Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-14, 08:17   #1
magda_madzia
Raczkowanie
 
Avatar magda_madzia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 305

Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!!


Mam pytanie do doswiadczonych mam. Moj braciszek ma 1,5 roku i w zwiazku ze zblizajaca sie zima mama kupila mu ocieplacz (spodnie na szelkach + kurtka) chyba wszyscy wiedza jak to wyglada. Tylko przez caly czas sie z mama kloce, czy te ocieplane spodnie zaklada sie tylko na jakies cieplejsze rajtuzki, czy na rajtuzki + spodnie?
magda_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 08:47   #2
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!!

Mozna zalozyc i cieplejsze rajstopki i takie normalne, ale t zalezy od kilku czynnikow, miedzy nnymi od tego ile stopni jest na dwrze, czy maly bedzie sie poruszal samodzielnie, jak dlugo bedzie na dwrze, etc.
Spodnie sa juz ocieplane, wiec raczej nie pwinno byc mu zimno
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 08:52   #3
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!!

Ja chyba będę ubierała synkowi 1,5 roku tylko rajtuzki pod ocieplacz, bo i tak spodenki są już ocieplane, a nie ma co dziecka przegrzewać i dodatkowo krępować jgo ruchów. W razie potrzeby przykryje go kocykiem, jak będzie w wózku, bez ruchu, a będzie bardzo zimno
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 09:50   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!!

ja córkce zakładam taki kombinezona na rajtuzki .
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 22:20   #5
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!!

To jeszcze zależy jak bardzo są ocieplane te spodnie. Czy są takie bardzo grube, czy tylko troche ocieplane. Jeśli bardzo grube to napewno wystarczą same rajtuzki, zresztą ja też tak ubierałam moja córeczkę. Jeśli są z tych cieńszych ocieplanych, to wszystko zależy od pogody.
virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 10:52   #6
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!!

tak apropo tego ocieplacza to co jest lepsze na zimę ,dla 4-miesięcznego malucha?taki ocieplacz czy kombinezon?I z jakiego materaiału najcieplejsze?Pomóżcie bo jestem w tym zielona a musze coś kupić Pyci na zimę!pzdr cieplutkops.mój TŻ uważa,że lepiej teraz kupić jednoroczny,tańszy kombinezon,ja zaś że lepiej kupić pożądny na 2 lata ocieplacz.I jestem w kropce...
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 11:00   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!!

Cytat:
Napisane przez kapka
tak apropo tego ocieplacza to co jest lepsze na zimę ,dla 4-miesięcznego malucha?taki ocieplacz czy kombinezon?I z jakiego materaiału najcieplejsze?Pomóżcie bo jestem w tym zielona a musze coś kupić Pyci na zimę!pzdr cieplutkops.mój TŻ uważa,że lepiej teraz kupić jednoroczny,tańszy kombinezon,ja zaś że lepiej kupić pożądny na 2 lata ocieplacz.I jestem w kropce...

moja córka w pierwsza zime mial pol roku wiec jezdzila jeszcze w głebokim wozku i miala taki jakby śpiwór .

w twoim przypadku tez by to zdało egzamin.

w przyszłym roku dziecko bedzie chodzilo wiec nie usiedzi w wózku ,wiec lepszy bedzie kombinezon ,który w razie zasniecia we wózku mozna przykryc kocem.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 13:35   #8
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!!

dla Pyci najlepsiejszy będzie śpiworek, taki ocieplany grubą warstwą i najlepiej zapinany na całej długości- w kombinezonie tak małe nóżki tkwiłyby nieruchomo, bo jednak to jeszcze mała istotka- w śpiworku moze sobie fikać nóżkami. Na przyszły rok po prostu kupisz np rozmiar większy kombinezonu, tak by posłuzył jeszcze następny zimny sezon. Wiekszemu dziecku nawet wygodniej wywinąć rekawki ilub nogawki .
/ jesli miałabyć kupić teraz kombinezon wiekszy dla małej to jaki rozmiar byś wybrała? 80? w większym dziecko może naprawdę Ci się zgubic, a na dodatek ta ewentualna 80 może być już ciut mała za rok /
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 11:29   #9
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!!

Moja córeczka w tym wieku (około 3 miesiące) miała śpiworek ocieplany kożuszkiem, na wózek głęboki zapinałam jescze osłonkę, a ją ubierałam w polarowe ubranko. Ze spacerów w duże mrozy wracała cieplutka jak grzejniczek Polecam taki śpiworek, naprwdę jest praktyczny i przede wszytskim bardzo ciepły.
virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 12:55   #10
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Ocieplacze dla 1,5 rocznego malucha!!!

Gdy była zima mój maluch miał 2 miesięce ubierałam go w kombinezon (roz 62) ale z materiału a wewnątrz polar z odpinanymi bamboszkami, małemu było ciepło a zaleta jest taka że można dziecko w kombinezonie zapiąć w foteliku w który często zabierałam go na zakupy i jakoś sobie nie wobrażm żeby miało być ubierane w same śpiochy nawet jak by miał być przykryty kocykiem (zresztą jak były siarczyste mrozy to nawet go dodatkowo przykrywałam). Oczywiście można kupić śpiworki dopinane do fotelika ale to wychodzi drożej niż kupno kombinezonu. No chyba że nie jeżdzisz z dzieckiem samochodem to śpiworek będzie super sprawą.
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.