Jaka farba/szamponetka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 14:41   #1
Nicoola
Przyczajenie
 
Avatar Nicoola
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 22

Jaka farba/szamponetka?


Hej
Jakieś 3 tygodnie temu zdecydowałam, że pomaluję włosy na blond, marzył mi się taki kolor od zawsze. Wolałam jednak nie kombinować w domu i pójść do fryzjera. Pani razem ze mną wybrała kolor i stwierdziła, że taki będzie do mnie najbardziej pasował. Prosiłam ją o nakładanie farby w taki sposób aby cała góra czyli te włosy przy skórze głowy były ciemniejsze , a końcówki jaśniejsze , ale ona stwierdziła że końcówki i tak mi wyjdą jaśniejsze ze względu na to że rozjaśniły się od słońca. No nic oddałam się w ręce pani fryzjerki. Po godzinie oczekiwania zobaczyłam swoje włosy i daleko im było do wymarzonego koloru. Przy skórze głowy włosy były co najmniej ton jaśniejsze niż cała reszta, w dodatku miały rudawy odcień. Były okropne! Na drugi dzień kupiłam szampon koloryzujący CASTING odcień mroźny blond, albo mroźny beż , nie pamiętam. Trzymałam 10 minut na włosach (w ulotce napisane jest by trzymac 2 razy dłużej) a wyszły mi ciemniejsze niż na opakowaniu. I znów byłam załamana, bo nie było śladu po blondzie. Z czasem kolor ten zaczął się zmywać i teraz są koloru ciemnego blodu + rudy + prześwity blondu.

Pytanie do Was jaka farba lub szamponetka (wolałabym szamponetkę) pozwoli zakryć te rude refleksy albo jaki kolor będzie do mnie najbardziej pasował? (mnie osobiście wydaje się, że pasują mi chłodne odcienie, ale zdam się na Was)

Naturalny kolor włosów to mysi blond
Kolor oczu: niebieski
Karnacja: jasna, słonko łapie mnie bardzo szybko i raczej od razu na brązowo

Wymarzone kolorki: (wiecie może jak coś takiego mogę osiągnąć?)
https://polki.pl/work/privateimages/formats/E/28920.jpg
http://www.✂✂✂✂✂✂✂/g/str/ploteczki/fit/kasia_tusk.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/3/8043/z8043603Q,Kasia-Tusk.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/9/4319/z4319579X.jpg
http://c.wrzuta.pl/wm2942/6502a5fe00...0terrazzino%20
http://imageshack.us/photo/my-images...rysrednie.jpg/

ten ostatni jest zdecydowanie za jasny, ale bardzo mi się podoba, to jak bardzo pasuje dziewczynie ze zdjęcia *__*


Mój naturalny kolor:
http://i56.tinypic.com/2eoijix.jpg
http://i54.tinypic.com/1625s74.jpg

Po pomalowaniu na nieszczęsny blond. Na tym zdjęciu kolor wygląda wyjątkowo korzystnie, gdyby tak wyglądał w rzeczywistości, to uwierzcie mi, byłabym w siódmym niebie
http://tinypic.com/view.php?pic=1zqsj81&s=7

To mój kolor dzień po malowaniu szamponetką (ps. sory za te kropki , dłuuga historia ) u góry delikatnie już było widać rudawe refleksy, w rzeczywistości był ciemniejszy
http://i51.tinypic.com/2mo3s6s.jpg

Czekam zniecierpliwiona! Jutro prawdopodobnie wybiorę jakąś szamponetkę z drogerii (co kolwiek!!!) ale co później ? Nie szkoda mi kasy na fryzjera, zależy mi tylko na ładnym kolorku!
__________________
Zapuszczam włosy
53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,61,62, 63, 64, 65,66, 67, 68, 69, 70 [cm]
Nicoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:17   #2
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Obawiam się,że żadna szamponetka nie pomoże osiągnąć ci wymarzonego koloru(z załączników jest to średni blond).Może jakaś farba rozjaśniająca???ale też nie wiem czy da radęNajlepiej chyba abyś zrobiła kąpiel rozjaśniającą i potem nałożyła docelową farbę.
piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:29   #3
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Cytat:
Napisane przez piiz Pokaż wiadomość
Obawiam się,że żadna szamponetka nie pomoże osiągnąć ci wymarzonego koloru(z załączników jest to średni blond).Może jakaś farba rozjaśniająca???ale też nie wiem czy da radęNajlepiej chyba abyś zrobiła kąpiel rozjaśniającą i potem nałożyła docelową farbę.
Zgadzam się w 100%.
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:31   #4
Nicoola
Przyczajenie
 
Avatar Nicoola
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 22
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

No właśnie pytam teraz o szamponetkę, która zakryje rude prześwity. A te kolory to odpowiedź na pytanie " co później " . I jaką farbą mogę uzyskać podobne, chodzi mi o wszelkiego rodzaju , drogeryjne i profesjonalne .
__________________
Zapuszczam włosy
53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,61,62, 63, 64, 65,66, 67, 68, 69, 70 [cm]
Nicoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:41   #5
maszunik
Raczkowanie
 
Avatar maszunik
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 90
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Moim zdaniem szamponetka to fatalny pomysł! Zwłaszcza po tak krótkim czasie od koloryzacji. Będziesz miała zupełny misz masz na głowie. Daj się Castingowi chociaż trochę wypłukać (on się wypłucze), myj włosy oczyszczającymi szamponami plus szamponami niwelującymi ciepłe refleksy. Potem wrzuć zdjęcie swoich włosów w świetle dziennym i się pomyśli.

Ale za takie eksperymenty na włosach to naprawdę... Dbaj o włosy, chciałabyś je ścinać?

No i dziewczyny, zupełnie poważnie, czy ktoś z nas jest jasnowidzem? Oprócz jakości farby na kolor mają wpływ a) poprzednie zabiegi koloryzacyjne b) struktura włosa. Farbowanie włosów to nie jest ich "malowanie", to są procesy chemiczne, które zachodzą na włosie. Jeśli mogę Ci doradzić, to a) poczekaj i przemęcz się jeszcze co najmniej dwa tygodnie oczyszczając delikatnie włosy, aby Casting mógł się wypłukać plus niwelując ciepły odcień b) później farbuj farbami profesjonalnymi o chłodnym odcieniu, ale to jaką farbę dobrać to już inna kwestia. Poczekałabym z ewentualnymi kąpielami rozjaśniającymi zdecydowania, zwłaszcza, że z podpisu wnioskuję, że zapuszczasz włoski i zależy Ci na ich kondycji i jakości.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

I NIGDY nie trzymaj farby dwa razy krócej niż to wskazane. Możecie mi w ogóle powiedzieć skąd dziwne pomysły, że to sprawi, że farba zadziała delikatniej i kolor będzie jaśniejszy? O.o
__________________
walczę z obgryzaniem i zapuszczam naturalne paznokcie

lipiec 2011 - postanawiam, że wracam do naturalnego koloru włosów i więcej nie farbuję

bladolica

dbam o skórę

Edytowane przez maszunik
Czas edycji: 2011-07-15 o 16:40
maszunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:56   #6
Nicoola
Przyczajenie
 
Avatar Nicoola
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 22
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Casting już się wypłukał do tego stopnia, że aktualnie mam misz masz na głowie. W zasadzie to chciałam żeby się wypłukał i tak jak napisałaś myłam włosy oczyszczającymi szamponami, a także przeciwłupieżowymi. Kolor moich włosów zmienia się z dnia na dzień! Oprócz tego że myję je bardzo często (ostatnio bardzo się przetłuszczają) działa na nie słońce i w ten oto sposób kolega, który widział mnie w niedziele, w środę pytał czy malowałam włosy. A uwierzcie mi jeżeli chłopak już to zauważył, to musi być widać

O włosy dbam, szczególnie teraz kiedy zaczęłam je farbować. Dużo się naczytałam na ten temat w internecie. Porzuciłam na prawie 3 miesiące mycie włosów drogeryjnymi szamponami, postawiłam na te z naturalnych składników(rumiankowe, rzepa etc) + ograniczyłam maaasę silikonowych odżywek do jednej. Oprócz tego co jakiś czas robię maskę HENNA VAX. Staram się także nie prostować ich tak często jak wcześniej ( nie prostowałam 2 miesiące w ogóle , później sporadycznie ) . Wspomagam moje włoski także belissą, a wcześniej skrzypowitą. Stosowałam jakiś czas kurację RADICAL. Jedyny produkt który działa wyłącznie na wygląd włosów ( a nie na ich kondycję ), a którego używam, jest spray z jedwabiem ( ale to również sporadycznie ) Nie chcę ich męczyć uwierzcie mi, ale teraz nie mam innego wyjścia. A że farbą nie chcę, pozostaje tylko krem koloryzujący

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez maszunik Pokaż wiadomość
[/COLOR]I NIGDY nie trzymaj farby dwa razy krócej niż to wskazane. Możecie mi w ogóle powiedzieć skąd dziwne pomysły, że to sprawi, że farba zadziała delikatniej i kolor będzie jaśniejszy? O.o

aa tak rzeczywiście nie wyjaśniłam. Na ulotce wyczytałam, żeby nakładać najpierw na górę, po 10 minutach nałożyć na całe włosy . A więc generalnie to na górę nałożyłam z tym że na jakieś 7 min. a póżniej na całe włosy jeszcze jakieś 5 minut. Ale gdybym trzymała 20 minut to kolor wyszedł by jeszcze ciemniejszy, więc w tym wypadku cieszę się, że zmyłam go wcześniej. + widać kiedy farbka zaczyna reagować na włosach i się ściemniać, mnie przeraził fakt że po kilku minutach miałam na włosach ciapkę koloru ciepłego, acz ciemnego brązu.
__________________
Zapuszczam włosy
53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,61,62, 63, 64, 65,66, 67, 68, 69, 70 [cm]

Edytowane przez Nicoola
Czas edycji: 2011-07-15 o 16:59
Nicoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:58   #7
maszunik
Raczkowanie
 
Avatar maszunik
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 90
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Mimo wszystko jeśli farbowałaś trzy tygodnie temu i to dwa razy z rzędu to poczekaj. Po drugie jakość farby też ma znaczenie. Tutaj proponuję Ci jednak zainteresowanie się profesjonalnymi farbami do włosów, gdzie można indywidualnie dobierać wodę. Może poproś jutro kogoś, by zrobił Ci zdjęcie od przodu i od tyłu (twarz możesz zamalować) w dziennym świetle (plus od góry) i wrzuć je na forum? A na razie chwilunię poczekaj. Będziesz miała tęczę, ale krótko. Warto poczekac, bo farbowanie nie jest tak proste, a szkoda coś schrzanić na tak dłuuuuugich włosach. A tak to może będzie można wymyślić rozwiązanie, które Cię usatysfakcjonuje. Moim zdaniem drogeryjne szamponetki etc to zbrodnia i nie wyjdzie Ci tak jak chcesz. O wiele lepiej stosować profesjonalne farby.
__________________
walczę z obgryzaniem i zapuszczam naturalne paznokcie

lipiec 2011 - postanawiam, że wracam do naturalnego koloru włosów i więcej nie farbuję

bladolica

dbam o skórę
maszunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 21:36   #8
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Mam wrażenie ze Ty byś chciała mieć zrobiony taki ciemny blond wpadajacy w zloto i do tego na końcach Ombre
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 11:44   #9
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Poczekaj na razie...aż się farba spłucze i włosy odpoczną od farby. Tak jak piszą dziewczyny.

A potem na spłukane włosy może spróbuj 'średni blond' z Londy?
Wychodzi na początku brązowy ale po 2 tygodniach się spłukuje tak jak na opakowaniu. Ja farbowałam parę miesięcy temu tą farbą na włosy jasny blond. Ale niestety mi nie pasuje ten kolor.. bo odcień coś mi nie pasował z tego co pamiętam.

Ta farba jasny blond przyciemnia do średniego blondu.... a ciemny blond rozjaśnia do średniego blondu.

http://www.goldmax.pl/images/londacolor_16.jpg
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 15:59   #10
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Mój naturalny kolor włosów to średni, złocisty [ciepły odcień] blond. Chciałabym mieć taki kolor włosów jak w załączniku zamieszczony ponieżej, zależy mi na ciepłym odcieniu brązu , z delikatnymi rudymi refleksami. Chodzi mi o szamponetkę!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled - 1.jpg (105,0 KB, 25 załadowań)
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 17:43   #11
Nicoola
Przyczajenie
 
Avatar Nicoola
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 22
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Hm jak myślicie ile minimum powinnam odczekać od malowania ?
__________________
Zapuszczam włosy
53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,61,62, 63, 64, 65,66, 67, 68, 69, 70 [cm]
Nicoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 19:02   #12
Ethelniel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tymbark
Wiadomości: 302
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Cześć dziewczyny, mam problem z włosami, mianowicie...
Naturalnie jestem blondynką, jednak przez jakiś czas farbowałam wlosy na rudo. Później postanowiłam wrócić do koloru zbliżonego do naturalnego, dekoloryzowałam włosy 2 razy, a dekoloryzator (chantal pro salon) ładnie ściągnął mi kolor do takiego złocistego koloru, który bardzo mi sie podobał. Jako że zostały mi ciemne końcówki, udałam się do fryzjera, aby mi trochę 'rozjaśnił' fryzurkę jasnnymi refleksami. Byłam bardzo zadowolona aż do czasu, kiedy pojawiły się odrosty. Udałam się do innego fryzjera, który po prostu zrobił mi tragedie na głowie (u góry miałam platynowe włosy, z dołu jakieś nieokreślone). Wkurzyłam sie i nałożyłam farbę garniera, jakiś odcień blondu, nie pamiętam dokładnie jaki. Po kilku myciach kolor spłukał się do takiego koloru, jaki mam na zdjęciu. Chciałabym zostawić ten kolor na stałe, i tu proszę o Waszą pomoc.
Chcę kupić jakąś farbę, najlepiej profesjonalną. Znalazłam coś takiego:
http://allegro.pl/chantal-farba-120-...723527186.html

http://allegro.pl/imperity-farba-do-...711623001.html

http://allegro.pl/allwaves-farba-do-...723960798.html

Nie wiecie, który z odcieni będzi enajbardziej przybliżony i jaki utleniacz do niej dokupić?? Wyczytałam, ,że 6% powinno być dobre, ale nie jestem pewna:/ Bardzo proszę o pomoc. Pisałam w innym wątku ale nikt póki co nie odpowiada...Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fbprofil.jpg (23,4 KB, 41 załadowań)
Ethelniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:20   #13
Nicoola
Przyczajenie
 
Avatar Nicoola
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 22
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

Mnie osobiście podoba się jak wyglądasz w tym kolorku alee rzeczywiście widać różne odcienie blondu.
__________________
Zapuszczam włosy
53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,61,62, 63, 64, 65,66, 67, 68, 69, 70 [cm]
Nicoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:41   #14
Ethelniel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tymbark
Wiadomości: 302
Dot.: Jaka farba/szamponetka?

I chce przy nim zostać, tylko zastanawiam się który z palety wybrać, żeby był taki sam albo baaaardzo podobny.:/
Ethelniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.