Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-10-15, 22:55   #3061
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Stabilność pracy, ten brak presji, dedlajnów, zazwyczaj miła atmosfera. To mnie motywuje. Po tysiącach rozmów w firemkach u różnych januszy biznesu nie marzę o zarabianiu kokosów tylko o jakiejś ciepłej posadce.
Rzeczywiście niepotrzebnie się produkowałam. Właśnie odpowiedziałaś sobie na pytanie, dlaczego nigdy nie zostaniesz dziennikarką ani redaktorką. Bo nie chcesz. Wszystko, co pogrubiłam, jest zaprzeczeniem tych prac. Presja definiuje pracę dziennikarza. Rano na kolegium po prostu masz mieć temat. A potem masz zrobić materiał do momentu emisji/zamknięcia numeru. Nikogo nie obchodzi jak i że nie mogłaś się dodzwonić do osoby, z którą powinnaś porozmawiać. A jak coś przed emisją/zamknięciem numeru się wywali, to wszyscy biegają, krzyczą i głośno przeklinają. Deadline to z kolei drugie imię każdego redaktora. Jak jest deadline, to się nie śpi. I do tego większość redaktorów pracuje zdalnie na swoim od zlecenia do zlecenia. Powinnaś to wiedzieć, zanim wybrałaś specjalizację.

Chcesz ciepłej posadki, to sobie jej szukaj, ale - proszę Cię - nie opowiadaj pierdół, że w Twojej branży nie ma pracy. Jest, tylko Ty nie chcesz takiej pracy.

Zwykle jestem daleka od nazywania kogokolwiek roszczeniowym, bo wiem, jacy bywają pracodawcy. Ale na litość boską! W pracy trzeba czasami coś robić, nikt nie płaci za samo siedzenie na du... Dlatego bardzo się cieszę, że system, w którym praca czekała na każdego, minął. Wyprodukowaliśmy tak całą generację śmierdzących leni.

Rozpisałam się, ale właśnie czytam właśnie czytam reportaże świetnego dziennikarza Tiziano Terzaniego. W młodości, jak chciał zostać dziennikarzem, to po prostu chodził po redakcjach i prosił, aż ktoś go wreszcie zatrudnił. A jak się okazało, że włoskie redakcje nie zatrudniają korespondentów w Azji, a on marzył o tej pracy, to nauczył się niemieckiego tylko po to, żeby się zatrudnić w Axel Springer, które miało na to fundusze. I nie mówił, że nie ma pracy w zawodzie.

Sorry za długi post, ale się wkurzyłam, że udzieliłam tych wszystkich rad nadaremnie w moim wolnym czasie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-15, 22:56   #3062
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Mam tam profil, ale nie jest uzupełniony. Mam wpisane tylko imię i nazwisko i uczelnię, na jakiej studiowałam (bez kierunku). Nie mając znajomych tam i tak chyba ciężko by ktokolwiek mnie znalazł.
Taki profil to tak, jakbyś żadnego nie miała. Jakim cudem ktoś ma Ci zaproponować pracę widząc jedynie nazwę uczelni? To nie znajomi mają Cię znaleźć na LinkedInie, tylko rektuterzy, a więc z reguły obcy Ci ludzie - chyba mylisz ten portal z fejsbukiem.

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2017-10-15 o 22:58
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-15, 23:05   #3063
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Rzeczywiście niepotrzebnie się produkowałam. Właśnie odpowiedziałaś sobie na pytanie, dlaczego nigdy nie zostaniesz dziennikarką ani redaktorką. Bo nie chcesz. Wszystko, co pogrubiłam, jest zaprzeczeniem tych prac. Presja definiuje pracę dziennikarza. Rano na kolegium po prostu masz mieć temat. A potem masz zrobić materiał do momentu emisji/zamknięcia numeru. Nikogo nie obchodzi jak i że nie mogłaś się dodzwonić do osoby, z którą powinnaś porozmawiać. A jak coś przed emisją/zamknięciem numeru się wywali, to wszyscy biegają, krzyczą i głośno przeklinają. Deadline to z kolei drugie imię każdego redaktora. Jak jest deadline, to się nie śpi. I do tego większość redaktorów pracuje zdalnie na swoim od zlecenia do zlecenia. Powinnaś to wiedzieć, zanim wybrałaś specjalizację.

Chcesz ciepłej posadki, to sobie jej szukaj, ale - proszę Cię - nie opowiadaj pierdół, że w Twojej branży nie ma pracy. Jest, tylko Ty nie chcesz takiej pracy.

Zwykle jestem daleka od nazywania kogokolwiek roszczeniowym, bo wiem, jacy bywają pracodawcy. Ale na litość boską! W pracy trzeba czasami coś robić, nikt nie płaci za samo siedzenie na du... Dlatego bardzo się cieszę, że system, w którym praca czekała na każdego, minął. Wyprodukowaliśmy tak całą generację śmierdzących leni.

Rozpisałam się, ale właśnie czytam właśnie czytam reportaże świetnego dziennikarza Tiziano Terzaniego. W młodości, jak chciał zostać dziennikarzem, to po prostu chodził po redakcjach i prosił, aż ktoś go wreszcie zatrudnił. A jak się okazało, że włoskie redakcje nie zatrudniają korespondentów w Azji, a on marzył o tej pracy, to nauczył się niemieckiego tylko po to, żeby się zatrudnić w Axel Springer, które miało na to fundusze. I nie mówił, że nie ma pracy w zawodzie.

Sorry za długi post, ale się wkurzyłam, że udzieliłam tych wszystkich rad nadaremnie w moim wolnym czasie.
Źle mnie zrozumiałaś. Wiem że skończyły się czasy kiedy płaciło się za nicnierobienie. Akurat gdybym miała pracować w dziennikarstwie, dedlajny by mi nie przeszkadzały bo to jest coś, co bym chciała robić. Miałam na myśli jakieś typowe korporacje, gdzie jest duża presja na wyniki. Jestem osobą która nie ma problemu z samodyscypliną, kiedy wiem że muszę coś zrobić to się mobilizuję. Ale nie mam raczej predyspozycji do robienia "targetów", czyli wyrabiania jakiejś tam normy sprzedaży, z czym wiąże się wiele prac na obecnym rynku pracy.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 06:46   #3064
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Źle mnie zrozumiałaś. Wiem że skończyły się czasy kiedy płaciło się za nicnierobienie. Akurat gdybym miała pracować w dziennikarstwie, dedlajny by mi nie przeszkadzały bo to jest coś, co bym chciała robić. Miałam na myśli jakieś typowe korporacje, gdzie jest duża presja na wyniki. Jestem osobą która nie ma problemu z samodyscypliną, kiedy wiem że muszę coś zrobić to się mobilizuję. Ale nie mam raczej predyspozycji do robienia "targetów", czyli wyrabiania jakiejś tam normy sprzedaży, z czym wiąże się wiele prac na obecnym rynku pracy.
Mam wrażenie ze nie masz pojęcia o obecnym rynku pracy.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 06:53   #3065
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Źle mnie zrozumiałaś. Wiem że skończyły się czasy kiedy płaciło się za nicnierobienie. Akurat gdybym miała pracować w dziennikarstwie, dedlajny by mi nie przeszkadzały bo to jest coś, co bym chciała robić. Miałam na myśli jakieś typowe korporacje, gdzie jest duża presja na wyniki. Jestem osobą która nie ma problemu z samodyscypliną, kiedy wiem że muszę coś zrobić to się mobilizuję. Ale nie mam raczej predyspozycji do robienia "targetów", czyli wyrabiania jakiejś tam normy sprzedaży, z czym wiąże się wiele prac na obecnym rynku pracy.
W ilu korpo pracowałaś? Bo ja w kilku i w życiu nie spotkałam się z targetami.

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Mam wrażenie ze nie masz pojęcia o obecnym rynku pracy.
Zgadzam się.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 07:18   #3066
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Mam tam profil, ale nie jest uzupełniony. Mam wpisane tylko imię i nazwisko i uczelnię, na jakiej studiowałam (bez kierunku). Nie mając znajomych tam i tak chyba ciężko by ktokolwiek mnie znalazł.


To nie znajomych się tam dodaje, tylko rekruterów (mnie zawsze akceptują, nawet jak ich nie znam osobiście, bo dla nich to też okazja na zbudowanie sieci kontaktów). I nie tylko po to, żeby ktoś cię tam znalazł, ale żebyś ty widziała na swoim profilu oferty, które rekruterzy zamieszczają. Niektóre agencje czy pracownicy hr zajmują się rekrutacją do konkretnych branż, być może do twojej też i takich ludzi warto mieć w swojej sieci.

A tak właściwie to co złego w tym, że ktoś znajomy znajdzie twój profil?

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2017-10-16 o 07:20
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 08:07   #3067
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Dlatego bardzo się cieszę, że system, w którym praca czekała na każdego, minął. Wyprodukowaliśmy tak całą generację śmierdzących leni.
O to to to! Jak słyszę młodą osobę mówiącą "za komuny było lepiej" (w sumie jak każdą osobę co tak mówi słyszę), to po prostu niedobrze mi się robi
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-16, 08:20   #3068
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Hej wam. Do mnie oddzwonili w piątek z firmy gdzie miałam testy. Ale nie z informacją, że jakiś lider chce mnie do zespołu tylko, że rekruterka usłyszała od koleżanki jak mówiłam, że aplikowałam na inne stanowiska i nie rozumiem dlaczego akurat na takie mam obencie rozmowę.
Zaproponowała, że wyśle moje cv do innych jeszcze liderów na stanowiska, które mogą bardziej mi odpowiadać. Czekam na odzew, mam nadzieję że dzisiaj oddzownią.

A tak to dalej wysyłam CV ale tylko ta jedna firma sie odezwała. Pewnie pozostałe zbierają CV przez półtora miesiąca a potem będą dzwonić, nie lubię takiego podejścia bo wielokrotnie dostałam już pracę a oni zaczynali wydzwaniać nagle...
__________________
Razem od 24.02.2015
Zaręczyny 02.05.2017
Ślub 23.06.2018
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 11:19   #3069
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Pomożecie napisać mi coś konkretnego na te trzy odpowiedzi:

1)Chcę uczestniczyć w uruchamianiu nowego projektu dot. sprzedaży produktów bankowych w Alior Bank, ponieważ:

2)Przez wyższą jakość obsługi klienta rozumiem:

3)Praca z Klientem jest dla mnie:

Jakieś tam krótkie odpowiedzi
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 11:25   #3070
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Mamy odrobić za Ciebie pracę domową? No bez jaj. Napisz swoją wersję i wtedy możemy pomóc - doradzić, zmienić, poprawić. Ale na litość, serio oczekujesz, że ktoś zrobi coś za Ciebie?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 11:27   #3071
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7801280 1]Mamy odrobić za Ciebie pracę domową? No bez jaj. Napisz swoją wersję i wtedy możemy pomóc - doradzić, zmienić, poprawić. Ale na litość, serio oczekujesz, że ktoś zrobi coś za Ciebie?[/QUOTE]
Pisałam, ale moje odpowiedzi były kompletnie bez sensu, ale okej napiszę tu to może pomożecie 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-16, 11:28   #3072
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Dziewczyny, znowu jestem bez pracy i jeszcze sytuacja jest beznadziejna.
Podjęłam jak wiecie tę pracę jako sprzątaczka, do tego miałam tą swoją dorywczą pracę na recepcji. Niestety okazało się, że z kursu z języka angielskiego nici, bo pomiędzy pracą, a pracą dorywczą miałam za krótką przerwę. Do tego nie było mnie w domu od 4:40 do 21:00 każdego dnia poza piątkiem i weekendami. W rezultacie dogadałam się w tej pracy dorywczej, że dwa dni chcę oddać, dwa sobie zostawię. Wszystko ładnie, pięknie. W między czasie oczywiście szukałam też innej pracy, bo wiadomo, że sprzątać wiecznie nie będę. Pracę znalazłam, wszystko było dogadane, nawet udało mi się z tego sprzątania odejść bez jakiegoś większego szumu, ponieważ 9 dni sierpnia i cały wrzesień miałam umowę zlecenie, bo dopiero od października miałam mieć o pracę iii... tamta praca nie wypaliła. Szefowa nie była szczera i w ostatniej chwili się wycofałam. Za szkolenie, które miało trwać tyle ile ja chcę, a trwało tyle ile ona chciała ze 100zł zrobiło się 50. Nie chciałam budować relacji, która od początku już zgrzyta. Jeszcze się okazało, że tam co chwilę jest rotacja dziewczyn, a najdłużej pracująca jest tam raptem 2,5 miesiąca. Do sprzątania już nie mogę wrócić, bo już mają kogoś za mnie, w tej pracy dorywczej też już tych 2 dni nie odzyskam. Jeszcze nie wiem, co mi napiszą z tego sprzątania na umowie, bo... nie ma prezesa i nie mam jeszcze umowy za wrzesień, a już 16.10. Jak ją ostatnio szłam podpisać to mi dali nie moją, a jakieś Lucyny. W rezultacie nie wiem czy napiszą mi, że zlecenie wygasło tego i tego dnia czy że rozwiązaliśmy za porozumieniem stron. Wolałabym żeby wygasło, bo wtedy mnie na pewno ubezpieczą w UP, a tak mogą mi odmówić jeżeli to ja zrezygnowałam z pracy.
Staram się nie załamywać i od kilku dni intensywnie znowu szukam pracy, ale póki co na razie zainteresowane mną znowu było tylko sprzątanie i to jeszcze nic pewnego.
Co ja mam zrobić aby mieć pracę i to coś lepszego niż sprzątanie? Te dwa lata bez pracy (nie licząc właśnie takich krótkich sprzątań) naprawdę mnie już dobiło.
Poza tym mam pytanie. Czy jeżeli w przeciągu 2 lat już po raz 3 będę się rejestrować w UP to dadzą mi teraz profil II?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 11:30   #3073
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Pisałam, ale moje odpowiedzi były kompletnie bez sensu, ale okej napiszę tu to może pomożecie 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To postaraj się napisać z sensem. Masz internet, dzielą Cię dwa kliknięcia od znalezienia setki przykładowych odpowiedzi. Zrób, opracuj, wklej - wtedy będziemy myśleć. Trochę inicjatywy, wysiłku, to Tobie zależy (chyba?), nie nam.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 12:19   #3074
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Darine7 jakoś trudno mi uwierzyć, że bycie dziennikarzem jest Twoim marzeniem. Bo marzenie to coś, do czego się dąży. Gdyby to rzeczywiście było Twoje marzenie, to powinnaś od pierwszego roku studiów pukać do wszystkich redakcji w Twoim mieście i pytać, czy nie mogłabyś czegoś dla nich zrobić. Powinnaś próbować pisać i publikować swoje teksty, gdzie się da (np. w różnych portalach internetowych). Nosz kurde, jak jeszcze myślałam, że chcę być dziennikarką, to już w liceum pisałam artykuły do lokalnej gazety w mojej pipidówie o wydarzeniach z życia mojej szkoły. Za całe 20 zł za sztukę.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 16:39   #3075
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 17:32   #3076
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znowu jestem bez pracy i jeszcze sytuacja jest beznadziejna.
Podjęłam jak wiecie tę pracę jako sprzątaczka, do tego miałam tą swoją dorywczą pracę na recepcji. Niestety okazało się, że z kursu z języka angielskiego nici, bo pomiędzy pracą, a pracą dorywczą miałam za krótką przerwę. Do tego nie było mnie w domu od 4:40 do 21:00 każdego dnia poza piątkiem i weekendami. W rezultacie dogadałam się w tej pracy dorywczej, że dwa dni chcę oddać, dwa sobie zostawię. Wszystko ładnie, pięknie. W między czasie oczywiście szukałam też innej pracy, bo wiadomo, że sprzątać wiecznie nie będę. Pracę znalazłam, wszystko było dogadane, nawet udało mi się z tego sprzątania odejść bez jakiegoś większego szumu, ponieważ 9 dni sierpnia i cały wrzesień miałam umowę zlecenie, bo dopiero od października miałam mieć o pracę iii... tamta praca nie wypaliła. Szefowa nie była szczera i w ostatniej chwili się wycofałam. Za szkolenie, które miało trwać tyle ile ja chcę, a trwało tyle ile ona chciała ze 100zł zrobiło się 50. Nie chciałam budować relacji, która od początku już zgrzyta. Jeszcze się okazało, że tam co chwilę jest rotacja dziewczyn, a najdłużej pracująca jest tam raptem 2,5 miesiąca. Do sprzątania już nie mogę wrócić, bo już mają kogoś za mnie, w tej pracy dorywczej też już tych 2 dni nie odzyskam. Jeszcze nie wiem, co mi napiszą z tego sprzątania na umowie, bo... nie ma prezesa i nie mam jeszcze umowy za wrzesień, a już 16.10. Jak ją ostatnio szłam podpisać to mi dali nie moją, a jakieś Lucyny. W rezultacie nie wiem czy napiszą mi, że zlecenie wygasło tego i tego dnia czy że rozwiązaliśmy za porozumieniem stron. Wolałabym żeby wygasło, bo wtedy mnie na pewno ubezpieczą w UP, a tak mogą mi odmówić jeżeli to ja zrezygnowałam z pracy.
Staram się nie załamywać i od kilku dni intensywnie znowu szukam pracy, ale póki co na razie zainteresowane mną znowu było tylko sprzątanie i to jeszcze nic pewnego.
Co ja mam zrobić aby mieć pracę i to coś lepszego niż sprzątanie? Te dwa lata bez pracy (nie licząc właśnie takich krótkich sprzątań) naprawdę mnie już dobiło.
Poza tym mam pytanie. Czy jeżeli w przeciągu 2 lat już po raz 3 będę się rejestrować w UP to dadzą mi teraz profil II?

Myślałaś o aplikowaniu do call center?

Koleżanka pracuje we Wrocławiu w getback i w pierwszym miesiącu zarobiła 2800 na rękę, w kolejnym 3200. A nie jest jakoś wybitnie „sprzedażowa”.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Varga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 17:53   #3077
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Na liniach przychodzacych tez sa podobne stawki?
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 18:05   #3078
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
Na liniach przychodzacych tez sa podobne stawki?
Stawki stawkami (u mnie na przychodzącej jest 13zł brutto), na premiach idzie się ładnie odbić.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 19:20   #3079
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
dokładnie tak, nie mogą cię nie ubezpieczyć-bez obaw. Poza tym profil II to nie tragedia, ja taki miałam ostatnio i mnie nie zapraszali częściej niż raz na 2-3 miechy do UP
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-16, 19:22   #3080
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Stawki stawkami (u mnie na przychodzącej jest 13zł brutto), na premiach idzie się ładnie odbić.
To slaba podstawa. A na przychodzacej za sa premie? Myslalam, ze tylko przy sprzedazy je daja.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 19:45   #3081
maytha
Rozeznanie
 
Avatar maytha
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 570
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
To slaba podstawa. A na przychodzacej za sa premie? Myslalam, ze tylko przy sprzedazy je daja.
Na liniach przychodzących często otrzymuje się premie, których wysokość uzależniona jest od jakości prowadzonych rozmów oraz od zachowywania określonych przez pracodawcę standardów tych rozmów. Generalnie, im jakość rozmów jest lepsza, tym premia jest wyższa.
maytha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 19:54   #3082
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
To slaba podstawa. A na przychodzacej za sa premie? Myslalam, ze tylko przy sprzedazy je daja.
U mnie w pracy są premie za oceny (klienci po rozmowie oceniają jakość rozmowy z konsultantem) oraz za średni czas połączeń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 20:00   #3083
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
W ilu korpo pracowałaś? Bo ja w kilku i w życiu nie spotkałam się z targetami.[COLOR="Silver"]

Zgadzam się.
Ja też w kilku i we wszystkich było coś w stylu targetów. Typowe targety to pewnie tylko w sprzedaży, ale w consultingu masz na przykład chargeability i oceny z każdego projektu, czyli jakby na to nie patrzeć coś podobnego do targetów. Autorce pewnie o to chodziło, że nie lubi jak jej wyniki się tak dokładnie mierzy i woli spokojniejszą atmosferę.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość

Zwykle jestem daleka od nazywania kogokolwiek roszczeniowym, bo wiem, jacy bywają pracodawcy. Ale na litość boską!
Wprost przeciwnie, zwykle jesteś bardzo protekcjonalna i kierujesz dziwne zarzuty w stronę ludzi, którzy mają inne priorytety niż ty.

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Darine7
Jeżeli chodzi o szukanie - szukam przez różnorodne portale, przez grupy na fb też. Niestety, przy prawie każdej ofercie wymagają doświadczenia- rocznego, dwuletniego... A już szczególnie jeśli chodzi o te oferty związane z marketingiem.
Pieprz to i wysyłaj CV mimo to. Gdybym miała przejmować się latami doświadczenia podawanymi jako oczekiwane w ogłoszeniach o pracę to nigdy nie znalazłabym pracy, ani obecnej ani poprzedniej.

Oczywiście oznacza to, że będziesz dostawała sporo odmów. Ale przy odrobinie szczęścia również trochę zaproszeń.

Z Linkedin daj sobie na razie spokój. Jak zdobędziesz 1-2 lata doświadczenia to możesz w to się bawić, wcześniej i tak rekruterzy nie będą się z tobą kontaktowali a nawet może to podkopać twoją wiarygodność jeśli szukasz w kilku obszarach a profil masz skrojony mocno pod jeden z nich.

Edytowane przez 476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Czas edycji: 2017-10-16 o 20:07
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 20:37   #3084
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Darine7 jakoś trudno mi uwierzyć, że bycie dziennikarzem jest Twoim marzeniem. Bo marzenie to coś, do czego się dąży. Gdyby to rzeczywiście było Twoje marzenie, to powinnaś od pierwszego roku studiów pukać do wszystkich redakcji w Twoim mieście i pytać, czy nie mogłabyś czegoś dla nich zrobić. Powinnaś próbować pisać i publikować swoje teksty, gdzie się da (np. w różnych portalach internetowych). Nosz kurde, jak jeszcze myślałam, że chcę być dziennikarką, to już w liceum pisałam artykuły do lokalnej gazety w mojej pipidówie o wydarzeniach z życia mojej szkoły. Za całe 20 zł za sztukę.
Nie kazdy tak wczesnie zna swoje marzenia.
Ja swoje odkrylam niedawno. I co? Ktos moze rownie latwo co ty powiedziec mi, ze juz w gimnazjum moglam robic cos w tym kierunku. Dziwna logika.


Co do tematu premii - rozumiem juz. Dzieki

Edytowane przez AylarLi
Czas edycji: 2017-10-16 o 20:39
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 20:57   #3085
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 23:09   #3086
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
Nie kazdy tak wczesnie zna swoje marzenia.
Ja swoje odkrylam niedawno. I co? Ktos moze rownie latwo co ty powiedziec mi, ze juz w gimnazjum moglam robic cos w tym kierunku. Dziwna logika.
Ale ona napisała, że to było zawsze jej marzenie i że zawsze chciała w tym pracować. Ja rozumiem, że nie od 5 roku życia, ale jednak interpretuję zawsze jako dłużej niż od tygodnia. A przez całe studia nie zrobiła nic w tym kierunku. I teraz też stwierdza, że się nie da, a właściwie poza wysłaniem kilku CV (co bez doświadczenia daje w tej branży raczej mizerne efekty) jeszcze nic nie zrobiła. Czy tylko ja myślę, że coś w tej postawie nie gra?

Ana_Marie wybacz, ale w ogóle Cię z forum nie kojarzę, nie pamiętam, żeby kiedyś z Tobą rozmawiała.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-16, 23:19   #3087
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Jej postawa to jedno - jakas oderwana od rzeczywistości i serio, nadal istnieje kierunek biblitekarski, czy jakis smiakis? Czego oni tam ucza przez 2 lata? Jak segregować tytuly? No chrystepanieolaboga!

A drugie, to przegapilam ten fragment gdzie niby marzy o tym od dawna.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-17, 00:14   #3088
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
i serio, nadal istnieje kierunek biblitekarski, czy jakis smiakis? Czego oni tam ucza przez 2 lata? Jak segregować tytuly? No chrystepanieolaboga! .
To jest sarkazm?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-17, 07:44   #3089
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
Jej postawa to jedno - jakas oderwana od rzeczywistości i serio, nadal istnieje kierunek biblitekarski, czy jakis smiakis? Czego oni tam ucza przez 2 lata? Jak segregować tytuly? No chrystepanieolaboga!

A drugie, to przegapilam ten fragment gdzie niby marzy o tym od dawna.
Istnieje. Nazywa się bibliotekoznawstwo i informacja naukowa.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-17, 08:43   #3090
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Ja głównie podczytuje wątek i każdemu polecam założenie profilu na linkedin. Mimo, że nie mam super doświadczenia, dużej sieci znajomych to coraz częściej dostaję pytania od hr czy poszukuję pracy etc. Fakt trochę czasu mi zajęło jego zrobienie ale myślę, że warto poświęcić na to jedno czy dwa popołudnia.

A może jest tu ktoś poszukujący pracy z Poznania z biegłą znajomością niemieckiego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.