Nie jem dużo a tyję - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-06, 14:39   #1
bravoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 32

Nie jem dużo a tyję


Witam,od kilku miesięcy mam poważny problem. Obecnie mam 169 cm wzrostu i ważę 86(!)kg. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że nie jem dużo:na śniadanie 1 kromka białego chleba zwykle z serem żołtym bądź pleśniowym,a potem na obiad zupę. I do konca dnia już nic. Zwykle nie mam czasu na jedzenie czy gotowanie i nie zdarza mi się podjadać nic więcej. Mimo to w ciągu ostatnich trzech miesięcy przytyłam 15 kg. (Obecnie 86)( co może być tego powodem? Nie słodzę napojów ,nie piję gazowanych napojów,nie obżeram się,a wyglądam jak świnia. Ktoś miał podobny problem?
bravoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 16:14   #2
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Cytat:
Napisane przez bravoja Pokaż wiadomość
Witam,od kilku miesięcy mam poważny problem. Obecnie mam 169 cm wzrostu i ważę 86(!)kg. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że nie jem dużo:na śniadanie 1 kromka białego chleba zwykle z serem żołtym bądź pleśniowym,a potem na obiad zupę. I do konca dnia już nic. Zwykle nie mam czasu na jedzenie czy gotowanie i nie zdarza mi się podjadać nic więcej. Mimo to w ciągu ostatnich trzech miesięcy przytyłam 15 kg. (Obecnie 86)( co może być tego powodem? Nie słodzę napojów ,nie piję gazowanych napojów,nie obżeram się,a wyglądam jak świnia. Ktoś miał podobny problem?
Jesz za mało (!!) i organizm się broni przed utratą niezbędnych mikro i makroelementów. Więc - jak nie zaczniesz NORMALNIE jeść to nigdy nie schudniesz.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 16:22   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Idź zbadać tarczycę.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 08:54   #4
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Koniecznie!
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 14:23   #5
LovesBody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 11
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Zbadanie tarczycy i wykonanie badań lekarskich to jedno ale zwrócenie uwagi na tryb życia, odżywianie to drugie. Patrząc na to co jesz nie dziwię się, że ważysz za dużo. Jeśli chcesz zahamować proces tycia i schudnąć koniecznie zmodyfikuj swój jadłospis. To podstawa działania!
LovesBody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 15:20   #6
zuzazuza72
Przyczajenie
 
Avatar zuzazuza72
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 14
Dot.: Nie jem dużo a tyję

tarczyca to jedno, ale mogą to być też problemy z hormonami , problemy ginekologiczne i wiele innych. wizyta u lekarza Cię nie ominie. a druga kwestia to fakt, że rzeczywiście jesz za mało
zuzazuza72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 09:59   #7
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Dokladnie! Bierzesz może tabletki antykoncepcyjne?
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-10, 12:49   #8
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Przy takim jedzeniu to juz pewnie wszystkie hormony leza i kwicza. Nie wspominajac o niedoborach witamin etc.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 13:53   #9
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Przy takim jedzeniu to juz pewnie wszystkie hormony leza i kwicza. Nie wspominajac o niedoborach witamin etc.

Co nie zmienia faktu, ze jednak powinna być wychudzona a nie nabierać masy na głodowych racjach.

Tu jest jakiś albo problem medyczny i to poważny, albo... "ślepota kulinarna"

Niestety znam kilka osób "ślepych kulinarnie", które zapytane ile jedzą, będa się zaklinać i świecie wierzą w to co mówią, że " prawie nic!"
"No jedna kanapeczkę na śnaidanie, pół kotlecika na obiad i 3 listki sałaty na kolację".
A jak sie z nimi jest i widzi co robią, to ... no inaczej to wygląda
Są "slepe kulinarnie" jedzą jak odkurzacz ale nieświadomie bo "ciastko, lody, kanapki u znajomej"cała taca", cukierki, piwo, czipsy... sie nie liczą bo: "one tego nie jadły tylko spróbowały, nie jedza tego często, nie pamiętają, kalorie w płynie się nie liczą (np.: nie je ale pije pepsi od rana do nocy litrami) , coś tam"+
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 19:00   #10
Magdin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Nie każdy ma taki sam organizm, różnie może reagować.
Kiedyś słyszałam prostą metodę na schudnięcie, kilka małych posiłków dziennie i aerobik.


Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-06-06 o 01:45 Powód: Link.
Magdin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 12:56   #11
LovesBody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 11
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Jednym z głównych powodów nabierania na wadze jest zatrzymanie wody w organizmie. Organizm broni się przed samozatruciem, przed toksynami. Może zdziwi Ci słowo samozatrucie. Ale obecny człowiek nie zna higieny jedzenia i picia. Je byle co , byle jak, to co popadnie nie zwracają uwagi na to czy mu to służy czy nie. I nie dla tego, że robi to świadomie ale dlatego że nie wie, nie zna zasad prawidłowej obsługi własnego ciała. A potem dziwi się, że tyje.
Na początek dokładnie przeanalizuj swój dzień.
Abym mogła Ci pomóc potrzebuję dokładnie znać Twój styl życia. Wiedzieć kiedy, co, ile i jak pijesz i jesz.
LovesBody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-11, 14:33   #12
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, ze jednak powinna być wychudzona a nie nabierać masy na głodowych racjach.

Tu jest jakiś albo problem medyczny i to poważny, albo... "ślepota kulinarna"

Niestety znam kilka osób "ślepych kulinarnie", które zapytane ile jedzą, będa się zaklinać i świecie wierzą w to co mówią, że " prawie nic!"
"No jedna kanapeczkę na śnaidanie, pół kotlecika na obiad i 3 listki sałaty na kolację".
A jak sie z nimi jest i widzi co robią, to ... no inaczej to wygląda
Są "slepe kulinarnie" jedzą jak odkurzacz ale nieświadomie bo "ciastko, lody, kanapki u znajomej"cała taca", cukierki, piwo, czipsy... sie nie liczą bo: "one tego nie jadły tylko spróbowały, nie jedza tego często, nie pamiętają, kalorie w płynie się nie liczą (np.: nie je ale pije pepsi od rana do nocy litrami) , coś tam"+
A tu sie zgadzam Sama jak zaczelam sie odchudzac i spisywac jedzenie, nagle ogarnelam, ze jakos mi dzianie wylatywaly z pamieci paczki czipsow, batoniki czy talerze owocow, a jak bralam cos z lodowki bez obrobki to juz w ogole tego faktu prawie nie rejestrowalam
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 16:13   #13
bravoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 32
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Jem dokładnie tyle ile napisałam,no,teraz dodałam jeszcze wieloziarnistą bułkę na kolację. I poszłam do lekarza-wyszło szydło z worka-TARCZYCA
Ale mam dobrą wiadomość było 86,a teraz jest 83,8.
Zovaczymy co z tego "leczenia" wyjdzie
bravoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 14:12   #14
LovesBody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 11
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Masz nadczynność czy niedoczynność?


Najwyższa pora wziąć się za siebie, uporządkować organizm i pozwolić tarczycy na sprawne funkcjonowanie. Z jakiegoś powodu przecież powstało to niedomaganie. A patrząc na twoje żywienie, to jest nad czym popracować.


Bardzo pomocny w sprawach tarczycy jest m.in. morszczyn. Oczywiście pamiętaj koniecznie o odpowiednim nawadnianiu ciała pomiędzy posiłkami.
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej i zdrowo schudnąć, zadzwoń tel. 503 807 460. Służę pomocą.
LovesBody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 19:23   #15
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Cytat:
Napisane przez LovesBody Pokaż wiadomość
Masz nadczynność czy niedoczynność?
stawiam na niedoczynność, bo przy nadczynności na odwrót bardzo się chudnie.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez bravoja Pokaż wiadomość
Jem dokładnie tyle ile napisałam,no,teraz dodałam jeszcze wieloziarnistą bułkę na kolację. I poszłam do lekarza-wyszło szydło z worka-TARCZYCA
Ale mam dobrą wiadomość było 86,a teraz jest 83,8.
Zovaczymy co z tego "leczenia" wyjdzie
Mam nadzieję, że teraz będzie już dobrze Też właśnie tyłam bez powodu mimo w miarę "czystego jedzenia" i regularnych ćwiczeń, poszłam do ginekologa z jednym problemem, a po badaniach wyszło, że mam niedoczynność. Czekam teraz na wizytę u endokrynologa i mam nadzieję, że leki wspomogą mój metabolizm i zacznę chudnać
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 07:53   #16
LovesBody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 11
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Co to znaczy "czyste jedzenie"?

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:52 ----------

Piękny cytat.
LovesBody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 12:32   #17
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Nie jem dużo a tyję

Cytat:
Napisane przez LovesBody Pokaż wiadomość
Co to znaczy "czyste jedzenie"?

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:52 ----------

Piękny cytat.
umyte :P no tak, jakoś to dziwnie napisałam, w sensie zero fastfoodu, słodycze raz na tydzień, ale te zdrowsze (ciemna czekolada, różne muffunki domowej roboty z mąki pełnoziarnistej, orkiszowej, osianej), dużo warzyw itd
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-13 12:32:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.