zabijaj".
Trudno takiej osoby nazwac chrzescijaninem. Bo bycie kims tylko i wylacznie z nazwy to juz przesada. :/
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:55   #79
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: wiara w Boga?

Ekscelencjo a co powiesz na temat tego fragmentu o którym pisałam (Mistrz i Małgorzata)
Mam nadzieję że nie urazi Cię to co teraz napiszę: z Twojej posiadanej wiedzy w tym temacie i sposobie wypowiedzi...wniskować można świadectwo Jehowy - chodzi mi poprostu o precyzyjne podejście do tematu i wiedze rozległą- mam kolegę Świadka i musze przyznać, że kiedyś podobny wywód zrobił .
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 22:05   #80
fistaszek20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: wiara w Boga?

tak naprawde ludzie musza w coś wierzyć nie wierzą we własne siły zdolności to wierza w postacie o nadprzyrodzonych siłach od wieków w historii byli bogowie zazcynajac od boga chrzescijanow po bogów greckich religje sie zmieniały i zmieniaja powstaja nowe sekty zgrupowania tylko po to bo taka jest potrzeba ludzi mysla ze jak pomodla do boga to im pomoze, ze uchroni ich od złych sytuacji,

a ja mysle ze nic nie ma wpływu na to co sie dzieje na wszytsko pracujemy wlasnymi siłami a cudy sie zdarzaja i watpie ze to jest pomoc ktoregos z bogow raczej zrzadzenie losu

i teraz pewnie zostane skrytykowany przez wierzacych za to ze porownuje boga do towaru ktory sie dobrze sprzedaje i jest chojnie opłacany
fistaszek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:06   #81
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wiara w Boga?

Właśnie w interpretacji słów Jezusa i Boga cały problem. Co wyznanie to coś nowego.
Wydaje mi się, że nie czytałaś mojego 1 postu. Potraktuj ewangelię jako coś takiego, co napisał sam kk dla siebie. To pisali fani o swoim idolu. Czym więcej czasu mijało, tym więcej i ładniej pisali.
Cytat:
Napisane przez Aneciak
Ekscelencjo a co powiesz na temat tego fragmentu o którym pisałam (Mistrz i Małgorzata)
Mam nadzieję że nie urazi Cię to co teraz napiszę: z Twojej posiadanej wiedzy w tym temacie i sposobie wypowiedzi...wniskować można świadectwo Jehowy - chodzi mi poprostu o precyzyjne podejście do tematu i wiedze rozległą- mam kolegę Świadka i musze przyznać, że kiedyś podobny wywód zrobił .
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:06   #82
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Jej_Ekscelencja
W takim razie przez 2000 lat było niewielu tych chrześcijan. Twoje wywody przypominają Katarów i Waldensów w 11 i 12 wieku. Szkoda tylko że ich też kk. kazał wymordować.
Taaa,moze za chwile dowiem sie o tym,ze pewnie naleze do Bractwa Braci i Siostr Dobr Wspolnego Zycia?Nazwy nazwami,mocno brzmia,ale to co za nimi sie kryje raczej niewiele ma sie do tego o czym pisze. A wiec z tych powodow nie naleze do Katarow,ani tym bardzie Waldensow.
Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:06   #83
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Jej_Ekscelencja
widzę że czym więcej poznaje sie historii tym bardziej się kk nienawidzi.
E, tu też nie ma reguł. Jestem historykiem i głęboko wierzącą protestantką. Jedno i drugie z własnego wyboru. Choć w tym drugim jest niewątpliwie element Łaski.

Z Kościoła katolickiego odeszłam i wcale go nie nienawidzę.
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:09   #84
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wiara w Boga?

Czasami zastanawiam się, dlaczego tak wielu katolików, tak mało wie o swojej wierze?
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:11   #85
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: wiara w Boga?

Jej_Ekscelencjo musze ci powiedziec ze jestes pierwsza, no okej druga po fistaszku , osoba która tak otwarcie i z sensem przedstawia swoje kontrargumenty na temat kk
fajnie tak
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:11   #86
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: wiara w Boga?

ekscelencjo chodzi Ci o słowa: wiara w religię wynika z niewiedzy, przynajmniej dla mnie
(sugerowałeś że nie czytałam Twojego 1 postu)....
czyli uważasz (?! TAK?) że Chrystus był zwykłym czowiekiem z krwi i kości i nie miał boskiej natury? I nie ma życia po śmierci? Świadkowie Jehowy też tak uważają...
masz rację - katolocy mało wiedzą o swojej wierze. Wierząbo...wierzą...cieka we ile oób tak naprawdę się zastanawia nad religią swych ojców i dziadków? Czy wogóle sie zastanawiająnad religiąniejako "narzuconą" im w chwili chrztu przez rodziców ślubujących dużo wczesniej że wychowają swoje dzieci w wierze katolickiej. Mam nadzieję, że nikogo nie urazi to co napisałam. Ja poprostu już sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:11   #87
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez ufcio
no wiec własnie.

dot. czy Bog potrzebuje pieniedzy

ale przeciez nikt ci nie kaze dawac na ofiare, prawda? Jak chcesz to dasz jak nie, to nie. A przeciez w kosciele sa zywi ludzie, ktorzy musza jesc, gdzies spac, leczyc sie, prawda?

Co do nazywania innych wyznan sektami. PRzeciez nasz papiez, Jan Pawel II.. nawolywal do zjednania calego kosciola, i szanowania wszystkich wyznan, nie pamietacie juz?
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:12   #88
fistaszek20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Jej_Ekscelencja
Czasami zastanawiam się, dlaczego tak wielu katolików, tak mało wie o swojej wierze?
bo maja zaslepione oczy i nie chca sluchac nic zlego na temat swojej wiary bo wiedza ze mowi sie tez i o nich (bo naprawde sa tacy sami )
fistaszek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:12   #89
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: wiara w Boga?

Bo widzisz mój drogi. Bogowie powstali ze strachu. Potem w dodatku odkryto, że bogowie potrzebują pieniędzy i tak to trwa do dzisiaj.
Cytat:
Napisane przez fistaszek20
tak naprawde ludzie musza w coś wierzyć nie wierzą we własne siły zdolności to wierza w postacie o nadprzyrodzonych siłach od wieków w historii byli bogowie zazcynajac od boga chrzescijanow po bogów greckich religje sie zmieniały i zmieniaja powstaja nowe sekty zgrupowania tylko po to bo taka jest potrzeba ludzi mysla ze jak pomodla do boga to im pomoze, ze uchroni ich od złych sytuacji,

a ja mysle ze nic nie ma wpływu na to co sie dzieje na wszytsko pracujemy wlasnymi siłami a cudy sie zdarzaja i watpie ze to jest pomoc ktoregos z bogow raczej zrzadzenie losu

i teraz pewnie zostane skrytykowany przez wierzacych za to ze porownuje boga do towaru ktory sie dobrze sprzedaje i jest chojnie opłacany
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:12   #90
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: wiara w Boga?

Cytat:
Napisane przez Aneciak
czyli uważasz (?! TAK?) że Chrystus był zwykłym czowiekiem z krwi i kości i nie miał boskiej natury? I nie ma życia po śmierci? Świadkowie Jehowy też tak uważają...
Nie tylko oni przeciez. Niewierzacy chociazby... A muzulmanie Jezusa tez za boga nie uwazaja.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-14 12:42:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.