Nieprzyjemne swędzenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-04, 06:57   #1
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293

Nieprzyjemne swędzenie


Witajcie wizażystki! Wczoraj wieczorem zaniepokoiło mnie swędzenie w okolicy odbytu. Nie wiem co to może być,gdyż nigdy nie miałam takich objawów. Do 4 miesiąca miałam silne zaparcia,może to jest z tym związane. Napiszcie jak miałyście podobne objawy i co należy stosować,czy iść z tym do gina,bo już nie wiem o co chodzi.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 07:14   #2
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Nieprzyjemne swędzenie

dosyc czestą doleglewoscia cieżarówek są zylaki odbytu czyli popularne hemoroidy, ich występowanie jest zwiazane z wiekszym uciskiem na żyły i pojawiaja sie w następstwie czestych zaparc. Objawami jest wlasnie swiąd, pieczenie, a jezeli sie bardziej rozwiną nawet niewielkie krwawienie. Nie bierz nic na własna rekę, mysle ze najrozsądniej byłoby skonsultowac sie z ginekologiem - jesli to własnie "to" to moze przepisac Ci jakies czopki łagodzące nieprzyjemne objawy. Ja wlasnie ide dzis do mojego gina m. innymi w tej samej sprawie
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 08:34   #3
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Nieprzyjemne swędzenie

zgadzam sie z Kasiulką, też mi sie wydaje że to początek żylaków wysiłokowych(skoro miałaś zaparcia to byłoby możliwe), miałam tak w pierwszej ciązy i ginekolog przypisał mi jakąs masc (nie pamietam niestety nazwy) i zalecił że jak jest problem z opróżnieniem to trzeba zastosowac czopki glicerynowe.Nie wiem czy są bezpieczne (tak mi sie wydaje), ale jak lezałam na patologii ciązy to prawie kazda pacjentka je dostawała jak miała problemy z zaparciami.U mnie najwieksze nasilenie miałam po porodzie, bo oprócz swedzenia miałam silne krwawienia....niestety ciąza jest powiazana z róznymi dolegliwosciami , ale na szczescie hemoroidy to nie te najgorsze...
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 00:34   #4
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Nieprzyjemne swędzenie

Niestety to są hemoroidy , globułkami tylko można zmniejszyć dolegliwości czyli pieczenie, ból ,swędzenie i niestety nie znikną. Wykonywany jest zabieg likwidujący hemoroidy raz i nazawsze. Likwidacje hemoroidów wykonuje się różnymi technikami ale w tej chwili jest najbardziej rozpowszechniony zabieg zakładania obręczy na żylaki co powoduje odcięcie dopływu krwi i po prostu odpadają. Zabieg taki trwa ok. 15 min. i jest podobno bezbolesny, po takim zabiegu można wrócić do pracy i nie przejmować sie tym świństwem.
Pozdr

Edytowane przez Paula07
Czas edycji: 2005-10-06 o 01:16
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 20:10   #5
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Nieprzyjemne swędzenie

Cytat:
Napisane przez Paula07
Niestety to są hemoroidy , globułkami tylko można zmniejszyć dolegliwości czyli pieczenie, ból ,swędzenie i niestety nie znikną. Wykonywany jest zabieg likwidujący hemoroidy raz i nazawsze. Likwidacje hemoroidów wykonuje się różnymi technikami ale w tej chwili jest najbardziej rozpowszechniony zabieg zakładania obręczy na żylaki co powoduje odcięcie dopływu krwi i po prostu odpadają. Zabieg taki trwa ok. 15 min. i jest podobno bezbolesny, po takim zabiegu można wrócić do pracy i nie przejmować sie tym świństwem.
Pozdr
emmm Paula ale chyba masz na myśli bardzo zaawansowaną postać choroby ... mnie własnie w czasie ciąży ta dolegliwośc dopadła i po ciąży nawet udałam się do specjalisty i on powiedział że prawie u każdej kobiety w czasie ciaży one się pojawiają ale nie ma czym się przejmować dopiero gdy krwawienia, ból itd nie ustapią mimo leczenia doraźnego i w momencie gdy utrata krwi będzie miała wpływ na wyniki morfologii itd także chyba nie ma co straszyć przyszłe mamy
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 22:02   #6
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Nieprzyjemne swędzenie

uuu wspolczuje
musisz przede wszystkim poprawic dietke zeby uniknac zaparc tak wiec na sniadanko obowiazkowo kefirek i musli z garscia suszonych sliwek
pozdrawiam
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 23:33   #7
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Nieprzyjemne swędzenie

Cytat:
Napisane przez agatha_c
emmm Paula ale chyba masz na myśli bardzo zaawansowaną postać choroby ... mnie własnie w czasie ciąży ta dolegliwośc dopadła i po ciąży nawet udałam się do specjalisty i on powiedział że prawie u każdej kobiety w czasie ciaży one się pojawiają ale nie ma czym się przejmować dopiero gdy krwawienia, ból itd nie ustapią mimo leczenia doraźnego i w momencie gdy utrata krwi będzie miała wpływ na wyniki morfologii itd także chyba nie ma co straszyć przyszłe mamy
Ja mam na myśli właśnie żylaki powstałe podczas ciąży. Moja znajoma miała taki zabieg po dwóch ciążach, a urodziła dzieci rok po roku. Oczywiście każdy ma inny organizm, inaczej reaguje na ciąże i także ma różne dolegtliwości związane z nią. Ogólnie mówiąc lekarze zalecają jak najwcześniej pozbyć się tych żylaków, ponieważ z roku na rok się powiększają i związane z nim dolegliwości, a po kilkunasu latach wogóle nie leczone mogą przerodzić się w raka, więc wbrew pozorom są bardzo niebezpieczne i gdy pojawiaja się pierwsze oznaki to należy iść do lekarza i sprawdzić ich stadium, aby spać spokojnie .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.