ćwiczenia w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-26, 18:52   #1
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487

ćwiczenia w ciąży


Przeszukałam chyba dość dokładnie całe forum, i nie znalazłam odpowiedź na pytanie jak w tytule. Wiem że można a nawet trzeba ćwiczyć w czasie ciąży, ale nie wiem co. Od około roku dość intensywnie ćwiczę (3x w tygodniu po godzinie , dwa razy w tygodniu basen) Teraz jestem w 6 tygodniu ciąży, i się łamię: Czy może któreś ćwiczenia są nie wskazane w czasie ciąży? Jestem wygimnastykowana, oprócz nudności nic mi nie dolega, chciałabym się ruszać ale nie chce zaszkodzić maleństwu. Może znacie jakieś przeciwwskazania na konkretne ćwiczenia. A może znacie jakieś stronki lub płyty dla wysportowanych przyszłych mamuś?

Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 19:34   #2
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Intensywne ćwiczenia w ciąży nie są wskazane, raczej zaleca się lekką gimnastykę tzn. taką, po której nie będziesz zmęczona. Co do basenu to napewno nie musisz z niego w ciązy rezygnować
Jesli ciąża przebiega prawidłowo to nie ma przeciwskazań do ćwiczeń, oczywiście ćwicząc tak aby nie przemęczać organizmu.
A co do przeciwskazań to napewno jakiekolwiek bóle brzucha, plamienie, czy wczesne skurcze macicy mogące prowadzić do rozwarcia i skracania się szyjki, a także wysokie ciśnienie powodują, że lekarz zabrania wykonywania ćwiczeń w takich przypadkach.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 19:37   #3
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: ćwiczenia w ciąży

http://www.dziecko-info.com/jestes_w...mnastyka.shtml

http://www.noworodek.pl/modules.php?...article&sid=28

http://www.babyboom.pl/moda_i_uroda/...t_w_ciazy.html
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 21:47   #4
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: ćwiczenia w ciąży

z ćwiczeniami radze uważać ale z basenu napewno nie musisz rezygnować ja chodziłam przez całą ciąże i to 2x w tygodniu prawie do samego końca, no chyba że są jakieś przeciwskazania od lekarza lub ciąża zagrożona no to wtedy nie
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 10:29   #5
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: ćwiczenia w ciąży

ja w czasie ciąży chodziłam dużo na spacery(ok.2km co 2-3 dni),samo zdrowie dla maleństwapzdr
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 10:30   #6
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Moja znajoma położna zawsze poleca jedno b. ważne cwiczenie- Kegla- najważniejsze dla kobiety w ciazy, a polegające na spinaniu mięsni pochwy- w ten sposób układ rozrodczy bedzie odpowiednio przygotowany, miesnie macicy nie tylko będą rozwierać się, ale równiez proces inwolucji będzie szybki i dynamiczny.
Polecam Ci przede wszystkim ćwiczenia relaksacyjne oraz te wzmacniajace kregosłup / np koci grzbiet/ można ćwiczyc z niewielkimi hantlami, ćwiczyć pośladki w siadzie podpartym lub uda na tzw motylku
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 15:56   #7
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Bardzo dziękuję za rady. Na pewno będę korzystać za basenu dopóki będę miała mały brzuszek potem nie wiem czy się odważę, chyba będę się wstydzić. Jeżeli chodzi o spacery to chodzę codziennie do pracy 3 km tam i z powrotem, mam samochód ale chodzić lubię, ale to mi niestety nie wystarcza. Znalazłam na allegro kasetę Jane Fondy „Ciąża , poród, połóg” o ćwiczeniach w czasie ciąży. Może ktoś ma te ćwiczenia i ćwiczył i może coś o nich napisać? Czy warto kupić?

Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.